فرمت دالبی ویژن در Xbox Series X/S

اینسایدرهای ایکس باکس فرمت دالبی ویژن در Xbox Series X/S را امتحان می‌کنند

توسط محسن شجاعی در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۲:۴۶

مایکروسافت از آحر این هفته نسخه آزمایشی فرمت دالبی ویژن در Xbox Series X/S را در اختیار بازیکنانی قرار می‌دهد که جزو پروژه‌ اینسایدرهای کنسول نسل نهم این کمپانی هستند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

همانطور که مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود، نسخه آزمایش Dolby Vision را روی کنسول‌های نسل نهم خود به اجرا در می‌آورد. اینسایدرهایی که جزو گروه Alpha Ring در پروژه اینسایدرهای شرکت هستند، می‌توانند از هم‌اکنون این فرمت را امتحان کنند، برای سایر اینسایدرها این قابلیت از آخر هفته جاری فعال خواهد شد.

کمپانی دالبی درباره آغاز این پروژه آزمایشی گفت:

زمانی که شما روی فرمت دالبی ویژن به تجربه یک بازی مشغول می‌شوید، واقعی‌ترین و طبیعی‌ترین جلوه‌های بصری که آن بازی به شما ارائه می‌کند را با شفافیت، کنتراست، رنگ و عمقی که حتی بازی‌های HDR قدیمی نیز به آن دسترسی ندارند به خود هدیه می‌دهید.

این کمپانی مدعی است با تجربه بازی دالبی ویژن  شفافیت ۴۰ برابر و عمق رنگی تا ۱۲ بیت روی نمایشگرهایی که چنین قابلیتی دارند، ارتقا خواهد یافت. به گزارش وبسایت Forbes شرکت دالبی در حال حاضر با تمامی کمپانی‌هایی که در زمینه طراحی و ساخت نمایشگرهای مدرن فعالیت دارند در ارتباط است تا دالبی ویژن را به آسان هر چه تمام‌تر روی تمامی این نمایشگرها هنگام تجربه بازی به مخاطبان ارائه کنند. این شرکت در نظر دارد زمانی که فرمت دالبی ویژن در Xbox Series X/S به صورت فراگیر منتشر شد، با بررسی های تخصصی اعلام کنند کدام عناوین بهره بردن از تمامی قابلیت‌های این فرمت را دستور کار قرار داده‌اند و می‌خواهند بهترین کیفیت بصری را به مخاطبان خود ارائه کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: