کمپانی Epic Games

پیشنهاد ۲۰۰ میلیون دلاری Epic Games به سونی برای ارائه انحصاری‌های خود

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۵:۰۰

نزاع بین دو شرکت اپل و Epic Games برخی اسناد عجیب را فاش کرده که یکی از آنها پیشنهاد هنگفت اپیک گیمز به سونی برای ارائه انحصاری‌های خود روی رایانه شخصی بود. با دنیای بازی همراه باشید.

دادگاه دائمی Epic vs Apple اطلاعات جذاب دیگری را به همراه داشته است ، آخرین نمایشگاه که ظاهراً به طور تصادفی برای عموم منتشر شده است، ظاهرا نشان می دهد که Epic مایل به پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار سونی برای گرفتن عناوین اختصاصی PlayStation Studios به عنوان انحصاری در فروشگاه Epic بر روی رایانه شخصی بود.

طبق گفته PC Gamer ، که اسکرین اسنادی را که از آن زمان حذف شده در Resetera منتشر شده مشاهده کرد ، Epic Games مایل بود این رقم را به عنوان “حداقل تضمین” برای عناوین “۴-۶” شخص اول به سونی ارائه دهد ، اگرچه مشخص نیست که آیا این پیشنهاد بر اساس هر عنوان ، یا اینکه آیا این مبلغ کل برای همه آنها بود و منتظر پاسخ بودند. هیچ صحبتی درباره اینکه کدام یک از بازی ها به عنوان بخشی از معامله به طور بالقوه مطرح شده اند وجود ندارد ، اما همانطور که PC Gamer نیز اشاره می کند ، تنها دو عنوان انحصاری PlayStation تاکنون به فروشگاه بازی های Epic راه پیدا کرده اند: Predator Hunting Grounds و ReadySet Heroes.

این اسناد ، همانطور که بیشتر اسناد مربوط به دادگاه تاکنون گزارش شده است ، احتمالاً از حدود سال ۲۰۱۸ و Predator: Hunting Grounds پس از یک سال انحصار ، راه خود را به Steam باز کرده است. سایر نسخه های پلی استیشن به کامپیوتر از سال ۲۰۱۸ شامل Horizon Zero Dawn و Death Stranding در سال گذشته و هفته آینده نسخه Days Gone است که همه در Steam عرضه می شوند. بنابراین مطمئناً به نظر می رسد که در پایان این معامله انجام نشده است ، اما مطمئناً جالب است بدانید که Epic برای دریافت انحصاری های PlayStation در رایانه مایل به پرداخت چه چیزی بود.

هیچ صحبتی از سونی یا اپیک درباره صحت این گزارش ها نشده است و در حال حاضر پرونده اپل و اپیک در حال انجام است ، البته نیازی به ذکر ماهیت مالی حساس گزارش ها نیست، به نظر نمی رسد به این زودی ها یک گزارش دریافت کنیم. هنوز هم ، PlayStation قبلاً متعهد شده بود که در آینده نزدیک موارد انحصاری بیشتری را به رایانه شخصی وارد کند ، بنابراین حداقل می توانیم حدس بزنیم که عناوین بعدی پرش بعدی هستند.

اگرچه کمپانی Epic Games تاکنون حدود ۴۵۰ میلیون دلار در بخش فروشگاه خود ضرر کرده است، اما خیلی خوب برای خودش کار می‌کند. این شرکت اخیراً مبلغ ۱ میلیارد دلار را بوسیله سرمایه‌گذاران کسب کرده است. در میان شرکای سرمایه‌گذاری، شرکت سونی در‌پی سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

اپیک گیمز اظهار داشت: «این سرمایه‌گذاری بر پایه روابط نزدیک این دو شرکت بنا شده و مأموریت مشترک آنها را برای پیشرفت وضعیت در فن‌آوری، سرگرمی و خدمات آنلاین تقویت می‌کند.»

تیم سوئینی موسس و مدیر عامل کمپانی Epic Games گفت: «ما از سرمایه‌گذاران جدید و فعلی خود که از چشم‌انداز ما برای Epic و Metaverse پشتیبانی می‌کنند، سپاسگزاریم. سرمایه‌گذاری آنها به ما در سرعت بخشیدن به تجارب اجتماعی مرتبط در Fortnite ، Rocket League و Fall Guys کمک خواهد کرد، در همین حال، سرمایه‌گذاران به توسعه‌دهندگان و سازندگان بازی با Unreal Engine، خدمات آنلاین Epic و فروشگاه Epic Games قدرت می‌دهند.»

کنیچیرو یوشیدا، رئیس و مدیر عامل شرکت سونی اظهار داشت: «کمپانی Epic Games همچنان به ارائه تجربیات انقلابی از طریق مجموعه فناوری‌های پیشرفته خود که از سازندگان در بازی‌ها و در سراسر صنعت سرگرمی دیجیتال پشتیبانی می‌کند، می‌پردازد. ما از تقویت همکاری خود برای آوردن تجارب جدید سرگرمی به مردم سراسر جهان هیجان زده هستیم. من کاملاً معتقدم که این امر با هدف ما که همسو کردن جهان با احساسات از طریق قدرت خلاقیت و فناوری است، تطابق دارد.»

کمپانی Epic Games به‌خاطر فروشگاه دیجیتالی‌اش متحمل ضرری نزدیک به ۴۵۰ میلیون دلار شده‌ است. با دنیای بازی همراه باشید.

در دسامبر سال ۲۰۱۸، کمپانی اپیک گیمز فروشگاه دیجیتالی خود برای پلتفرم PC را افتتاح نمود. از زمان شروع به کارش، تا به الان رشد خوبی داشته است اما هنوز نتوانسته در حد رقیب خود یعنی استیم،‌ ظاهر شود. در خیلی از قابلیت‌ها و کارایی‌ها، استور اپیک گیمز بسیار از استیم عقب‌تر قرار دارد؛ اما تخفیف‌های وسوسه‌انگیز و رایگان‌کردن عناوین زیادی، از عوامل مهم پیشرفت این فروشگاه بوده است. این فروشگاه در حال حاضر نزدیک به ۱۶۰ میلیون کاربر (۵۶ میلیون کاربر فعال در ماه) دارد اما هنوز به بخش سودآوری برای اپیک گیمز تبدیل نشده است.

اخیرا در ResetEra از پرونده‌ای رونمایی شد که از زمان راه‌اندازی فروشگاه تا به الان، استور دیجیتالی اپیک گیمز سبب ضرری معادل ۴۵۰ میلیون دلار برای Epic Games شده است! تقریبا ۱۸۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹، ۲۷۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ و پیش‌بینی می‌شود که حدود ۲۷۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ هم از دست دهد. مثل هر اقدام جدیدی، این میزان ضرر اپیک گیمز به دلیل سرمایه‌گذاری سنگین این شرکت روی فروشگاهش است تا بخش بزرگی از بازار را به‌دست آورد. به نظر می‌رسد اپیک گیمز از این ضرردهی دست نخواهد کشید و هم‌چنان به این فروشگاه خواهد پرداخت. پیش‌بینی می‌کنند که از سال ۲۰۲۳ این فروشگاه به بخش سوددهی تبدیل شود.

کمپانی Epic Games وعده داده بود که عناوین انحصاری بیشتری روی فروشگاه این کمپانی قرار خواهد گرفت. با نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی Axiom Verge 2 مشخص شد که این بازی مستقل و مورد انتظار روی کامپیوترهای شخصی تنها از طریق فروشگاه اپیک گیمز قابل دسترسی است.

بازی Axiom Verge 2 یکی از چندین بازی‌ای بود که قرار بود در سال ۲۰۲۰ عرضه شود؛ اما تاریخ عرضه‌اش دست‌خوش تغییرات شد و انتشار بازی به یک‌سال بعد، یعنی سال ۲۰۲۱ موکول شد. به تازگی هم مشخص شد که نسخه پی‌سی آن فقط از طریق Epic Store در دسترس است و باید از این استور دیجیتالی تهیه شود.

بازی Axiom Verge 2 برای نینتندو سوییچ و کامپیوتر‌های شخصی در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

عناوین بیشتری در انحصار فروشگاه کمپانی Epic Games قرار می‌گیرد

باورش سخت است، اما اکنون بیش از ۲ سال از راه‌اندازی فروشگاه کمپانی Epic Games می‌گذرد. این اتفاق بدلیل اینکه امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ فروشگاه‌های مختص به خود را دارند، مورد توجه خاصی قرار نگرفت. اما اپیک گیمز با انحصاری کردن بسیاری از عناوین، به یک بحث و جدال در جامعه PC تبدیل شده است.

نماینده اپیک گیمز در مورد استراتژی انحصار با PC Gamer صحبت کرد. آنها گفتند که در دو سال آینده تعداد عناوین انحصاری خود را افزایش می‌دهند. ما تاکنون عناوین زیادی را دیده‌ایم که در انحصار فروشگاه کمپانی Epic Games بوده‌اند، از عناوین کوچک و مستقل گرفته تا برخی بازی‌های بسیار بزرگ مانند Borderlands 3 که برای مدت زمانی در انحصار این فروشگاه بوده‌اند.

درواقع، عناوین ترد-پارتی انحصاری و بازی‌های رایگان رمز موفقیت اپیک گیمز هستند. مدیرعامل این شرکت نیز گفت که استراتژی ما برای مقابله با فروشگاه استیم و ایجاد یک بازار نیز همین امر است. همچنین به‌زودی شاهد یک رویداد از کمپانی Epic Games خواهیم بود و احتمالا عناوین انحصاری بیشتری برای آن معرفی خواهد شد.

کمپانی Epic Games با خریداری شرکت RAD Game Tools تکنولوژی‌های بیشتری به Unreal Engine اضافه می‌کند. با دنیای بازی همراه باشید.

در صنعت بازی‌های ویدیویی، استودیوهای باز‌ی‌سازی همیشه درحال ادغام با یکدیگر هستند. در دهه‌ی گذشته ما شاهد خریداری شدن استودیوهای کوچ توسط کمپانی‌های بزرگ یا حتی خریداری شدن این کمپانی‌ها توسط ناشرها بوده‌ایم.

اکنون، اعلام شده است که Epic Games، توسعه دهنده بازی Fortnite و موتور بازی‌سازی Unreal Engine، شرکت RAD Game Tools را خریداری کرده است. اگر در ساخت بازی فعال نیستید، شاید ندانید که نقش این شرکت چه چیزی است، اما مطمئناً در ابتدای بازی آرم آنها را دیده‌اید: Bink Video ، Oodle ، Telemetry ، Granny 3D و Miles Sound System همه از RAD می‌آیند. RAD یکی از قدیمی‌ترین ارائه‌دهندگان ابزار است که از همه چیز از فیلم گرفته تا صدا تا فشرده سازی را ارائه می‌دهد. آنها فقط به صنعت بازی محدود نمی‌شوند، زیرا ابزارهای آن‌ها در فیلم‌ها و تلویزیون نیز استفاده شده است.
در اطلاعیه اعلام شد که این ابزارها همچنان در دسترس همه‌ی شرکت‌های خارج از اکوسیستم موتور Unreal خواهند بود، بنابراین اگرچه بدون شک ادغام کلی بهتری در Unreal وجود خواهد داشت، اما انحصاری نخواهد شد‌.

شرکت اپیک گیمز و اپل اخیرا بینشان دعوایی به وجود آمد و این امر موجب شد تا بازی Fortnite از فروشگاه اپ استور خارج شود. استوری که طرفداران بسیاری از طریق آن می‌توانستند بازی را دریافت کنند. با دنیای بازی همراه باشید.

به نظر می‌رسد کمپانی Epic Games دست از دعوا با اپل برنداشته و همچنان قصد دارد به شکایت از این کمپانی ادامه دهد. دعوای میان اپل و اپیک گیمز موجب شده تا صاحبان گوشی‌های آیفون نتوانند فورتنایت را روی این گوشی‌های هوشمند دریافت کنند.

مدتی بود اخباری پیرامون دعوا میان اپل و کمپانی Epic Games به گوش نمی‌رسید و حال به تازگی مشخص شد این جنگ ادامه داشته و باید به نتیجه‌ای برسد. فورتنایت عنوان بتل رویالی است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم، رایانه شخصی، سیستم عامل iOS و اندروید قابل دریافت است.

با جنگی که میان اپل و اپیک برقرار است بعید به نظر می‌رسد به زودی شاهد بازگشت Fortnite به استور اپل باشیم. قطعا وکلای دو شرکت سخت در تلاش هستند تا این جنگ را به نوعی پایان دهد اما مشخص نیست انتها آن چه زمانی خواهد بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: