معرفی مجموعه تاج اسکیپ روم در غرب تهران

توسط واحد تبلیغات در ۲۱ تیر ۱۴۰۰ , ۱۹:۴۹

وقتی اسم آدرنالین به میان می آید، هیجان، شور و نشاط را هم با خود به دنبال می آورد. اگر لحظات هیجان انگیز یک رقابت را تجربه کرده باشید، لذت عبور از چالش ها و احساس خوب پس از آن را چشیده اید. اما همیشه این ورزش های پر سرعت و پر تحرک نیستند که باعث جوشش هورمون آدرنالین در بدن ما می شوند؛ گاهی یک بازی فکری هم می تواند به همان اندازه لذت بخش باشد. اتاق های فرار یکی از همین بازی های فکری هستند که حتی یک بار تجربه آن می تواند خاطرات شیرینی را در ذهن انسان ثبت کند.

یکی از مجموعه هایی که بازی اتاق فرار را به دوست داران بازی های هیجان انگیز ارایه می دهد، مجموعه تاج اسکیپ روم است. این مجموعه از سال ۱۳۹۸ در منطقه ستارخان تهران شروع به کار کرده و انواع بازی اتاق فرار را به مخاطبان خود ارایه می دهد.

اسکیپ روم چیست؟

برای آشنایی بیشتر با خدمات این مجموعه، باید ابتدا به معرفی بازی های ارایه شده در آن بپردازیم. اتاق فرار چیست این اولین پرسش مهم برای آشنایی بیشتر با این بازی خلاقانه است. اتاق فرار یک بازی معمایی است که در سال ۲۰۰۷ توسط تاکاتا کیوتو ژاپنی طراحی شد. بازی اتاق فرار یک بازی با چالش های معمایی و در ژانر های مختلف است. در این بازی معمایی، بازی کنندگان باید تلاش کنند تا معماهای موجود در اتاق را با همکاری یکدیگر حل کرده تا از محیط رمزآلود و معمولا ترسناک اتاق خارج شوند.

پس از ژاپن، سر و کله اتاق های فرار، آرام آرام در کشورهای مختلف دنیا پیدا شد. همین موضوع نیز باعث پیشرفت و توسعه این بازی شد. در سال ۱۳۹۴ نیز، اتاق فرار به ایران رسید تا سبکی جدید از بازی های فکری به ایران راه پیدا کرده باشد.

بازی اسکیپ روم چه خوبی هایی دارد؟

هر بازی در کنار لحظات شیرین و مهیجی که برای مخاطبان خود می سازد، خواسته یا ناخواسته، باعث ایجاد بعضی تاثیرات مثبت و سازنده بر افراد می شود. اثرات این بازی می تواند باعث رشد و افزایش مهارت های فردی شود. از جمله مزایای بازی اتاق فرار می توان به این موارد اشاره کرد:

 • افزایش مهارت های مرتبط با کار گروهی
 • افزایش مهارت های ذهنی با تجربه یک استرس سازنده و نتیجه بخش
 • کمک به ایده پردازی و افزایش خلاقیت فردی
 • بهبود تمرکز و دقت در شرایط سخت
 • تمرین از خود گذشتگی و بهبود روابط عمومی

تاج اسکیپ روم چه اتاق فرارهایی دارد؟

امروزه اسکیپ روم ها در سراسر جهان گسترش یافته اند و هر کدام سعی می کنند در ژانر های مختلف و اتاق هایی با طراحی های متنوع و متفاوت، بازی کنندگان بیشتری را به سوی خود جذب کنند. اما تاج اسکیپ روم، دو نوع اتاق اسکیپ را عرضه کرده است: اتاق فرار خونه جنی و اتاق فرار ویروس

اتاق فرار خونه جنی تاج اسکیپ روم

یکی از بازی های مجموعه تاج اسکیپ روم، بازی اتاق فرار خونه جنی نام دارد. داستان این بازی از داستان یک کلبه ترسناک و راز آلود در بندرانزلی الهام گرفته شده است. به گفته کسانی که در اطراف آن کلبه زندگی می کردند، کسی نتوانسته بود وارد کلبه شده و زنده از آن بیرون بیاید. تنها کسی که موفق به انجام این کار شده بود، دانشجویی بود که در سال ۶۴ وارد این کلبه مخوف شده بود. البته این فرد پس از خروج از کلبه دچار بیماری روانی شده و به تیمارستان منتقل می شود. اما مدتی طول نمی کشد که این شخص دوباره هوس رفتن به کلبه را می کند…

حال شما می توانید با یک تیم ۴ الی ۶ نفره، در مقابل کلبه قرار گذاشته تا پس طی یک دوره ماجراهای هیجان انگیز دوباره به هم برسید. این بازی دارای معماهای متنوعی می باشد که درجه سختی آن را به ۹۰ درصد می رساند.

اتاق فرار ویروس

کلمه ویروس از سال ۲۰۲۰ تا به امروز، زیاد به گوش همه ما خورده است. داستان ویروسی که همه دنیا را آلوده کرده است و عده زیادی را به کام مرگ کشانده است. پزشکان، پرستاران و محققان همگی دست در دست هم داده اند تا این ویروس را از پا در بیاورند. اما حالا همین سناریو در یکی از اسکیپ روم های این مجموعه بازسازی شده است. از بین افراد مبتلا، تعدادی برای انجام تحقیقات به یک تیم پزشکی منتقل می شوند. رییس این تیم تحقیقاتی نیز یکی از این افراد مبتلا را با خود به مطب شخصی اش می برد. برای ادامه ماجرا پیشنهاد می کنیم یکبار این بازی را امتحان کنید.

اتاق فرار ویروس را می توان به همراه ۴ تا ۸ نفر بازی کرد. میزان سختی این بازی هیجان انگیز ۸۰ درصد است و شما را تا ۸۵ درصد درگیر ترس و دلهره این بازی می کند. طبق معمول، استفاده از این بازی نیز با توجه به شرایط و تم بازی، فقط برای افراد بالای ۱۶ سال مجاز است.

قوانین کلی اتاق فرار تاج اسکیپ روم چیست؟

هر بازی فکری، قوانین و مقرات مربوط به خود را دارد. این قوانین باعث جهت دهی صحیح به بازی و طی مراحل بازی به شکل قدم به قدم می شوند. اسکیپ روم ها نیز قواعد خاصی را برای بازی کردن دارند که از آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ابتدا بهتر است بدانید که افراد دارای بیماری های خاص، بیماری های قلبی، صرع و… و همچنین بانوان باردار اجازه شرکت در این بازی را ندارند.
 • قانون همه یا هیچ! اگر یکی از افراد شرکت کننده در تیم بازی، قصد انصراف از بازی ها را داشته باشد، بازی برای تمام افراد همگروه به پایان خواهد رسید.
 • مهم نیست از چه طریقی به جواب می رسید. البته که می توانید حتی با حدس زدن نیز معماها را حل کنید و به هر شیوه قانونی دیگری نیز به پاسخ نهایی دست پیدا کنید.
 • برای هر بازی، مدت زمان مشخصی تعیین شده است. بعد از طی این مدت زمان، بازی در هر حال تمام خواهد شد.
 • تعداد افراد بازی بر اساس سناریو های بازی تعیین می شود. اما معمولا این تعداد بین ۴ تا ۶ نفر متغیر است.

پیشنهادات تاج اسکیپ روم برای موفقیت در این بازی

اگر جزو معدود افرادی باشید که برای چندمین بار یک اسکیپ روم را انتخاب می کنید، شاید به بعضی از نکات مهم و تاثیرگذار در طی این بازی دست پیدا کرده باشید. اما اگر جزو کسانی هستید که برای اولین بار قصد استفاده از این تفریح رمزآلود را دارید بهتر است با برخی ترفند های که باعث موفقیت در بازی می شوند، آشنا شوید:

 • در درجه اول بهتر است قبل از شروع بازی، اطلاعات خود را در زمینه این بازی افزایش دهید. پیشنهاد می کنیم همه افراد گروه کمی به جستجو در مورد معماهای این بازی در اینترنت بپردازند.
 • بازی اتاق فرار، یک بازی گروهی محسوب می شود. لازمه موفقیت در هر کار تیمی نیز، وجود یک مدیر و سرپرست مسلط است. مدیر تیم باید بتواند افراد گروه را با هم مرتبط کند و برای پشت سر گذاشتن چالش ها، در هر مرحله بهترین تصمیمات ممکن را بگیرد.
 • بارها تاکید شده است که این بازی را باید به شکل تیمی انجام دهید. پس تک روی را کنار بگذارید و سعی کنید با صدای بلند فکر کنید. این موضوع باعث می شود افراد سرنخ های مختلف را در کنار هم گذاشته و معماها را با سرعت بیشتری حل کنند.
 • در اسکیپ روم ها، قفل های متنوعی استفاده می شود. سعی کنید قبل از شروع بازی اطلاعات کافی در مورد شیوه کار با این قفل ها را بدست آورید.
 • سرنخ های مختلفی که در اتاق بازی پیدا می کنید، با کمک سایر اعضای تیم در کنار هم قرار داده تا به معنا و مفهومی یکتا برسید.
 • در انتها پیشنهاد می کنیم که اتاق های فرار تاج اسکیپ روم را فراتر از یک بازی و سرگرمی صرف در نظر بگیرید. اتاق فرار می تواند باعث یادگیری بسیاری از مهارت ها و تمرینی خوب برای یک کار تیمی موفق و هدفمند باشد.
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: