راهنمای بازی آنلاین The Forest

توسط آشنا علی‌پور در ۴ تیر ۱۴۰۰ , ۲۲:۱۰

بازی آنلاین The Forest حالت مولتی پلیر

در این راهنما نکاتی را در مورد بازی آنلاین The Forest بیان خواهیم کرد؛ نکاتی است که شما و دوستانتان باید قبل از اولین بازی آنلاین دفورست در حالت مولتی پلیر آن‌‌ها را بدانید. در این راهنما سعی کرده‌ایم در مورد تمام لحظات جالبی صحبت کنیم که بعد از سوییچ کردن از حالت آفلاین به حالت آنلاین و مولتی پلیر رخ می‌دهند.

بازی The Forest، یک بازی ویدیویی در ژانر ترس و بقا بوده و ساخته کمپانی Endnight Games است. بازی در دو حالت آفلاین (تک نفره) و آنلاین (مولتی پلیر یا چندنفره) ارائه می‌شود. بازی برای ویندوز مایکروسافت (سیستم شخصی یا PC) و پلی‌استیشن ۴ ارائه شده است. از نظر ما بهتر است بازی آنلاین The Forest با پلی‌استیشن انجام شود. هرچند مورد سیستم را هم بررسی می‌کنیم.

بعد از بیشتر سی روز بازی کردن در حالت Co-Op، چیز‌های زیادی در مورد بازی آنلاین The Forest دریافتیم. قصد داریم در این راهنما آن‌‌ها را با شما در میان بگذاریم. من و دوستانم یک هفته گذشته را مشغول بازی The Forest در حالت مولتی پلیر بودیم و بیش از ۳۰ روز (در زمان بازی) تجربه کسب کردیم. تمام مدت بازی آدم‌خوارها و جهش‌یافته‌ها حضور داشته‌اند. من میزبان (host) بازی آنلاین دفورست بودم و دوستم به من ملحق می‌شد؛ ما معمولاً یک بازی عمومی دونفره را انتخاب می‌کنیم که دلایل این انتخاب را پایین توضیح می‌دهیم.

در این راهنما تمرکز ما روی تجربه خاص بازی آنلاین و مولتی پلیر است.

۱) تنظیمات مولتی پلیر

راهنمای بازی دفورست

سوزاندن آدم‌خوارها

اینونتوری شما

الف. سرویس‌‌های مولتی پلیری که استیم (steam) ارائه می‌دهند کیفیت بالایی دارد

مشکلاتی که در این میان با آن‌‌ها مواجه شدیم و دلایلی که یک بازی عمومی را انتخاب کرده‌ایم به شرح زیر هستند:

 • به‌محض این‌که از alt-tab استفاده می‌کنم، بازی آنلاین دفورست من از کار می‌افتد. برای همین از یک بازی عمومی استفاده می‌کنیم تا اگر در این میان برای یکی از بازیکنان مشکلی پیش آمد، بتوانند بعداً بازی را ادامه بدهند. در یک بازی خصوصی، باید لینک دعوتی در استیم بفرستید که در پی آن مجبور می‌شوید از alt-tab استفاده کنید.
 • اگر سیستم میزبان مشکلی پیدا کند بازی از کار می‌افتد. بعد از خراب شدن بازی دوباره برمی‌گردید به آخرین جایی که ذخیره کرده بودید.
 • در این روش بازیکنان اهمیتی ندارند؛ هر بازیکنی می‌تواند بدون هیچ مشکلی به هر بازی عمومی بپیوندد. منابعی که از بین می‌روند یا استفاده می‌شوند، در دسترس تمامی بازیکنان قرار خواهد گرفت.
 • در استفاده از سیستم شخصی، بازی تا سقف ۸ نفر را به‌راحتی پوشش می‌دهد. مشکلات سیستم با بیشتر از ۱۶ نفر آغاز می‌شود. در پلی‌استیشن می‌توان با ۴ نفر هم‌زمان بازی کرد. دقت کنید هرچه تعداد افراد بیشتر باشد مشکلات استیم بیشتر می‌شود و بازی به دفعات بیشتری مشکل پیدا می‌کند. با تعداد ۸۰ نفر به‌سختی می‌توان بازی کرد.

ب. چت بازی آنلاین یا مولتی پلیر و بی‌سیم‌ها

من فقط یک‌بار از سیستم چت درون بازی The Forest استفاده کردم. هم‌تیمی من به علت یک سری مشکلات سیستم مجبور شده بود ریلاگ کند. در حینی که منتظر او بودم، بازیکن دیگری اتفاقی وارد بازی من شد. ما معمولاً در یک اتاق بازی می‌کنیم و از قابلیت چت بازی چندان استفاده نمی‌کنیم؛ گاهی هم از تماس صوتی استفاده می‌کنیم.

 • به نظر می‌آید ارتباط از راه دور ممکن است، اما با استفاده از بی‌سیم‌‌های واکی تاکی (walkie talkie) انجام می‌شود.
 •  چت عمومی برای یک منطقه از بازی بهتر عمل می‌کند.
 • اما بی‌سیم‌‌ها کل بازی را پوشش می‌دهند.

توصیه ما این است که به‌جای سیستم چت بازی از دیسکورد یا پلتفرم‌های دیگر استفاده کنید.

پ. ذخیره‌ها در بازی آنلاین دفورست

راهنمای بازی دفورست

بعد از بارگذاری مجدد یک بازی، تمامی شرایط، آتش‌‌ها، منابع آب و آدم‌خوارها بازنشانی می‌شوند.

 • بازیکنانی که مجدداً وارد یک بازی مولی پلیر می‌شوند، به‌تمامی سلاح‌‌ها و ابزار‌هایی دسترسی خواهند داشت که در زمان آخرین ذخیره بازی در اختیار داشتند. البته وقتی میزبان بازی خودش را ذخیره می‌کند، فقط بازی خودش سیو می‌شود. امکانات و تنظیمات هر بازیکن توسط میزبان ذخیره نمی‌شود. به‌عنوان مثال اگر کسی ۸ ساعت بدون ذخیره کردن بازی کند، باز هم از همان نقطه اول شروع خواهد کرد.
 • اگر وضعیت شما سرد، خیس، گرسنه، تشنه و در محاصره پنج آدم‌خوار باشد، مجدداً به همان شکل شروع خواهید کرد. تشنه و گرسنه خواهید بود، وضعیتتان سرد و خیس است و آدم‌خوارها هم شما را محاصره کرده‌اند. آتش‌‌ها خاموش شده و منابع ذخیره آب شما خالی خواهند بود.
 • در حین بارگذاری بازی، شرایط تغییر نخواهند کرد؛ احتمالاً بعد از چند ساعت بازی به کمپ شما حمله خواهد شد. گول آرامش ساعت‌های ابتدایی بازی را نخورید.
 • بعد از هر بار بازگشت به بازی، بعضی از ویژگی‌های ظاهری بازیکن هم تغییر می‌کنند.

۲) مرگ، کمک‌‌های اولیه (First Aid) و برادرکشی (Fratricide)

راهنمای بازی دفورست

مرگ در بازی

الف. در حالت مولتی پلیر بازی The Forest، مرگ بسیار متفاوت است

در مولتی پلیر بازی دفورست، قبل از آنکه صفحه قرمز رنگ «You Survived X Days» برای شما نشان داده شود، مدت‌زمان خاکستری دارید. در زمان خاکستری شما تقریباً مرده‌اید؛ که یعنی به میزان اندکی زنده‌اید. در این مدت بازیکن دیگری می‌تواند شما را بازگرداند. اثرات مرگ در حالت مولتی پلیر به شرح ذیل هستند:

 • به درون یک غار کشانده نخواهید شد. غارها محل زندگی آدم‌خوارها هستند.
 • اگر از کیبورد دور شوید (afk) به درون یک غار کشانده خواهید شد. این‌که کجا هستید اهمیتی ندارد. معلوم نیست که بازیکن‌‌های دیگر اصلاً این اتفاق را می‌بینند یا نه.
 • دوباره در نزدیکی خرابه‌‌های هواپیما به بازی برمی‌گردید. وضیعت شما و آیتم‌‌هایی که در اختیارتان قرار دارد نیز به حالت ابتدای بازی باز می‌گردد.
 • در محلی که آخرین بار مردید، یک کوله‌پشتی یا یک جسد از شما باقی خواهد ماند.
 • جسد شما فقط بخش کوچکی از اینونتوری (inventory) قبلی شما را خواهد داشت. خبری از آیتم‌‌های خاصی همچون اسلحه، زره، آیتم‌‌های ذخیره‌سازی (همچون تابه، کیسه یا مشک آب) نخواهد بود.
راهنمای بازی دفورست

جمجمه و ساعت مرگ

 • قبل از اتفاقات بالا و رسیدن به میزان health صفر، اسکرین شما خاکستری می‌شود. در این حالت معمولاً نگاه شما به زمین است و نمی‌توانید شخصیتتان را کنترل کنید.
 • نمی‌توانید دارو‌های خودتان را استفاده کنید و خودتان را نجات دهید؛ هرچند که متن txt توصیه بازی اخطار می‌دهد سلامت شما کاهش‌ یافته و باید دارو پیدا کنید. در وسط صفحه‌ی نمایش شما یک جمجمه نمایش داده می‌شود. این جمجمه کم‌کم از رنگ سفید پر می‌شود و به عبارتی، ساعت مرگ شما است.
 • اگر این جمجمه پر شود، شما «می‌میرید». اکثر مواقع جمجمه پر نمی‌شود. وقتی شما افتاده‌اید زمین،  بومیان می‌توانند هم چنان به حمله ادامه دهند. به این ترتیب زودتر از زمانی که ساعت نشان می‌دهد به صفحه قرمز نزدیک می‌شوید. هنگامی‌که شما دارید بی‌هدف ضربه می‌زنید تا بومیان را از خودتان دور کنید، آن‌‌ها شما و دوستانتان را می‌کشند. یا در موارد نادری:
 • در بازی آنلاین دفورست هم‌تیمی‌‌های شما می‌توانند نجاتتان بدهند. اگر بتوانید قبل از پر شدن جمجمه به بازیکن برسند؛ یا قبل از این‌که صدمه بیشتری به بازیکن خاکستری وارد شود. در این شرایط هم‌تیمی‌‌ها می‌توانند با استفاده از کمک‌‌های اولیه شما را نجات دهند.

ب. کمک‌‌های اولیه در بازی آنلاین  دفورست

راهنمای بازی دفورست

نماد برگرداندن بازیکن و دکمه E

می‌توانید دوستانتان را که تقریباً مرده‌اند نجات دهید. کمک‌‌های اولیه یک مهارت (Skill) حیاتی است.

 • کمک‌‌های اولیه فرآیندی زمان‌بندی‌شده است و حدود ۲.۵ ثانیه زمان می‌برد. نماد کمک‌‌های اولیه بالای سر بازیکن تقریباً مرده شروع به درخشید‌ن می‌کند. اینجا یک بازیکن سالم باید نماد را همراه با دکمه E (در سیستم PC) را فشار دهد؛ به این ترتیب کمک‌‌های اولیه اجرا می‌شود.
 • بعد از اجرای این فرآیند، بازیکنی که برگشته (و سکه‌هایشان) سلامت کامل به دست می‌آورد. میزان انرژی بازیکن با آنچه قبل از تجربه نزدیک به مرگشان در اختیار داشتند، برابر است.
 • بعد از اجرای کمک‌‌های اولیه هیچ آیتمی از دست نمی‌رود.
 • برای اینکه بازیکن دیگری کمک‌‌های اولیه را اجرا کنید نیاز به هیچ‌چیز دیگری نیست. نیازی به پانسمان، دارو یا هیچ‌چیزی دیگری ندارید. فقط دکمه و نماد را فشار دهید.

پ. برادری (Fraternization) در بازی آنلاین The Forest مهم است

آهوها را با نیزه‌های نازک شکار کنید.

 • آتش‌‌های برادری در بازی آنلاین دفورست تأثیر زیادی دارند. در زمان مبارزه باید خیلی حواستان را جمع کنید. به‌راحتی ممکن است به‌جای دشمن، دوستتان را بکشید مخصوصاً اگر روی زمین افتاده باشند.
 • به‌ویژه حین استفاده از آتش و تیرهای آتشین این اتفاق زیاد رخ می‌دهد.

۳) Spawn تایمر‌‌ها و آیتم‌‌های ویژه در بازی آنلاین دفورست

الف. روی تمام منابع و ابزار‌های خاص یک زمان‌سنج برای spawn کردن تعریف‌شده است

این تایمر شامل تبر اضطراری، غذا و دیگر منابع درون هواپیما هم می‌شود. بعد از اینکه برای اولین بار آیتم‌‌ها پیدا شدند، به‌صورت مجزا در اختیار هر بازیکن قرار خواهند گرفت. برای مثال: وقتی اولین بار به دماغه می‌روید تفنگ فلرگان را پیدا می‌کنید. اینجا همه تفنگ را در اختیار خواهند داشت؛ یعنی میزبان می‌تواند تفنگ را بردارد و به یک منطقه دیگر برود؛ اما وقتی یک بازیکن دیگر برود روی دماغه تفنگ همان‌جا خواهد بود.

 • بعد دوباره تفنگ ظاهر می‌شود. اگر میزبان و بازیکن دیگر، هیچ‌کدام تفنگ را نداشته باشند می‌توانند آن را به دست بیاورند.
 • اما اگر فقط یک بازیکن مانده باشد که تفنگ را ندارد و بعد آن را به دست بیاورد، آیتم دیگر برای کسی در دسترس نخواهد بود.

اهمیت ماجرا وقتی است که شما بعد از به دست آوردن یک آیتم ویژه بمیرید. در این حالت تا بعد از آنکه دوباره آیتم Spawn کند به آن دسترسی نخواهید داشت.

راهنمای بازی دفورست

درخت نمادین بازی

 • مگر آنکه بازیکن دیگری از طریق یک دستگاه واسطه (منبع ذخیره) آن را به شما بدهد. یا این‌که خودتان آن را قبل از مرگ، روی دیسک ذخیره کنید.
 • شروع تایمر از لحظه‌ای است که آیتم را برای اولین بار به دست آوردید. ممکن است تایمر برای هر بازیکن متفاوت باشد.
 • برای مثال: اگر یکی از بازیکن‌‌ها بمیرد و تبر جدیدش را از دست بدهد، می‌تواند برگردد به ‌جایگاه درخت و یک تبر جدید پیدا کند؛ البته هفت روز (در زمان بازی) بعد از آنکه میزبان برای بار آخر تبر را برداشت. اگر میزبان بعداً بمیرد و تبر را از دست بدهد، سلاح دیگر در دسترس نخواهد بود

۴) تجربه میزبانی

بازیکن میزبان، به نسبت دیگر بازیکن‌‌ها تجربه متفاوتی از بازی آنلاین ‌The Forest خواهد داشت. احتمالاً بیشتر این مشکلات به نسخه آلفای بازی مربوط می‌شوند؛ اما در حین بازی ممکن است حسابی آزار‌دهنده باشند. برخی از تفاوت‌‌هایی که میزبان تجربه می‌کند به شرح زیر هستند:

 • وقتی‌که اولین غرش صاعقه شنیده می‌شود، میزبان اولین نفری است که «سرد و خیس» خواهد شد؛ مگر آنکه در نزدیکی یک آتش ایستاده باشد. حتی اگر در داخل یک سازه سقف دار باشد هم این اتفاق رخ می‌دهد. هیچ سازه‌ای نمی‌تواند از این حالت جلوگیری کند.
 •  درحالی‌که برای بقیه بازیکن‌‌ها چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. هم‌تیمی من گفته بود در این مواقع وضعیت شخصیتش هیچ‌گاه «سرد و خیس» نشده است (من میزبان هستم).
 • به‌علاوه، میزبان تنها بازیکنی است که «غرق در خون» می‌شود.
 •  بومیان میزبان را راحت‌تر از بقیه بازیکن‌‌ها پیدا می‌کنند. هم‌چنین در شرایط یکسان، بومیان ترجیح می‌دهند به میزبان حمله کنند تا بقیه.
 • فقط میزبان می‌تواند توتم (totem)‌هایی را که بومیان اطراف کمپ کار گذاشته‌اند، ببیند.
 • بعضی از حیوانات را هم فقط میزبان می‌تواند ببیند. (در بازی ما ‌سنگ‌پشت‌ها این‌طوری بودند). البته در مورد آهو هم‌چنین چیزی اتفاق افتاده بود. من می‌توانستم برخی از آهو‌‌ها را ببینم درحالی‌که هم‌تیمی من نمی‌توانست؛ و بالعکس.

از لاک‌ها برای جمع‌آوری آب باران استفاده می‌شود.

 • در این صورت بیشتر شکار‌ها را نصیب دیگر بازیکن‌‌ها می‌شود. پوست آهوها و لاک سنگ‌پشت‌ها در ساختن سازه‌های مختلف (جمع‌آوری آب، کیسه و غیره) کاربرد دارد.
 • گیاهان و میوه‌‌ها هم برای میزبان و بازیکن متفاوت هستند. برای مثال گاهی اوقات برای میزبان، یک گیاه آلوورا ظاهر می‌شود درحالی‌که برای بازیکن دیگری گیاه همیشه‌بهار است. البته همیشه هم این‌طوری نیست، گاهی می‌تواند به‌جای گیاه آلوورا یا همیشه‌بهار گیاه دیگری باشد. دقت کنید با استفاده از ترکیب خاصی از گیاهان می‌توان نوشیدنی انرژی‌زا ساخت.
 • بعضی‌اوقات وقتی یک جهش‌یافته (mutant) توسط یکی از بازیکنان کشته می‌شود، ممکن است برای دیگری خطا رخ دهد؛ مثلاً هم‌چنان ایستاده باقی بماند، یا به راه رفتن و صحبت کردن ادامه دهد. برای مثال، من یکی از آدم‌خوارها را تکه‌تکه کردم؛ هم‌زمان برای هم‌تیمی من همین آدم‌خوار (نسبتاً تکه‌تکه شده!) حرکت می‌کرد. البته اگر بازیکن دیگری جسد را بلند کند و به زمین بزند این مورد حل می‌شود. بعد از این حرکت، آدم‌خوار برای همه بازیکن‌‌ها نرمال و مرده دیده می‌شود. گزینه بلند کردن روی تمام آدم‌خوارها جواب می‌دهد.

۵) در بازی آنلاین The Forest نمی‌توانید (مستقیماً) مبادله کنید!

در حال حاضر برای بازی آنلاین دفورست هیچ گزینه خاص مبادله و تجارتی وجود ندارد.

 • این بخش، خسته‌کننده‌ترین قسمت مولتی پلیر است.
 • هرچند که این فرآیند مستقیماً برای مولتی پلیر تعریف نشده، اما می‌توانید در بعضی شرایط منابع را مبادله کنید. این شرایط به شرح زیر است: برای مبادله آیتم‌‌ها، باید یک دستگاه واسطه تعین کنید. می‌توانید تکه‌‌های گوشت را درون آتش بیندازید. به این ترتیب بقیه بازیکنان می‌توانند آن را بخورند. می‌توانید یک انبار ذخیره‌سازی بسازید. دیگر بازیکنان می‌توانند از این انبار استفاده کنند و مبادله انجام دهند.
 • می‌توانید با استفاده از سینی‌های فلزی به هم‌تیمی خود بعضی چیزها را بدهید. این سینی‌ها را درون هواپیما می‌توان پیدا کرد.
 • اما اگر نتوانید چیزی را ذخیره کنید، نخواهید توانست آن را مبادله کنید. برای مثال، اگر یکی از شما تشنه باشد و دیگری یک مشک آب همراه داشته باشد، نمی‌توانید آن را به بقیه بدهید.

راهنمای بازی دفورست

 • هم‌چنین اگر صرفاً چیزی را از اینونتوری بیرون بیندازید هم فایده‌ای ندارد. هرچه که دارید متعلق به شما است مگر آنکه بتوانید آن را در یک فضای واسطه ذخیره کنید.
 • بهتر است همیشه کنده‌های چوب را ذخیره کنید. وقتی کنده‌های چوب به ۵۰ عدد رسید، شروع به غیب شدن می‌کنند. ذخیره کردن این روند را کاهش می‌دهد.
 • با استفاده از Bone Basket می‌توانید اسکلت آدم‌خوارها را ذخیره کنید. سوزاندن آدم‌خوارها برای جلوگیری از بیماری‌ها و مبتلا شدن از طریق خون آلوده خوب است. از طرفی با اسکلت باقی‌مانده می‌توان خیلی چیزها ساخت؛ مثل چراغ و مشعل.

۶) پناهگاه و ساخت‌وساز

الف. پناهگاه:

بقای شما در بازی آنلاین The Forest بستگی دارد به پناهگاه شما و سرعت شما در ساخت آن. دیوارهای چوبی محل خوبی برای کارگذاری تله‌ها برای آدم‌خوارها محسوب می‌شوند؛ اما برای جهش‌یافته‌ها بهتر است از دیوارهای سنگی استفاده شود که مقاومت بیشتری دارد.

نکته‌ی دیگر مکان پناهگاه است. ترجیح ما این است که کنار هواپیما بمانید. هرچند که امکان حمله آدم‌خوارها بیشتر است، اما درون هواپیما منابع مفیدی هستند که دائماً spawn می‌شوند. دیگر منابع مثل نقشه، قطب‌نما، طناب و غیره را می‌توانید از غارها و اردوگاه آدم‌خوارها بردارید.

ب. ساخت‌وساز:

در حالت مولتی پلیر ساخت‌وساز می‌تواند چالش‌برانگیز باشد؛ چراکه جزییات یک طرح چندان هم قابل‌اعتماد نیستند.

 • هر بازیکنی می‌تواند طرح و منابع اضافه کند. مخصوصاْ اگر کسی بخواهد تقلب کند.
 • کلید موفقیت این است که باهم در ارتباط باشید. در پناهگاه ما یک طبقه کامل وجود دارد که هیچ پنجره‌ای در آن نیست. تنها چون ارتباط ما برای مدتی قطع شد.
 • از بازرس استفاده کنید. تمام بازیکن‌‌ها می‌توانند طرح‌‌ها را قبل از پی‌ریزی ببینند. پس قبل از آنکه شروع به پیاده‌سازی طرح‌تان کنید، از یک بازرس استفاده کنید. این‌گونه مطمئن می‌شوید اندازه مقیاس‌‌ها و زاویه‌‌ها درست هستند.
 • در زمان ساختن پناهگاه چک کردن دوباره طرح‌‌ها بسیار مهم است. یک‌بار دیگر تکرار می‌کنم، ارتباط رمز موفقیت است.

در این راهنما سعی ما بر آن بود که تا حد امکان نکات مهم بازی آنلاین دفورست را بیان کنیم. صد البته نکات دیگری هم هستند که اینجا بیان نشده‌اند. برای مثال میزان صدمات وارده به health هر سلاح، انواع مختلف تله‌ها و غیره. اگر شما هم ترفند جالبی دارید، در نظرات آنها را بنویسید. از این‌که با دنیای بازی همراه بودید سپاس‌گزاریم.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “راهنمای بازی آنلاین The Forest”

 1. kingp گفت:

  من قصد ندارم تو ذوق بزنم ولی دوست عزیز سعی کنیم بازی های رو وقت بذاریم که پس از اتمام بازی احساس کنیم درس های جدیدی یاد گرفتیم مثل RDR2 یا Days gone

  مثلا بنده اخیرا با صرف ۱۰۰ ساعت بازی Nioh 2 تمام کردم ولی واقعا احساس کردم وقتم دور ریختم در صورتی که در ۳۰٪ بازی فهمیدی تا انتها همینطور با تکرار مراحل باید رفت .

  ۱ ۱
  1. هر ژانری طرفدار خودش رو داره طبیعتا :)

   ۱ ۰