استودیو Housemarque

سونی استودیو Housemarque را خرید

توسط محسن شجاعی در ۸ تیر ۱۴۰۰ , ۱۶:۳۵

کمپانی ژاپنی سونی اعلام کرد سازنده بازی Returnal، استودیو Housemarque را خریده‌است. به گفته مدیرعامل استودیو آن‌ها به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های استودیوهای پلی استیشن فرصت دارند بازی‌های گیم‌پلی محور خاص را به مخاطبان ارائه کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت سونی اعلام کرد استودیو فنلاندی Housemarque که چند ماه پیش بازی Returnal را به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۵ عرضه کرد را خریده‌است. رئیس پلی استیشن آقای جیم رایان در مصاحبه‌های اخیر خود به صورت دائمی اعلام کرد یکی از برنامه‌های اساسی او و تیمش سرمایه‌گذاری رو استودیوهای جدید و افزودن تعداد استودیوهای زیر مجموعه پلی استیشن است.

آقای Hermen Hulst، رئیس استودیوهای پلی استیشن در این باره در وبسایت پلی استیشن نوشت:

جدیدترین پروژه این استودیو، بازی Returnal نشان می‌دهد آن‌ها دارای بینش خاص خود در بازی سازی هستند و توانایی این را دارند که بازی‌های با کیفیت و مطلوب جامعه مخاطبان ما خلق کنند. اضافه شدن آن‌ها به خانواده پلی استیشن بار فنی و خلاقیت ما را افزایش می‌دهد. بی‌صبرانه منتظر پروژه‌های بعدی آن‌ها هستیم.

کارگردان بازی Returnal و موسس استودیو Housemarque آقای Ilari Kuittinen در کنفرانس خبری نیز اینگونه از هیجان بالا اعضای استودیو برای همکاری با سونی سخن گفت:

ما به شدت از اینکه به خانواده استودیوهای پلی استیشن پیوسته‌ایم، خرسندیم. این همکاری آینده‌ای پایدار و بی دغدغه را برای ما تضمین می‌کند تا بتوانیم همچنان بازی‌های گیم‌پلی محور را به مخاطبان ارائه کنیم. البته ما همچنین در حال کسب تجربه در زمینه‌ روایت داستان هستیم و می‌خواهیم مرزهای این هنر نو [بازی سازی] را جا به جا کنیم. پیوستن ما به پلی استیشن به معنای گسترش زمینه صنعت گیم در این کشور و ایجاد حاشیه امنیت برای قدیمی‌ترین استودیو بازی سازی فنلاند است.

بازی Returnal اولین محصول بزرگ و AAA این استودیو بود. آن‌‌ها اعلام کرده بودند قصد دارند به ساخت بازی‌ها در این ابعاد و مقیاس ادامه دهند و زیر مجموعه سونی شدن اولین گام در این راستا است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: