درجه سختی بازی Elden Ring

بازی Elden Ring از بازی‌های قبلی From Software آسان‌تر است

توسط محسن شجاعی در ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ , ۱۷:۰۷

درجه سختی بازی Elden Ring در مقایسه با محصولات پیشین استودیو From Software به مراتب آسان‌تر است اما، همچنان گیم‌پلی بازی یک تجربه چالشی است و امکان تغییر درجه سختی بازی وجود ندارد. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

سال ۲۰۰۹ و زمانی که استودیو فرام سافتور بازی Demon’s Souls را به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۳ روانه بازار کرد، اهالی گیم با سبک جدید از رویکرد بازی سازی و ارائه یک گیم‌پلی چالشی (و نسبتا بی‌رحم) آشنا شدند و ساخت بازی‌های سخت و بدون امکان تغییر سطح سختی بازی، به یکی از نمادهای استودیو فرام سافتور بلد شد. آن‌ها حتی در یک زیر ژانر که امروزه به نام «Souls-like» شناخته می‌شود، پیشرو بودند.

از آن زمان تا به امروز پرسشی میان طرفداران و مخاطبان گیم همچنان بدون پاسخ مانده‌است: آیا فرام سافتور باید گزینه‌های مختلفی از سطح سختی و چالش را به مخاطبان ارائه کند یا باید همچنان به شیوه‌های خود پایبند بماند؟ آقای میازاکی کارگردان این عنوانین اخیرا در مصاحبه‌ای با مجله فامیتسو در همین باره گفت و گو کرده‌است. وی ضمن اینکه اعلام کرد درجه سختی بازی Elden Ring به هیچ عنوان قابل تغییر نیست اما، وی معتقد است بازیکنان در این بازی با چالش‌های به مراتب آسان‌تری مواجه می‌شوند. وی‌ می‌گوید به طور کلی گیم‌پلی بازی از عناوینی نظیر بلادبوردن و Sekiro آسان‌تر است.

با توجه به اینکه الدن رینگ یک بازی جهان بازی است و از المان‌های این زیر سبک نظیر امکان مخفی کاری یا سطح شخصی سازی بیشتر، بهره می‌برد در نتیجه بازیکنان باید بتوانند در صورت گیر افتادن در بخشی از بازی به شیوه‌های دیگر راه خود را پیش ببرند. به لطف جهان باز شدن این بازی و ارائه یک تجربه غیر خطی، می‌توان از درگیری با باس فایت‌های بازی تا ارتقا قدرت به میزان لازم یا عادت کردن به سیستم مبارازت بازی، اجتناب نمود یا حتی برخی از باس‌ها را به طور کلی کنار گذاشت و بازی را به اتمام رساند.

آقای میازاکی معتقد است تمام این موارد دست به دست یکدیگر می‌دهند تا Elden Ring به سختی بازی‌های قبلی استودیو نباشد. این عنوان دوم بهمن ماه سال جاری برای پلتفرم‌های Xbox One ،Xbox Series X/S ،PS4 ،PS5 و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: