بازی Life is Strange: True Colors

استفاده از قابلیت‌های کنترلر DualSense در نسخه PS5 بازی Life is Strange: True Colors

توسط امیر جهرمی در ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۲۳:۰۷

سازندگان از قابلیت‌های کنترلر DualSense به طور خلاقانه‌ای در بازی Life is Strange: True Colors استفاده کرده‌اند. با دنیای بازی همراه باشید.

سری Life is Strange کوچک‌ترین ارتباطی با صحنه‌های اکشن یا جنگ ندارند و در عوض تمام تأکید خود را بر قصه‌گویی تعاملی می‌گذارند. با این حال، اگرچه اجرای ویژگی‌های DualSense در اثر مذکور ممکن است شبیه به عناوین Ratchet and Clank یا Horizon Forbidden West نباشد، اما با این وجود استفاده‌ی جالبی از آن‌ها شده است.

اخیراً یک پست در بلاگ پلی‌استیشن منتشر شده است، جایی که توسعه‌دهندگان عناوین مختلف در مورد اجرای قابلیت‌های DualSense در عناوین خود صحبت کردند(از جمله Tango Gameworks و GhostWire: Tokyo). شرکت Deck Nine نیز در مورد Life is Strange: True Colors صحبت کرد.

بازخورد لمسی و محرک‌های سازگار هر دو استفاده خواهند شد. توسعه‌دهنده در این باره نوشت: «همانطور که مشغول گشت و گذار در خیابان‌ها و فضاهای Haven Springs هستید و از قدرت الکس با استفاده از تریگر سمت چپ استفاده می‌کنید، خواهید دید که نیروی لازم برای فشردن تریگر با شدت گرفتن قدرت الکس، بیشتر می‌شود و به شما حس استفاده از یک نیروی ماورا طبیعی که به سختی تحت کنترل الکس قرار دارد، القا می‌شود. حتی زمانی که الکس در طول اتفاقات بازی کنترل بیشتری روی قدرت خودش دارد، این قدرت هرگز چیزی نیست که او به راحتی از آن استفاده کند.»

در همین حال ، همچنین می‌توانید انتظار داشته باشید که از نوار رنگی DualSense در طول بازی استفاده شود. توسعه‌دهنده توضیح داد: «در این بازی در واقع ارتباط با مردم از طریق قدرت روانی الکس، از همدلی است. توانایی خارق‌العاده الکس به او این امکان را می‌دهد تا احساسات شدید دیگران را از طریق هاله‌های رنگی آن‌ها مشاهده و تجربه کند. بنابراین قرمز نماد عصبانیت، رنگ بنفش نماد ترس، آبی عمیق از غم و اندوه و طلایی نشانه‌ی شادی است. همانطور که با هریک از آنها ارتباط برقرار می‌کنید، رنگ نوار DualSense نیز تغییر می‌یابد.»

بازی Life is Strange: True Colors در تاریخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) برای PS5 ، Xbox Series X / S ، PS4 ، Xbox One ، PC و Stadia عرضه می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: