بازی Mass Effect: Legendary Edition

کیفیت گرافیکی بازی Mass Effect: Legendary Edition مشخص شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۵:۰۰

در کنار بازی Resident Evil Village که این ماه منتشر می‌شود، بازی Mass Effect: Legendary Edition استودیو BioWare نیز یک اثر مورد انتظار است که از راه خواهد رسید. با دنیای بازی همراه باشید.

تاکنون اطلاعات بسیاری درباره بازی Mass Effect: Legendary Edition کسب کردیم و حال اطلاعاتی پیرامون کیفیت گرافیکی آن مشخص شد. طبق اعلام استودیو سازنده این بازی با وضوح ۴K و فریم ۲۴۰Fps روی رایانه شخصی اجرا خواهد شد.

در کنسول‌های نسل نهمی نیز با وضوح ۴K و فریم ریت ۶۰Fps قابل اجرا خواهد بود و بازیکنان می‌توانند لذت گیم پلی فوق العاده را کسب کنند. روی کنسول پلی استیشن ۴ یا ایکس باکس وان نیز وضوح ۱۰۸۰ پیکسل داشته اما فریم ریت بین ۳۰ تا ۶۰Fps متغیر است.

با این حال ، یک تفاوت اساسی برای سیستم عامل های فعلی نحوه عملکرد آنها در حالت Favor Framerate است. اگرچه PS5 1440p / 60 FPS ارائه می دهد ، Xbox Series X توانایی ۱۴۴۰p / 120 FPS را دارد که به لطف پشتیبانی از Variable Refresh Rate حتی بهتر به نظر می رسد. البته ، همانطور که BioWare متذکر می شود ، “هرچه سخت افزار قدرتمندتر باشد ، با فرمت و وضوح مشخص شده مشخص ، پیوسته تجربه خواهید کرد” بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که ۶۰ PS در PS5 و Xbox Series X ثابت تر از PS4 و Xbox One باشد.

بازی اخیر این سری به نام Mass Effect Andromeda نتوانست چندان موردتوجه قرار گیرد و انتقادات بسیاری درباره آن وجود داشت. در این بین شرکت EA و استودیو Bioware به معرفی یک نسخه ریمستر سه گانه تحت عنوان Mass Effect: Legendary Edition پرداخت. عنوانی که به تازگی خبر رسیده روند توسعه آن به اتمام رسیده است.

مدیر پروژه بازی، مک والترز، با اکانت رسمی توییتر خود اعلام کرد که این بازی گلد شده است. به طور معمول، این بدان معنی است که یک بازی تمام شده و آماده چاپ روی دیسک می‌شود. البته، در عصر دیجیتال آپدیت‌های مداوم هم وجود دارد، این به معناست که روند برای عرضه فیزیکی آماده می‌شود.

بازی Mass Effect: Legendary Edition در تاریخ ۱۴ می روی پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس/ایکس، رایانه شخصی منتشر خواهد شد.

اخیرا رسانه IGN ویدیویی از عملکرد فنی بازی مس افکن لجندری ادیشن و تغییرات آن نسبت به نسخه اصلی منتشر کرده‌اند. همراه با این ویدیو، استودیو Bioware از تغییراتی که در Mass Effect 1 اعمال شده‌اند، رونمایی کرد. از قابلیت دویدن شپرد تا اصلاحاتی که در اسلحه‌ها و مبارزه بازی ایجاد شده است.

در قبال کامبت، از این به بعد شپرد می‌تواند به خارج محدوده‌ی مبارزه برود و هم‌چنین درگیری تن به تن دیگر اتوماتیک نیست. شپرد زمانی که نزدیک دشمن می‌شود، به طور خودکار دست به حمله نمی‌زند و برای مبارزه تن به تن (Melee Combat) دکمه روی دسته تعیین شده است. در ادامه بایوور افزود که تمام اسلحه‌ها بار دیگر بالانس شده‌اند؛ همچنین دقت و کنترل اسلحه‌ها بسیار پیشرفت کرده‌اند. تغییراتی که بایوور در سیستم اسلحه‌های بازی اعمال کرده به همین جا ختم نمی‌شود. قابلیت Aim Assist بازی بسیار بهینه‌تر شده و از کمبودهای بازی اول رنج نمی‌برد.

تحول جذاب دیگری در نسخه اول ایجاد کردند که به طبع آن مکانیزم Heat Cooldown روی اسلحه‌ها پیاده شده است. بدین ترتیب شما به جای جمع‌کردن خشاب، باید زمان کمی را صرف خنک‌سازی اسلحه‌ات کنید و این امکان جالب که از عنوان Andromeda به ریمستر سه‌گانه آمده، در ریتم بازی بسیار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

در راستای هر چه بهترکردن این بازی، بایوور در اقدامی کل سیستم XP بازی را از نو بالانس کرده است و این حرکت برای بازیکنانی که اولین برخوردشان با سری مس افکت بسیار خوب تلقی می‌شود. بازی به گونه‌ای بنا شده که مخاطبان با طی‌کردن روند داستان هر چه که لازم است را به دست خواهند آورد.

بازی Mass Effect Legendary Edition در روز ۲۴ اردیبهشت برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و PC عرضه خواهد شد

چگونه طراحی کاراکتر لیارا در Mass effect Legendary Edition قوس شخصیتی او را کامل می‌کند

بازی مس افکت لجندری ادیشن با این که صرفا یک ریمستر حساب می‌شود و تغییرات آن در حد ریمیک نیست اما از ظرافت کاری‌های خوبی بهره می‌برد و ریمستر قابل توجهی است. استودیو Bioware پیشرفت‌ها و بهبود‌های خوبی در گرافیک و گیم‌پلی تریلوژی به وجود آورده است. چیزی که از همان ابتدا نظرمان را جلب می‌کند، میزان توجه بالای بایوور به مدل و طراحی کاراکترها، مخصوصا هم‌رزمان اصلی شپرد در طول قصه است.

یکی از شخصیت‌های مورد علاقه اکثر مخاطبان Asari Liara T’Soni بود. لیارا کاراکتری بود که از قوس شخصیتی نسبتا کاملی بهره می‌برد. از دانشمندی ساده تا تبدیل شدن به یک بایوتیک بزرگ. اخیرا گیم‌اینفورمر با کوین میک، کاگردان شخصیت و محیط بازی مصاحبه‌ای داشته است. او در این مصاحبه درباره کار بایوور که چگونه مدل کاراکتر لیارا را در هر نسخه قرار دهد و چگونه شخصیت متغیر و در حال رشد او را بازتاب کند، صحبت کرده است.

می‌توانست خیلی ساده‌تر باشه که صرفا مدل او از مس افکت ۳ را به مس افکت ۱ کپی‌پیست کنیم. اما لیارا قوس شخصیتی کاملی دارد. در نسخه اول کاراکتری با چشمان سیاه که یونیفورم پزشکی‌اش یا هر چیزی که هست را می‌پوشد اما وقتی به مس افکت ۳ می‌رسیم، او واقعا قدرتمند و راسخ است. درباره بسته الحاقی Shadow Broker می‌دانی دیگر؟ واقعا بزرگ بود. به نظرم کار اشتباهی بود اگر چهره او از مس افکت ۳ را به نسخه‌های دیگر منتقل می‌کردیم.

این‌ها تصمیمات خلاقانه‌ای است که باید با دقت درباره آن‌ها فکر کرد. ما نمی‌خواهیم به قصه اصلی ضربه بزنیم. مطمئنا مردم می‌توانند ماد های مختلف بسازند و چهره او را به هر شکل دربیاورند. اما ما باید در مسیر مشخصی قدم برداریم که چگونه روایتی هنر او بوده است. اتفاقی که ممکن است یک تصادف باشد، مثل افرادی که در طراحی پیشرفت می‌کنند. ما هم زمانی که به مس افکت ۳ رسیدیم و با توجه به پیشرفت تکنولوژی،‌ او از جزییات، میکاپ بیشتری بهره‌مند است. اما این تغییرات خدشه‌ای به کاراکتر اصلی وارد نمی‌کند و حقیقت را از بین نمی‌برد. – کوین میک

بازی بازی Mass Effect: Legendary Edition برای PS4، Xbox one و کامپیوترهای شخصی عرضه در ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ عرضه خواهد شد.

نسخه رایانه ای بازی Mass Effect: Legendary Edition به ۱۲۰ گیگابایت فضا نیاز دارد

با توجه به این نکته که بازی Mass Effect: Legendary Edition ریمستر سه عنوان قدیمی است که تقریباً یک دهه از انتشارشان می‌گذرد. انتظار نمی‌رود که سیستم مورد نیاز آن‌ هم بسیار بالا باشد.

توضیحات آمده در صفحه رسمی بازی در استیم، حداقل سیستم مورد نیاز آن را نشان می‌دهد. حداقل کارت گرافیک برای اجرای این بازی  GTX 760 با کارت گرافیک پیشنهادی ،GTX 1070  و حداقل پردازشگر مورد نیاز  i5 3570 ​​با کارت گرافیگ پیشنهادی i7-770  است. اگر چه این مشخصات کاملاً متوسط هستند. اما بازی به ۱۲۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد.

بازی Mass Effect: Legendary Edition

به گفته‌ی  استودیوی بایوور ، آنها هزاران فایل مربوط به هر سه بازی را دوباره را از نو بازبینی و بهینه‌سازی کرده‌اند. گرچه این توضیح می‌دهد که چرا حجم این مجموعه نسبت به نسخه های اصلی خیلی زیادتر است، اما با این همه،  ۱۲۰ گیگابایت هنوز حجم بسیار زیادی است.

بازی Mass Effect: Legendary Edition در ۱۷ اریبهشت (۷ می) روی رایانه‌های شخصی ، پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد.

مشخصات کامل سیستم مورد نیازی بازی را در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

حداقل سیستم مورد نیاز

سیستم عامل : ویندوز ۱۰ – ۶۴ بیت

پردازشگر: Intel Core i5 3570  یا   AMD FX-8350

رم : ۸ گیگابایت

کارت گرافیک : NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X ، رم مورد نیاز ۲ گیگابایت

دایرکت ایکس : نسخه ۱۱

فضای مورد نیاز : ۱۲۰ گیگابایت

سیستم پیشنهادی

سیستم عامل : ویندوز ۱۰ – ۶۴ بیت

پردازشگر: Intel Core i5 3570  یا   AMD FX-8350

رم : ۱۶ گیگابایت

کارت گرافیک : NVIDIA GTX 1070 / RTX 200, Radeon Vega 56 ، رم مورد نیاز ۴ گیگابایت

دایرکت ایکس : نسخه ۱۱

فضای مورد نیاز : ۱۲۰ گیگابایت

احتمال عرضه بازی Mass Effect: Legendary Edition برای سوییچ وجود دارد

با اعلام تاریخ انتشار بازی Mass Effect: Legendary Edition، برای خیلی از طرفداران سوال است که آیا ریمستر این بازی برای سوییچ عرضه خواهد شد؟ با دنیای بازی همراه باشید.

بعد از مدت‌ها سرانجام نسخه ریمسترشده سه‌گانه علمی تخیلی نقش‌آفرینی مس افکت عرضه خواهد شد و اجازه می‌دهد تا بازیکنان قدیمی تجدید خاطره‌ای با این سری داشته باشند و مخاطبان جدید هم با این داستان فضایی آشنا شوند. خوش‌بختانه نباید انتظار زیادی برای تجربه کالکشن مس افکت بکشیم و این بازی ۲۴ام اردبیهشت در سراسر جهان عرضه خواهد شد. حال که بازی برای رایانه‌ها و کنسول‌ها عرضه می‌شود، شاید بایوور خوابی برای نسخه سوییچ هم دیده باشد.

مک والتر از استودیو Bioware در صحبت با یوروگیمر از ریمستر بازی اطلاعات بیشتری داد. او از پیشرفت‌های گرافیکی، اصلاحات و امکانات جدیدی که به سه‌گانه اورجینال می‌آیند، صحبت‌هایی کرد. او در پاسخ به سوال «آیا بازی زمانی برای سوییچ عرضه خواهد شد» پاسخ داد که اولویت اصلی استودیو بهینه‌سازی بازی برای کامپیوتر‌ها و کنسول‌ها بود اما دوست‌ دارند که بازی را روی سوییچ ببینند. او افزود که استودیو مسیر مشخصی برای عرضه بازی روی پلتفرم‌ها دارد، امیدی برای راه پیدا کردن بازی به سوییچ ایجاد کرد.

از سال قبل، شایعات زیادی مبتنی بر عرضه Mass Effect Legendary Edition روی سوییچ وحود داشت. اما هنوز هیچ‌گونه تاییدیه رسمی برای این گزاره وجود ندارد ولی با پاسخ والتر به نظر می‌رسد استودیو برنامه‌ای برای عرضه بازی روی سوییچ داشته باشد.

بازی Mass Effect: Legendary Edition برای PS4، XBOX ONE و رایانه‌های شخصی در روز ۲۴ اردیبهشت منتشر می‌شود.

منبع : DualShockers

خرده‌فروشان تاریخ احتمالی انتشار بازی Mass Effect: Legendary Edition را فاش کردند

سال گذشته پس از گذشت بیش از نیم دهه، اعلام شد که مجموعه نمادین Mass Effect در حال بازگشت است. در ادامه داستان نه تنها یک دنباله کامل وجود دارد، بلکه یک مجموعه بازسازی شده از سه عنوان اصلی در نسخه‌ی Legendary نیز در حال توسعه است. در یک زمان شایعه شد که این مجموعه قرار است در پایان ۲۰۲۰ منتشر شود، اما اینچنین نبود. درحال حاضر هیچ تاریخ رسمی برای انتشار بازی وجود ندارد اما احتمالا تاریخ انتشار فاش شده است.

به‌نظر می‌رسد خرده‌فروشان متعدد ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۱۳۹۹) را به عنوان تاریخ انتشار مجموعه ذکر کرده‌اند. از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان خرده‌فروش اندونزیایی GSSHOP و Shopitree مستقر در سنگاپور را نام برد. روز دوازدهم مارس در واقع جمعه خواهد بود که روز خوبی برای انتشار بازی‌ها است. سایت Eurogamer همچنین در گزارش خود نوشت که آن تاریخ انتشار را صحیح می‌داند و هرگونه تاخیر یا تغییر در برنامه‌های EA را غیر ممکن می‌داند.

باید توجه داشته باشید که احتمال صحیح نبودن این تاریخ وجود دارد، اما اینکه این تاریخ‌ها تقریباً به طور هم‌زمان از دو خرده‌فروش اینگونه اعلام شوند، قابل توجه است. بازیMass Effect: Legendary Edition امسال برای PlayStation 4 ، Xbox One و PC منتشر می‌شود.

نسخه ریمستر سه‌گانه‌ی Mass Effect با عنوان Mass Effect: Legendary Edition معرفی شد. با دنیای بازی همراه باشید.

همانطور که انتظار می‌رفت شرکت‌ Electronic Arts و استودیوی BioWare نسخه ریمستر سه‌گانه‌ی  Mass Effect را با عنوان Mass Effect: Legendary Edition معرفی کردند. نسخه‌های جدید بازی ریمیک کامل آن نخواهند بود. بگفته‌ی استودیوی BioWare هدف آنها مدرنیزه کردن تجربه بازی به نحوی است که طرفداران و بازیکنان جدید بتوانند بازی اصلی را به بهترین شکل ممکن تجربه کنند.

کیسی هادسون ، مدیر استودیوی BioWare درباره این ریمستر گفت:

به عنوان سازندگان بازی، ما همیشه امیدواریم که کیفیت بازی‌های ما از نسخه‌های اصلی فراتر رود. داشتن این فرصت برای ساخت ریمستر سه‌گانه‌ی -Mass Effect- به این معنی است که ثمرات یک دهه کار ما زنده خواهد ماند و تجربه‌ی آن بهتر و بهینه‌تر از همیشه خواهد بود.

بازی Mass Effect: Legendary Edition شامل بخش‎‌های تک‌نفره‌ی بازی و بسته‌های الحاقی بازی‌های Mass Effect 2، Mass Effect  و Mass Effect 3 به همراه سلاح‌ها، زره و بسته‌های مختلف خواهد بود. که همگی با وضوح تصویر ۴K و Ultra HD بازسازی و بهینه سازی شده‌اند.

بازی Mass Effect: Legendary Edition در بهار سال آینده منتشر خواهد شد. همچنین تریلری کوتاهی از این بازی منتشر شد که می‌توانید آن در زیر مشاهد کنید.

    شایعه: بازی Mass Effect: Legendary Edition به زودی رونمایی می‌شود

اینسایدرهای معروف صنعت ویدئو گیم اعلام کردند که زمان زیادی تا معرفی بازی Mass Effect: Legendary Edition باقی نمانده است.با دنیای بازی همراه باشید.

نسخه بازسازی شده سه‌گانه Mass Effect در حال حاظر ممکن است در میان بدترین اسرار حفظ شده در صنعت باشد.انتشار این بازسازی که Mass Effect: Legendary Edition نامیده می‌شود،ماه‌هاست که در شایعات وجود دارد و به نظر می‌رسد که سرانجام رونمایی رسمی آن در راه باشد.
اخیراً مشخص شده است که BioWare در حال برگزاری جریانی “بسیار خاص” با صداپیشگان سه‌گانه و برخی از توسعه‌دهندگان است تا روز N7(روز جهانی بازی Mass Effect) را جشن بگیرند و با این کار به تمامی شایعات دامن زده‌اند.اکنون،تام فیلیپس از Eurogamer و جف گروب از GamesBeat (که در صفوف اصلی شایعات Mass Effect بوده است) در توییتر خود اشاره می‌کنند که سرانجام بازسازی Mass Effect فردا بعد از ظهر از طریق وبلاگ BioWare رونمایی خواهد شد.
کمپانی EA نیز در گزارش مالی سه ماهه اخیر خود اعلام کرد که به زودی بازی‌های زیادی معرفی می‌شود که یکی از این بازی‌ها،یک عنوان اوریجینال و بازسازی شده از کمپانی ‌EA است.
در حقیقت،بازی Mass Effect: Legendary Edition اخیراً در کره نیز رتبه‌بندی شده است.این مجموعه قرار بود در ابتدا در ماه اکتبر منتشر شود،اما تا سال ۲۰۲۱ تاخیر خورد.

سه‌گانه بازی Mass Effect بی‌شک از تاثیر گذارترین باز‌های این صنعت بشمار می‌روند.امروز نسخه‌ی بهبود یافته‌ی این سه‌گانه در کشور کره رتبه بندی شد.با دنیای بازی همراه باشید.

مدتی است که شایعاتی مربوط به ساخت نسخه‌ی بهود یافته سه‌گانه بازی Mass Effect را می‌شنویم که گویا Mass Effect: Legendary Edition نامیده می‌شود.در چند ماه اخیر این بازی بار‌ها در لیست خرده فروشی‌ها ظاهر شده است اما کمپانی EA هنوز ساخت این بازی را به‌طور رسمی تأیید نکرده است.
اکنون شواهد بیشتری برای تأیید وجود بازی وجود دارد. همانطور که توسط Gematsu مشاهده شده،کمیته بازی و مدیریت بازی (یا GRAC) کره،بازی Mass Effect Legendary Edition را رتبه بندی کرده است.این موضوع به این دلیل مورد توجه قرار می‌گیرد که می‌دانیم رده بندی سنی معمولاً به بازیهایی داده می شود که کاملاً نزدیک به انتشار می‌باشند.

البته،اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که Mass Effect Legendary Edition در ابتدا قرار بود در اوایل ماه اکتبر رونمایی و در اواخر ماه منتشر شود.با این حال،سایت gamingbolt اخیراً گزارش جدیدی مبنی بر تاخیر در انتشار این بازی تا سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است.ظاهرا دلیل اصلی این تاخیر تمایل تیم سازنده به کار بیشتر روی بازی اول است.

آقای گراب در اینباره می‌گوید:«بازی اول از نظر مکانیکی کاملا متفاوت با دنباله‌های آن است و ما نمی‌خواهیم مردم بر اساس نسخه اول،از کل این مجموعه ناامید شوند.»وی همچنین اشاره کرد که یکی از جنبه‌هایی که از سه‌گانه جدید حذف خواهد شد،بخش چند نفره همراه با Mass Effect 3 می‌باشد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: