تاریخ برگزاری E3 2021

ناشران ژاپنی حضور پر رنگی در رویداد E3 2021 خواهند داشت

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۶:۲۴

ناشران مطرح ژاپنی همچون اسکوئر انیکس، بندای نامکو و سگا در رویداد E3 2021 کنفرانس مستقل خود را خواهند داشت. همراه دنیای بازی باشید.

ماه گذشته رسما تایید شد که مراسم E3 امسال به صورت دیجیتالی و با حضور استودیوها و ناشرانی همچون مایکروسافت، نینتندو، برادران وارنر، Take-Two Interactive، کپکام و یوبی سافت برگزار خواهد شد. با نزدیک شدن تاریخ برگزاری، ناشران بیشتر اعلام آمادگی می‌کنند که در میان ناشران ژاپنی حضور پر رنگ‌تری دارند.

طبق اطلاعیه رسمی سازمان ESA، کمپانی‌های اسکوئر انیکس، سگا و بندای نامکو نیز در مراسم E3 2021 کنفرانس مستقل خود را خواهند داشت. در میان حضور شرکت‌های دیگری همچون Xseed Games، گیر باکس، Freedom Games ،Devious Eye Entertainment و Turtle Beach نیز تایید شده‌است.

اسکوئر انیکس چندی پیش اعلام کرد قصد دارد از بازی جدید خود در این مراسم رونمایی کند، بنابراین کنفراس این شرکت یکی از کنفرانس‌های مورد انتظار مراسم امسال است.

شایعه: کنفرانس‌های مایکروسافت و Bethesda در رویداد E3 2021 به صورت جداگانه برگزار می‌شود

رویداد E3 سال جاری کاملا دیجیتال و رایگان برگزار می‌شود. حضور شرکت‌هایی از جمله مایکروسافت، نینتندو، یوبی‌سافت، Take-Two Capcom و بسیاری دیگر تأیید شده است، اما بسیاری نیز اشاره کرده‌اند که برخی از شرکت‌های بزرگ در این رویداد شرکت نخواهند کرد‌. یکی از این موارد بتسدا است. درست است که مایکروسافت این شرکت را خریداری کرده‌ است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که کنفرانس‌های بتسدا و مایکروسافت جداگانه برگزار می‌شوند.

جف گراب در صفحه رسمی توییتری خود اظهار داشت که رویدادهای Xbox و Bethesda بخشی از یک نمایش خواهد بود، اما به صورت جداگانه برگزار می‌شوند. به گفته گراب، کنفرانس Xbox مستقیماً به نمایش بتسدا منتهی می‌شود.

رویداد E3 2021 از ۱۲ تا ۱۵ ژوئن (۲۲ تا ۲۵ خرداد) برگزار می‌شود‌ بنابراین هنوز چند ماه به شروع آن باقی مانده است‌.

تاریخ برگزاری رویداد E3 2021 مشخص شد. در این رویداد کاملا دیجیتال شاهد حضور مایکروسافت، یوبی‌سافت ، نینتندو و سایر کمپانی‌ها خواهیم بود. با دنیای بازی همراه باشید.

انجمن سرگرمی‌های نرم افزاری Electronic Entertainment Expo یا همان رویداد E3 از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ ژوئن (۲۲ تا ۲۵ خرداد) برگزار خواهد شد. در این رویداد کاملاً دیجیتالی، شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، Take Two Interactive ، Ubisoft ، Capcom ، Konami ، Koch Media ، Nintendo و Warner Bros. Interactive Entertainment شرکت خواهند کرد. متأسفانه کمپانی سونی و Electronic Arts امسال حضور نخواهند داشت. مسئول برگزاری رویداد E3 2021 همچنین خاطرنشان کرد که هماهنگی‌های لازم با شرکای رسانه‌ای در سطح جهان درحال انجام شدن است تا این رویداد به صورت رایگان در دسترس عموم قرار بگیرد.

رئیس و مدیرعامل این رویداد، استنلی پیر لوئیس اظهار داشت: «برای بیش از دو دهه، E3 بهترین مکان برای نمایش بزرگترین مواردی است که صنعت بازی‌های ویدیویی ارائه می‌دهد، بوده است. ما E3 امسال را به یک رویداد گسترده‌تر تبدیل کرده‌ایم، اما با این وجود تلاش خواهیم کرد تا طرفداران را با نمایش‌های مهم و فرصت‌های داخلی که این رویداد را به مرکز اصلی بازی‌های ویدیویی تبدیل می‌کند، هیجان‌زده کنیم.»

اسناد ESA نشان می‌دهد که رویداد E3 2021 کاملآ دیجیتالی خواهد بود و با توجه به همه‌گیری ویروس COVID-19، این مورد امری مسلم است. برای اطلاعات بیشتر در روزهای آینده با ما همراه باشید.

مسئولان برگزاری رویداد E3 2021 ضمن رد شایعات پولی شدن بخش ‌هایی از آن اعلام کردند تمام نمایش‌‌ها و بخش‌های منتشر شده در این نمایشگاه به رایگان در دسترس عموم خواهد بود. همراه دنیای بازی باشید.

شرایط ویژه سال گذشته صنعت گیم را نیز مانند بسیار دیگر از حوزه‌ها تحت تاثیر قرار داد و سبب تاخیر انتشار بسیاری از بازی‌ها و نیمه تعطیل شدن استودیوهای بازی سازی شد. یکی دیگر از جنبه‌های شیوغ ویروس کرونا، لغو شدن برخی مراسم‌ها و نمایشگاه‌های گیمینگ از جمله E3 بود.

کمپانی ESA که چند سال است وظیفه برگزاری این رویداد مهم را بر عهده دارد، قصد دارد مراسم امسال را به صورت دیجیتالی برگزار کند. به ادعای وبسایت VGC منابع خبری آن‌ها در ESA اعلام کرده‌اند مسئولان برگزاری قصد دارند با اتخاذ ساز و کاری بخشی از محتواهای مراسم  E3 2021 را به صورت پولی در اختیار مشترکین یک سرویس اشتراکی قرار دهند. سخنگو ESA ضمن رد این شایعات به صراحت اعلام کرد تمامی محتواهای این رویداد به رایگان در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

E3 2021 به صورت کاملا دیجیتال برگزار خواهد شد

از آنجایی که پاندمیک کرونا همچنان برقرار است و پایان نیافته، ESA هم در نظر دارد رویداد سال جاری را همچون سال قبل به صورت آنلاین یا دیجیتال برگزار کند. در دو دهه گذشته E3 همیشه به صورت فیزیکی یا همان حضوری برپا شده و هیچ گاه شاهد عدم برگزاری رویداد آن نبودیم.

اما از سال ۲۰۲۰ با شروع اپیدمی کرونا نه تنها این رویداد بلکه بسیاری از برنامه‌های دیگر متوقف شده و به حالت دیجیتالی یا همان آنلاین درآمدند. به گزارش VGC، اسناد Pitch برای ناشران و توسعه‌دهندگان اصلی ارسال شده است که مربوط به جزئیات سخنرانی‌های اصلی، نمایش‌ها، استریم‌ها تأثیرگذار و شرکای رسانه‌ای، نمایش جوایز و سایر موارد مربوطه خواهد بود.

طبق این اسناد هیچ برنامه حضوری در کار نیست و افراد باید به صورت آنلاین رویداد خود را برگزار کنند. با توجه به اینکه همه‌گیری همچنان تهدیدی جدی برای زندگی روزمره است، با این حال برگزاری دوباره‌ی E3 هیجان‌انگیز خواهد بود. این مراسم همچنان یک رویداد بسیار مهم برای معرفی عناوین جدید است. تا زمانی که تغییرات به تأیید برسد، نمایش دیجیتالی می‌تواند یکی از راه‌های برگزاری رویدادها باشد.

در آغاز نسل پنجم و ششم کنسول‌های بازی، رویداد E3 به عنوان بزرگ‌ترین و پر بازدیدترین رویداد بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شد و کمپانی بزرگ و کوچک از سراسر دنیا از تازه‌ترین پروژه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود در قالب این نمایشگاه رونمایی می‌کردند . هر چند در سال‌های اخیر رویدادها و نمایشگاه مطرح زیادی طی سال برگزار می‌شود و شاید این نمایشگاه دیگر تحت پلتفرم معرفی در اختیار سازندگان نباشد اما، همچنان به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود و به همین دلیل زمانی که سال گذشته ویروس کرونا در جهان فراگیر شد، بسیاری انتظار برگزاری E3 2020 در قالب دیجیتالی بودند. موردی که محقق نشد اما، ظاهرا امسال مسئولان برگزاری مصمم‌تر از همیشه هستند.

به گزارش وبسایت VGC مدارک تازه منتشر شده از کمپانی ESA، مسئول برگزاری E3 2021 نشان می‌دهد آن‌ها مراحل زیادی از آماده سازی مقدمات برگزاری یک رویداد دیجیتالی را طی کرده‌اند. در این گزارش آمده‌است آن‌ها به تمام ناشران و استودیو‌های حاضر در نمایشگاه امسال فرم دستور العمل حضور در نمایشگاه به انضمام مدت زمان در اختیار هر ناشر و ساعت دقیق نوبت آن‌ها، پلتفرم انتخاب شده برای نمایش گیم‌پلی بازی یا دمو آن را ارسال کرده‌اند.

تاریخ برگزاری E3 2021 توسط ESA اعلام شد

به طور معمول سالیان گذشته در زمان مشابه اخبار، اطلاعات و شایعاتی فراوانی درباره کنفرانس‌های برنامه‌ریزی شده برای E3 شنیده می‌شد. مخاطبان صنعت گیم و اصحاب رسانه بی‌صبرانه منتظر فرارسیدن زمان برگزاری این نمایشگاه بودند و کمپانی‌های بزرگ از برنامه‌های برای E3 سخن می‌گفتند. امسال اما، اوضاع دگرگون است. تقریبا تمامی صنایع دنیا تحت تاثیر شیوع ویروس کووید-۱۹ قرار گرفتند و صنعت گیم نیز از این قاعده مستثنا نیست. ماه گذشته کمپانی ESA رویداد E3 2020 را رسما لغو کرد و تمرکز خود را روی بهبود رویداد سال آینده گذاشت.

طبق جدیدترین اخبار در جدیدترین گردهمایی سهام‌داران کمپانی، کمپانی ESA اعلام کرد آن‌ها مشغول برنامه‌ریزی هستند تا زمان برگزاری مراسم سال آینده را در بازه زمانی همیشگی حفظ کنند و امیدوار هستند تا آن زمان سطح کنترل ویروس کرونا به حد مطلوب رسیده باشد.

پس از لغو شدن برگزاری مراسم E3 امسال، برخی از تحلیلگران معتقدند احتمال اینکه جایگاه این مراسم و تاثیر گذاری بالای آن متزلزل شود، بسیار بالا است. بویژه آن که بسیاری از کمپانی‌ها و استودیوها مانند مایکروسافت، یوبی سافت و برادران وارنر تصمیم به برگذاری رویداد اختصاصی خود گرفته‌اند. در گذشته برگزارکنندگان اعلام کردند مراسم E3 2020 روندی مشابه‌ با دوره‌های قبلی این نمایشگاه خواهد داشت اما، آن‌ها به دنبال این هستند تا مراسم سال آینده “رویایی و متفاوت با” سال‌های گذشته باشد.

شما درباره این تصمیم ESA و زمان تاریخ برگراری E3 2021 چه فکر می‌کنید؟ لطفا دیدگاه‌ها خود را در بخش نظرات با دنیای بازی در میان بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: