بازینو

بازی‌های ایرانی پویش بازینو بیش از ۴۰۰ هزار بار نصب شدند

توسط دنیای بازی در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ , ۱۹:۰۰

به گزارش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ۲۵ بازی موبایلی ایرانی از پویش بازینو با بیش از ۴۰۰ هزار بار نصب شدند. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

پویش نوروزی بازینو که در شروع سال جاری با هدف حمایت از سازندگان بازی‌های ایرانی و جذب کاربران بیشتر برای این عناوین تشکیل شده بود در ۳۱ فروردین ماه با آماری خیره‌کننده‌ به کار خود پایان داد. سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد که ۲۵ بازی این پویش در یک ماه اخیر بیش از ۴۰۰ هزار بار توسط کاربران نصب شده‌اند.

وی در ادامه افزود که محتوی پویش بازینو از طریق تبلیغات میان‌برنامه‌ای و میان ویدیویی بیش از ۷۰۰ میلیون بار نمایش داده شده و در شبکه اینستاگرام بیش از ۵ میلیون بار بازدید شده است. آقای پژمان همچنین خبر داد که در طول برگزاری این رویداد بیش ۵۰۰ هزار نفر از وب‌سایت بازینو بازدید کرده‌اند و ۹ هزار نفر در قرعه‌کشی جوایز این رویداد که به منظور ترغیب کاربران به نصب این بازی‌ها در نظر گرفته شده بود شرکت کرده‌اند.

وی در خصوص ۲۵ بازی حاضر در رویداد پویش افزود :

 از ویژگی‌های مهم این بازی‌ها، توجه به سلیقه‌های متفاوت کاربران و گروه‌های مختلف سنی بود تا خانواده‌ها بتوانند در ایام تعطیلات نوروز و ادامه این تعطیلات به‌دلیل وخامت شرایط کرونایی کشور، در منزل سرگرم شوند.

سید صادق پژمان در پایان اضهار داشت:

هر اندازه بتوانیم سهم بیشتری از بازی‌های باکیفیت ایرانی برای کاربران در اختیار بگیریم، به همان نسبت سهم نفوذ بازی‌های خارجی در بازار داخل کمتر می‌شود. پویش بازینو نیز در همین راستا برای نخستین بار طراحی و اجرا شد و امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده نیز آن را با سازوکار بهتر و قوی‌تر ادامه دهیم.

شایان ذکر است که مراسم قرعه‌کشی جوایز بازینو با ارزش تقریبی ۳ میلیارد ریال به زودی به میزبانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار خوهد شد.

نوروز ۱۴۰۰، بازی ایرانی نصب کنید و جایزه ببرید

آمدن فروردین۱۴۰۰ نوید یک رویداد خوب و هیجان‌انگیز برای بازی‌سازان ایرانی و کاربران موبایل و تبلت را همراه خود خواهد آورد. رویدادی که از اول فروردین با عنوان پویش نوروزی «بازینو» کارش را شروع می‌کند تا از فضای فراغت پیش آمده در تعطیلات نوروز برای معرفی بازی‌های موبایلی برتر ایرانی در میان خانواده‌ها به بهترین شکل استفاده کند. پویش نوروزی «بازینو» که با شعار «سال نو، بازی نو» برای نخستین بار توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همزمان با ایام نوروز سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا ۲۰ فروردین ادامه دارد، در مراسمی به‌طور رسمی رونمایی شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد در آیین رونمایی رسمی از پویش نوروزی بازینو که با حضور جمعی از خبرنگاران حوزه بازی برگزار شد، گفت: بنیاد از مدتها پیش برنامه‌ریزی برگزاری حضوری نمایشگاه بازی تهران را که پیش از این نیز برگزار شده بود و منافع زیادی را نصیب خانواده‌ها و فعالان اکوسیستم صنعت بازی کشور کرده بود، انجام داد اما به دلیل شیوع کرونا لغو شد. در نهایت تصمیم گرفتیم تا ایده برگزاری یک پویش نوروزی را فعلا جایگزین این نمایشگاه کنیم.

او تصریح کرد: این پویش با هدف جذب کاربر برای بازی‌های موبایلی مناسب ایرانی در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ طراحی شده است. با توجه به اینکه شرایط کرونایی و لزوم پرهیز از دید و بازدید و سفرهای نوروزی براساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مانند نوروز ۱۳۹۹ همچنان ادامه دارد و خیلی از خانواده‌ها تعطیلات نوروز را در خانه سپری می‌کنند، از این جهت بازی گزینه بسیار خوبی برای پرکردن اوقات فراغت خانواده‌ها در این ایام خواهد بود.

سیدحسینی افزود: حمایت از بازی‌سازان ایرانی و کمک به رونق کسب وکار آنها با جذب کاربر از طریق تبلیغات میان برنامه‌ای، میان ویدئویی و شبکه‌های اجتماعی رویکرد دیگر ما در طراحی این پویش است تا در سال جدید به استقبال تقویت حوزه تولید در صنعت بازی کشور برویم. براساس فراخوانی که برای حضور بازی‌سازان در این پویش اعلام کردیم ۶۸ بازی‌ساز موبایلی درخواست حضور خود را ثبت کردند که طبق معیارهای ارزیابی ۲۵ بازی انتخاب شدند. در این میان ۱۷ بازی در بخش اصلی و ۸ بازی در بخش تازه واردها  قرار گرفتند. این ۸ بازی جزء بازی‌های تازه منتشر شده در بهمن و اسفند سال ۱۳۹۹ هستند و حضور در این پویش به جذب کاربر برای این بازی‌ها کمک خواهد کرد.

معاون حمایت بنیاد همچنین گفت: تنوع در محتوا و ژانر بازی‌ها، حضور استودیوهای متعدد، امکان حضور بازی‌های کمتر دیده شده و در نظر گرفتن امتیاز کاربران در بخش اصلی از اولویت‌های ما برای انتخاب بازی‌های این پویش بوده است.

او با اشاره به تنوع در ژانر بازی‌های پویش بازینو تصریح کرد: بازی‌هایی از ژانرهای ورزشی، خانوادگی، استراتژی، کلماتی، پازل و اکشن در این پویش حضور دارند تا سلایق مختلف اقشار مختلف در سنین متفاوت را برای انتخاب بازی پوشش دهند.

سیدحسینی در خصوص جوایز در نظرگرفته شده برای کاربرانی که اقدام به نصب این بازی‌ها می‌کنند نیز گفت: جوایز ارزنده‌ای برای ترغیب کاربران به نصب این بازی‌ها در نظر گرفته شده است. PS5، چند دستگاه از جدیدترین مدل گوشی‌های هوشمند، اینترنت پرسرعت یک‌ساله و تخفیف‌ها و شارژ اضافی امتیاز بازی‌های حاضر در کمپین از جوایزی است که به کاربران شرکت‌کننده در این پویش اهداء می‌شود.

او تصریح کرد: سایت پویش بازینو با عنوان «bazino1400.ir» کار خود را چند روز قبل از شروع پویش آغاز می‌کند و کاربران از طریق این سایت می‌توانند به بازی‌های این پویش دسترسی داشته باشند و آنها را روی گوشی تلفن همراه یا تبلت خود نصب کنند. همچنین کاربران می‌توانند از طریق هشتگ #بازینو و#بازینو۱۴۰۰در رسانه‌های اجتماعی در قرعه‌کشی جوایز روزانه و هفتگی که از طریق صفحه اینستاگرام Bazinofficial انجام می‌شود، شرکت کنند. کاربران برای شرکت در قرعه‌کشی جوایز نصب، باید حتما یک بار در سایت اقدام به ثبت‌نام کنند. ضمن اینکه می‌توانند از طریق اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در صفحه اینستاگرام بازینو در جریان روند شرکت در مسابقات و نحوه قرعه‌کشی برای دریافت جوایز آن قرار بگیرند. همچنین نتایج قرعه‌کشی و معرفی برندگان از طریق این صفحه نیز اعلام می‌شود.

معاون حمایت بنیاد با اشاره به همکارانی که در برگزاری این پویش با بنیاد مشارکت داشتند، گفت: آژانس تبلیغاتی تپسل همکار اصلی بنیاد در برگزاری این پویش بوده و حمایت ویژه‌ای را از بازی‌سازان ایرانی حاضر در این پویش انجام داده است. آسیاتک، کافه بازار، سازمان فناوری اطلاعات، متریکس و مدیا اد نیز از حامیان دیگر این پویش محسوب می‌شوند. همچنین بخش‌های مختلف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از جمله همگرا، دایرک، انستیتو ملی بازی‌سازی و اسرا کمک شایان توجهی جهت برگزاری بهتر این پویش انجام داده‌اند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: