Blizzard

جدایی کارگردان Overwatch از Blizzard بعد از نوزده سال

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۴:۵۰

آقای جف کاپلان، کارگردان بازی Overwatch بعد از ۱۹ سال بلیزارد را ترک نمود. با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت Blizzard Entertainment به تازگی اعلام کرد که کارگردان بازی اورواچ، یعنی آقای جف کاپلان (Jeff Kaplan) بعد از ۱۹ سال این کمپانی را ترک می‌گوید. کاپلان در بلاگ بلیزارد نامه‌ای مبنی بر خداحافظی قرار داده که شرح زیر است:

به معنای واقعی افتخارآمیز بود که برای این مخاطبین پرشور، عمری را صرف ساخت دنیاها و قهرمان‌ها کنم و چنین انتخابی داشته باشم. من می‌خواهم از تمام کسانی که در بلیزارد دست از حمایت بازی‌های ما برنداشتند، قدردانی عمیقی به جا بیاورم؛ تیم توسعه‌دهندگان و مخاطبان‌مان. اما می‌خواهم تشکر ویژه‌ای از  همکاران شگفت‌انگیزم به عمل بیاورم که در این سفر همراه من بودند.

هیچ‌وقت دنیا را آن‌طور که به نظر می‌رسد قبول نکن. همیشه جرئت این را داشته باش که ببینی چه چیز دیگری می‌تواند باشد. امیدوارم شما هم این‌گونه عمل کنید.

بعد از خبر جدایی کاپلان، بلیزارد اعلام کرد «آرون کلر» (Aaron Keller) که نزدیک به ۱۸ سال در بلیزارد مشغول است به سمت کارگردانی Overwatch برگزیده شد. او که از قدیمی‌های بلیزارد به شمار می‌رود از توسعه دهندگان World of Warcraft، از اعضای تیم بنیان‌گذار اورواچ بوده است. در طی نامه‌ای که کلر منشر کرده، اعلام کرد که قسمت دوم با «سرعت خوبی در حال توسعه است.» او گفت که تیم سازنده به‌زودی به صورت مرتب اخبار جدیدی از بازی منتشر خواهند کرد.

کاپلان از آخرین اعضای برجسته بلیزارد بود که در سال‌های اخیر این کمپانی را ترک گفتند. نائب رئیس ارشد بخش توسعه داستان و فرنچایز، کریس متزن که به عنوان نویسنده و بعدها در مقام کرگردان خلاق بزرگ‌ترین آثار بلیزارد از قبیل استارکرافت و وارکرفت ۳ فعال بود، سال ۲۰۱۶ بازنشسته شد. مایک مورهایم، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هم در سال ۲۰۱۸ استعفا داد.

خیلی از کسانی که از بلیزارد خارج شدند، استودیو تاسیس کردند و در آن مشغول شدند. هنوز خبری نیست که کاپلان بعد از خروجش به چه کاری سرگرم خواهد شد. این‌که اعضای بلیزارد از استودیو خارج می‌شوند و به استودیویی دیگر مهاجرت می‌کنند، احتمالا نشانه خوبی برای بلیزارد نیست. مخصوصا که این استودیو توسط همان اعضای سابق Blizzard Activision تاسیس شده است. فقط زمان می‌تواند بگوید که این اتفاق چه تاثیری روی Blizzard خواهد گذاشت.

در حال حاضر Blizzard دو بازی دیابلو ۴ و اورواچ ۲ را در دست ساخت دارد که هیچ‌کدام تاریخ انتشار دقیقی ندارند.

بلیزارد مجموعه بازی‌های کلاسیک Blizzard Arcade Collection را معرفی کرد

شرکت بلیزارد را بیشتر باید با مجموعه استراتژیکی World of Warcraft ،Diablo و Starcraft بشناسیم اما عناوین دیگری نیز توسط این کمپانی توسعه یافته و منتشر شده است. به نوعی شرکت موردبحث قصد دارد مجموعه‌ای از نسخه‌های پیشرفته‌ی عناوین کلاسیک و گذشته‌ی خود را در مجموعه‌ای به نام Arcade Collection منتشر کند.

این کالکشن نسخه ریمستر و پورت عناوین The Lost Vikings ،Blackthorne و Rock N Roll Racing را دربرمی‌گیرد. بنابراین این مجموعه شامل چند مورد اضافه از جمله چند طرح هنری از بازی‌ها، مصاحبه‌ها و برخی محتوای معرفی نشده از این عناوین نیز می‌شود.

ناگفته نماند بازی Blizzard Arcade Collection از امروز برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

طبق اخبار منتشر شده فدراسیون کارگران آمریکا – کنگره سازمانهای صنعتی (AFL-CIO) پیشنهاد کرده که هر دو شرکت EA و اکتیویژن بلیزارد قانونی مشابه رونی (استخدام بر اساس تنوع) را در روند استخدامی خود اجرا کنند. قانون رونی سیاستی جدید در لیگ NFL آمریکا است که در سال ۲۰۰۳ اجرا شد و  همه تیم های لیگ ملی فوتبال آمریکا را ملزم به مصاحبه با کاندیدهای اقلیت برای سرمربیگری و مشاغل عملیاتی فوتبال بزرگسالان استفاده کند. با این حال به گزارش نشریه وایس ، وکلای شرکت اکتیویژن بلیزارد این پیشنهاد را رد کرده‌اند.

این طرح اساساً، این اجازه را می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از کاندیدها برای استخدام در نظر گرفته شوند. در نامه فدراسیون AFL-CIO  به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در رابطه با این دو شرکت اینطور آمده است:

تنوع نیروی کار در استخدام اولیه کاندیداهایی که از آنها فراخوان به عمل می‌آید ضروری است، اما این طرح لزوماً به زنان واجد شرایط و کاندیدهای اقلیت محدود نمی‌شود. نیروی کار متنوع در تمامی بخش‌های یک شرکت می‌تواند عملکرد آن را در بلند مدت ارتقاء دهد.

نماینده شرکت اکتیویژن بلیزارد در این رابطه به نشریه وایس گفت:

استعداد بالای کارکنان شرکت نیروی حیاتی اکتیویژن بلیزارد است. ما برای تنوع فرهنگی شرکت اکتیویژن بلیزارد ارزش قائل هستیم و درک می‌کنیم که کارمندان و بازیکنان ما دارای ریشه‌های فرهنگی مختلف هستند. به منظور ایجاد محتوایی سرگرم‌کننده، عالی و جذاب برای مخاطبان جهانی رو به رشد ما با تنوع فرهنگی، نیروی کار ما باید منعکس کننده‌ی این جوامع باشد.

اکتویژن در ادامه به برنامه‌هایی اشاره کرد که این شرکت در طول زمان اجرا کرده است مانند برنامه های بورس تحصیلی با صندوق کالج United Negro و طرح عدالت برابر (EJI).

شرکت اکتویژن

 اما در نامه‌ای که در ۱۹ ژانویه  ۲۰۲۱ ارسال شد وکلای شرکت اکتیویژن بلیزارد درخواست کرده بودند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا آن‌ها را از ارائه‌ی این طرح به سهامداران در اواخر تابستان امسال معاف کند.

در نامه دریافت شده توسط نشریه وایس، وکیل شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اینطور آمده :

در حالی که این شرکت خط مشی قانون رونی را همانطور که ​​پیش بینی شده بود برای کاندید‌های استخدامی در برای سمت‌های مدیر و مدیرعامل اجرا کرده است، اجرای سیاستی که چنین روشی را برای تمامی تصمیمات استخدامی الزامی کند، موجب بروز مشکل در توانایی شرکت در مدیریت تجارت خود و رقابت بر سر جذب استعداد در یک بازار کاملاً رقابتی و سریع می‌شود.

در ادامه این نامه آمده که این طرح پیشنهادی آزادی عمل را در تصمیم‌گیری برای استخدام کارکنان جدید از مدیریت و هیئت مدیره خواهد گرفت و تا حد زیادی سعی دارد شرکت را بطور ذره‌بینی مدیریت کند.

در همین حال شرکت EA در حال بررسی این طرح است، نماینده این شرکت به نشریه وایس گفت :

ما با سهامداران خود در ارتباط منظم هستیم و برای بازخوردی که دریافت می‌کنیم ارزش قائلیم. مطابق استاندارد ما، هیئت مدیره EA پیشنهاد سهامداران را بررسی خواهند کرد. هیئت مدیره متعهد به رعایت استاندارد‌های استخدام است که باعث افزایش جامعیت و تنوع در EA می‌شود.

گزارش نشریه وایس همچنین خاطرنشان کرد که سازمان AFL-CIO طرح قانون ‌رونی را از طریق نامه‌های سهامداران دیگر در سال‌های اخیر مطرح کرده است و تلاش خود را می‌کند که شرکت‌ها را تحت فشار قرار دهد تا گام‌هایی را در جهت بهبود شرایط کارکنان خود بردارند.

اکتیویژن بلیزارد برای دفتر آسیا اقیانوسیه خود افراد جدید استخدام می‌کند

اکتیویژن بلیزارد به دنبال تعطیلی دفاتر ورسای ، فرانسه و لاهه ، هلند، اکنون برای آسیا اقیانوسیه به دنبال استخدام افراد جدیدی است تا برای عناوین آینده از آنها بهره گیرد. با دنیای بازی همراه باشید.

به گفته وب سایت MCV، تیم‌های بازاریابی، روابط عمومی و نشر همه قرار است به صورت دورکاری فعالیت کنند. سخنگوی اکتیویژن بلیزارد به MCV گفته است:

ما در حال بررسی این موضوع بودیم که چگونه می‌توانیم به بهترین وجه توانایی‌های خود را در سراسر کسب و کار ادغام کنیم و ضمن پیشرفت برای دستیابی به فرصت‌های رشد و رقابت در آسیا و اقیانوسیه کارآمد باشیم.

برای این منظور، ما گفتگوهایی را با کارمندان در مورد برنامه‌ای برای متمرکز کردن برخی از نقش‌ها در منطقه سیدنی و در دفتر خود آغاز کردیم. تصمیماتی از این دست هرگز آسان نیستند و حمایت از کارمندان ما از طریق این فرآیند اولویت اول ما است.

اکتیویژن بلیزارد در فوریه گذشته گفته بود که قصد دارد میزان سرمایه خود را در سال ۲۰۱۹ هشت درصد کاهش دهد، که ۸۰۰ نفر از کارکنان پشتیبانی را دربرخواهد گرفت. اخیراً، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، Bobby Kotick گفته است که این شرکت قصد دارد بیش از ۲۰۰۰ نفر را ظرف یک سال استخدام کند تا پاسخگوی تقاضای آینده باشد.

به گفته ایشان کوید-۱۹ موجب شده تا برخی فعالیت‌ها به صورت دورکاری انجام شود. وی در گزارش مالی اکتیویژن اعلام داشت که این شرکت بزرگ‌ترین تیم را برای بازی WoW در نظر گرفته است.

منبع : videogameschronicle

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: