شرکت Valve

شایعه: شرکت Valve مشغول ساخت کامپیوتری مشابه نینتندو سوییچ است

توسط محسن شجاعی در ۵ خرداد ۱۴۰۰ , ۱۸:۰۰

به گزارش وبسایت Ars Technica شرکت Valve مشغول ساخت یک کامپیوتر پرتابل مشابه کنسول نینتندو سوئیچ است و قصد دارد تا پیش از پایان سال میلادی جاری آن را به تولید انبوه برساند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

به گزارش وبسایت Ars Technica شرکت آمریکایی ولو، سازنده بازی‌های تحسین شده‌ای مانند Portal ،Half-Life و Team Fortress و همچنین خالق فروشگاه استیم، در حال توسعه یک کامپیوتر پرتابل مخصوص اجرای بازی‌های مختلف است. سیستم عامل اجرایی این کامپیوتر لینوکس است.

به گزارش این وبسایت، این کامپیوتر پرتابل مدت زمانی زیادی است که در فاز طراحی و ساخت قرار دارد و ولو در تلاش است در سریع‌ترین زمان ممکن آن را به فاز تولید انبوه برساند. مدتی قبل در آخرین آپدیت استیم، مجموعه کدهایی مربوط به برقراری ارتباط با سخت‌افزاری خاص به استیم SteamPal به چشم می‌خورد. اولین بار اینسایدر استیم، Pavel Djundik متوجه این موضوع شد. در نسخه‌های پیشین استیم با نام Neptune از این سخت‌افزار یاد شده بود. در توضیحات کد آمده بود بازی‌های استیم به Neptune هماهنگ است. پیشتر تصور می‌شد Neptune نوعی کنترلر انحصاری است.

مطابق گزارش‌ها نام رسمی کامپویتر شرکت Valve هنوز مشخص نیست و SteamPal صرفا نام اولیه این محصول است. این محصول یک کامپویتر پرتابل با صفحه لمسی و کنترلرهای متصل به قطعه است که از نظر عملکرد به شدت به کنسول نینتندو سوئیچ مشابه است و تفاوت اساسی آن‌ها در جذا نشدن کنترلرها است.

اوایل سال میلادی جاری آقای Gabe Newell، رئیس ولو در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر ساخت و انتشار بازی‌های جدید برای کنسول‌ها، گفت تا پیش از پایان سال اطلاعات بیشتری در این باره منتشر می‌شود. ظاهرا آقای نویل برداشت و افکار متفاوت از این پرسش داشته‌است.

مطابق گزارش Ars Technica ولو به دنبال این است تا پیش از پایان سال میلادی جاری این کامپیوتر را روانه بازار کند، بنابراین انتظار می‌رود در صورت صحت داشتن اخبار بزودی شاهد معرفی رسمی SteamPal باشیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: