مورد انتظارترین بازی های سال 2021

مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ | یک سال پر هیجان!

توسط محسن شجاعی در ۸ فروردین ۱۴۰۰ , ۲۳:۰۰

در ادامه این مطلب همراه دنیای بازی باشید تا با هم نگاهی داشته باشیم به مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ و با این عناوین بیشتر آشنا شویم.

مردم جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی شرایط عجیب و ویژه‌ای را سپری کردند. شرایطی که شاید در هر سده یک بار یا شاید هیچ گاه دیگر بر جهان حکمفرما نشود. شیوع جهانی ویروس کرونا باعث تعلیق برهه‌ای یا دائمی بسیاری از مشاغل در سراسر دنیا شد و طیف وسیعی از افراد به شیوه دورکاری یا پاره وقت، وظایف خود را پیگیری کردند.

استودیوهای بازی سازی نیز مانند هر ارگان دیگر از صدمات این دوران شوم مصون نبودند اما، می‌توان گفت بسیاری از استودیوها علی رغم تن دادن به تاخیرهای اجباری، به خوبی با شرایط جدید هماهنگ شدند و چه پیش و چه در دوران شیوع جهانی، بازی‌های خوش ساخت، سرگرم‌کننده و محبوب زیادی به دست مخاطبان رسید. شاید بتوان به جرئت گفت بعضی از بازی‌های سال ۲۰۲۰ از ماندگارترین عناوین نسل هشتم کنسول‌ها نیز بودند.

بازی های کامپیوتری ۲۰۲۱، هم ظاهرا دنباله رو همین مسیر جذاب هستند. همواره در سال‌های اولیه نسل جدید کنسول‌ها، بسیاری از استودیوها به دلیل آشنا نبودن با سخت‌افزارهای جدید و تلاش برای حفظ بازار مخاطبان نسل قبلی، از معرفی عناوین جدید و تراز اول خودداری می‌کنند و محتاطانه به تماشای عملکرد استودیوهای کوچک‌تر و کم‌تر شناخته شده می‌نشینند.

امسال اما، ظاهرا شرایط متفاوت است. سونی و مایکروسافت بودجه‌های سنگینی برای ساخت بازی های کامپیوتری ۲۰۲۱ خود در نظر گرفتند و نینتندو که در چند ماه اخیر آمار فروش در کشورهای اروپایی و ژاپن را قبضه کرده، به هیچ وجه قصد عقب کشیدن را ندارد. تمامی این‌ها برای مخاطبان یک پیام دارد: سال ۲۰۲۱، سال پر از بازی‌های جذاب خواهد بود و مخاطبان زیادی بی‌صبرانه منتظر تجربه بهترین بازی های ۲۰۲۱ هستند.

در همین راستا قصد داریم در ادامه مطلب به چند مورد از مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ اشاره کنیم و معرفی کوتاهی از هر یک از عناوین داشته باشیم. پیش از شروع لیست ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
در این لیست هیچ گونه ترتیب و اولویت بندی خاصی وجود ندارد و عناوین حاضر در لیست به ترتیب حروف الفبا چیده شده‌اند.
بازی‌های حاضر در لیست تماما از میان عناوینی انتخاب شده‌اند، که عرضه آن‌ها برای سال ۲۰۲۱ تایید شده و ار ذکر عناوینی که هنوز بازه عرضه دقیقی ندارند، خودداری شده‌است.

در ادامه شما را به بررسی مورد انتظارترین بازی های ۲۰۲۱ دعوت می‎‌‌کنیم:

لیست عناوین مطلب

Back 4 Blood

مورد انتظارترین بازی های سال 2021

استودیو سازنده: Turtle Rock Studios
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۷/۲۰
پلتفرم‌های مقصد:PlayStation 4 ،PlayStation 5 ،Xbox One ،Xbox Series X/S ،Microsoft Windows

از عرضه نسخه دوم مجموعه محبوب Left 4 Dead نزدیک به ۱۲ سال می‌گذرد و با در نظر گرفتن سیاست گذاری‌های شرکت ولو (Valve)، نمی‌توان گفت چه زمانی شاهد بازگشت این مجموعه خواهیم بود. پس تنها راه پیشرو طرفداران عناوین چند نفره، روی آوردن به بازی‌های مشابه است. Back 4 Blood که توسط تیم سازنده Left 4 Dead توسعه می‌یابد، وعده داده همان گیم‌پلی اکشن و پرسرعت زامبی کشی و کو-آپ را در مقیاس بزرگ‌تر و با ویژگی‌های جدید به طرفداران ارائه کند.

با توجه به نمایش بازی در رویداد Game Awards 2020 و تیم سازنده، بازی Back 4 Blood قطعا از آن دسته از عناوینی است که برای هواداران ژانر کو-آپ آنلاین می‌تواند جذاب باشد و تا مدت‌ها مخاطبان را سرگرم کند.

Cris Tales

مورد انتظارترین بازی های سال 2021

استودیو سازنده:Dreams Uncorporated
تاریخ انتشار:جولای ۲۰۲۱
پلتفرم‌های مقصد: PlayStation 4 ،PlayStation5 ،Xbox One ،Xbox Series X/S ،Nintendo Switch ،Google Stadia، Windows

در بازی کریس تیل شما با هیحان انگیز ترین بازی ۲۰۲۱ رو به روز هستید. با آغاز نسل نهم کنسول‌ها، سونی و مایکروسافت روی قدرت بالای سخت‌افزاری این کنسول‌ها بیشترین مانور را دادند و بیشترین زمان کنفرانس‌های تبلیغاتی را صرف گرافیک فنی و زمان لودینگ کوتاه کردند. مسلما گرافیک طبیعی برای همه جذاب است اما، همچنان گیم‌پلی جذاب، خلاقانه و سرگرم‌کننده بیشترین ارزش را برای بسیاری از مخاطبان دارد. ویژگی‌ که می‌توان در Cris Tales دید. در نمایش‌هایی که از بازی منتشر شده، آرت استایل چشم‌نواز بازی و موسیقی‌های حماسی آن جلب توجه می‌کند اما، هیچ چیز به اندازه گیم‌پلی بازی و امکان ادغام زمان باعث هایپ طرفداران نشده.

در بازی می‌توانید با دستکاری زمان تاثیر تصمیمات و عملکرد‌های خود را بر آینده، در حالی که هم‌زمان گذشته و حال یک موقعیت را جلوی چشم دارید، مشاهد کنید. سبک مبارزات نوبتی بازی، استراتژی‌های گوناگونی می‌طلبد و برای غلبه بر دشمنان باید ذهن خود را به چالش بکشید.

Deathloop

مورد انتظارترین بازی های سال 2021

استودیو سازنده: Arkane Studios
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۲/۳۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation 5،Microsoft Windows

با توجه به عملکرد بسیار خوب استودیو آرکین و سابقه درخشان این استودیو در خلق عناوین مخفی کاری اول شخص، بازی ۲۰۲۱ Deathloop بی‌شک از عناوینی است که ارزش صبر کردن و هایپ شدن دارد. این بازی در عین شباهت به ساخته‌‌های قبلی آرکین، ظاهرا مثل هیچ یک بازی‌های پیشین استودیو نیست. ترکیب مخفی کاری و اکشن اول شخص و درگیر شدن در حلقه‌های تکراری زمان، نوید یک بازی متفاوت را می‌دهند که شاید هیچ‌گاه پیشتر مانند آن را تجربه نکرده‌ایم.

با در نظر گرفتن تیم سازنده و ایده جذاب بازی، Deathloop شانس تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی های ۲۰۲۱ را دارد.

Farcry 6

مورد انتظارترین بازی های سال 2021

استودیو سازنده:Ubisoft Toronto
تاریخ انتشار:سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد:PlayStation 5 ،PlayStation 4 ،Xbox One ،Xbox Series X/S ،Google Stadia ،Microsoft Windows

مجموعه فارکرای همیشه با ارائه یک گیم‌پلی پرهیجان و دیوانه‌وار، جهان‌ بزرگ و پرمحتوا و شخصیت‌های شرور به یاد ماندنی، جایگاه ویژه‌ در میان مخاطبان صنعت گیم داشته‌است و یوبی سافت قصد دارد با نسخه ششم تمامی این ویژگی‌های دوست داشتنی را این بار با بهره گرفتن از قدرت بالای سخت‌افزاری کنسول‌های نسل نهم، در قالب یک تجربه جدید به مخاطبان ارائه کند. به گفته سازندگان بازی Farcry 6 بزرگ‌ترین و پویاترین جهان سندباکس را در میان تمامی نسخه‌های مجموعه دارد.

کات‌سین‌های سوم شخص، حضور بازیگر معروف giancarlo esposito به عنوان آنتاگونیست و اولین محیط شهری بزرگ در تمام تاریخ مجموعه، Farcry 6 را به یکی از بازی های مورد انتظار ۲۰۲۱ تبدیل کرده‌است.

GhostWire: Tokyo

مورد انتظارترین بازی های سال 2021

استودیو سازنده: Tango Gameworks
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation 5 ،Microsoft Winows

تایید آغاز توسعه بازی The Evil Within 3 شاید جذاب‌ترین خبری بود که استودیو Tango Gameworks می‌توانست اعلام کنند اما، مسلما پروژه جدید آن‌ها، Ghostwire tokyo نیز بنا به دلایل دیگر می‌تواند جالب توجه باشد. نمایش‌های اولیه بازی با تمرکز روی گیم‌پلی اول شخص با در اختیار داشتن جادو به عنوان سلاح اصلی و همچنین استفاده از سلاح‌های سرد و داستان ماورایی و عجیب و پیچیده که ژاپنی‌ها در روایت آن تبهر خاصی دارند، توجهات زیادی جلب کرد.

با توجه به غیاب بسیاری از استودیوهای فرست پارتی سونی در امسال، Ghostwire tokyo پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ برای PS5 را دارد.

God of War: Ragnarok

مورد انتظارترین بازی های سال 2021

استودیو سازنده:Santa Monica Studio
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱
پلتفرم مقصد: PlayStation 5

بازی God of War 2018 یکی از برترین انحصاری‌های کنسول PS4 در نسل گذشته و به اعتقاد بسیاری از طرفداران سونی، برترین بازی این کنسول بود. این بازی با باز تعریف هسته گیم‌پلی مجموعه، ارائه یک داستان جدید و در عین حال پیگیری رویدادهای سه‌گانه اصلی به صورت معنوی، هم یک ریبوت و آغاز بسیار خوب برای مجموعه بود و هم یک دنباله شایسته برای سه‌گانه تحسین شده خدای جنگ محسوب می‌شود.

موفقیت تجاری بی‌نظیر این عنوان و کسب جوایز از جشنواره‌های معتبر و تبدیل شدن به برترین بازی سال ۲۰۱۸ و همچنین هایپ شدید طرفداران برای تجربه نسخه جدید، ساخت دنباله بازی را به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده بود. فقط شاید کم‌تر طرفدارای انتظار داشت این موضوع به این زودی اتفاق بیوفتد. سونی شهریورماه ۹۹ و در جریان رویداد State of Play از بازی god of war ragnarok رونمایی کرد.

با اینکه هنوز هیچ نمایشی از گیم‌پلی یا حتی گرافیک بازی روی کنسول قدرتمند جدید سونی منتشر نشده اما، همان تیزر کوتاه برای هایپ شدن طرفداران کافی بود. با در نظر گرفتن اطلاعات کم منتشر شده از بازی و اظهارات اخیر کارگردان، احتمال عرضه شدن god of war ragnarok در سال میلادی جاری کم است اما، تا تایید رسمی تاخیر عرضه بازی، بی‌شک این عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ است و برای تبدیل شدن به بهترین بازی های ۲۰۲۱ نیز از پتانسیل بالایی برخوردار است.

Gotham Knights

Gotham Knights

استودیو سازنده:WB Games Montréal
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۲

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation 5 ،PlayStation4 ،Xbox One ،Xbox Series X/S ،Microsoft Windows

تا پیش از سال ۲۰۰۹ و عرضه بازی Batman Arkham Asylum بازی‌ها با محوریت‌ ابرقهرمان‌ها محکوم به شکست بودند و شاید کم‌تر کسی به موفقیت این عناوین امید داشت. استودیو راک استدی با طراحی یک سیستم مبارزات و مخفی کاری ساده و در عین حال اعتیاد آور و جذاب، دیدگاه مخاطبان نسبت به اینگونه عناوین را تغییر داد.
بازی Batman Arkham Origins، ساخته استودیو WB Games Montréal دنباله غیر مستقیم بازی، یکی از عناوین خوش ساخت سال ۲۰۱۳ بود که آنطور که باید دیده نشد. حال که راک استدی در سال ۲۰۱۵ با شوالیه تاریکی وداع کرد، WB Games Montréal با Gotham Knights این فرصت را دارد که نام خود را میان طرفداران جهان بتمن و ابرقهرمانان سری کمیک او مطرح کند.

سازندگان هسته اصلی گیم‌پلی بازی بتمن آرکام را از هر نظر بهبود بخشیده‌اند. امکان تعویض میان چند ابرقهرمان با ویژگی‌ها و توانایی‌ها مختلف، ابر شخصی سازی و ارتقا قهرمان محبوب به شیوه شخصی و جندین استایل و شیوه گوناگون اعم از مبارزه و اکشن، مخفی کاری یا ترکیبی از هر دو، ترکیبی است که در صورت پیاده سازی درست، موفقیت تضمین شده دارد.

WB Games Montréal این امکان را دارد که با کمک سایر قهرمان‌های محبوب دنیای D.C، یک بازی قهرمان محور کو-آپ با داستانی تازه را به مخاطبان صنعت گمینگ هدیه دهد. بازی‌ای که مخاطبان در کنار دوستان و به صورت چند نفره آنلاین یا محلی ساعت‌‌ها آن را تجربه کنند.

چه برای طرفداران جهان D.C و چه برای دوستان بازی‌های کو-آپ و چه برای دوستان ژانر اکشن ماجرایی، Gotham Knights می‌توانست به یکی از بهترین بازی های ۲۰۲۱ بدل شود و حال شاید با تاخیر چند ماهه بازی، با محصولی به مراتب کامل‌تر و ماندگارتر مواجه شویم.

Halo Infinite

استودیو سازنده: ۳۴۳Industries
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد:Xbox One ،Xbox Series X/S، Microsoft Windows

از آخرین دیدار طرفداران ایکس باکس با مسترچیف، ۵ سال می‌گذرد و استودیو ۳۴۳Industries به طرفداران وعده می‌دهد که محصول نهایی ارزش صبر کردن دارد. سازندگان ضمن حفظ ویژگی‌های کلیدی مجموعه، با بهره بردن از سخت‌افزار قدرتمند Xbox Series X/S توانسته‌اند گیم‌پلی بازی را گسترده‌تر کنند. برای اولین بار در مجموعه، شاهد یک عنوان سندباکس جهان باز هستیم.

حهان بازی با الهام گرفتن از عناوینی نظیر The Witcher3: Wild Hunt از مراحل فرعی داستان محور لبریز شده‌است و امکان تجربه بخش داستانی به صورت کو-آپ و در کنار دوستان وجود دارد. مجموعه هیلو یکی از مجموعه‌های تاریخ ساز در ژانر شوتر اول شخص و یکی از کلیدی‌ترین انحصاری‌های مایکروسافت است و Halo Infinite برای کسب عنوان یکی از برترین بازی های ۲۰۲۱ کنسول‌های xbox one و Xbox Series X/S و ربودن دل طرفداران ایکس باکس، ظاهرا چندان مسیر دشواری را در پیش ندارد.

Horizon Forbidden West

استودیو سازنده:Guerrilla Games
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم مقصد: PlayStation4 ،PlayStation 5

Horizon Zero Dawn یکی از مورد انتظار ترین و بهترین بازی های ۲۰۲۱ برای PS4 و PS5 است. بازی Horizon Zero Dawn برای گوریلا گیمز داستان جدا شدن از منطقه امن، کسب تجربه‌های جدید و پذیرفتن چالش‌ها و شکست‌های احتمالی بود. درست مانند Aloy و بازیکن که باید از سرزمین آشنا سفر کند با دشمنان جدید، نقاط ضعف و قوت آن‌ها، روش رام کردن و شکست دادن آن‌ها آشنا شود.

ایده جالب ترکیب سیستم استفاده از سلاح‌های قدیمی علیه دشمنان رباتیک و روایت یک داستان ساده و در عین حال جذاب و خلق یک قهرمان دوست داشتنی، موفقیت Horizon Zero Dawn را تضمین کرد. آمار فروش بی‌نظیر بازی روی PS4 و PC و کسب نمره بسیار خوب ۸۹ گواه این موضوع است.

دنباله این بازی، Horizon Forbidden West یکی از بزرگ‌ترین عناوینی است که تا کنون برای PS5 تایید شده و بسیاری از مخاطبان سونی منتظر تجربه آن هستند. حضور چندین ربات جدید در قالب حیوانات دوست داشتنی حیات وحش، پویاتر و گستره‌تر شدن گیم‌پلی، نوید یک بازی خوش ساخت را می‌دهد و همراه شدن با Aloy و شنیدن ادامه ماجراجویی‌های وی، می‌تواند به یکی از خاطرات خوش دارندگان پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.

Kena: Bridge of Spirits

استودیو سازنده:Ember Lab
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۶/۲
پلتفرم‌های مقصد: PlayStation5 ،PlayStation4 ،Microsoft Windows

محصول جدید Ember Lab شاید از طبیعی‌ترین و فنی‌ترین گرافیک نسل نهم برخوردار نباشد اما، سازندگان از معماری سخت‌افزاری قوی PS5 برای هرچه عمیق‌ترین کردن جهان Kena: Bridge of Spirits بهره بردند. جهان بازی چشم‌نواز و زیبا است. انیمیشن‌های بازی به شدت نرم و روان طراحی شده‌اند و مبارزات سرعتی بازی که ترکیبی از مبارزات نزدیک، از دور و با استفاده از جادو آدرنالین خون را تحریک می‌کنند.

موجودات دوست داشتنی بازی موسوم به Rot نیز به تنهایی تبدیل به یک دلیل جداگانه برای تجربه بازی شده‌اند. Kena: Bridge of Spirits در ابتدا قرار بود به عنوان یکی از عناوین هنگام عرضه PS5 منتشر شود اما، تاریخ انتشار بازی برای رفع ایرادات و تکمیل‌تر شدن به شهریورماه موکول شد.

امید است این تاخیر باعث بهبود تجربه کلی بازی شود و ارزش صبر کردن را داشته باشد و همچنین Kena: Bridge of Spirits بتواند در لیست بهترین بازی های ۲۰۲۱ برای PS4، PS5 و ویندوز جایگاه خوبی کسب کند.

Mass Effect: Legendary Edition

استودیو سازنده:Bioware
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۲/۲۴

پلتفرم‌های مقصد:PlayStation4 ،Xbox One ،Microsoft Windows

طرفداران سه‌گانه Mass Effect مدت خواهان عرضه ریمستر سه نسخه اصلی بازی در قالب یک نسخه مجزا بودند. پس مدت‌ها انتشار اطلاعات و شایعات گوناگون بالاخره الکترونیک آرتز و بایوور به خواسته طرفداران پاسخ دادند.

از واکنش بسیار مثبت طرفداران پس از معرفی Mass Effect: Legendary Edition در شبکه‌های اجتماعی می‌شد فهمید این عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ است. Mass Effect: Legendary Edition تمامی محتوای اصلی سه‌گانه مس افکت به همراه تمامی آپدیت‌ها و DLCهای عرضه شده، به صورت ریمستر و با ارتقای کیفیت صوتی و بصری و حتی در مواردی گیم‌پلی بازی، روانه بازار می‌کند. در صورت رخ ندادن حوادث استثنایی، به جرئت می‌توان گفت گفت موفقیت Mass Effect: Legendary Edition از همین الان تضمین شده‌است.

Monster hunter rise

استودیو سازنده:Capcom
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱/۶

پلتفرم مقصد: Nintendo Switch

کپکام در سال ۲۰۱۷ یکی از برترین عناوین چند ساله اخیر خود را روانه بازار کرد. Monster Hunter: World بی‌شک یکی از برترین بازی‌های سال ۲۰۱۷ و از کاندیدهای دریافت برترین بازی سال بود. مخاطبان PS4 ،Xbox One و PC ساعات زیادی را در دنیای پر جزئیات این عنوان صرف کردند و امسال نوبت به کاربران نینتندو سوئیچ رسیده‌است.

Monster Hunter Rise ضمن حفظ تمامی ویژگی‌های تحسین شده Monster Hunter: World چندین مکانیزم جدید نظیر امکان بالا رفتن از صخره با قلاب، در اختیار داشتن همراهان جدید و امکان پرواز و سواری روی Wyvernها را به بازی اضافه کرده‌اند. Monster Hunter Rise از هر نظر عنوان امیدوار کننده‌ای است. شاید صبر لبریز شده کاربران فامیتسو و انتخاب این بازی به عنوان اولین در لیست مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ بی دلیل نباشد.

آمار پیش خرید حدود یک میلیون نسخه‌ای بازی در همان روز اول عرضه، خبر از یک چشمگیر و عبور از نسخه اول مجموعه را می‌دهد

Nier Replicant

استودیو سازنده: Toylogic
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۳

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation4 ،Xbox One ،Microsoft Windows

پس از شناخته شدن مجموعه NIer در میان مخاطبان با nier automata در سال‌ ۲۰۱۷، عرضه ریسمتر پیش درآمد این بازی، nier replicant  فرصت مناسبی است تا علاقه‌مندان بیشتر با اسطوره شناسی و جهان Nier آشنا شوند. گیم‌پلی و داستان nier replicant درست همان چیزی است که طرفداران می‌توانند از یک نسخه Nier انتظار داشته باشند؛ سریع، پر زد و خورد، عجیب و نوآورانه.

آن دسته از مخاطبانی که نسخه اصلی را در سال ۲۰۱۰ تجربه کرده‌اند نیز می‌توانند این عنوان را بار دیگر با گرافیک و گیم‌پلی ارتقا یافته در قالب ریمستر تجربه کنند.

Prince of Persia:The sands of Time

استودیو سازنده:Ubispft
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱
پلتفرم‌های مقصد: PlayStation4 ،Xbox One ،Microsoft Windows

طرفداران مجموعه Prince pf Persia بالغ بر یک دهه است که منتظر بازگشت این مجموعه هستند و در نهایت یوبی سافت با ریمیک Prince of Persia:The sands of Time به خواسته‌های آن‌ها پاسخ گفت. انتخاب نسخه‌ای که به زعم بسیاری از طرفداران، بهترین نسخه سری است، تصمیم هوشمندانه‌ای از سوی سازندگان بود. همین موضوع باعث به وجود آمدن هایپ و انتظار در میان هواداران مجموعه شد.

گرچه بازی به دلیل گرافیک فنی به ظاهر ضعیف خود توسط رسانه‌ها و جامعه طرفداران مورد همجه قرار گرفت اما، اگر سازندگان بتوانند سیستم مبارزات، پلتفرم و پازل‌های بازی را به خوبی بازطراحی کنند، پتانسیل زیادی برای موفقبت بازی وجود خواهد داشت.

Psychonuts 2

استودیو سازنده: Double Fine
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد:PlayStation4 ،Xbox One ،Xbox Series X/S ،Microsoft Windows ،Mac ،Linux

پس از مدت‌ها انتظار و تاخیرهای متعدد، بالاخره امسال دنباله بازی کلاسیک و جریان ساز Psychonuts عرضه می‌شود. پس از چندین سال روند توسعه و تغییر اعضای اصلی استودیو، Psychonuts 2 با کمک جمع آوری بودجه از منابع عمومی و سرمایه گذاری مایکروسافت از بند مشکلات رها شده و در بازه سال ۲۰۲۱ روانه بازار می‌شود.

این عنوان با وعده ارائه گیم‌پلی اکشن و پلتفرمر، داستان روان شناسانه و گرافیک هنری چشم‌‎نواز قصد دارد از همه نظر از نسخه اصلی مجموعه پیشی بگیرد و تبدیل به یکی از برترین بازی های ۲۰۲۱ شود. این بازی قطعا برای مخاطبان قدیمی‌تر و طرفداران ژانر پلتفرم یکی از بازی های مورد انتظار ۲۰۲۱ است.

Ratchet & Clank: Rift Apart

استودیو سازنده: Insomniac Games
تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۳/۲۱

پلتفرم مقصد: PlayStation5

از آخرین حضور Ratchet & Clank در کنسول پلی استیشن نزدیک به شش سال می‌گذرد و سال عرصه کنسول جدید PS5 بهترین زمان ممکن برای بازگشت آن‌ها است. Ratchet & Clank: Rift Apart اولین عنوانی است که قرار است قدرت واقعی کارت SSD پلی استیشن ۵ را به مخاطبان نشان دهد و بی‌دلیل نیست اگر این عنوان را یکی از مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ بدانیم.

امکان تعویض آنی میان جهان‌های مختلف، جلوه‌های بصری مختص نسل نهم و اکشن دیوانه‌وار و کارکترهای طنار و کمیک بوکی، می‌تواند بازی Ratchet & Clank: Rift Apart را به یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ برای ps5 تبدیل کند.

Resident Evil Village

استودیو سازنده: Capcom
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۷

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation5 ،PlayStation4 ،Xbox One ،Xbox Series X/S ،Microsoft Windows

پس ار عرضه دو نسخه اصلی و چندین نسخه فرعی نسبتا ضعیف، کپکام بار دیگر Resident Evil 7 فرمول موفقیت را پیدا کرد. اتمسفر تاریک و دلهره آور، محیط‌های تو در تو و ارزش بالای گشت و گذار در محیط و استرس کمبود مهمات این بار در قالب اول شخص به مخاطب عرضه شد.

Resident Evil Village تمامی ویژگی‌های مثبت نسخه هفتم را گسترش داده‌است. دشمنان بازی متنوع‌تر از نسخه قبل هستند و از بین بردن هرکدان استراتژی متفاوتی می‌طلبد. محیط‌های بازی یادآور نسخه‌های کلاسیک هستند و ساعات گیم‌پلی بازی بسیار طولانی‌تر از نسخه هفتم است.

داستان بازی ادامه حوادث نسخه هفتم را روایت می‌کند و حضور کریس رد فیلد به عنوان یک کارکتر با اهداف نامشخص و مرموز صبر برای تجربه بازی برای طرفداران مجموعه و ژانر وحشت بقا را دشوار می‌کند.

Solar Ash

استودیو سازنده: Heart Machine
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱
پلتفرم‌های مقصد: PlayStaion5 ،PlayStation4 ،Microsoft Windows

استودیو Heart Machine با عنوان «Hyper Light Drifter» اسم خود به عنوان یکی از استودیوهای مستقل خلاق مطرح کرد. پروژه جدید آن‌ها نیز ظاهرا به همان اندازه جاه‌طلبانه و نوآورانه است. در Solar Ash بازیکن برای جلوگیری از نابودی سیاره زمین باید مانع از هم گسیختگی شود که میان سیاره‌ها ایجاد شده و موجب آزاد شدن هیولاهای وحشتناک شده‌است.

محیط‌های سورئال و دلربا، گیم‌پلی سریع و شخصیت‌های عمیق و چند بعدی از ویژگی‌های اصلی Solar Ash است.

Twelve Minutes

استودیو سازنده:Annapurna Interactive ،Luis Antonio
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: Xbox One ،Xbox Series X/S ،Microsoft Windows

بازی Twelve Minutes یکی از خاص‌ترین عناوینی است که برای عرضه در سال ۲۰۲۱ تایید شده‌است. تمام رویداد‌ها بازی از دید بالا به پایین و در یک آپارتمان روایت می‌شود. داستان Twelve Minutes درباره یک زوج است که در یک حلقه زمانی دوازده دقیقه‌ای اسیر شده‌اند و مرد باید در هر حلقه با جمع آوری اطلاعات و مدارک جدید مانع از به قتل رسیدن همسرش شود و خود را از اتهام قتل تبرئه کند.

لوئیس آنتونیو، تنها توسعه دهنده بازی برای روایت هر چه بهتر داستان بازی از بازیگران نام آشنا هالیوودی به عنوان صداگذاران شخصیت‌های اصلی استفاده کرده‌است. آقایان «Willem Dafoe» ،«James MCavoy» و خانم «Daisy Ridley» از اسامی آشنا در میان مخاطبان سینما و تلویزیون هستند و بی‌شک حضور آن‌ها می‌تواند روایت داستان بازی را باورپذیرتر کند.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

استودیو سازنده: Hardsuit Labs
تاریخ انتشار: سال ۲۰۲۱

پلتفرم‌های مقصد: PlayStation5،PlayStation4،Xbox One،Xbox Series X/S،Microsoft Windows

به عقیده بسیاری از مخاطبان و منتقدان صنعت گیم، بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines  یکی از برترین نقش-آفرینی‌های غربی تمام تاریخ است و حال قرار است پس از قریب به ۱۷ سال، دنباله این عنوان عرضه شود. استودیو Hardsuit Labs وعده داده همه آن ویژگی‌هایی که سبب محبوبیت نسخه اول شده را در مقیاس بزرگ‌تر به مخاطبان عرضه کنند. نژادهای خون آشام مختلف، دیالوگ‌ها و صداگذاری‌های باکیفیت و امکان انتخاب و مسیرهای متنوع در کنار گرافیک مدرن و انیمیشن‌های طبیعی‌تر و سیستم مبارزات روان‌تر نوید یک بازی خوش ساخت را می‌دهند.

هر چند تاخیرهای متعدد و مشکلات و جالش‌های فراوان بر سر مسیر توسعه بازی، احتمال شکست آن‌ را افزایش داده اما، با دید مثبت می‌توان امیدوار بود شاهد عرضه یکی از بهترین بازی های ویدیویی ۲۰۲۱ باشیم.

مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ برای شما کدام عناوین هستند؟ آیا با انتخاب‌های ما موافق بودید؟به نظر شما چه بازی‌هایی باید در لیست بازی های سال ۲۰۲۱ برای ps4، PS5 و سایر کنسول ها قرار می‌گرفتند؟ در بخش نظرات با ما همراه شوید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۱ | یک سال پر هیجان!”