کارگردان بازی Far Cry 6

کارگردان بازی Far Cry 6 : این بازی هیچ موضع سیاسی خاصی ندارد

توسط محسن شجاعی در ۸ خرداد ۱۴۰۰ , ۱۱:۲۸

به گفته کارگردان بازی Far Cry 6 آن‌ها برای روایت داستان خود صرفا از برخی وقایع تاریخی الهام گرفته‌اند اما، به هیچ عنوان به دنبال طرفداری از جناح یا تفکر سیاسی خاصی نیستند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

داستان بازی فار کرای ۶ در کشور خیالی یارا (Yara) واقع در آفریقای جنوبی اتفاق می‌افتد. این کشور توسط یک حاکم دیکتاتور به اسم Anton Castillo اداره می‌شود که قصد دارد به هر ترتیب ممکن امپراطوری خود را حفظ کند. بازیکن در نقش Dani Rojas قرار می‌گیرد، یک مبارز چریک که به دنبال خاتمه رژیم مستبد حاکم بر کشورش است. آن طور که از خلاصه داستان بازی مشخص است، درون مایه فار کرای ۶ نسبت به نسخه‌های پیشین مجموعه، بسیار سیاسی‌تر از قبل است. البته به گفته سازندگان بازی چنین چیزی صحت ندارد.

آقای نوید خاوری، کارگردان بازی Far Cry 6 در مصاحبه‌ای با وبسایت The Gamer درباره داستان بازی توضیحاتی ارائه کرد. به گفته وی علی رغم اینکه وقایع داستانی بازی از انقلاب کوبا و نبردهای چریکی رخ داده در آن الهام گرفته‌اند اما، سازندگان به هیچ عنوان به دنبال انتقال پیام سیاسی خاصی نیستند:

منبع الهام اصلی داستان بازی در نبردهای چریکی و هدف نهایی یک چریک که همان دستیابی به انقلاب است، تعریف می‌شود. زمانی که بحث یک چریک مبارز مطرح می‌شود، ناخودآگاه ذهن وقایع ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ را تصور می‌کند. ما برای تکمیل تحقیقات خود با چریک‌های کوبایی مبارز گفت و گو کردیم اما، مهم‌تر از آن دلباخته فرهنگ و منش مردم کوبا شدیم و تصمیم گرفتیم آن کشور را به عنوان الگو در نظر بگیریم. می‌دانیم که تاریخ و سیاست در کوبا بسیار پیچیده و چند لایه‌ است و به راحتی نمی‌توان درباره آن اظهار نظر کرد. ما به هیچ عنوان قصد نداریم پیام سیاسی خاصیر انتقال دهیم یا از جناح خاصی طرفداری کنیم.

بازی فار کرای ۶ پانزدهم مهم ماه برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم سونی و مایکروسافت در کنار رایانه‌های شخصی و گوگل استدیا عرضه می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: