جیم رایان کراس پلی

حمایت جیم رایان از کراس پلی و اعلام موضع پلی استیشن درباره این قابلیت

توسط حسین بازدید در ۱ تیر ۱۴۰۰ , ۲۲:۴۰

اخیرا در طی مصاحبه‌ای، حمایت جیم رایان از کراس پلی را دریافتیم و موضع پلی استیشن در قبال این موضوع را کمی واضح‌تر کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

دیکر بر هیچ‌کس پوشیده نیست که سونی دیدگاهی بسیار تند و نفرت‌انگیر نسبت به قابلیت کراس پلی دارد. حتی بعد از این‌که سونی کوتاه آمد و اجازه فعال‌سازی کراس‌ پلی در برخی از بازی‌های روی پلی استیشن را صادر کرد، اما بعضی از اطلاعات نشان می‌دهد که هنوز اجازه فعال‌سازی این قابلیت، پروسه پیچیده‌ای دارد.

با این حال مدیر عامل پلی استیشن، آقای جیم رایان اصرار دارد که قابلیت کراس پلی چیزی است که سونی به‌دنبال آن است. به تازگی در مصاحبه‌ای که با Axios داشته، رایان برخی از دیدگاه‌های پلی استیشن را واضح ساخت. جیم رایان اشاره کرد:« ما از کراس پلی حمایت و سعی داریم آن را تقویت کنیم.» او فهرستی از بازی‌هایی که ذر پلی استیشن از قابلیت کراس پلی پشتیبانی می‌کنند را نام برد. بازی‌هایی از قبیل Call of Duty Warzone، Rocket League، Fortnite، Minecraft و بازی‌های دیکر از این دسته هستند. همچنین جیم رایان افزود تعداد بازی‌هایی که از این قابلیت‌ پشتیبانی خواهند کرد در طول زمان بیشتر خواهد شد.

ما الان در نقطه‌ای هستیم که استفاده از قابلیت کراس پلی در بازی‌های مولتی پلیر در حال تبدیل‌شدن به امری معمول است. در نتیجه تعداد بازی‌هایی که در آینده از کراس پلی بهره‌ خواهند‌ برد،‌ در طول زمان افزایش خواهد یافت. با این حال هنوز سیاست‌های برخی استودیوها و ناشران دست و پا گیر این قضیه است. پلی استیشن از شرکت‌هایی بود که مدتی طولانی اجازه استفاده از این قابلیت را به بازی‌های این پلتفرم نمی‌داد، اما اخیرا کوتاه آمده و حمایت جیم رایان از کراس پلی را هم شاهد بودیم. با این حال هنوز تناقضاتی در گفته‌ها و اعمال سونی دیده می‌شود. به تازگی بازی Borderlands 3 قابلیت کراس پلی‌اش را خاموش کرد. باید دید که چه اقدامی در این باره صورت خواهد گرفت.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: