توسط امیررضا صادقی در ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ , ۲۰:۰۰

انیمه حمله به تایتان یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های چند سال اخیر است و سخت است که بخواهیم از میان قسمت‌های آن دست به انتخاب بهترین قسمت های حمله به تایتان بزنیم. به نظر شما بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها کدامند؟ دنیای بازی در ادامه قصد دارد نگاهی به برترین و بهترین قسمت های انیمه Attack on Titan بیندازد. با ما همراه باشید تا بهترین قسمت های اتک آن تایتان را کشف کنید.

پیش از پرداختن به بهترین قسمت های حمله به تایتان

به سختی می‌توان منکر تاثیرات انیمه «اتک آن تایتان» بر روی فرهنگ عامه‌ی امروز شد. شاید در ذهن هیچ مخاطبی نمی‌گنجید که اثری با خشونتی بی‌پرده، داستانی دردناک و روایتی تاریک به یکی از محبوب‌ترین آثار تلویزیونی چند دهه اخیر تبدیل شود. از طرفی انیمه Attack on Titan تعداد قابل توجهی از مخاطبان جهانی (به ویژه در ایران) را به مدیوم انیمه دعوت کرد و آن‌ها را در مسیر جدیدی قرار داد.

انیمه حمله به تایتان‌ها در آغاز با کوبیدن میخی تیز و محکم، کارناوالی از جنس خون، وحشی‌گری و انسانیت به پا می‌کند. بی‌راه نیست که یکی از دلایل اصلی محبوبیت بی‌اندازه‌ی  اتک آن تایتان را جست‌و‌جوی آزادی بدانیم. اگر زمین و آسمان به هم دوخته شوند و انسان را اسیر خود کنند، در پایان بلیت آزادی در دستان ماست حتی اگر بهای رسیدن به آن مرگ باشد!

انیمه Attack on Titan با طرح آزادی در جایگاه هسته‌ی مرکزی اهداف داستانی به خود اجازه می‌دهد تا مخاطب را در پیچش‌های داستانی بی‌شماری جابه‌جا کند. موفقیت حمله به تایتان اصلا و ابدا شانسی نبود. این اثر در آستینش هزاران حقه و شگفتی پرورش می‌داد و در عدم آگاهی مخاطبان به سراغشان می‌رفت. غافل‌گیری‌های اتک آن تایتان صرفا یک فرمول همیشگی و جاودانه نیست. در اوج اکشن «بزن و بکش» مچ بینندگانش را به هنگام ترشح آدرنالین می‌گرفت. به گونه‌ای که ثانیه به ثانیه برای پخش قسمت بعدی لحظه‌شماری می‌کردند. از طرفی، همان انیمه در هیاهوی سکوت‌ها، سرنگ اکسپوزیشن نفس‌گیر و قدرتمندی را به ذهن مخاطب سرگردان فرو می‌کرد.

حال، با بررسی و بازبینی بهترین قسمت های انیمه Attack on Titan می‌خواهیم به تحلیل و بررسی قسمت‌هایی بپردازیم که غالب بینندگان اتک آن تایتان با آن‌ها ارتباط تنگاتنگی برقرار کردند و خاطره ساختند.

خطر اسپویل: ممکن است مقاله‌ی بهترین قسمت های انیمه Attack on Titan جزئیات داستانی بهترین قسمت های حمله به تایتان را برای شما فاش کند. اگر به هر نحوی نمی‌خواهید که داستان برترین قسمت های انیمه Attack On Titan برای شما لو برود، از مطالعه ادامه مطلب بهترین قسمت های اتک آن تایتان پرهیز کنید.

بهترین قسمت های انیمه Attack on TitanIron Hammer: The 57th Expedition Beyond the Walls
فصل اول | قسمت بیست و یک

اپیزود چکش آهنی همچون نامش چکشی است که به میخ شناخت مخاطب از انیمه کوبیده می‌شود. این قسمت که برخورد نزدیکی با دگرگونی‌های شخصیتی بود بی شک یکی از بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها است. تایتان مونثی که همه‌ی تیم لیوای، اروین و هانجی را به بازی گرفته بود. ارن که در دوراهی‌های بیشتری قرار می‌گرفت، آرمین که قدرت تحلیل و تفکرش در حال تکامل بود، میکاسایی که عشق و وفاداری‌اش نسبت به ارن بیشتر می‌شد، لیوای و اِروینی که به زیرکانه‌ترین شکل ممکن در حال پردازش شخصیتی بودند و هزاران جزئیات دیگری که در قاب جریان داشت. اما عنصر حیاتی این اپیزود چه بود؟

جدال تن به تن خونین ارن و آنی همان نمایشی بی‌پرده از قدرت خشم انسانی بود. چرخه‌ی بی‌پایان خشم و انتقام که شعله‌ی پرجنب و جوشش زبانه می‌کشید. چرخه‌ای که سال‌ها بعد گریبان‌گیر ارن هم شد. ارن درون تایتانش، از زاویه‌ی پشت دیده می‌شود. انگار که کمترین کنترل ممکن را بر روی آن هیولای بیرونی دارد. در کشمکش ذهنی ارن او تصمیم گرفت که سرانجام هدفش (کشتن تایتان مونث) را عملی کند. هر چند که ارن مغلوب احساسات خود و توانایی‌های تایتان آنی شده بود. در واپسین دقایق اپیزود، آنی موفق به شکست تایتان ارن یِگر شده و او را می‌بلعد. این سکانس همچون آب سردی بر بدن مخاطبان بود. اتک آن تایتان به همین راحتی ‌توانست واقعیتی تلخ و انعطاف‌پذیر از جهان را نشان دهد.

بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها برترین و بهترین قسمت های انیمه Attack On Titan: قسمت Senshi
فصل دوم | قسمت شش

در بحبوحه‌ی امید و انتقام، ابرهای تاریک حقیقت به سمت الدیایی‌ها روانه شدند. به یکباره همه‌ی تصورات ممکن از هم پاشید و جایش را به چیزی مرموز و ترسناک داد. این آغازی برای جنگی مستقیم برای اثبات حقانیت دو کشور الدیا و مارلی بود. واقعه‌ای که سرنوشت یک جهان را از نو نوشت. دشمنان بیشتری خلق کرد و خودبرتربینی‌های جدیدی به راه انداخت. در این قسمت راینر که دچار فشار روانی و دوگانگی شخصیتی شده است، به همراه برتولت هویت خود را فاش می‌کنند. هر چند که ارن یگر در ابتدا گیج از گفته‌های راینر است، بوی خیانت در نیروهای تایتان‌کش الدیا می‌پیچد. راینر و برتولت از ارن می‌خواهند که برای درک حقیقت به سرزمین مارلی بروند، اما ظاهر هیولا آن چنان توجیه قابل قبولی برای پیمان انسانی نیست.

البته که راینر بدترین زمان ممکن را برای افشای حقایق انتخاب کرد. این اشتباهات به سان دومینو قرار گرفتند. دومینویی که با برافروختن آتش خون‌خواهی، راینر و برتولت را اسیر خود کرد. این اپیزود در ارائه‌ی حقایق به طرز شاعرانه‌ای خود را به نمایش می‌گذارد. کافی است به قبل و بعد دیالوگ‌گویی راینر و ارن دقت کنید تا کنار رفتن ابرها و درخشش خورشید در آسمان مشخص شود. قسمت Senshi فرصتی برای قضاوت دقیق و درست شخصیت‌ها نمی‌گذارد چرا که هر کدام دلیلی برای مبارزه دارند. از راینر که از تظاهر خسته شده و می‌خواهد به دیار مادری برگردد تا ارن غرق در تعجبی که در پایان، حمله را برمی‌گزیند.

جمله‌ی معروفی از لاتین کلاسیک وجود دارد:

اگر صلح می‌خواهی، برای جنگ آماده شو.

چنین نگرشی شاید با منطق امروزی تناسب دقیقی نداشته باشد، اما ریشه در ناخودآگاه و آزادی انسان دارد. در غالب اوقات، همانند بهترین قسمت های حمله به تایتان، حمله و جنگ طبیعی‌تر از دفاع و صلح است. اگر یک دلیل برای صلح باشد، هزاران دلیل برای جنگ به دنبالش می‌آیند.

بهترین قسمت های انیمه Attack on Titanبرترین و بهترین قسمت های انیمه Attack On Titan: قسمت Scream
فصل دوم | قسمت دوازده

برخی از عناوین به کمال حق مطلب را ادا می‌کنند. قسمت Scream هم فریادی بی‌انتها از درد و رنج‌ها بود و کاملا لایق دسته‌بندی شدن در میان بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها است. خاطراتی آمیخته با تراژدی که همانند روز روشن در ذهن نقش می‌بندند. اپیزود پایانی فصل دوم به راستی لیاقت قرار گرفتن در بهترین قسمت‌ های انیمه Attack on Titan را دارد. در ۲۳ دقیقه، بمباران احساسات انسانی با چاشنی بی‌رحمانه‌ی تایتان‌ها بر سر بینندگان فرود می‌آید. چشم‌انداز این قسمت در نوع خود یگانه است. در دشتی وسیع، صخره‌های سبز، درختان کاج و گل‌های نوشکفته همگی دست به دست می‌دهند تا اپیزودی جاودانه به مخاطب تقدیم شود.

در غروبی که خورشید و ابرها، قصه‌ای شاعرانه از جنس خون و امید نقل می‌کنند. چه چیزی سبب تابیدن آفتاب به نگاه خسته‌، خیره و اشک‌بار ارن شد؟ میکاسا با اشک‌هایی عاشقانه و فراموش‌نشدنی باری دیگر به ارن یادآوری می‌کند که برای چه باید جنگید. ناگفته نماند که ارن در اوج گمگشتگی این حرف‌ها را می‌شنود و فریاد او صرفا از سخنان پراحساس و منقلب‌کننده‌ی میکاسا نشات نمی‌گیرد. ارن برمی‌خیزد تا یک بار دیگر از میکاسا، خود و اهدافش حفاظت کند. فریادی به پهنای اقیانوس‌ها، خشم تایتان‌ها را برافراشته‌ می‌کند و کلید نجاتی برای ارن یگر می‌شود.

این سرانجام داستان نیست. فرسنگ‌ها دورتر زیک بر فراز دیوار ماریا ایستاده است. راینر، برتولت و یمیر در جست‌و‌جوی آرامش و آزادی خود هستند. شاید از نگاه اروین اسمیت تنها یک قدم تا حقیقت فاصله داشتیم، اما حقیقت و دروغ چیست؟ انسان‌ها با چنین واژگان ساده‌ای به ناشناخته‌ترین موضوعات معنا دادند. چگونه می‌توانیم قاطعانه از حقیقت سخن بگوییم وقتی حقایق و دروغ‌ها درهم غرق شده‌اند؟

بهترین قسمت های نبرد با تایتان هابرترین و بهترین قسمت های انیمه Attack On Titan: قسمت Wish
فصل سوم | قسمت هفت

تالار بلورین در اعماق یک کلیسا مکانی است که در انیمه اتک آن تایتان نظیر ندارد. بی‌نظیری آن به واسطه طراحی و گذشته‌ی آن نیست، بلکه شخصیت‌ها به این مکان هویت بخشیدند. ارن یگر، خود به نماد مصایب بشریت تبدیل می‌شود. مصایبی انسانی که با دروغ‌هایی هیولاوار پیوند خوردند. راد رایس که وارث این کلیسای خانوادگی است، برای فریب دخترش (هیستوریا) از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

راد رایس که یک بزدل به تمام‌معنا است، کاری جز فریب خود و دیگران ندارد. او صرفا می‌خواهد که باری دیگر قدرت را در اختیار خود بگیرد. در میان بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها قسمت «آرزو» میوه‌ی تعداد بی‌شماری از تصمیمات و انتخاب‌های گوناگون است. گذشته‌ی مرموز کاپیتان لیوای و کنی آکرمن، عشق یمیر به هیستوریا، ارن یگر و پدرش همگی در راستای خلق اپیزودی سرنوشت‌ساز قرار می‌گیرند.

سرنگی که شعار انسانیت و صلح جهانی سر می‌دهد، اما «لوپ فریب» را هموارتر از همیشه می‌کند. چرخه‌ای از سه اصل خودفریبی، عوام‌فریبی و فراموشی که تا سال‌ها انسان را در جهل متعالی قرار می‌دهد. حال باید دید که ریشه‌ی ترس انسان چیست. انسان‌ها همواره از ناشناخته‌ها می‌ترسند. نبود آگاهی و دانش کافی به ترس مضاعف می‌انجامد. در نتیجه چرخه‌ی فریب افرادی همچون راد رایس جواب می‌دهد. کافی بود که هیستوریا ثانیه‌ای گرفتار چنین فریبی شود و تا سال‌ها مصیبت‌های بیشتری بر دوش انسان‌های بی‌گناه بیندازد. در قسمت آرزو بدون شک با یکی از بهترین قسمت های حمله به تایتان طرف هستیم.

That Day
فصل سوم | اپیزود بیست

از شگفتی‌های انیمه Attack on Titan تغییر نگرش‌های سریال در هر نیم‌فصل بود. تا این که اپیزود «آن روز»، یکی از بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها، از راه رسید. چه چیزی آن روز را از هر روز دیگری در جهان  اتک آن تایتان متمایز می‌کند؟ هیچ تفاوتی وجود ندارد. هر روز زندگی شخصیت‌های  Attack on Titan «آن روز» است. حتی این اپیزود نمایشی از دو روز متفاوت در تاریخ است. تاریخی که با ترس و خون در ذهن‌ها حک می‌شود. نه آن تاریخ دروغینی که سال‌ها بعد به الدیا و مارلی خورانده می‌شود.

گریشا یگر (پدر زیک و ارن) که سال‌ها زیر تیغ نژادپرستی و سرزنش‌های مارلی بوده، روزی با خواهرش به منطقه‌ای ممنوعه می‌روند. برخی از اتفاقات زندگی در آغاز همانند یک گره ساده هستند، اما با گذشت زمان تار عنکبوتی شده که یک جهان را به هم پیوند می‌زند. «آن روز» از بهترین قسمت های حمله به تایتان، حکایت تنیده شدن این تار است. گریشا و خانواده‌اش می‌بایست تا ابد با درد نبود خواهرش دست و پنجه نرم کنند. دردی که با خشمی از جنس انتقام آمیخته می‌شود. انتقامی که در بطن خود آزادی را پرورش می‌دهد.

سال‌ها پس از سکوت و واهمه از ارتش مارلی، گریشا به عنوان یک دکتر با یکی از الدیایی‌های آزادی‌خواه برخورد می‌کند. همزمان با قرارگرفتن تکه‌های پازل در کنار هم، دایانا فریتز از راه می‌رسد و گریشا را شیفته‌ی خود می‌کند. بخش دردناک و طعنه‌آمیز ماجرا، خورده‌ شدن مادر ارن یگر توسط تایتان دایانا است. گریشا می‌داند که نباید زیک را به این شکل تربیت کند. زیکی که درک درستی از وقایع اطرافش ندارد، نمی‌تواند خود را به عنوان یک الدیایی وفادار ثابت کند. زیک گمگشته‌تر از این حرف‌ها است. با یک اشاره، زیک خانواده خود را لو می‌دهد تا منجی سرنوشت تلخ خود باشد. آیا ارزشش را داشت؟ آیا تضمینی برای بقای خانواده زیک و سایر الدیایی‌ها بود؟ این‌ها سوالاتی است که سال‌ها به سان مگسی سمج در سر زیک می‌پیچد.

در «آن روز» در میان بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها شاهد اولین برخورد نزدیک با حقیقت مشمئزکننده و کثیف تایتان‌های بی‌مغز و انسان‌خوار هستیم. الدیایی‌های بی‌گناهی که به موش آزمایشگاهی برای لذت و توهم تعلق یک مارلیایی پست‌فطرت تبدیل می‌شوند. البته که ارن کروگر در قامت جاسوس الدیا به کمک گریشا می‌آید. گریشایی که اکنون باید خاطرات رعشه‌آور زندگی گذشته‌اش را پشت سر بگذارد. چرا که قرعه نجات جهان به نام او افتاده است.

برترین و بهترین قسمت های انیمه Attack On Titan: قسمت Hero
فصل سوم | قسمت هفده

به هیچ وجه نمی‌توان منکر درخشش بی‌چون و چرای اپیزودهای فصل سوم انیمه Attack on Titan شد. اپیزودهایی که صرفا یک پرده‌برداری ساده از حقایق داستانی نبودند بلکه به جرئت هر یک جزو بهترین قسمت های حمله به تایتان هستند. اگر نگاهی دقیق‌تر به بهترین اپیزود های انیمه اتک آن تایتان بیندازیم، در هسته‌ی مرکزی آن شاهد انفجار احساسات هستیم. مگر می‌شود که احساسات را نادیده گرفت، هنگامی که خون بر فراز چشمان اروین اسمیت پرواز می‌کند؟ مگر می‌شود خشم زیک را در بمباران تکه سنگ‌ها نادیده گرفت؟ مگر می‌شود طعم شمشیر کاپیتان لیوای را در گوشت و پوست زیک مزه نکرد؟

امکان ندارد که آخرین ذرات امید برای بقا و آزادی را در آرمین حس نکرد. ارن یگر تا چنین روزی نجنگیده بود که یکباره از هم بپاشد و رویای رسیدن به دریا را با خود به گور ببرد. راینر بیدی نبود که که به بادهای الدیایی بلرزد و به مارلی پشت کند. آرمین با خرد و تواضع نقشه‌ای برای رستگاری یک جهان می‌کشد. برتولت که آن چنان غرق در قدرت بی‌پایان اما توخالی تایتانش شده که دیگر اهمیتی به تله‌ی آرمین و ارن یگر نمی‌دهد.

آرمین در این مقطع زمانی یک قهرمان ساده نیست. بینندگان از نخستین اپیزود به قدرت تفکر او چشم دوخته بودند. شاید کمتر کسی به فداکاری شخصیتی همچون آرمین فکر می‌کرد. موج آتش از تایتان برتولت می‌جوشید و آرمین بی‌پروا ادامه می‌داد. او به وسعت دریای مجهول آزادی می‌جنگید و از خود خاکستر به جا گذاشت. ارن ماهیت هیولاوار تایتان را کنار زد و به عنوان یک انسان، تایتان برتولت را یک بار برای همیشه از هستی ناپدید کرد. زیبایی و ظرافت کار در این بود که چگونه تک تک این قطعات کنار هم قرار گرفتند. ارن یگر در آخرین جمله آرمین را این‌گونه توصیف می‌کند:

می‌دونستم… تو فراتر از یه قهرمان بودی… فراتر از هر آدم دیگه‌ای.

بهترین قسمت های انیمه Attack on Titanبرترین و بهترین قسمت های انیمه Attack On Titan: قسمت Assault
فصل چهار | قسمت هفت

بیراه نیست که بگوییم هر فصل یا حتی نیم‌فصل انیمه Attack on Titan یک اثر به غایت متفاوت با وجود پیوستگی داستانی ارائه می‌داد. ارن یگر و الدیایی‌ها سرانجام پا به سرزمین مارلی می‌گذارند. پس از رویارویی میخکوب‌کننده‌ای با راینر، ارن تبدیل به تایتان شده و حمله را آغاز می‌کند. نقشه‌ی ارن از جهاتی موفق است و از برخی جهات شکست می‌خورد. راینر توسط احساس گناه و اختلال‌های روحی همیشگی‌اش زمین‌گیر شده و نمی‌تواند به کمک پیک و پورکو بیاید. از آن طرف گبی و فالکو در تلاش برای بقا و نجات هستند. تایتان چکش جنگی (The War Hammer Titan) خود را به بلوری سرسخت تبدیل می‌کند تا ارن را از خوردنش بازدارد. آن سوی میدان، آرمین را داریم که اکنون با تایتان برتولت به زندگی ادامه می‌دهد و زندگی هزاران مارلیایی را با انفجاری مهیب می‌گیرد.Assault – بهترین اپیزود های حمله به تایتان

تایتان زیک با نقشه‌ای از پیش تعیین‌شده از بین می‌رود. تایتان پیک هم به دنبال زیک منفجر می‌شود و پیک نمی‌تواند هیچ کاری از پیش ببرد. اپیزود Assault حکایت زین به پشت و پشت به زین است و بدون شک باید در لیست بهترین قسمت های اتک آن تایتان قرار می‌گرفت. قصه‌ی انتقامی است که معنای خود را از دست می‌دهد. آزادی جایش را به نفرت بی‌کران داده و ارن یگر به همان راینر قسمت نخست Attack on Titan تبدیل می‌شود. مِیل بی‌پایان ارن به انتقام او را از یک انتقام حقیقی بازداشت. شاید انتقام‌جویی برای برخی از انسان‌ها ناپسند باشد، اما آیا همان انسان‌ها در چنین شرایطی دست روی دست می‌گذاشتند؟

بهترین قسمت های اتک آن تایتان

Midnight Sun
فصل سوم | اپیزود هجده

در میان بهترین قسمت های اتک آن تایتان، در اپیزودی سراسر انسانی،  اتک آن تایتان مشخص می‌کند که چرا روز به روز به طرفدارانش اضافه می‌شد. اپیزود «خورشید نیمه‌شب» تک‌تک لحظات کلیدی و سرنوشت‌ساز سه فصل از انیمه Attack on Titan را داشت. یک حسن ختام کیفی بی‌نظیر برای اثری که در یک فصل و نیم دیگر ادامه پیدا کرد. خورشید نیمه‌شب آن چنان بر چشم‌های بینندگانش می‌تابد تا رودخانه‌ای از اشک حلقه زند. اپیزود Midnight Sun در ۲۴ دقیقه، داستان‌سرایی را به نقطه‌ی اوج می‌رساند. آن لیوای آکرمن استوار کجا رفت؟ ارن یگری که اولین و آخرین هدفش نابودی تایتان‌ها بود، چه شد؟ اِروین اسمیتی که از میدان مبارزه، جوی خون می‌ساخت؟ میکاسا همان دختر خوش‌قلب و سرسختی بود که می‌شناختیم؟ آرمین زیرک و دوست‌داشتنی به چه تبدیل شد؟ آن همه شجاعت و جنگندگی هانجی کجاست؟Midnight Sun – بهترین اپیزود های حمله به تایتان

معجون نفرت، تنش و درماندگی به زهری برای ذهن و جسم هر شخصیت انیمه اتک آن تایتان می‌مانست. جایی که دیگر اشک‌ و لبخندی وجود ندارد، نمی‌توان بالاتر از چهره‌ی خونین لیوای پیدا کرد. در بهترین قسمت های اتک آن تایتان، خورشید نیمه‌شب کلاس درس قوس شخصیتی است. این قوس صرفا مجموعه‌ای از انتخاب‌های حیاتی برای لیوای و بقیه نیست. حتی فلش‌بک‌ها به خودی خود نقش کلیدی را بازی نمی‌کنند. انتظار و سکوت لیوای آن اهرم اصلی است. این سکوت حس تعلیقی مثال‌زدنی خلق می‌کند. تعلیقی دردناک و رعشه‌آور که ثانیه به ثانیه بدن مخاطب هدف را فلج می‌کند.

اپیزود Midnight Sun به طرز وصف‌ناپذیری سرشار از رنج و معنا است. تا حدی که برای التماس‌های برتولت و عجز او تحت تاثیر قرار بگیریم. لیوای با نجات آرمین، اروین را یک بار برای همیشه از این جهنم خونین نجات داد. آیا این جهان نکبت‌بار ارزش جنگیدن را دارد؟ آیا آن روز از راه می‌رسد که سایه‌ها بر روی هم نیفتند؟ یا باید از چنین جهانی خداحافظی کنیم؟ شاید یک خداحافظی طولانی با جهان، بهترین تصمیم ممکن باشد. اما چقدر می‌توانیم بی‌تفاوت باشیم که آزادی، اهداف و عزیزانمان را پشت سر بگذاریم؟ آینده در قلب و ذهن ما جاری است. حداقل چشم‌هایمان روی حقایق نبندیم. دریای نیلگون حقایق شاید بهترین پایانی باشد که می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم. دریایی که موج‌هایش آزاد، خروشان و بی‌پروا هستند.

نظر شما همراهان همیشگی دنیای بازی درباره‌ی بهترین قسمت های نبرد با تایتان ها چیست؟ شما چه قسمت‌های دیگری را به بهترین قسمت های اتک آن تایتان اضافه می‌کنید؟ نظرتان را در مورد بهترین قسمت های حمله به تایتان در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. اگر به دنبال انیمه های بیشتری برای تماشا هستید، مطلب انیمه‌های مشابه اتک آن تایتان را از دست ندهید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: