فروشگاه PlayStation Store

فروشگاه PlayStation Store برای دارندگان PS3 و PS Vita در دسترس باقی خواهد ماند

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۰۱:۲۷

طبق برنامه ریزیهای انجام شده، فروشگاه PlayStation Store همچنان در ماه ژوئیه فعالیت خود در PSP را متوقف می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

سونی تصمیم خود را در مورد توقف فعالیت فروشگاه PlayStation Store برای PS3 و PS Vita که قرار بود در تابستان امسال اتفاق بیفتد، لغو کرد. رئیس و مدیرعامل Sony Interactive Entertainment، جیم رایان در بلاگ PlayStation گفت: «مشخص است که ما در اینجا تصمیم اشتباهی گرفته ایم.» البته، فعالیت‌های تجاری PSP هنوز در تاریخ ۲ جولای‌ (۱۱ تیر) پایان می‌یابد.

رایان خاطرنشان کرد که تصمیم برای بستن فروشگاه PS3 و Vita از چندین عامل نشأت گرفته است، از جمله چالش‌های پشتیبانی تجارت برای دستگاه‌های قدیمی‌تر و توانایی سونی برای تمرکز بیشتر منابع خود روی دستگاه‌های جدید که اکثر بازیکنان در حال تجربه بازی روی آنها هستند. اکنون آن‌ها متوجه شده‌اند که بسیاری از بازیکنان علاقه فوق‌العاده‌ای به ادامه خرید بازی‌های کلاسیک در PS3 و PS Vita دارند.

در تاریخ ۲۹ مارس (۹ فروردین)، سونی اعلام کرد که فروشگاه PlayStation Store برای PS3 و PSP در تاریخ ۲ ژوئیه (۱۲ خرداد) فعالیت خود را متوقف می‌کند و پشتیبانی از PS Vita در تاریخ ۲۷ اوت (۵ شهریور) پایان می‌یابد. با توجه به تعداد بازی‌هایی که در سخت افزار جدیدتر سازگار نیستند، مانند عناوین کلاسیک از دوره‌های PS One و PS2 ، آنها اساساً در تاریخ گم می‌شوند. این تصمیم به ویژه در پی اظهارات رایان در مورد ویژگی Backward compatibility در سال ۲۰۱۷ با واکنش شدید مواجه شد.

سونی مشخص نکرد که آیا فروشگاه PlayStation Store برای PS3 و PS Vita مدتی بعد خاموش خواهد شد یا به‌طور نامحدود باز خواهد ماند. اینکه نسخه‌های وب این فروشگاه‌ها برمی‌گردند نیز باید بررسی شود. در این میان منتظر جزئیات و به‌روزرسانی‌های بیشتر باشید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: