بهترین انیمه‌های سریالی تاریخ

بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ که باید ببینید | ۱۲ انیمیشن سریالی ژاپنی و کره ای

توسط امیررضا صادقی در ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۲۱:۳۰

از تاریکی‌ها تا روشنایی‌ها، از عشق تا نفرت، از درد تا آرامش، از منطق تا احساسات در بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ قرار گرفته‌اند. همراه دنیای بازی باشید تا با بهترین انیمه های سریالی پیشنهادی آشنا شوید. 

هنر از دیرباز، در هدف‌بخشی و دمیدن روحی نوین در انسان، اهمیت بالایی داشته است. پس از هزاران سال، هزاران روش و گونه‌ی هنری در راستای بهبود زندگی، رهایی از دردها و روزمرگی انسان پدید آمده است.

کشور ژاپن با لقب آفتاب تابان، سرزمینی است که این عنوان شایسته را به معنی واقعی کلمه ادا می‌کند. پس از جنگ جهانی دوم، مانگاکاها و کارگردان‌های بزرگی در دو بخش سینمایی و سریالی ظهور کردند. در این مقاله به معرفی بهترین انیمه‌ ها خواهیم پرداخت. جایی که واقعیت، رویاها و کابوس‌ها به هم می‌پیوندند.

همچنین به یاد داشته باشید که این فهرست پیشنهادی برای افرادی است که می‌خواهند قدم به شگفتی‌ها و رازهای بهترین انیمه های سریالی بگذارند، اما همچنان در میان دوراهی‌ها قرار گرفته‌اند. شاید هم انیمه ‌ای باشد که تا امروز از چشمان انیمه ‌بین‌های همیشگی دور مانده باشد. پس با لیست بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ از نگاه دنیای بازی همراه باشید.


انیمه های سریالی ژاپنی


انیمه های سریالی کیوت

انیمه سریالی Erased (2016)

اسم فارسی: پاک‌شده
عنوان ژاپنی: Boku dake ga Inai Machi
براساس مانگایی از کی سانبه (Kei Sanbe)
کارگردان: توموهیکو ایتو (Tomohiko Itō)
فیلم‌نامه: تاکو کیشیموتو (Taku Kishimoto)
محصول استودیو A-1 Pictures
تعداد قسمت‌ها: ۱۲
رده‌ی سنی: R – ۱۷
امتیازها: آی‌آم‌دی‌بی: ۸.۵ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۳۵

نخستین عنوان لیست انیمه های سریالی ژاپنی ، عاشقانه‌ای‌ پر رمز و راز است. انیمه Erased از آن دست آثاری است که غالب مخاطبان ناآشنا با مدیوم انیمه، می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. «پاک‌شده» روایت‌گر پسری به نام ساتورو فوجینوما است که در حوزه‌ی مانگا (کمیک ژاپنی) فعالیت می‌کند. پس از مدتی، او با قدرتی عجیب روبرو می‌شود. ساتورو می‌تواند در زمان رخ دادن یک اتفاق ناگواری همچون قتل یا دزدی به چند دقیقه عقب‌تر برگردد و جلوی آن را بگیرد.

اما این ویژگی تخیلی با یکی از حیاتی‌ترین لحظات عمر ساتورو پیوند می‌خورد. او مجبور به سفر در زمان شده تا یکی از عزیزترین انسان‌های زندگی‌اش را نجات دهد، ولی در این بین با حقایقی تاریک و خونین مواجه می‌شود.

انیمه سریالی Erased، یکی از انسانی‌ترین، روان‌شناختی‌ترین و امیدبخش‌ترین آثاری است که می‌توانید در عمرتان تماشا کنید. «پاک‌شده» به قدری درخشان است که شاید بخواهید در کمتر از ۲۴ ساعت، آن را به پایان برسانید. Erased با ایجاد تناسب در واقعیت و تخیل، فضاسازی، شخصیت‌پردازی، تعلیق و گره‌های داستانی تکان‌دهنده، به یکی از بهترین انیمه ‌های سریالی تاریخ تبدیل می‌شود که تماشای آن را به هر دوستی پیشنهاد خواهید کرد.

تماشای تریلر انیمه سریالی Erased


بهترین انیمه های سریالی جهان

انیمه سریالی Attack (on) Titan (2013-)

اسم فارسی: حمله به تایتان
عنوان ژاپنی: Shingeki no Kyojin
براساس مانگایی از هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama)
کارگردانان: تتسورو آراکی (Tetsurō Araki)، ماساشی کویزوکا (Masashi Koizuka)، یوچیرو هایاشی (Yūichirō Hayashi) و جون شیشیدو (Jun Shishido)
فیلم‌نامه: یاسوکو کوبایاشی (Yasuko Kobayashi)
محصول استودیوهای WIT (فصل اول تا سوم) و Mappa (فصل چهارم)
تعداد قسمت‌های اصلی: ۷۵ اپیزود بدون احتساب نیم‌فصل پایانی
رده‌ی سنی: R – 15
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۹ | راتن تومیتوز: ۹۴

برخی از مخلوقات هنری، در هر مکان و زمانی به شهرت جهانی می‌رسند. انیمه Attack on Titan هم مستثنی نیست. شهرت Attack on Titan، بیش از هر چیزی به دنبال شخصیت‌هایی ملموس و روابط انسانی شکل گرفت.

داستان انیمه سریالی Attack on Titan در جهانی زیبا، اما بی‌رحم جریان دارد. جایی که انسان‌هایش برای سال‌ها، خود را در سه دیوار مرکزی زندانی کرده‌اند تا از دست موجوداتی عظیم‌الجثه به نام تایتان‌ها در امان بمانند. دریغ از این که حقیقت پشت این دیوارها، چیزی ترسناک‌تر، خونین‌تر و دردناک‌تر است. این انیمه، ابتدا با محوریت سه شخصیت اصلی آرمین، ارن و میکاسا جلو می‌رود. به مرور شخصیت‌های تاثیرگذارتری با مخاطبان همراه خواهند شد و یکی از انسانی‌ترین آثار مدرن را در تار و پودی پرتنش ارائه می‌دهند.

انیمه Attack on Titan از همان چند ثانیه آغازین، میخ اول را محکم می‌کوبد و ثابت می‌کند که چرا اثری به غایت متفاوت است. انیمه Attack on Titan به ظاهر یک اثر اکشن‌‌محور تخیلی است، اما در گذر زمان، پرده از تاریک‌ترین حقایق بشریت برمی‌دارد و تاریخ جهان را به زیرپوستی‌ترین شکل ممکن بازتعریف می‌کند. به همین دلیل در لیست بهترین انیمه ها جا گرفته است.

تماشای تریلر انیمه سریالی Attack on Titan


انیمه های سریالی قدیمیانیمه سریالی Violet Evergarden (2018-2020)

اسم فارسی: وایولت اِورگاردن
عنوان ژاپنی: Vaioretto Evāgāden
اقتباس از لایت‌ناول Violet Evergarden به قلم کانا آکاتسوکی (Kana Akatsuki)
کارگردانان: تایچی ایشیداته (Taichi Ishidate) و هاروکا فوجیتا (Haruka Fujita)
فیلم‌نامه: ریکو یوشیدا (Reiko Yoshida)
محصول استودیوی Kyoto Animation
تعداد قسمت‌های اصلی: ۱۴ اپیزود
رده‌ی سنی: PG-13
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۴ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۶۴

چه می‌توانیم بگوییم جز این که انیمه سریالی Violet Evergarden از بهترین انیمه ‌ها برای ورود به جهان رنگارنگ انیمه ‌ها است. وایولت اورگاردن عاشقانه‌ای است که نمی‌توان در هر اثری پیدا کرد. دختری به نام وایولت اوردگاردن در طی چهار سال جنگ تمام‌عیار به یک ماشین جنگی تبدیل می‌شود. پس از جنگ، او در گمگشتی‌های خود بازمانده و نمی‌تواند معنای زندگی را در ذهن خود دریابد. وایولت که اکنون با دستانی فلزی به خانه برگشته، باید به عنوان یک تایپیست، نامه‌های انسان‌های دیگر را بنویسد.

مسئله این است که چگونه یک ربات یا انسان‌نما می‌تواند در بحبوحه‌ی احساسات و منطق انسانی، به کندوکاو شخصیتی خود بپردازد و از طریق درک عشق، معنایی جدید به زندگی خود و اطرافیان ببخشد. انیمه سریالی Violet Evergarden، از معدود آثار انیمه‌ ای است که از فرم اغراق‌آمیز و اکسپوزیشن غالب انیمه ‌ها به دور است. لحظه‌ای درنگ در تماشای این اثر، به مانند پشت کردن به ارزش‌های انسانی و زندگی می‌ماند. پس اگر به دنبال انیمه‌ ای گیرا، دوست‌داشتنی و دل‌پذیر هستید، «وایولت اورگاردن» برای شما ساخته شده است.

تماشای تریلر انیمه سریالی ژاپنی Violet Evergarden


بهترین انیمه های ایچی

انیمه سریالی (۲۰۰۹-۲۰۱۰) Fullmetal Alchemist: Brotherhood

اسم فارسی: کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری
عنوان ژاپنی: Hagane no Renkinjutsushi
براساس مانگایی از هیرومو آراکاوا (Hiromu Arakawa)
کارگردان: یاسوشیرو ایری (Yasuhiro Irie)
فیلم‌نامه: هیروشی اونوگی (Hiroshi Ōnogi)
محصول استودیوی Bones
تعداد قسمت‌های اصلی: ۶۴ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 15
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۹.۱ | راتن‌تومیتوز: ۱۰۰ | مای‌انیمه‌لیست: ۹.۱۸

پیش از هر چیزی، باید گفت که انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood بازسازی انیمه سریالی Fullmetal Alchemist محصول ۲۰۰۳ است، اما نیاز خاصی به تماشای آن اثر ندارید. «کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری» اثری به شدت درخشان‌تر و جامع‌تر از نسخه قدیمی خود است. همچنین از نظر داستانی، مسیر متفاوتی را در پیش می‌گیرد. از همین رو در لیست بهترین انیمه ها دنیای بازی قرار گرفته است.

انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood پیرامون زندگی دو برادر به نام‌های آلفونس و ادوارد می‌چرخد. آن‌ها در تلاشند که به واسطه‌ی کیمیاگری، مادر خود را به این جهان برگردانند. در این میان، آزمایش برادران به بن‌بست منتهی شده و اتفاقات ناگواری برای دو برادر رخ می‌دهد. ادوارد تصمیم می‌گیرد برای نجات خود و برادرش، تا حد ممکن کیمیاگری را یاد گیرد و این داستان پرفراز و نشیب آغاز می‌شود.

«کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری» به آرامی شما را در آمیخته‌ای از تضادها غرق می‌کند. کافی است به اندازه‌ی کافی برایش وقت گذاشته و جهان‌سازی‌‌اش را درک کنید تا از آن دریچه، شخصیت‌های به‌یادماندنی‌اش برای شما باورپذیر و هدفمند شود. اپیزود به اپیزود، شاهد اثری سراسر نفس‌گیر و ارزشمند خواهید بود، چرا که انیمه Brotherhood از هر نظر، در خور ظاهر می‌شود. تماشای این انیمه، یکی از بهترین مسیرها به کلبه‌ی نگرش و رویکردهای سرزمین تابان است.

تماشای تریلر انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood


انیمه های سریالی ژاپنی

انیمه سریالی (۱۹۹۵-۱۹۹۶)  Neon Genesis Evangelion

اسم فارسی: کتاب پیدایش جدید/خبر خوب برای قرن جدید
عنوان ژاپنی: Shin Seiki Evangerion
براساس مانگایی از یوشیوکی ساداموتو (Yoshiyuki Sadamoto)
نویسنده و کارگردان: هیدئاکی آنو (Hideaki Anno)
محصول استودیوهای Gainax و Tatsunoko Production
تعداد قسمت‌های اصلی: ۲۶ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 17
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۵ | راتن‌تومیتوز: ۱۰۰ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۳

چه می‌شد اگر به تصویر کشیدن سورئال‌ترین تصورات ذهنی انسان به یک اثر هنری لذت‌بخش تبدیل شود؟ یکی از نتایجش به ساخت انیمه‌ی Neon Genesis Evangelion می‌انجامد. داستان انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion حول جهانی با تکنولوژی‌های پیشرفته می‌چرخد. جایی که مخلوقاتی به نام فرشتگان که در واقع ربات‌‌های هیولاشکلی هستند، به دلایل مرموزی قرار است به حیات بشریت پایان دهند. تنها راه نجات انسان‌ها، استفاده از نوجوانانی است که بتوانند یک اسلحه‌ی مکانیکی عظیم‌الجثه را هدایت کنند. شینجی به عنوان شخصیت اصلی، پس از اتفاقات ناگوار و عجیبی، مجبور به کنترل یکی از این EVAها (سلاح مکانیکی) می‌شود.

اما چگونه پسری به نام شینجی، قربانی بازی سرنوشت دیگران شده است یا فرشتگان از کجا آمده‌اند؟ انیمه Neon Genesis Evangelion از بیان و نمایش هیچ چیزی واهمه ندارد. در کمدی‌ترین لحظات این انیمه هم می‌توان شاهد نمادپردازی‌ها، استعاره‌سرایی‌ها، مفاهیم فلسفی و روان‌شناختی بسیاری بود. Neon Genesis Evangelion قصه‌ی چگونگی انسان شدن و بودن است. قصه‌ای به سان زمزمه‌ی ترس‌ها، باورها و درک جایگاه انسان در کهکشان‌های بی‌پایان.

تماشای تریلر انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion


برترین انیمه ها

انیمه سریالی Death Note (2006-2007)

اسم فارسی: دفترچه مرگ
عنوان ژاپنی: Desu nôto
براساس مانگایی از سوگومی اُهبا (Tsugumi Ohba)
کارگردان: تِتسورو آراکی (Tetsurō Araki)
فیلم‌نامه: توشیکی اینوئه (Toshiki Inoue)
محصول استودیوی Madhouse
تعداد قسمت‌های اصلی: ۳۷ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 15
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۹ | راتن‌تومیتوز: ۱۰۰ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۶

انیمه سریالی Death Note که دیگر معرف حضور غالب مخاطبان انیمه ‌ای است. از قضا این اثر در ایران هم طرفداران چشم‌گیری دارد. این محصول سرگرم‌کننده، به راحتی می‌تواند یکی از بهترین مشوق‌های تازه‌واردان به انیمه ‌های سریالی باشد. انیمه ‌ای که با در نظر گرفتن تکامل و سقوط شخصیتی، آزادی انسان را به سخره می‌گیرد و مهم‌تر از همه زندگی و مرگ را در قالبی نوین معنا می‌کند.

لایت یاگامی، پسر جوانی است که روزی در حیاط پشتی دانشگاه، دفترچه‌ای مرموز پیدا می‌کند. این همان دفترچه مرگ است. لایت می‌تواند با نوشتن نام هر فردی، مرگ او را رقم بزند. البته که این دفترچه، متعلق به شینیگامی (فرشته‌ی مرگ) است. این شینیگامی هر از چندگاهی به لایت سر می‌زند و به نوعی او را به موقعیت‌های خطرناکی می‌کشد.

داشتن قدرتی همانند زندگی و مرگ سایر انسان‌ها، در نگاه اول وسوسه‌برانگیز است. حقیقت ماجرا خطرناک‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. آیا لایت می‌تواند آزادی خود را توجیه کند یا به یک شیطان بالافطره تبدیل خواهد شد؟ اگر به دنبال اثری سرگرم‌کننده، اتمسفریک و بدون پیش‌نیاز خاصی هستید، فرصت تماشای انیمه Death Note را به تاخیر نیندازید.

تماشای تریلر انیمه‌ سریالی Death Note


بهترین انیمه های سریالی تاریخ

انیمه سریالی Code Geass (2006-2008)

اسم‌ فارسی: کد گیاس
عنوان ژاپنی: Kōdo Giasu: Hangyaku no Rurūshu
بر‌اساس فیلم‌نامه‌ای اورجینال نوشته‌ی ایچیرو اوکویوچی (Ichirou Ookouchi) و یوئچی نومیورا (Yuuichi Nomura)
کارگردان: گورو تانیگیوچی (Gorō Taniguchi)
محصول استودیوی Sunrise
تعداد قسمت‌های اصلی: ۵۰ اپیزود
رده‌ی سنی: PG-13
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۶ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۷۱

انیمه سریالی Code Geass اثری انتقام‌محور و هوشمندانه است که بعید است آن را تا آخر عمرتان فراموش کنید. در سال ۲۰۱۰ پادشاهی بریتانیای کبیر از طریق نیروهای نظامی قدرتمند، خود را به یگانه‌کشور جهان تبدیل می‌کند. از اولین زخم‌دیدگان این حملات، کشور ژاپن است. ژاپن پس از سقوط به نام منطقه ۱۱ شناخته می‌شود. در منطقه‌ی ۱۱، دانش‌آموز زیرکی با اسم لولوش لمپروژ در نزاعی خیابان به تصادف درگیر می‌شود. به لطف دختری با نام سی سی، لولوش از آن مهلکه فرار می‌کند. البته که این پایان کار نیست و سی سی به لولوش قدرتی ماورایی می‌دهد. لولوش با این قدرت عجیب می‌تواند انسان‌های دیگر را وادار به دستورهایش کند. لولوش با وجود این توانایی، تصمیم به مقابله با نیروهای انگلیسی و انتقام از آن‌ها می‌گیرد.

«کُد گیاس» در بحبوحه‌ی نبردهای تن به تن ربات‌ها، اصل کار را با نبرد ذهنی و منطق جلو می‌برد. انیمه ‌ای که لحظه‌ای شما را به حال خود رها نکرده و در جنب و جوشی مثال‌زدنی تا خط پایان، تنها پدال گاز را فشار می‌دهد. شاید انیمه سریالی Code Geass در نگاه اول یک محصول سیاسی-اجتماعی به نظر آید، اما در گذر زمان این مضمون تبدیل به یک وسیله خواهد شد. هر چند که این به معنای عدم محدودیت انیمه به ساختاری استریوتایپ در ایجاد درامی تاثیرگذار است. اگر به اثری با داستان‌سرایی درخشان و قدرتمند اهمیت می‌دهید، هر چه زودتر به سراغ انیمه سریالی Code Geass بروید.

تماشای تریلر انیمه سریالی Code Geass


انیمه های سریالی ژاپنی

انیمه سریالی Your Lie in April (2014-2015)

اسم فارسی: دروغ آوریل تو
عنوان ژاپنی:  Shigatsu wa Kimi no Uso
براساس مانگایی از نائوشی آراکاوا (Naoshi Arakawa)
کارگردان: کیویی ایشی‌گورو (Kyōhei Ishiguro)
فیلم‌نامه: تاکائو یوشیوکا (Takao Yoshioka)
محصول استودیوی A-1 Pictures
تعداد قسمت‌های اصلی: ۲۲ اپیزود
رده‌ی سنی:  PG-13
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۶ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۷۲

انیمه‌‌ی سریالی Your Lie in April، عاشقانه‌ی موزیکالی است که پایان آن همچون ریختن آب سردی بر ذهن داغ مخاطبانش است. «دروغ آوریل تو» اثری ارزشمند و تماشایی در باب احساسات ناگفته، ماورای عشق و امیدواری‌ها است.

Your Lie in April، روایت‌گر پیانیستی حرفه‌ای و بااستعداد است. در پی حوادث احساسی ناگوار، پیانیست می‌خواهد تا ابد از پیانو و موسیقی فاصله ‌گیرد. با این حال پیانیست قصه، خود را در شرایط و رابطه‌ای جدید می‌بیند. آیا می‌توان پل‌های ویران‌شده‌ی احساسات و عواطف را از نو ساخت؟ Your Lie in April مجموعه‌ای از واقعیت و رویاها است. همان‌قدر که علاقه به خیال‌پردازی و ایده‌آل‌گرایی داریم، واقعیت ناامیدکننده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود.

«دروغ آوریل تو» در تناسب شادی و غم، امید و سرافکندگی و در نهایت ارزش قائل شدن برای زندگی، اثری شایسته به مخاطب هدف خود تقدیم می‌کند. این انسان‌ها هستند که خاطرات و وقایع را جاودانه می‌کنند، نه زمان و مکان خاص. اگر می‌خواهید به تماشای عاشقانه‌ای احساس‌برانگیز و هارمونیک بنشینید، Your Lie in April از آن شما است.

تماشای تریلر انیمه سریالی Your Lie in April


برترین انیمه های سریالی

انیمه سریالی Dororo (2019)

اسم فارسی: دورورو
عنوان ژاپنی: Dororo
براساس مانگایی از اوسامو تزوکا (Osamu Tezuka)
کارگردان: کازوشیرو فیوروهاشی (Kazuhiro Furuhashi)
فیلم‌نامه: یاسوکو کوبایاشی (Yasuko Kobayashi)
محصول استودیوی MAPPA
تعداد قسمت‌های اصلی: ۲۴ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 17
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۴ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۲

در لیست بهترین انیمه ها ، لقب ژاپنی ‌ترین انیمه‌ی لیست به Dororo تعلق می‌گیرد. در دوران جنگ‌های داخلی ژاپن، یک رونین (سامورایی بدون ارباب) و بچه‌ای بی‌سرپناه به نام دورورو، قدم در جاده‌ای ناهموار می‌گذارند. هیاکیمارو که همان رونین یادشده است، پدری به نام دایگو کاگه داشت. دایگو، یک سامورایی طمع‌کار و پست بود. او در زمان گذشته برای حفظ قدرت و منافع شخصی با ۱۲ شیطان معامله می‌کند. در نتیجه‌ی این پیمان، اجزای بدن هیاکیماروی نوزاد از بین می‌رود. دایگو به دنبال این اتفاق، نوزاد را به خدمتکار سپرده تا وی را در رودخانه بیندازد.

خوشبختانه، هیاکیمارو به دست پزشکی نجات پیدا می‌کند. پزشک با ساخت اندام‌های مصنوعی فرصتی برای زنده بودن به هیاکیمارو می‌دهد. هیاکیمارو به کمک پزشک، مهارت‌های شمشیرزنی و رزمی را یاد می‌گیرد و به سوی سلاخی شیاطین قدم برمی‌دارد. «دورورو» قدمت تاریخی قابل توجهی دارد. مانگای این انیمه برای اولین بار در سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۶۹ به دست اوسامو تزوکا خلق شد. همچنین در سال پایانی انتشار مانگا، انیمه‌ای با همین نام ساخته می‌شود و انیمه جدید، به نوعی یک بازسازی لایق توجه است.

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های ساختاری انیمه سریالی Dororo، چگونگی درک مقصود و اهداف درست انسان است. انسانی که از تولد تا مرگ به دنبال راه‌های رستگاری در میان خرابه‌های جهان است. انیمه Dororo به ظاهر برای سامورایی‌دوستان ساخته شده، اما میراثش تا سالیان سال در یادها و خاطرات بینندگانش می‌ماند. بی‌شک تاثیر شگرف و آرام‌سوز انیمه  Dororo را در گذر زمان احساس خواهید کرد.

تماشای تریلر انیمه سریالی Dororo


انیمه های برتر سریالی

انیمه سریالیMade in Abyss (2017)

اسم فارسی: ساخته شده در پرتگاه
عنوان ژاپنی: Meido in Abisu
براساس مانگایی اینترنتی از آکیهیتو سوکوشی (Akihito Tsukushi)
کارگردان: ماسایوکی کوجیما (Masayuki Kojima)
فیلم‌نامه: هیدیوکی کوراتا (Hideyuki Kurata) و کیگو کویاناگی (Keigo Koyanagi)
محصول استودیوی Kinema Citrus
تعداد قسمت‌های اصلی: ۱۳ اپیزود
رده‌ی سنی: R – 17
امتیازها: آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۴ | مای‌انیمه‌لیست: ۸.۷

گل سرسبد این فهرست، انیمه سریالی Made in Abyss اثر محبوب هیدئو کوجیما، بازی‌ساز شاخص ژاپنی است. تنها راه پیشرفت انسان، جست‌و‌جو در میان حقایق تاریکی است که از روبرویی با آن‌ها واهمه دارد. اگر روزی انسان‌ها دست روی دست گذاشته و قید هر تلاشی را بزنند، آینده معنایی ندارد. گاهی اوقات باید از جنس تاریکی شد و گاهی از روشنایی. منظور این نیست که انسان ماهیت شیطانی به خود گیرد، بلکه نیاز است با ماهیت شر آشنا باشد تا پرتوی امید را به بشریت بتاباند.

انیمه Made in Abyss قصه‌ی دختری به نام ریکو است. ریکو در جهانی زندگی می‌کند که پرتگاهی تاریک تا عمقی دست‌نیافتنی در زمین گسترده شده است. این پرتگاه پر از موجودات خطرناک و اسرارآمیزی است که انسان‌ها در مقابلشان قرار می‌گیرند. روزی در سطح این پرتگاه، ریکو به رباتی برخورد می‌کند. رباتی که شکل و شمایلی پسرانه دارد. ریکو این پسر رباتی را رگ می‌نامد، چرا که رگ دچار فراموشی شده است. این گونه دوستی رگ و ریکو شکل می‌گیرد، ولی حقیقت تاریک Abyss پابرجا است و هویت رگ از اعماق پرتگاه نشات می‌گیرد.

خود را برای داستانی پررمز و راز آماده کنید که در بطن آن خشونتی عریان در کمین است. روایت و شخصیت‌پردازی آرام‌سوز و حساب‌شده، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای شما رقم می‌زند. ذره ذره‌ی جهان Made in Abyss هویت منحصر به فرد خود را دارد و به خودی خود شخصیتی مجزا محسوب می‌شوند. با تمام توصیفات، اگر حس و حال ماجراجویی درونتان فعال شده است و می‌خواهید از مرزهای تعیین‌شده‌ی جهان عبور کنید، تماشای انیمه Made in Abyss را از دست ندهید.

تماشای تریلر انیمه سریالی Made in Abyss 


انیمه سریالی کره ای

انیمه در کشور ژاپن متولد شد و پس از آن به کشورهای دیگری چون کره جنوبی و کره شمالی نیز صادر شد. در این بخش با چند انیمه سریالی کره ای آشنا می‌شویم.

۱.انیمه سریالی کره ای رویای یانگوم (Jang Geum’s Dream)

اولین قسمت از این انیمه سریالی کره ای ۷ آبان ۱۳۸۴ از شبکه MBC پخش شد. طی حدود دو سال، تا شهریور ۱۳۸۶ ۵۲ قسمت از این انیمه پخش شد و توانست مخاطبان خود را از ابتدا تا انتها راضی و خوشحال نگاه دارد.

۲.انیمه سریالی کره ای لاروا (Larva)

ماجراجویی‌های بامزه این دو تاکنون سبب ساخته شدن ۴ مجموعه شده است و ساخت فصل پنجم آن نیز در دست اقدام است. اولین قسمت از انیمه سریالی لاروا (Larva) در ۶ فروردین ۱۳۸۹ پخش شد و در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ شاهد پخش آخرین قسمت آن بودیم. داستان‌ها و ماجراجویی‌های بامزه این دو موجود کوچک در این انیمه سریالی کره ای میتواند در مدت زمانی کمتر از ۵ دقیقه انرژی از دست رفته را به شما بازگرداند و لبخند بر لب شما آورد.

بی‌شک، بهترین انیمه ‌های سریالی شایسته‌ی دیگر هم وجود دارند که به لیست ما راه نیافتند. معیار قراردهی ما براساس گیرایی، هدفمندی و ارتباط با مخاطب است. به راستی که چشم‌اندازها و نگرش‌ها متفاوت هستند. معنا و مفاهیم جهان، بسته به موقعیت، زمان و شخص تغییر می‌کند. امیدواریم که شما مخاطبان محترم نسبت به این موضوع واقف باشید.

سوالات متداول در مورد انیمه های سریالی ژاپنی و انیمه سریالی کره ای

[select-faq faq_id=’298119′]
[select-faq faq_id=’298120′]
نظر شما همراهان همیشگی دنیای بازی در مورد بهترین انیمه ها چیست؟ چه انیمه ‌های سریالی ارزشمند دیگری می‌شناسید؟ با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.
دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

3 Replies to “بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ که باید ببینید | ۱۲ انیمیشن سریالی ژاپنی و کره ای”

 1. SaeedDBazi گفت:

  ممنون از مقاله

  ۴ ۱
 2. پارسا گفت:

  وان پیس
  توکیو غول
  برزرک
  بلیچ
  ناروتو
  اینا هم انیمه های خیلی محبوبی هستند

  ۱۹ ۸