توسط دنیای بازی در ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۹:۳۷

بازی Immortals Fenyx Rising عنوان جدید کمپانی بازی‌سازی «یوبی‌سافت» (Ubisoft) است که به تازگی وارد بازار شده است. این عنوان ساخته Unisoft Quebec بوده که از جمله استودیوهای زیرمجموعه‌ی یوبیسافت در کانادا است. با زیاد شدن هزینه‌های ساخت بازی‌های درجه یک یا همان بازی‌های «تریپل A» (AAA اشاره به پرخرج‌ترین بازی‌های این صنعت دارد)، ارائه عناوین جدید نیز بسیار سخت شده است. اصولا شرکت‌های بازیسازی بزرگ بیشتر ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌های خود را بر روی یک عنوان جدید از یک مجموعه موفق هزینه کنند که احتمال موفقیتش بسیار بیشتر است و کمتر به ساخت عناوین جدید که ریسک بیشتری دارند، می‌پردازند. در ادامه با بررسی بازی Immortals Fenyx Rising همراه دنیای بازی باشید.

نقد بررسی بازی Immortals Fenyx Rising به قلم احسان محمدیه

بررسی بازی Immortals Fenyx Rising

دانلود بازی immortals fenyx rising

اساطیر یونان از نگاهی جدید – داستان بازی Immortals Fenyx Rising

بازی immortals fenyx rising یک «آی‌پی» (Intellectual Property) کاملا جدید است که داستانی اساطیری از خدایان یونان باستان را روایت می‌کند. همه خدایان معروف یونانی در این بازی حضور دارند. از «زئوس» (Zeus) خدای خدایان تا «هرکول»، «آفرودیت» (Aphrodite)، «اریس» (Eris)، و «هرمس» (Hermes). داستان‌های موجود از خدایان یونانی معمولا بسیار جدی هستند و تا به حال دست‌مایه ساخت عناوین جدی زیادی در حوزه سینما و بازی بوده‌اند.

روایت بازی immortals fenyx rising یک روایت شاد و سرزنده است که گاهی می‌تواند به خوبی شما را بخنداند. روایت بازی با دیدار «زئوس» و «پرومتئوس»(Prometheus)  آغاز می‌شود. در جریان این دیدار متوجه می‌شویم  که جهان در معرض خطری جدی قرار گرفته است. «تایفان» (Typhon) یکی از خطرناک‌ترین موجودات اساطیری یونان باستان از زندان خود آزاد شده و حالا جان همه موجودات زنده را تهدید می‌کند.

«تایفان» تمامی خدایان را تغییر شکل داده تا دیگر نتوانند از قدرت‌های خدایی خود در برابر او استفاده کنند. او «زئوس» را نیز به بند کشیده است. در دیدار ابتدایی که به آن اشاره شد «زئوس» و «پرومتئوس» به این نتیجه می‌رسند که باید داستانی جدید روایت کنند تا در این داستان قهرمانی جدید «تایفان» را شکست دهد. اما وقتی همه خدایان شکست خورده‌اند، چه کسی می‌تواند جهان را نجات دهد؟

«فینیکس» (Fenyx) یک سرباز معمولی یونانی است که برای این ماموریت انتخاب می‌شود تا با کمک قدرت‌های فرابشری خدایان مختلف به جنگ «تایفان» برود. ترجیح سازندگان این بوده که «فینیکس» مونث باشد اما امکان انتخاب موارد دیگر نیز در ابتدای بازی وجود دارد.
تمام بازی توسط «پرومتئوس» و «زئوس» روایت می‌شود. «پرومتئوس» کاراکتری منطقی و مثبت است که راوی اصلی داستان بازی است. اما «زئوس» بازی  Immortals Fenyx Rising یکی از جذاب‌ترین و بانمک‌ترین نسخه‌های ارائه شده از این شخصیت تا به حال است. او نه تنها خدایی بی‌نقص نیست بلکه در جای جای بازی متوجه مشکلات متفاوتی می‌شویم که توسط او ایجاد شده است. شخصیت او نیز آنچنان که از یک خدا سراغ داریم بی عیب نیست.

به شخصه بارها توسط این شخصیت در بازی immortals fenyx rising به خنده افتادم. دیالوگ‌های خنده‌دار بسیاری از «زئوس» در مورد خدایان دیگر در بازی شنیده می‌شود که شامل غیبت، غر زدن و بهانه‌گیری نیز می‌شود. او همیشه در حال حرف زدن است و نکاتی  در مورد همه چیز می‌گوید. شخصیت «زئوس» یکی از جذابیت‌های روایی بازی که بسیار خوب پرداخت شده و با وجود تمامی معایب، یک خدای دوست داشتنی است.

بخش روایی و شخصیت‌های جذاب بازی حاصل کار تیمی هستند که مسئولیت آن را جفری یوهالم برعهده داشته است

جفری یوهالم کسی است که خالق «زئوس» وراج و کارگردان بخش روایت بازی و سرپرست نویسندگان بازی immortals fenyx rising است. این اولین بازی وی به عنوان سرپرست نویسندگان است اما با این استعداد قطعا در آینده بیشتر از او خواهیم شنید.

بازی immortals fenyx rising 2

فانتزی زیبا – گرافیک بازی Immortals Fenyx Rising

اما از بحث روایت بازی که بگذریم، در بخش فنی، گرافیک بازی محیطی فانتزی و جذابی را به نمایش می‌گذارد که گوناگونی فراوانی نیز دارد. موتور بازی همان موتور معروف Anvil Next است که در سری Assassin’s Creed به کار رفته است و حدود دوهفته قبل نقد این بازی نیز توسط خود من منتشر شده است.

از خواص فوق‌العاده این موتور می‌توان به در دسترس بودن محیط‌های بزرگ، گرافیک دیدنی و حالت مخصوص عکس اشاره کرد که از همه آنها در Immortals Fenyx Rising نیز استفاده شده است. در کل این موتور بازی‌سازی برای ساخت بازی اکشن و مخفی‌کاری در یک دنیای بزرگ بهینه شده است.
البته گرافیک بازی بیشتر به سمت گرافیکی شاداب و سرزنده، کمی کارتونی با رنگ‌های جیغ رفته و از گرافیک واقع‌گرایانه سری Assassin فاصله گرفته است. همان نورپردازی قدرتمند نیز دوباره اینجا تکرار شده است و صحنه‌های زیبا می آفریند. زمان مورد نیاز برای «لود شدن» (Load) بازی به شکل قابل توجهی کمتر است که گرافیک کمتر واقعی بازی می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.

محیط بازی ترکیبی از صحرا، جنگل، دشت و دیگر عوارض طبیعی است در کنار ساختمان‌هایی است که همگی با الهام از معماری یونانی خلق شده‌اند. بناهای سنگی بزرگ، سرستون‌های بلند و در کل تمام معماری یونان باستان در بازی رعایت شده است. درخت‌ها، بوته‌ها، سنگ‌ها و غیره در بازی تخریب‌پذیر هستند که به واقعی‌تر شدن گرافیک بازی کمک می‌کنند.
برای شخصیت «فینیکس» نیز اسلحه، زره و در کل شمایل جذابی طراحی شده که تاثیرات فرهنگ یونانی در آنها نیز دیده می‌شود. گرافیک استفاده شده برای قدرت‌های خدایان و مبارزات با استفاده از جلوه های جذاب ذرات به کار رفته بسیار حماسی هستند و حس کنترل یک موجود خداگونه را در گیمر ایجاد می‌کنند. در کل بازی گرافیکی جذاب دارد که می‌توان به کمک بخش مخصوص عکس (Photo Mode) تصاویر جذابی در آن شکار کرد.

تریلر بازی immortals fenyx rising

موسیقی بازی ایمورتال فینیکس رایزینگ ساخته آهنگساز بریتانیایی «گرت کوکر» (Gareth Coker) است که در سال‌های اخیر بسیار پرکار بوده است. او برای سریال، فیلم سینمایی و البته بازی ویدیویی موسیقی می‌سازد. او را با موسیقی بازی‌هایی معروفی مثل سری Ori، Darksiders Genesis، Dota 2 و Minecraft می‌شناسیم. او هفتاد قطعه موسیقی مختلف برای بازی Immortals Fenyx Rising ساخته که تعداد بسیار زیادی است. این قطعات «ارکسترال» (Orchestral) توسط سازهای مختلفی اجرا شده و به فراخور موقعیت بازی تمی حماسی، شاداب یا تاریک دارند.

تمامی شخصیت‌های بازی با لهجه صحبت می‌کنند. این موضوع کار صداپیشگان بازی را سخت کرده است. اما باید اعتراف کرد صداگذاری بازی در سطحی بسیار بالا و حرفه‌ای انجام شده است. بازی هزاران خط دیالوگ دارد که همگی به خوبی و با کیفیت اجرا شده تا به کاراکترها جان ببخشد.
صداپیشگان بازی از پس در آوردن حس شخصیت‌ها نیز به خوبی برآمده‌اند. مثلا همان حس طنز فوق‌العاده «زئوس» بدون اجرای جذاب صداپیشه غیر قابل باور است. بدون نقش‌آفرینی هنرمندانه «دانیل متمور»(Daniel Matmor) قطعا این کاراکتر جذاب خلق نمی‌شد.

جذاب و اعتیادآور – گیم پلی بازی Immortals Fenyx Rising

گیم‌پلی بازی ایمورتال فینیکس رایزینگ به معنای واقعی کلمه اعتیادآور است. یکی از سرگرمی‌های شما در بازی فقط وقت گذراندن در دنیای جذاب بازی و انجام دادن سرگرمی‌های مختلف در هرکجای نقشه است. آنقدر این کار جذاب است که شاید فقط بعد از اتمام آنها به فکر تمام کردن ماموریت‌های بازی بیفتید. به نظرم این خاصیت فقط از بازی‌های بزرگ قابل انتظار است.

انواع معماهای مختلف در گوشه و کنار بازی Immortals: Fenyx Rising وجود دارد که با درجه سختی‌های مختلف حتی می‌توانند ساعت‌ها شما را به خود مشغول نگه دارند. مکان‌هایی به نام «والت» (Vaults of Tartaros) در بازی وجود دارند که چالش‌های مختلفی را برای گیمر به وجود می‌آورند. معماهایی که با تکیه به قوانین جاذبه حل می‌شوند، چالش‌هایی که نیاز به مهارت شما در پرواز دارند، چالش‌های تیراندازی و مرحله‌هایی که فقط مبارزه صرف است.

خارج از این «والت‌ها» نیز سرگرمی‌های زیادی در انتظار شما است. پازل‌ها، چالش‌های تیراندازی، چالش پرواز، مبارزات، اکتشاف و یک سیستم نقش‌آفرینی جذاب منتظر شما هستند. اساسا بازی به جای گسترده کردن سیستم نقش‌آفرین سعی کرده مکانیک و قابلیت‌های کمتری را ارائه دهد اما عمق این قابلیت‌ها را بیشتر کند.

بازی Immortals: Fenyx Rising

مثلا تیراندازی بازی در چند مرحله رشد می‌کند و هر مرحله قابلیت جدیدی به آن اضافه می‌شود. در مرحله اول تیراندازی فقط برای ضربه زدن به دشمن به کار می‌آید. در مرحله بعد امکان دیدن آهسته پرتاپ تیر اضافه می‌شود که بخش تیراندازی بازی را به لایه جدیدی از گیم‌پلی منتقل می‌کند. حالا شما در حل معماها نیز از تیرانداری استفاده خواهید کرد. در مرحله بعد امکان تغییر سرعت حرکت تیر را نیز دارید که به شما امکان حل معماهایی سخت‌تر را می‌دهد.

بازی پر از آیتم‌های مختلف است که شامل اسلحه‌ها یعنی شمشیر، تیرکمان و تبر بزرگ، و زره‌های مختلف، کلاه و پوتین می‌شوند. همانطور که گفتم با رشد هر کدام از موارد سعی شده چیز جدیدی به بازی اضافه شود و صرفا بالا بردن میزان قدرت عددی قهرمان بازی مد نظر نبوده است.
تمامی قابلیت‌های شما مثل حمل بار، دویدن، بالا رفتن از ارتفاعات و استفاده از قابلیت‌های خاص مثل پرواز، مخفی شدن، جاخالی دادن یا کند کردن سرعت حرکت تیرها از استقامت قهرمان بازی استفاده می‌کنند. استفاده از استقامت محدودیت دارد و شما نمی‌توانید بی‌رویه از آن استفاده کنید.

همین نکته اساسی یکی از جذابیت‌های بازی Immortals: Fenyx Rising است که از استفاده بی رویه قابلیت‌‌های مختلف جلوگیری می‌کند و چالش بازی را بیشتر می‌کند. ابتدای نقد بازی Immortals Fenyx Rising آن را با عنوان Assassin’s Creed به واسطه موتور مشترک مقایسه کردم. حالا می خواهم این مقایسه را در گیم‌پلی نیز انجام دهم.

به نظر من بخش پارکور و بالا رفتن از ارتفاع بازی Assassin’s Creed بی‌منطق و ضعیف بود. اما همین اضافه کردن استقامت به این بخش در بازی Immortals Fenyx Rising باعث شده این بخش بسیار جذاب‌تر و چالش برانگیزتر باشد. حالا شما باید در نظر بگیرد که آیا استقامت کافی برای بالا رفتن از ارتفاع را دارید یا نه. همین نکته ساده بخش آکروباتیک و بسیاری از بخش‌های دیگر Immortals Fenyx Rising را بسیار جذاب کرده است.
به لیست قابلیتهای قهرمان بازی ایمورتال فینیکس رایزینگ، آیتم‌های خاص مربوط به ماموریت‌ها، قدرت‌های خاصی که از خدایان دریافت می‌کنید، و یک بال برای پرواز و پرش قابل ارتقا را نیز اضافه کنید. برای همه این آیتم‌ها و قابلیت‌ها تعداد زیادی مدل،  طراحی جایگزین و ارتقا در بازی وجود دارد که هر کدام ظاهر و قابلیت خاص خود را نیز دارند. اما به طور کلی بازی یک نقش‌آفرینی پر جزئیات نیست اما طرفداران این سبک را راضی خواهد کرد.

بازی به رسم بازی‌های این روزها مملو از ماموریت نیست به شکلی که حتی صفحه مخصوص ماموریت‌ها که در اکثر بازی‌های مدرن وجود دارد در بازی Immortals Fenyx Rising دیده نمی‌شود. در ابتدا شاید به نظر بیاید که کار زیادی برای انجام دادن وجود ندارد اما باور کنید شما می‌توانید ساعت‌ها درگیر گشت و گذار در دنیای Immortals Fenyx Rising باشید و حتی به فکر انجام یک ماموریت نیز نیفتید. اما ماموریت‌ها گرچه زیاد نیستند اما بسیار دنباله‌دار و طولانی هستند.

بازی ایمورتال فینیکس رایزینگ

به نظر من، بازی‌های مدرن یک خصوصیت بد دارند که تقریبا جای همه چیز در بازی مشخص است. بازی‌های قدیمی‌تر اینگونه نبودند و اجازه می دادند گیمر در مسیر پیشرفت در بازی خیلی از چیزها را کشف کند. Immortals Fenyx Rising همینگونه است.

گاهی یک آیتم پیدا می‌کنید که اصلا نمی‌دانید به چه دردی می خورد، گاهی آیتمی می خواهید که نمی دانید کجاست، اما جای نگرانی نیست اگر کمی بهتر بگردید و صبور باشید می‌توانید آنها را پیدا کرده و از کشف خود کیف کنید. در بازی حتی آیتم‌هایی دیده می شود که فقط بعد از تمام کردن ۸۰ درصد از بازی و شکست چندین دشمن سخت فعال می‌شوند. آیتم‌هایی که سخت به دست می‌آیند اما بسیار جذابند.

در مبارزات بازی از شمشیر و یک تبر بزرگ استفاده می‌شود که می توان ترکیب‌های (Combo) جالب و مرگباری از آنها را بر روی دشمن پیاده کرد. تعداد زیادی قابلیت جدیدی نیز در این بخش وجود دارند که شما را در مبارزه بهتر کرده یا قدرت‌هایی خداگونه به شما می‌دهد. نیزه‌هایی که از زمین خارج شده و تعداد زیادی دشمن را با هم نابود می‌کند. چکش خدایان که با تمام قوا به سر دشمن کوبیده می شود یا قابلیت نشان کردن دشمن و زدن آنها با مواد انفجاری همه از قدرت‌های فوق بشری «فینیکس» است که به تدریح در بازی به آنها دست پیدا می‌کند.

من بازی را در بالاترین درجه ممکن سختی شروع کردم و از چالشی که بازی برایم، خواه در مبارزات خواه در معماها،  به وجود آورد بسیار لذت برده و به قولی راضی بودم. اصولا مانند بسیاری از بازی‌های خوب «هک اند اسلش» (Hack and Slash) جاگیری مناسب نسبت به دشمن، استفاده به موقع از اسلحه‌های نزدیک و دور زن و واکنش به موقع به حملات دشمن در این بازی به شما کمک زیادی می‌کند.

نقد بازی immortals fenyx rising

اهمیت این موارد  در شکست دادن باس‌های بازی ایمورتال فینیکس رایزینگ مهم‌تر است. اصولا بدون شناخت کافی از هر غول‌آخر امکان شکست آن وجود ندارد. این یعنی چند بار مردن برای هر غول آخر محتمل است! اما به تدریج و با شناخت حرکات او می توانید آن را شکست دهید. دشمنان معمولی بازی هم جالب طراحی شده‌اند.

تعداد زیادی از موجودات اساطیری در این بازی به صورت دشمن در برابر شما قرار می‌گیرند. از حیواناتی مانند خرس، گراز و پرنده تا موجوداتی تخیلی مانند Minotaur، Gorgon، Cyclops و Harpy که همگی ریشه در اساطیر یونان باستان داشته و در بسیاری از بازی‌های اساطیری نیز وجود دارند.

بازی‌های نقش آفرینی کنونی پر از آیتم‌های مختلف هستند که هر کدام قابلیت خاصی دارند. اما همانطور که گفتم در  Immortals Fenyx Rising سعی شده تا همه چیز ساده‌تر باشد. در کل شما ۴ آیتم مختلف برای سلامتی، استقامت، افزایش توان هجومی و دفاعی دارید که همگی از جمع‌آوری گیاهان خاصی در محیط بازی نیز قابل استخراج است.

گیم پلی بازی immortals fenyx rising

در فضیلت کپی کردن – جمع‌بندی بررسی بازی Immortals Fenyx Rising

برای جمع‌بندی نقد بازی Immortals Fenyx Rising باید بگویم که اگر به این بازی به صورت مستقل توجه شود شایدامتیازی کمی بهتر از نمره حال حاضر نصیب آن می‌شد. اما نکته آن است که نمی‌توان به این بازی به صورت مستقل نگاه کرد. از لحظه‌ای که قدم به دنیای ایمورتال میگذارید متوجه شباهت غیرقابل انکار آن با The Legend of Zelda: Breath of the Wild می‌شوید.

شباهتی که هر چه در بازی پیش می‌روید بیشتر و بیشتر نیز می‌شود. نمونه والت‌های بازی که دقیقا از زلدا آمده، مکانیزم پرواز یک کپی درجه یک است. گشت و گذار در محیط بازی تا حد زیادی همان حس بازی زلدا را دارد. حتی کوه شیطانی بازی زلدا نیز عینا در این بازی تکرار شده و در مرکز نقشه قرار دارد تا از هر کجای نقشه به خوبی قابل دیدن باشد.

این همان منظره آشنایی است که بلافاصله پس از ورود به بازی زلدا نیز دیده بودید. امام سوال اصلی این است که آیا کپی کاری بازی Immortals Fenyx Rising، کار خوبی بوده است؟ یا اینکه، آیا بابت این کار باید سازندگان بازی را مورد انتقاد قرار داد؟ چواب این سوال برای من آره و نه است. آره به این دلیل که شباهت‌های این بازی با بازی زلدا بسیار آشکار و غیر قابل پنهان کردن است.

اصولا هیچ اثر هنری و خلاقه‌ای وجود ندارد که از دیگر آثار تاثیر نگرفته باشد و این امر غیر قابل اجتناب است. اما اتفاقی که در بازی Immortals Fenyx Rising افتاده فراتر از یک تاثیر ساده است و عملا بسیاری از قسمت‌های بازی یک کپی صرف از بازی زلدا است. یک کپی از یک نمونه کامل و شاهکار. به هر حال به دلیل همین کپی کاری من نیم تا یک نمره از امتیاز بازی را کم کردم.

اما می توان انتقادها را کمی هم کاهش داد چون Immortals Fenyx Rising سراسر کپی کاری نیست. المان‌های جذاب و جدید زیادی در بازی وجود دارند که به بسیاری از آنها در طول نقد اشاره شد. مواردی که کاملا جدید  و خلاقانه بوده و ارزش زیادی برای بازی ایجاد می‌کنند. روایت جذاب، کاراکترهای قدرتمند، سرگرم کننده بودن بازی و غیره از جمله این مواردند.

مهمترین نکته آن است که Immortals Fenyx Rising  موفق به اجرای با کیفیت فرمول همیشگی و قدیمی نینتندو شده است. فرمولی که همیشه نینتندو در بازی‌هایش رعایت کرده و قسمت زیادی از موفقیت‌هایش را مدیون آن است. حفظ سادگی و سرگرم کننده بودن.

چگونگی رسیدن به این دو خصوصیت دربازی خود بحث مفصلی است که در این مقاله نمی‌گنجد اما من اعتراف می‌کنم که Immortals Fenyx Rising موفق به ایجاد این ۲ خصوصیت شده است. کاری که فقط با کپی‌کاری صرف قابل انجام نیست و قطعا از خلاقیت سازندگان نشاط گرفته و بزرگترین دستاورد بازی است.

در نهایت باید بگویم که Immortals Fenyx Rising اگر از میزان کپی کاری خود می‌کاست و بدون هیچ ترسی تماما دست به خلاقیت در همه جنبه‌ها می‌زد، می توانست به یکی از عناوین ماندگار دنیای بازی تبدیل شود. گرچه هم اکنون نیز بازی بسیار خوبی است ولی پتانسیل تبدیل شدن از یک بازی خوب به یک شاهکار در این بازی وجود داشته که متاسفانه به فعل تبدیل نشده است.

دانلود Immortals: Fenyx Rising

Verdict

Platform: PS4 – Score: 9 Out of 10

In the end, I must say that If Immortals Fenyx Rising was dared to reduce the amount of copied elements and materials, it would be one of the best of the year and create an amazing game. Although in current situation, it is a very good game but it has potential to be a masterpiece that developers have lost this opportunity.

بررسی بازی Immortals Fenyx Rising بر اساس نسخه‌ی ارسالی از طرف ناشر به دنیای بازی نوشته شده است.اخبار بازی Immortals Fenyx Rising

در ادامه می‌توانید اخبار منتشر شده از بازی Immortals Fenyx Rising را بخوانید:

بسته الحاقی داستانی جدید Immortals Fenyx Rising منتشر شد

بسته الحاقی جدید Immortals Fenyx Rising به نام The Lost Gods روز گذشته منتشر شد. همراه دنیای بازی باشید.

یوبی سافت روز گذشته جدیدترین و آخرین DLC داستانی بازی Immortals Fenyx Rising را منتشر کرد. این بسته که «The Lost Gods» نام دارد به جای Fenyx، مخاطب را در نقش Ash قرار می‌دهد و زاویه دوربین از بالا به پایین خواهد بود.

مبارزات بازی بیش از قبل فیزیکی هستند که البته قدرت‌های خداگونه همچنان در سیستم مبارزات بازی وجود دارند. در این DLC یک جهان کاملا جدید نیز در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد که می‌تواند به گشت و گذار و اکتشاف در آن بپردازد. حضور چندین مکانیزم جدید و منحصر به فرد و ترکیب آن با مکانیزم‌های آشنای بازی، از ویژگی‌های اصلی «The Lost Gods» است. قیمت این DLC پانزده دلار است و دارندگان سیزن پس بازی می‌توانند به رایگان آن را دریافت کنند.

سازندگان بازی Immortals Fenyx Rising امیدوارند بتوانند دنباله بازی را توسعه دهند

دستیار کارگردان بازی در تازه‌ترین مصاحبه خود از علاقه به کار روی دنباله بازی سخن گفت. همراه دنیای بازی باشید.

Immortaks Fenyx Rising در ایتدا به عنوان نسخه فرعی AC Odessey در دست تسوعه بود و بعدا به عنوان یک نسخه مستقل عرضه شد. شاید این بازی در مقایسه با سایر عناوین یوبی سافت از نظر تجاری در یک سطح قرار نگیرد اما، با توجه به بودجه بازی و میزان بازاریابی انجام شده برای آن، می‌توان آن را کاملا یک بازی موفق محسوب کرد و نتیجتا می‌تواند آینده درخشانی پیش رو داشته باشد.

آقای julien Galloudec، دستیار کارگردان بازی در تازه‌ترین مصاحبه خود با وبسایت Nintendo Everything اعلام کرد در زمان توسعه بازی، از ابتدا هدف خلق عنوانی بود که بتوانند در آینده آن را به یک مجموعه تبدیل کنند و سران یوبی سافت نیز در حال بررسی شرایط هستند که بتوان این موضوع را محقق کرد.

دمو بازی Immortals Fenyx Rising برای تمام پلتفرم‌ها منتشر شد

بازی Immortals Fenyx Rising یکی از آثار بسیار خاص سال ۲۰۲۰ بود. با این‌که بازی بنای یکسانی مانند تمام آثار یوبی‌سافت داشت، اما تفاوت‌هایی باعث شده بود بهتر و متفاوت‌تر نسبت به بقیه عناوین یوبی‌سافت داشته باشد. زمان انتشار بازی با عرضه بازی‌های رده‌اولی که همگان انتظارشان را می‌کشیدند مصادف شده بود. پس با در نظر گرفتن زمان عرضه بازی و همین‌طور انتشار دو بازی بزرگ دیگر یوبی‌سافت، منطقی است که به تجربه این بازی نپرداخته باشید. حال شما فرصتی برای امتحان کردن Immortals Fenyx Rising دارید.

دمویی برای تمام پلتفرم‌هایی که بازی روی آن‌ها منتشر شده، عرضه شده است و می‌توانید با دانلود آن به تجربه بخش کوتاهی از بازی بپردازید. به نظر می‌رسد همان دمویی است که سال قبلی میلادی برای مدت کوتاهی روی گوگل استیدیا قرار گرفت است.

بازی Immortals Fenyx Rising روی پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و ۵، ایکس باکس سری ایکس و سری اس، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی و گوگل اسیتدیا در دسترس است. دمو بازی همین الان برای این پلتفرم‌ها قابل دانلود است.

انتشار گیم‌پلی بازی Immortals Fenyx Rising

سال ۲۰۲۰ میلادی با تمامی فراز و فرودهای خاص و عجیب خود، روزهای آخرش را سپری می‌کند و اکنون وارد ماه دسامبر شده‌ایم و این بدین معناست که کمپانی‌های بزرگ بازی‌های AAA خود را به مناسبت پایان یافتن سال و این نسل روانه بازار می‌کنند. یکی از کمپانی‌هایی که امسال از نظر تجاری بسیار موفق بوده‌است، کمپانی یوبی سافت است. این کمپانی با عرضه عناوینی همچون Watch Dogs Legion و assassin’s creed valhalla توجه جامعه مخاطبان را به خود جلب کرد و قصد دارد این مسیر را با بازی Immortals Fenyx Rising ادامه دهد.

امروز منابع خبری مختلف در یوتیوب ویدیوهایی از گیم‌پلی بازی منتشر کرده‌اند. این ویدیوها شامل نسخه کنسول‌های مایکروسافت و یک مقایسه مستقیم میان کنسول PS5 و نیتندو سوئیچ است. این موضوع موردی است که کم‌تر شاهد آن هستیم و کمپانی‌ها صرفا بازی‌های خود را روی یک پلتفرم (معمولا PC) نمایش می‌دهند. شما می‌توانید نسخه ایکس باکس سری ایکس را از اینجا، ایکس باکس سری اس از اینجا و ویدیو مقایسه نسخه PS5 و نیتندو سوئیچ را از اینجا تماشا کنید.

ایده ساخت بازی Immortals Fenyx Rising از یک مشکل درون بازی Assassin’s Creed odyssey نشأت گرفته است

توسعه دهندگان بازی Assassin’s Creed odyssey پس از ساخت آن بازی در فضای یونان و اساطیر یونانی، به سراغ ساخت بازی Immortals Fenyx Rising یا همان Gods and Monsters رفتند. با این حال، شرایط منجر به تولید این IP جدید در واقع بسیار جالب است. سازندگان ابتدا به لطف باگی که در طول توسعه بازی Assassin’s Creed Odyssey با آن روبرو شده‌اند، ایده این بازی را دریافت کردند.
در طی مصاحبه ای با Game Informer، اسکات فیلیپس، کارگردان بازی اعلام کرد که تیم توسعه‌دهنده با مشکلی در بازی Assassin’s Creed odyssey روبرو شده بود که باعث میشد بازیکنان سوار کشتی خود شوند و با خدمه خود ملاقات کنند. اما آنها دیگر انسان نبودند بلکه غول‌های بزرگ تک‌چشم بودند. اگرچه بدیهی است که این مشکل برای Assassin’s Creed مناسب نیست، اما سازندگان از این باگ الهام گرفتند و بازی Immortals Fenyx Rising را خلق کردند.
مجموعه بازی‌های Assassin’s Creed از عناصر اسطوره‌ای به طور مکرر استفاده کرده است، به خصوص در سال‌های گذشته، مانند بسته الحاقی Fate of Atlantis، اما توسعه‌دهندگان همیشه باید برخی از محدودیت‌ها را در نظر داشته باشند. درنهایت توسعه‌دهندگان با Immortals Fenyx Rising توانستند عنوانی خارج از این چارچوب‌ها را خلق کنند.
بازی Immortals Fenyx Rising قرار است در تاریخ ۳ دسامبر(۱۳ آذر) برای PS5 ، Xbox Series X / S ، PS4 ، Xbox One ، Nintendo Switch ، PC و Stadia عرضه شود.

اولین نمایش بازی Immortals Fenyx Rising روی نینتندو سوئیچ منتشر شد.به نظر می‌رسد که این بازی روی نینتندو سوئیچ به خوبی اجرا می‌شود.با سایت دنیای بازی همراه باشید.

درحالی که کمپانی Ubisoft تاخیر‌های زیادی را برای بازی‌های مختلف در نظر گرفته است،اما در سه ماه آینده بازی‌های بیشتری از این کمپانی منتشر خواهد شد.بازی Watch Dogs Legion امروز منتشر شد،بازی Assassin’s Creed Valhalla در ماه نوامبر منتشر می‌شود و در آخرین ماه سال جاری یعنی دسامبر بازی Immortals Fenyx Rising را دریاف خواهیم کرد.تا کنون اطلاعات و تریلر‌های زیادی از این بازی منتشر شده است،اما اکنون اولین نگاه را به نسخه سوئیچ می‌اندازیم.
اگر دیروز Nintendo Direct Mini را تماشا کرده باشید،نمایش بازی برایتان آشنا به نظر می‌رسید زیرا اساساً همان مواردی است که در تریلرهای گذشته دیده‌ایم.این موضوع به ما نگاه برتر می‌دهد که Immortals در کنسول Nintendo چگونه به نظر می رسد،و صادقانه بگویم،خیلی هم بد نیست. اگرچه همانطور که انتظار دارید به طور واضح یک افت بصری وجود دارد،اما سبک هنری کارتونی آن به جبران این افت کیفیت کمک می‌کند و به نظر می‌رسد با فریم کاملاً پایدار اجرا می‌شود.
همچنین گزارش شده است که توسعه این بازی به اتمام رسیده است.شما از اینجا و در زیر می‌توانید ویدیوی مربوط به نمایش این بازی را تماشا کنید.

بازی Immortals Fenyx Rising در تاریخ ۳ دسامبر(۱۳ آذر) برای پلی استیشن ۵ ، پلی استیشن ۴ ، ایکس باکس سری ایکس ، ایکس باکس سری اس ، ایکس باکس وان ، سوییچ ، رایانه‌های شخصی و استادیا منتشر خواهد شد.

نکات مثبت
  • سادگی و سرگرم‌کنندگی
  • معماها و پازل‌های اعتیادآور در گنار گیم‌پلی اعتیادآورتر
  • روایت اساطیر یونانی به شیوه‌ای جدید و جذاب
  • گرافیک خوش‌رنگ و لعاب + موسیقی شنیدن
نکات منفی
  • کپی‌کاری، کپی‌کاری، کپی‌کاری
9
شگفت‌انگیز
دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “بررسی بازی Immortals Fenyx Rising | بسته الحاقی داستانی جدید Immortals Fenyx Rising منتشر شد”

  1. ساب هیرو گفت:

    اصلا انقدر تخصصی نقد میکنید آدم میمونه چی بگه! کپی‌کاری کپی‌کاری کپی‌کاری!؟ یعنی بازی هیچ ایرادی نداره اگر کپی‌کاری نمیکرد ۱۰ میگرفت؟ چه خبر شده دی‌بازی؟؟

    ۳ ۰