کمپانی Embracer Group و استودیو Gearbox با یکدیگر ادغام شدند

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ , ۱۴:۲۹

استودیو Gearbox نیز به یکی دیگر از ناشرین زیر مجموعه کمپانی Embracer Group تبدیل شد تا این کمپانی چند ملیتی گام دیگری در راستا رشد خود بردارد. همراه دنیای بازی همراه باشید.

اکنون صنعت گیم مانند هر صنعت رو به رشد و پویا دیگری دائما درحال تغییر و تحول است و بخشی از این تغییرات در تصاحب استودیوها و کمپانی کوچک توسط سایر کمپانی‌ها یا ادغام شدن آن‌ها با یکدیگر است. مدتی قبل مایکروسافت بالاخره یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای انعقاد شده در این صنعت را بالاخره نهایی کرد و بتسدا را به زیر مجموعه خود اضافه کرد. ظاهرا اکنون نوبت به Embracer Group است.

مطابق اطلاعیه عمومی منتشر شده توسط شرکت، کمپانی Gearbox به عنوان ناشر و سازنده طی قراردادی به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار با کمپانی Embracer Group ادغام شد تا آن‌ها در کنار THQ Nordic و Deep Silver و چندین استودیو و ناشر دیگر ضمن حفظ نام خود، به تریع رشد این کمپانی کمک کنند.

کمپانی Embracer Group بیش از ۷۰ پروژه را تا سال مالی آینده به اتمام خواهد رساند

گروه امبریسر به یکی از شرکت‌های مهم در صنعت گیم تبدیل شده که در مدت زمان کوتاهی توانست با خریدهای انبوه خود در چند سال گذشته، تعداد زیادی از توسعه دهندگان و ناشران بزرگ بازی‌های ویدیویی را به مالکیت خود درآورد، و همانطور که انتظار می‌رفت، این امر منجر به افزایش قابل توجه تولیدات و عناوین این شرکت‌ شده است.

در گزارش مالی سه ماهه اخیر شرکت امبریسر ، مدیر عامل شرکت ، لارس وینگفورس اظهار کرد که با در نظر گرفتن تمام توسعه دهندگانی که در حال حاضر زیر چتر این شرکت فعال هستند، بیش از ۷۰ پروژه کلی تا سال مالی آینده (آپریل ۲۰۲۲) به اتمام خواهد رسید، این پروژها شامل بازی‌هایی که توسط استودیوهای تازه خریده‌داری شده‌ی گیرباکس و آسپر در دست ساخت است نمی‌شود.

embracer group

در همین حال، وی همچنین اعلام کرد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ شاهد عرضه بازی‌های بیشتری از گروه امبریسر خواهیم بود. وینگفورس در این رابطه گفت:

با برنامه‌ریزی که در آینده کردیم، انتظار داریم سال مالی بعدی که در ماه مارس سال ۲۰۲۲ خاتمه می‌یابد با انتشار تعداد قابل توجهی از عناوین‌مان در نیمه دوم سال به قوی‌ترین سال مالی ما در تاریخ تبدیل شود. در مجموع، طبق پیش‌بینی‌های مدیریت در زمان تهیه‌ی این گزارش، انتظار داریم بیش از ۷۰ پروژه از بازی‌های برتر را با ارزش تکمیلی کلی ۲۵۰۰ تا ۳،۰۰۰ میلیون کرون را به اتمام برسانیم.

این آمار شامل معاملاتی که در تاریخ ۳ فوریه با خرید استودیو‌های گیرباکس، آسپر و ایزی‌برین انجام شد، نمی‌شود. در نتیجه انتظار داریم که در سه ماهه‌ی آخر سال و سه ماهه فعلی منتهی به مارس، فعالیت کمتری از نظر انتشار نسخه‌های جدید بازی داشته باشیم. ارزش بازی‌های تکمیل شده (منتشر شده) در سه‌ماهه‌ی آخر سال چیزی در حدود ۱۲۰ – ۱۴۰ میلیون کرون و بین ۸۴۰ – ۸۶۰ میلیون کرون برای این سال مالی تخمین زده می‌شود.

از بین مجموعه‌ عناوین قابل توجه گروه امبریسر که در حال توسعه هستند، بازی Biomutant ‌زودتر از دیگر عناوین منتشر خواهد شد. از دیگر بازی‌هایی که تاریخ انتشار آن‌ها برای برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده می توان به بازی‌های Evil Dead The Game، Chorus، Chivalry 2 و King’s Bounty 2 اشاره کرد.

کمپانی Embracer Group استودیو Gearbox Entertainment را خریداری کرد

کمپانی Embracer Group با مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار توسعه دهنده بازی Borderlands یعنی استودیو Gearbox Entertainment را خریداری کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

این رقم به عنوان حداکثر ارزش معامله ارائه شده است، که شرکت مستقر در تگزاس را به یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به کمپانی Embracer Group تبدیل می‌کند.

با این حال، این توافق نسبت به اهداف عملکرد بسیار متعادل است. این استودیو می‌تواند در صورت دستیابی به اهداف عملکرد شش ساله توافق شده، چیزی بیش از ۱ میلیارد دلار دریافت کنند که ۳۶۰ میلیون دلار آن در سهام کمپانی Embracer Group خواهد بود.

تیم ۵۵۰ نفره استودیو Gearbox Entertainment به نیروی کار ۵۵۰۰ نفری این گروه سوئدی خواهد پیوست. رندی پیچفورد، بنیانگذار استودیو، تا پایان قرارداد رئیس شرکت باقی خواهد ماند. استودیو Gearbox Entertainment بیشتر با Borderlands شناخته می‌شود، اما کاتالوگ دارای عناوینی مانند Brothers in Arms، We Happy Few و Godfall است.

کمپانی مادر THQ Nordic یعنی کمپانی Embracer Group در حال گسترش خود بوده و به دنبال تصاحب استودیوهای بیشتری است تا بتواند نقش بزرگی در صنعت بازی از خود نشان دهد. با دنیای بازی همراه باشید.

براساس گزارش تازه انتشاریافته، این شرکت به تازگی ۱۱ استودیو  ۲ شرکت روابط عمومی و دیگری یک شرکت برون سپاری نرم افزاری را خریداری کرد. از جمله ۱۱ استودیو باید به توسعه دهنده لهستانی Flying Wild Hog که روی توسعه بازی Shadow Warrior 3 مشغول است و در روی پروژه دیگری با Focus Home Interactive همکاری می‌کند، اشاره داشت.

از دیگر استودیوهای خریداری شده باید به Snapshot Games,  Zen Studios,  Purple Lamp Studios و Nimble Giant Entertainment پرداخت. در فهرست استودیو‌های خریداری شده شرکت Embracer Group، اسامی ۳۴BigThings, Coffee Stain North, A Thinking Ape Entertainment, Mad Head Games, IUGO Mobile Entertainment, و Silent Games هم به چشم می‌خورد.

این کمپانی همچنین دو شرکت Sandbox Strategies و Quantic Lab هم خریداری کرده تا فهرست خریدهای خود را برای گسترش فعالیت تکمیل کرده باشد. در اوایل سال جاری تعداد بازی‌های در دست ساخت کمپانی Embracer Group بیش از ۱۱۸ عنوان می‌شد، اکنون به ۱۳۵ بازی رسیده است و باید انتظار داشت که این لیست بیشتر هم شود.

۴A Games یک استودیو اوکراینی بوده که با سری بازی‌های Metro توانست به شهرت دست یابد و موفقیت خود را رقم زند. آخرین اثر این شرکت نیز Metro Exodus بود که در سال‌های اخیر منتشر شد.

در این بین کمپانی Embracer Group  تصمیم گرفت به خرید ۸ استودیو جدید بپردازد و ناگفته نماند به عنوان شرکت مادر THQ Nordic شناخته می‌شود. از جمله این استودیوها باید به Sola Media، New World Interactive، Palindrome Interactive، Deca Games،Rare Earth Games، Vermila Studios و Pow Wow Entertainment اشاره کرد. اما مطرح‌ترین استودیویی که خریداری کرده ۴A Games است.

آقای Matt Karch از اعضای هیئت مدیره Embracer Group و مدیرعامل استودیو استودیوی Saber Interactive درباره خرید این استودیوها بیان داشت که با خرید ۴A Games تیم Saber Interactive تمام تمرکز خود را روی عناوین نسل بعدی AAA قرار خواهد داد. همچنین با کمک تیم این استودیو می‌توان به خلق اثرهای جدیدی پرداخت و از استعداد عوامل استودیو ۴A Games نیز می‌توان بهره گرفت.

به نوعی آقای Matt Karch به تمجید استودیو اوکراینی پرداخت. در سوی دیگر Dean Sharpe مدیرعامل ۴A نیز بیان داشت که از این خرید کاملا خشنود بوده و امیدوار است دو شرکت بتوانند در آینده عناوین AAA فوق العاده‌ای در کنار سری Metro توسعه دهند.

گفتنیست که این استودیو با رقم ۳۶ میلیون دلار خریداری شد. شایان ذکر است تاکنون ۴A Games با Deep Silver آلمان همکاری داشته که خود نیز از زیربرندهای Embracer Group است.

استودیو ۴A Games امروز در جدیدترین اخبار بازی، یک آپدیت که حجم در قالب Hotfix برای بازی Metro Exodus روی کنسول‌ها و کامپیوتر منتشر کرده است. مهم‌ترین ویژگی این Hotfix را می‌توان حذف قفل Denuvo از فروشگاه‌های استیم، اپیک گیمز و همچنین، سرویس «ایکس‌باکس گیم پس» (Xbox Game Pass) برای پی‌سی در نسخه کامپیوتر بازی خطاب کرد.

از دیگر ویژگی‌های آپدیت جدید بازی Metro Exodus، می‌توان به رفع مشکل مربوط به عمکلرد Save‌های پشتیبان نسخه کامپیوتر در فروشگاه اپیک گیمز اشاره کرد. همچنین مشکل مربوط به تمام شدن سریع شارژ فیلتر در بسته الحاقی Sam’s Story هم توسط این Hotfix برطرف شده است. در کنار این‌ها، برخی مشکلات فنی کوچک هم حل شده است که برای مشاهده تمامی جزییات می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

بازی Metro Exodus روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر و گوگل استیدیا در دسترس قرار دارد. همچنین، تاکنون دو بسته الحاقی به نام‌های The Two Colonels و Sam’s Story برای این بازی تیراندازی منتشر شده است که محتوای داستانی جدید را به آن اضافه می‌کنند. هردو این بسته‌ها در قالب Season Pass یا به صورت جداگانه قابل خریداری هستند.

منبع : Gameindustry

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: