بازی STALKER 2

جهان بازی STALKER 2 پیوند عمیقی با داستان آن دارد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۶:۳۸

به فگته مدیر ارتباطات GSC Game World جهان بازی STALKER 2 پیوند عمیقی با داستان آن و بدون یک جهان اوپن ورلد، امکان روایت داستان جدید وجود نداشت. همراه دنیای بازی باشید.

S.T.A.L.K.E.R 2 از هر نظر عنوانی جاه‌طلبانه است و بی‌شک یکی از دلایل آن جهان وسیع بازی است. به گفته سازندگان در این جهان صدها ساعت محتوای جدید برای تجربه یافت می‌‎شود. سازندگان جهان خود را یکپارچه توصیف می‌کنند و آن را بخش حیاتی از روایت داستان بازی می‌دانند.

به گفته مدیر ارتباطات استودیو GSC Game World جهان بازی نقش اساسی را در روایت داستان بازی و القای حس هم‌ذات پنداری با مخاطب دارد. در جهان بازی می‌توان یک “زیبایی نهان” را یافت که در تجربه مخاطب بسیار موثر است. آقای Zakhar Bocharov در این باره می‌گوید:

محوریت اصلی S.T.A.L.K.E.R 2 داستان است و ما نمی‌توانستیم این داستان را بدون وجود یک جهان Open World روایت کنیم. مخاطب باید میزان تاثیرگذاری و عواقب تصمیمات خود را از نزدیک لمس کند. این هدف بزرگی است و تنها با یک جهان با قوانین و نتایج منحصر به فرد خود میسر می‌شود.

شایعه: بازی STALKER 2 به مدت سه ماه در انحصار Xbox Series X/S خواهد بود

عرضه بازی‌های ترد پارتی به صورت انحصاری زمانی تقریبا از ابتدا نسل هشتم تبدیل به بخشی از صنعت گیم شده بود و هر سال شاهد عرضه بازی‌هایی بودیم که برای مدت محدود تنها روی یک کنسول یا پلتفرم در دسترس بودند. هر چند اکنون انی موضوع کم رنگ‌تر از قبل شده اما، هنوز هم چندین منسوخ شده نیست. ظاهرا محصول جدید استودیو GSC Game World نیز از همین دسته است.

زمانی که سازندگان از STALKER 2 رونمایی کردند تنها کنسول Xbox Series X/S و رایانه‌های شخصی به عنوان پلتفرم مقصد بازی اعلام شدند. استودیو سازنده در گفت و گویی اعلام کرد در حال حاضر قصد عرضه بازی برای کنسول PS5 یا کنسول‌های نسل هشتم را ندارد. اخیرا مدارکی از استودیو GSC Game World فاش شده که مطابق آن این استودیو متعهد است تنها به مدت سه بازی STALKER 2 را در انحصار Xbox Series X/S نگه دارد و پس از آن می‌تواند بازی را برای سایر پلتفرم‌ها نیز عرضه کند.

بازی STALKER 2 چندین پایان متفاوت خواهد داشت

طرفداران بازی Stalker برای تجربه نسخه دوم بازی، مدت زمان زیادی صبر کرده‌اند و در نتیجه انتظارات و توقعات از دنباله بازی به شدت بالاست. استودیو GSC Game World ظاهرا به خوبی از این امر آگاه است و به خوبی انتظارات را شناسایی کرده‌است. به گفته سازندگان این عنوان تریکبی از اتمسفر دلهره آور به همراه گیم‌پلی شوتر، وحشت و مکانیزم‌های شناخته شده‌است.

یکی از موارد که سازندگان روی آن مانور زیادی دادند، امکان انتخاب و تصمیمات مختلف و جهانی پویا است. به این صورت که جهان بازی و ویژگی‌های آن بر اساس تصمیم مخاطب تغییر می‌کند. حال تصمیمات موجود در بازی و عواقب آن تا چه حد روی روایت بازی اثرگذار است؟ پرسشی که هواداران از تیم سازنده داشتند و آقای Zakhar Bocharov، مدیر روابط عمومی استودیو اینگونه به آن پاسخ داد:

[STALKER 2] یک داستان کامل غیر خطی دارد و شاخه‌های داستانی و فرعی زیادی در بازی وجود دارد که منجر به پایان‌های مختلفی می‌شود.

اطلاعات جدیدی درباره‌ی بازی STALKER 2 منتشر شد

در قسمت دوم شما در بار دیگر به منطقه‌ی وحشی و مرده‌ی زون‌ برمی‌گردید و در طی یک امتحان خونین، قصه‌ی زندگی قدیمی‌تان‌ به پایان می‌رسد و فصلی نو برای شما آغاز می‌گردد.

در طول بازی با تغییرات سریع صحنه‌ها و مناظری شوم روبه‌رو می‌شوید و احساس همیشگی ترس از یک خطر اجتناب ناپذیر بر شما چیره می‌شود.

داستان بازی از نگاه قهرمان جدید آن روایت می‌شود، شما در این قسمت در نقش یک استالکر با نام رمزی اسکیف بازی می‎کنید که اقدامات او موجب تغییرات عظیمی در تاریخ زون می‌شود.

صحنه کوتاهی که در تیزر اخیر بازی مشاهده کردید، در مدرسه‌ای ویران شده در حومه شهر مرده پریپیات اتفاق می‌افتد، مکانی بسیار خطرناک که هیچ کس به اراده‌ و با پای خود به آنجا نمی‌رود.

بازی STALKER 2

با این حال هنوز هم آن مکان کاملا متروکه به نظر نمی‌رسد، آتشی که تازه افروخته شده و ساز گیتاری که در کنار آن است نشان می‌دهد که کس دیگری در آن مدرسه حضور دارد. با این حال، اسکیف زمان زیادی ندارد تا این موضوع را تصدیق کند و باید هر چه زودتر از خطری که او را دنبال می کند، بگریزد.

خطری که اسکیف را تهدید می‌کند، انتشاری ناهنجار و قدرتمند از انرژی است که در مرکز زون رخ می‌دهد. این انتشار برون‌فرست گاه به گاه اتفاق می‌افتد و بسیار خطرناک است و می تواند شما را در یک چشم به هم زدن از بین ببرد. وقتی یک استالکر متوجه شروع انتشار می‌شود، باید بلافاصله پنهان شوند و به امید پایان آن منتظر بماند. به همین دلیل است که در تیزر اسکیف با عجله به دنبال پناه‌گاهی در نزدیک‌ترین ساختمان است.

استودیوی جی‌اس‌سی گیم ورلد در انتهای پست خاطرنشان کرد، که روند ساخت بازی بخوبی پیش می‌رود و تیم سازنده سعی دارد بازی را بهترین کیفیت ممکن روی پلتفرم‌هایی که برای آن معرفی شده عرضه کند و از قدرت کنسول ایکس باکس سری ایکس / اس نهایت استفاده را خواهد کرد.

هنوز تاریخ دقیقی برای  انتشار بازی STALKER 2 مشخص نشده است اما این عنوان در روز اول روی سرویس گیم‌پس، رایانه‌های شخصی و کنسول ایکس باکس سری ایکس / اس منتشر خواهد شد.

تماشا کنید: تیزر تریلر جدید بازی STALKER 2 بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی را نمایش می‌دهد

امروز استودیو GSC Game World، سازنده بازی STALKER 2 تیزر کوتهای از گیم‌پلی این عنوان را منتشر کرد. در این تیزر بخش‌های محیط‌های بازی را می‌بینیم و با اسم شخصیت اصلی بازی آشنا می‌شویم. مخاطبان در این بازی در نقش شخصیت «Stif» قرار می‌گیرند. با دنیای بازی همراه باشید.

اوایل سال میلادی جاری و در جریان رویداد Xbox Games Showcase، استودیو «GSC Game World» از تازه‌ترین پروژه خود، بازی STALKER 2 رونمایی کرد. این بازی قرار است سال ۲۰۲۱ میلادی برای پلتفرم‌های Xbox Series X/S و رایانه‌های شخصی عرضه شود. در حال حاضر اطلاعات چندانی از بازی در دسترس نیست و تنها از طریق اسکرین‌ شات‌های بازی می‌توانیم به محیط و اتمسفر تاریک بازی پی ببریم.

امروز تیم توسعه بازی تزیر کوتاهی از این عنوان منتشر کرد که محیط‌های بازی را نمایش می‌‌دهد. نورپردازی‌ها و انعکاس تصاویر با دقت و جزئیات بالایی کار شده‌اند و پشتیبانی از فناوری رهگیری پرتو، جلوه خاصی به فضای بازی می‌بخشد. در انتهای تریلر متوجه می‌شویم نام شخصیت اصلی «Stif» است. به گفته سازندگلن اعمال و تصمیمات وی حالت خطی ندارند و بر جهان پیرامون وی موثر خواهند بود.

در پایان شما را به تماشای تریلر منتشر شده دعوت می‌کنیم:

تماشا کنید: بازی STALKER 2 با نمایش یک تریلر به‌طور رسمی معرفی شد [Xbox Games Showcase]

طبق آخرین اخبار بازی، همین چند سال گذشته بود که اولین بار نام بازی STALKER 2 را شنیدیم و شاید برای خیلی‌ها تعجب‌آور باشد که بعد از آن معرفی ناگهانی، تا همین دیروز خبری از آن منتشر نشده بود. طی رویداد دیجیتالی Xbox Games Showcase، بالاخره طرفداران توانستند اولین ویدیو از این بازی اول شخص ترسناک را مشاهده کنند. در ادامه شما نیز می‌توانید این تریلر جذاب را مشاهده کنید:

در این تریلر اتمسفر سرکوب کننده‌ای را مشاهده می‌کنیم و محیطی پر از المان‌های ترسناک بازیکن را احاطه کرده است. از جمله‌ی این المان‌ها می‌توان به حضور ناخواسته در یک جنگل، بخش‌هایی از حادثه چرنوبیل، سازه‌های پوسیده و موارد دیگر اشاره کرد. سیستم ترسناک و وحشتناک سری بازی‌های STALKER در این اثر به کار رفته است، اما چیز زیادی از گیم‌پلی بازی به نمایش درنیامد. مطمئنا همین نمایش کوتاه هم بعد از سال‌ها سکوت برای طرفداران سری STALKER موردقبول خواهد بود.

جالب اینجاست که برای اولین‌بار یکی از بازی‌های STALKER برای کنسول Xbox منتشر خواهد شد. هنوز تاریخ انتشاری برای این اثر اعلام نشده است و طرفداران حتی نمی‌دانند که پلتفرم‌های هدف این بازی به جز ایکس باکس، شامل چه موارد دیگری خواهد بود. نظرات خود را در مورد بازی STALKER 2 با ما درمیان گذارید.

منبع : Gamingbolt

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: