انحصاری بودن Starfield

تاد هاوارد در مورد انحصاری بودن بازی Starfield سخن می‌گوید

توسط آشنا علی‌پور در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ , ۱۵:۱۷

نظر تاد هوارد در مورد انحصاری بودن بازی Starfield

انحصاری بودن بازی Starfield

بازی برای پلی‌استیشن ارائه نخواهد شد

تاد هاوارد: تمرکز روی تنها دو پلتفرم باعث می‌شود محصول عرضه‌شده کیفیت بالاتری داشته باشد

بازی Starfield برای پلی‌استیشن عرضه نخواهد شد و از دید تام هاوارد، این موضوع الزاماً چیز بدی نیست. خبر انحصاری بودن Starfield رسماً از طرف مایکروسافت تایید شد. در نمایشگاه ایکس‌باکس و بتسدا (Bethesda)، مایکروسافت رسماً اعلام کرد که بازی Starfield، تنها برای ویندوز و ایکس‌باکس عرضه خواهد شد. بازی Starfield کار بعدی استودیوی بازی بتسدا  است که بسیاری منتظرش هستند.

این اعلامیه آن‌چنان هم دور از انتظار نبود؛ مدت کوتاهی پس از آن‌که مایکروسافت به مبلغ ۷. ۵ میلیارد دلار استودیو بتسدا را خرید، به این موضوع اشاره‌‌‌هایی شد. اما بی‌شک  این خبر  برای بسیاری از طرفداران ناراحت‌کننده‌ بود. مخصوصاً عده‌ای که ایکس‌باکس ندارند یا رایانه‌‌‌های شخصی‌شان به‌اندازه کافی قوی نیست تا بازی را اجرا کند.

تاد هاوارد در مورد انحصاری بودن بازی Starfield سخن می‌گوید

در مصاحبه‌ای با نشریه تلگراف [پی‌وال] که در Wccftech برگزار کرده بود، تاد هاوارد در مورد پشت سر گذاشتن پلی‌استیشن صحبت کرد: «هیچ‌وقت نمی‌خواهیم عده‌ای از بازی محروم شوند.

اما در آخر، چیزی که باعث می‌شود محصول بهتری ارائه کنیم توانایی ما در تمرکز کردن روی ویژگی‌‌‌های مدنظر ماست. این‌که بگوییم می‌خواهیم چنین بازی بسازیم برای چنین پلتفرم‌هایی، این‌که بتوانیم روی آن تمرکز کنیم. با تمرکز روی پلتفرم‌‌‌های مدنظرمان، تلاش می‌کنیم محصولی ارائه دهیم برای این پلتفرم‌‌‌ها بهترین باشند. […] و ما از صمیم قلب باور داریم راهبرد‌‌‌های ایکس‌باکس و مایکروسافت، بازی را در دسترس عده بیشتری قرار خواهد داد.»

هاوارد در ادامه اظهار داشت که ارائه‌دهنده‌‌‌های سرویس مایکروسافت قوی‌تر هستند. چه در زمینهٔ بازی‌‌‌های ابری و چه در گسترش آن در رایانه‌های خانگی. این امر به Starfield کمک می‌کند تا به جمعیت بزرگی از گیمر‌‌ها دسترسی داشته باشد. وی افزود: «در نتیجه در آینده شاهد توسعه بیشتر و بیشتر این رویه خواهیم بود. توانایی طرفداران در استفاده از بازی‌‌‌های ما، حال یا از طریق گیم‌پس یا چیز‌‌های دیگر، کمتر نمی‌شود. بلکه بسیار بیشتر می‌شود.»

هاوارد قبلاً اعلام کرده بود انحصاری شدن بازی The Elder Scrolls 6 برای کنسول امری «دور از تصور» است. در مقایسه با نظر قبلی او، بیانیه جدید خیلی متفاوت است. هرچند که او در مورد بازی دیگری صحبت کرده بود، اما صحبتش بی‌ربط نیست. با این ‌وجود، بازی Starfield عملاً به کنسول محدود نمی‌شود. بازی روی رایانه شخصی (PC) اجرا می‌شود و این‌گونه می‌توان انحصاری بودن بازی را دور زد. می‌شود از طریق فضای ابری آن را روی پلتفرم‌‌‌های دیگری اجرا کرد که قابلیت استریم کردن دارند.

بازی در ۱۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ (مصادف با ۲۰ آبان سال ۱۴۰۱) برای PC و سری X/S ایکس‌باکس ارائه می‌شود. به‌محض عرضه بازی از طریق گیم پس قابل‌دسترسی خواهد بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: