آتاری تمرکز خود معطوف به ساخت بازی برای PC و کنسول‌ها خواهد کرد

توسط محسن شجاعی در ۱۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۵:۵۰

به گفته سخنگو شرکت آتاری، آن‌ها قصد دارند زین پس تمرکز خود را بار دیگر معطوف به ساخت بازی برای کنسول‎‌های بازی و رایانه شخصی خواهد کرد. این شرکت پیشتر مشغول ساخت بازی برای پلتفرم موبایل بود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت آمریکایی Atari قصد دارد نگرش و سیاست‌های گیمینگ خود را مورد بازبینی قرار دهد. این شرکت سال‌ها است مشغول ساحت بازی برای پلتفرم موبایل و عرضه عناوین Free to play با پرداخت‌های درون برنامه‌ای است. آن طور که از شواهد مشخص است نتایج این نگرش چندان با پیشبینی‌های آن‌ها مطابقت نداشته و نتوانسته رضایت آن‌ها را جلب کند. به گزارش وبسایت  GamesIndustry سخنگو شرکت در تازه‌ترین اظهار نظر خود اعلام کرد آن‌ها از این به بعد نگرش تازه‌ای خواهند داشت و تمرکز خود را معطوف به ساخته بازی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی در بالاترین سطح خواهند کرد.

آقای Wade J. Rosen، مدیرعامل آتاری اعلام کرد علت اصلی این تصمیم این است که “مارکت رقابتی و تنگاتنگ گیمینگ در حال نابودی کردن بازی‌های Free to Play” است. وی در ادامه افزود:

قصد اصلی ما از تولید بازی ارائه لحظاتی مفرح و به یادماندنی و پر معنی است. این مبنای اصلی فکری ما است و پلی است که گذشته و آینده ما را به یکدیگر پیوند می‌دهد. احساس ما این است که تولید بازی در سطح AAA بیشتر با ماهیت ما سازگار است و با اهداف ما همخوانی دارد.

به گفته آقای Rosen این تصمیم احتمالا حدود شش میلیون دلار خسارت به شرکت وارد خواهد کرد. آی‌پی‌های مانند Roller Coaster Tycoon ،Atari Combat: Tank Fury ،Ninja Golf یا فروخته می‌شوند یا به طور کلی سرورهای آن‌ها خاموش خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: