فروش عالی نینتندو سوییچ

فروش عالی نینتندو سوییچ در مقایسه با رقبایش در زمان یکسان

توسط حسین بازدید در ۲ خرداد ۱۴۰۰ , ۱۳:۲۵

در زمان یکسان، مجموع میزان فروش ایکس باکس سری ایکس/اس و پلی استیشن ۵ به فروش عالی نینتندو سوییچ نمی‌رسد. با دنیای بازی همراه باشید.

در دو تا سه سال اخیر، خبر فروش فوق‌العاده کنسول نینتندو سوییچ دیگر غافل‌گیر کننده ظاهر نمی‌شود. این خبر خیلی تعجب آور واقع نمی‌شود اما هنوز ارزشمند است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط  Ampere Analysis، مجموع فروش PS5 و Xbox Series X|S هم به مقدار فروش نینتندو سوییچ نمی‌رسد. در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، کنسول Nintendo Switch نزدیک به ۵/۸۶ میلیون دستگاه فروخته و این میزان در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل، ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

برای مقایسه، کنسول‌های Xbox Series X|S نزدیک به ۱/۳۱ میلیون دستگاه در همین بازه زمانی فروخته است. در همین حین، پلی استیشن ۵ که هنوز به سوییچ نرسیده، دو برابر کنسول‌های ایکس باکس فروش داشته و در بازه زمانی یکسان نزدیک به ۲/۸۳ میلیون دستگاه به بازار عرضه کرده است. با این حساب جمع فروش کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن به فروش عالی نینتندو سوییچ هم نخواهد رسید. البته در نظر داشته باشیم که بازار جهانی خواهان خرید کنسول‌های نسل‌ نهمی مایکروسافت و سونی هستند؛ اما در بحث عرضه و تقاضا تداخلاتی وجود دارد.

هر دو کنسول جدید مایکروسافت و سونی از کمبود موجودی و اتفاقات غیرمنتظره رنج می‌برند. مهم‌ترین علت کمبودی جفت کنسول‌ها، ویروس کرونا شناخته می‌شود که در تامین قطعات و تولید، اختلالات فراوانی ایجاد کرده است. در کنار این مشکلات، در زمان عرضه با پدیده بازار سیاه هم رو به رو شدیم که تهیه کنسول‌ها را سخت‌تر از قبل کرد. مدیر عامل فاکس‌کان، آقای یانگ لیو معتقد است که کمبود سخت‌افزار حداقل تا اواسط سال ۲۰۲۲ گریبان‌گیر شرکت‌ها است. در آن طرف سونی باور دارد که می‌تواند بر اساس تقاضای بازار، کنسول تولید کند و به‌زودی از این کمبود خلاص شود.

سونی و مایکروسافت تنها شرکت‌هایی نیستند که در کمبود قطعه به مشکل خورده‌اند. نینتندو هم تائید کرد که مشکلات بازار، روی روند تولید سوییچ هم تاثیرگذار بوده است. اما به نظر می‌رسد که هنوز روی فروش عالی نینتندو سوییچ تاثیر خاصی نداشته است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: