شبکه آمازون پرایم

تعداد مشترکان شبکه آمازون پرایم به ۲۰۰ میلیون نفر رسید

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ , ۱۵:۰۱

جف بزوس رئیس شرکت آمازون در نامه‌‌ی سالانه‌ی خود به سهام‌داران شرکت در روز سه‌شنبه اظهار داشت که شبکه آمازون پرایم اکنون ۲۰۰ میلیون مشترک دارد. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید

شبکه آمازون پرایم در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۵۰ میلیون مشترک داشت که نشان دهنده‌ی رشد ۵۰ میلیونی مشتراکان این سرویس استریم جهانی است. برای مقایسه‌ی بهتر شبکه نتفلیکس در اواخر سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۰۴ میلیون کاربر و شبکه دیزنی پلاس بیش از ۱۰۰ میلیون مشترک داشت. البته این رشد بدون علت نیست شبکه آمازون در چند سال اخیر تعداد محتوای سینمایی و تلویزیونی خود را افزایش داده که از این بین می‌توان به سریال‌های پرطرفدار The Boys ، The Marvelous Mrs. Maisel و فیلم سینمایی Borat Subsequent Moviefilm اشاره کرد.

شبکه آمازون پرایم

این نامه‌ی سالیانه، آخرین نامه بزوس به عنوان رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت است که وی در اواخر سال می‌نویسد و این وظیفه بعد از او به مدیر عامل اندی جدید شرکت اندی جاسی محول خواهد شد. بزوس در انتهای نامه خود خطاب به مدیر عامل شرکت نوشت:

این کاری سخت و با مسئولیت زیاد است – با این همه – اندی  مدیری با استعداد و دارای معیار‌های بسیار بالایی است. من به شما تضمین می دهم که اندی اجازه نمی‌دهد جهان ما را به انسان‌هایی معمولی تبدیل کند. او انرژی که ما را به افرادی خاص تبدیل می‌کند به کار خواهد گرفت. این کار آسان نخواهد بود، اما بسیار مهم است. من همچنین پیش بینی می‌کنم که – با حضور او انجام این کار- بسیار راضی کننده و اغلب سرگرم کننده خواهد بود.

بزوس در نامه‌‌اش همچنین به تلاش‌های خود برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و برخورد درست با کارگران انبارهای آمازون پرداخت. وی پیشنهاد کرد که این موارد اصلی است که او در سمت جدیدش روی آن‌ها تمرکز خواهد کرد. وی در این باره گفت :

در نقش آتی خود به عنوان رئیس اجرایی – Bezos Earth Fund- قصد دارم روی ابتکارات جدید تمرکز کنم. من یک مخترع هستم این چیزی است که من بیشتر از همه از آن لذت می‌برم و در انجام آن مهارت دارم. این بخش همان جایی است که من بیشترین ارزش را ایجاد می‌کنم. خوشحالم که در کنار تیم بزرگی از افراد پرشور که در بخش عملیات داریم کار می‌کنم و به ایجاد بهترین عرصه و مکانی امن برای کار در Earth (صندوق زمینی) کمک می‌کنم.

در کنار این نامه، آمازون گزارش سالانه‌ی خود در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد، که در آن جزئیات مالی این شرکت را در یک سال گذشته ارائه شده است.

طبق گزارش آمازون این شرکت در سال میلادی گذشته ۱۱ میلیارد دلار صرف محتوای ویدیویی و موسیقی کرده است. در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۹ برابر با ۷.۸ میلیارد دلار بوده است که شامل محتوای شبکه آمازون  پرایم ویدیو و آمازون موزیک نیز می‌شود. هنوز هم این روند صعودی با نمایش سریال‌ها و پخش دنباله‌های سینمایی جدید مثل Coming to America و Borat در ماه های اخیر و و پروژه‌های جدید دیگر در حال افزایش است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: