شایعه: در صورت فراگیری Game Pass مایکروسافت سرویس Xbox Live Gold را کنار خواهد گذاشت

توسط محسن شجاعی در ۱۸ تیر ۱۴۰۰ , ۲۱:۰۷

به گفته ژورنالیست مشهور، آقای جف گراب مایکروسافت قصد دار زمانی که سرویس ایکس باکس گیم پس توانست بخشی قابلی توجهی از مخاطبان را حذب کند، پس از آن سرویس Xbox Live Gold را از رده خارج کند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

زورنالیست و اینسایدر مشهور صنعت ویدیو گیم، آقای جف گراب چند ماه پیش مدعی شده بود شرکت آمریکایی مایکروسافت در حال آماده سازی مقدمات کنار گذاشتن سرویس ایکس باکس لایو گلد است و تنها شمار نسبتا بالای مشترکین این سرویس تا کنون مانع اجرای این طرح شده‌است. وی اخیرا و در جدیدترین قسمت برنامه Grubbsnax بار دیگر این ادعا را مطرح کرده‌است. به ادعای آقای گراب زمانی که تعداد مشترکین سرویس ایکس باکس گیم پس از شمار قابل توجهی عبور کند، مایکروسافت بدون شک این طرح خود را عملی خواهد نمود.

مطابق گفته‌‌های آقای گراب با حذف شدن سرویس Xbox Live Gold مایکروسافت امکان تجربه بخش چند نفره بازی‌ها را به رایگان در اختیار تمامی مخاطبان خود خواهد گذاشت و از سوی دیگر با عرضه بازی‌های بزرگی مثل Halo Infinite و طرحی که برای بخش چند نفره این بازی پیاده شده، رفته رفته تمامی بازی‌ها به این سمت حرکت می‌کند و به طور کلی این سرویس از رده خارج خواهد شد.

آقای گراب اینگونه اطلاعات در اختیار خود را به اشتراک گذاشت:

دوست دارم بار دیکر گفته‌های خود را مطرح کنم پروژه [حذف کردن] ایکس باکس لایو گلد همچنان پا بر جاست. شاید این سرویس هنوز تا مدتی فعال باشد و فعلا مسئولان ایکس باکس صحبتی خاصی نکنند اما، در چشم انداز چند سال آینده خود مسلما این پروژه را قرار داده‌اند و دیر یا زود آن را عملی خواهند کرد.

ظاهرا گفته‌هاای آقای گراب چندان دور از ذهن نیست. مایکروسافت چند ماه قبل در صدد افزایش قیمت این سرویس برآمد اما، با بازخوردهای منفی مخاطبان عقب کشید و آن طور که از سیاست‌های آن‌ها پیدا است، به دنبال این هستند تا مخاطبان بیشتری را از گلد به سمت گیم پس بکشانند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: