بازی Gotham Knights

تاریخ انتشار بازی Gotham Knights به سال ۲۰۲۲ موکول شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ , ۱۵:۴۷

سازندگان بازی Gotham Knights در صفحه توئیتر رسمی بازی خبر از تاخیر در زمان انتشار این عنوان دادند. همراه دنیای بازی باشید.

به دنبال خبر تاخیر در زمان عرضه بازی Hogwarts Legacy، کمپانی برادران وارنر تصمیم گرفت زمان انتشار گاتهام  نایتس را نیز به سال ۲۰۲۲ موکول کند. سازندگان وعده دادند این زمان را صرف ارائه بهترین تجربه ممکن به مخاطبان بکنند.

سازندگان اعلام کردند در ماه‌های آتی نمایش‌های بیشتری از بازی منتشر کنند. علت این تاخیر ظاهرا نه به خاطر شیوع ویروس کرونا بلکه سیاست گذاری‌ها کمپانی ناشر برای تعیین زمان عرضه بازی است. طبق ادعای اینسایدرها ناشر در تلاش است زمان جدید انتشار بازی را به نخوه انتخاب کند که با عرضه بازی Suicide Squad، محصول جدید راکستدی تداخل نداشته باشد.

داستان بازی Gotham Knights جدید و منحصر به فرد است

اواخر سال میلادی گذشته، زمانی که استودیو WB Montreal از تازه‌ترین ساخته خود، Gotham Knights رونمایی کرد، با بازخودر بسیار هوبی از سوی هواداران دی‌سی کمیکس مواجه شد. از سوی دیگر اما، طرفداران پیگیر سه‌گانه بتمن آرکام نگرانی‌هایی درباره حضور چندین شخصیت قابل بازی و ارائه گیم‌پلی به صورت کو-آپ داشتند. طرفداران معتقند این تصمیمات می‌تواند مسیر روایت داستان را پراکنده کند و از جذابیت آن بکاهد.

موضوعی تیم توسعه بازی آن را رد می‌کند. آن‌ها به طرفداران بازی وعده دادند این عنوان از ابتدا تا انتها به صورت تک نفره نیز قابل تجربه است. آقای Mitch Dyer، نویسنده بازی می‌گوید این تصمیم سبب شده تا برداشتی “تازه و منحصر به فرد” از جهان D.C شاهد باشیم.

با منعطف کردن تمرکز داستان بازی روی چندین شخصیت و احساسات و عواطف آن‌ها پس از مرگ شخصی که برای آن‌ها عزیز بوده، توانسته‌ایم ساختار داستان بازی به نحوی پایه‌ریزی کنیم که کاملا تازه و منحصر به فرد باشد. زاویه دید و تعامل با مخاطب از نظر من بسیار جذاب کار شد‌ه‌است.

نویسنده بازی Battlefront 2 به تیم سازنده بازی Gotham Knights ملحق شد

سه‌گانه بتمن آرکام توانست سنگ بنای محکمی را در بابا داستان گویی در جهان کمیک‌های DC و ابر قهرمان محیوب، بتمن پایگذاری کند و حال که فعلا استودیو راک‌استدی از مسیر توسعه این عنوان فاصله گرفته‌است. استودیو WB Games Montreal این فرصت را دارد که از پتانسیل‌ بالای این جهان کمیک برای روایت یک داستان به یاد ماندنی استفاده کند. ظاهرا تیم توسعه گاتهام نایتس نیز به دنبال همین موضوع است و با جذب نیروی‌های مستعد، می‌خواهد خود را در این بخش تقویت کند.

آقای Mitch Dyer، نویسنده بازی‌های Star War Battlefront 2 و Squadrons در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد به تیم سازنده بازی Gotham Knights ملحق شده و از این پس در روند توسعه این عنوان نقش خواهد داشت. به گفته وی آن‌ها مشغول توسعه یک بازی خاص هستند.

بازی گاتهام نایتس در تاریخ نامشخصی در سال میلادی جاری عرضه خواهد شد.

سطح بندی قهرمانان در بازی Gotham Knights به طور خودکار خواهد بود

هر یک از شخصیت‌های بازی Gotham Knights ویژگی‌های خاصی در گیم پلی دارند و می‌توانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. Fleur Marty، تهیه کننده اجرایی و پاتریک ردینگ، کارگردان، در گفتگو با GamesRadar تأیید کردند که با پیشرفت داستان شخصیت‌ها به طور خودکار هم سطح می‌شوند.

از آنجا که پیشرفت داستان بین همه شخصیت‌ها مشترک است، همچنین منطقی است که شما مجبور نیستید هر بار که می‌خواهید تغییر دهید آنها را از ابتدا مرتب کنید. همچنین از نظر روایت ما بسیار منسجم عمل کردیم. از آنجایی که سایر اعضای خانواده بتمن همیشه به طریقی در پس زمینه حضور دارند، در حالی که شما در جهان برای مبارزه با جرم یا کشف رمز و راز بیرون هستید، آنها بیکار نخواهند ماند. بنابراین منطقی است که آنها نیز در حال پیشرفت و تقویت هستند. “

علیرغم نگرانی در مورد تأثیر عناصر co-op در داستان، ردینگ خاطرنشان کرد که این در واقع با جنبه دوگانه پویای سری بتمن متناسب است. همراه با جنگ، طراحی سطح برای تسهیل دو بازیکن طراحی شده است.

با وجود حالت همکاری، می‌توان کل بازی را به صورت انفرادی و بدون هیچ مشکلی انجام داد. شما قادرید هر نوع قهرمانی را به کار گیرید، اگر می‌خواهید با دو Batgirls یا دو Robins از عهده ماموریت برآیید، این کار را انجام دهید. بازی Gotham Knights  اواخر امسال برای Xbox Series X / S ، PS5 ، PS4 ، Xbox One و PC منتشر خواهد شد.

سه‌گانه Batman-Arkham به عنوان یکی از موفق‌ترین مجموعه بازی‌ها با محوریت شوالیه تاریکی و حتی ابرقهرمانی شناحته می‌شود. علی رغم اینکه این مجموعه همیشه محبوب و پول ساز بوده، ناشر به مدت ۵ سال هیچ محصولی در جهان را آن را معرفی و عرضه نکرد. سال میلادی گذشته بازی جدید استودیو «WB Games Montréal» معرفی شد و به انتظار طرفداران مجموعه پایان داد. بازی گاتهام نایتس شاید دنباله مستقیمی از مجموعه بتمن آرکام نباشد اما، مسلما از نظر بسیاری از ویژگی‌ها و المان‌های کلی شبیه به این مجموعه است و DNA بتمن آرکام در بازی حس می‌شود. با تمامی این تفاسیر اما، تفاوت‌هایی نیز در در طراحی بازی وجود دارد. به عنوان مصال سیستم لول آپ شدن و ارتقا گجت‌ها و تجهیزات بازی با نسخه‌های پیشین متفاوت است. سیستم مبارزات بازی نیز دستخوش تغییراتی شده‌است.

تهیه کننده بازی Gotham Knights در مصاحبه‌ای با وبسایت Gamesradar به تفصیل درباره این بازی توضیحاتی ارائه کرد. به گفته خانم Fleur Marty گاتهام نایتس ویژگی‌های زیادی از عناوین قبلی به ارث برده اما، سیستم مبارزات بازی مخصوص تجربه به صورت چنده نفره طراحی شده‌است:

ما سیستم مبارزات بازی را از ابتدا مخصوص تجربه بازی co-op طراحی کرده‌ایم. مسلما برخی از ویژگی‌ها و مکانیزم‌های مبارزات به سه‌گانه Batman Arkham شباهت دارد و برای افرادی که این سه‌گانه را تجربه کرده‌اند، کلیت مبارزات بازی آشنا خواهد بود اما، از بسیاری از جنبه‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد.

سازنده بازی Gotham Knights به طور ضمنی تاریخ انتشار بازی را فاش کرد

بیش از ۵ سال از انتشار آخرین نسخه سه گانه بتمن آرکام، بازی «Batman: Arkham Knight» می‌گذرد و در این مدت طرفداران این مجموعه منتظر انتشار یک نسخه جدید یا آغاز یک خط داستانی جدید در شهر گاتهام بودند. استودیو راک استدی مدت‌ها در سکوت خبری فرورفته بود و کسی از پروژه جدید آن‌ها خبر نداشت. کمپانی برادران وارنر نیز به عنوان ناشر از اظهار نظر درباره آینده بازی‌های بتمن خودداری می‌کرد.

آگوست سال میلادی جاری و در رویداد DC FanDome، کمپانی دی‌سی اطلاعات تازه‌ای درباره کمیک‎‌‎ها، فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی و بازی‌هایی در دست ساخت دارد، به هواداران ارائه داد. دو بازی «Suicide Squad: Kill the Justice League» محصول جدید راک استدی و بازی Gotham Knights معرفی شد.

استودیو «WB Montreal»، سازنده این عنوان در زمان معرفی بازی اعلام کرد مراحل ساخت در سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد اما، از ارائه جزئیات بیشتر خودداری نمود. اکانت رسمی استودیو در توئیتر به تازگی به مناسبت تبریک سال نوی میلادی تصویری را منتشر کرده که ممکن است تاریخ انتشار بازی را مشخص کند.

اکانت WB Montreal ضمن تبریک سال نو اقدام به انتشار تصویری کرده که پر از ایستراگ‌ها و اراجاعات فراوان برای هواداران شوالیه تاریکی است. در بخشی از تصویر، پستر به چشم می‌خورد که روز بعدی اجرای گروه «گریسون‌های پرنده (خانواده نایت وینگ)»  را اعلام می‌کند. در این پوستر به تاریخ ۱۶ جولای تا ۲۱ جولای اشاره شده‌اشت و همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد روز ۱۶ام جولای ۲۰۲۱ را به عنوان تاریخ انتشار بازی در نظر بگیرند.
شما در ادامه می‌توانید این تصویر را تماشا کنید:

تصاویر جدیدی از لباس‌های متنوع شخصیت‌های بازی Gotham Knights منتشر شد

شاید اولین نکته‌ای در بازی Gotham Knights توجه مخاطبان را جلب کند، عدم حضور بتمن در این عنوان باشد. توسعه دهندگان سعی کرده‌اند با استفاده از محبوبیت سایر ابرفهرمان‌های جهان D.C، جای خالی شوالیه تاریکی را پر کنند. تا کنون حضور سوپرهیروهایی نظیر نایت وینگ، سوپرگرل، رد هود و رابین تایید شده‌است. به سنت همیشگی مجموعه Batman Arkham، به احتمال زیاد برای هر ابرقهرمان لباس‌های زیادی طراحی شود و بازیکنان بتوانند از میان گزینه‌های مختلف، شخصیت محبوب خود را شخصی سازی کنند.

به تازگی آقای Andy Gagnon، طراح ارشد مراحل بازی، تصویری از بسته هدایایی که استودیو «WB Games Montreal» برای سازندگان گاتهام نایتس به مناسبت سال نو میلادی ارسال کرده، منتشر کرده‌است. روی این بسته‌ها، تصاویری از ابرقهرمان‌های بازی با لباس‌هایی غیر از لباس اصلی آن‌ها (لباسی که در تریلر معرفی بازی دیدیم)، به چشم می‌خورد. انتظار می‌رود شاهد حضور این لباس‌ها در نسخه نهایی بازی نیز باشیم. شما در ادامه می‌توانید این تصاویر را مشاهده کنید.

دنیای بازی Gotham Knights بزرگ و زنده خواهد بود

مدت‌ها بود که شایعه شد استودیو WB Montreal روی عنوانی از دنیای بتمن مشغول کار است. در نهایت طی DC Fandom، مشخص شده این بازی چیزی نیست جز Gotham Knights. در این بازی افراد باید در نقش چهار جوان ابرقهرمان دنیای DC ظاهر خواهند شد.

البته در دنیای گاتهام خبری از بتمن نیست و با چند قهرمان جوان دیگر رو به رو خواهید شد. اگر نسخه‌های قبلی Arkham یا همان Arkham Knight را به یاد آورید، متوجه خواهید شد که شهر بازی چندان زنده نبود. به تازگی در بلاگ پلی استیشن اطلاعاتی پیرامون دنیای بازی Gotham Knights آشکار شد.

نخست اینکه در شهر گاتهام بیش از ۵ منطقه گنجانده شده و بازیکنان در واقع با نقشه نسبتا بزرگ رو به رو هستند. گذشته از آن گفته شده شهر گاتهام برخلاف عناوین قبلی زنده بوده  و NPCهای پویایی را مشاهده خواهیم کرد.

با این حساب استودیو WB Montreal تلاش کرده یک بازی حقیقتا نسل نهمی را به طرفداران ارائه دهد. بازی که سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن ۵، ۴، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس وان و پی سی منتشر خواهد شد.

بازی Gotham Knights

پس از نزدیک به یک سال اشارات ضمنی و اخبار و شایعات فراوان بالاخره دیشب استودیو «WB Games» از جدیدترین بازی خود و اولین عنوان نسل بعد این استودیو رونمایی کرد. این عنوان که Gotham Knights نام دارد، بازیکنان را در نقش اعضای «Batfamily» قرار می‌دهد. این افراد وظیفه دارند بار دیگر و این بار در غیاب شوالیه تاریکی، گاتهام را از شر مجرمان آن رهایی دهند و یک بار دیگر این شهر را از کام مرگ بیرون بکشند.

با نمایش یک گیم‌پلی تریلر نسبتا طولانی مخاطبان کم و بیش با این عنوان آشنا شدند اما، سازندگان برای انتشار اطلاعات بیشتر مخاطبان را زیاد منتظر نکذاشتند و اطلاعات بیشتر از جهان و حال و هوای بازی ارائه کردند.

این بازی عنوانی جهان باز است که از ۵ مختلف تشکیل شده و بازیکنان با در اختیار داشتن “ابزار نقلیه متنوع” می‌توانند در گاتهام جابه‌جا شوند. مسلما قابلیت گلاید و استفاده از چنگک مشابه نسخه‌های پیشین Batman-Arkham است اما باید منتظر بود و دید سازندگان دیگر چه مواردی را برای دادن عمق به گیم‌پلی بازی افزوده‌اند. بازیکنان توانایی کنترل Batcycle را نیز خواهند داشت.

هر یک از چهار شخصیت اصلی درخت ارتقا مهارت و توانایی‌‌هایی گیم‌پلی مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال Batgirl یک “مبارز ماهر و یک هکر کم‌نظیر” است. وی در رشته کیک-باکسینگ و نینجوتسو استاد است. دیک گریسون (نایت وینگ)، “قدیمی‌ترین عضو گروه و یک رهبر بالفطره” است و از توانایی‌های آکروباتیک خود بخ خوبی بهره می‌برد.

رد هود یک “ضد قهرمان پرشور و خطرناک” است که با ترکیب قدرت بدنی بالا و مهارت بی‌نظیر تیراندازی‌اش به یک سلاح مرگبار برای دشمنان بدل می‌شود و در نهایت تیم دریک (رابین)، “استاد استدلال و تصمیم‌گیری سریع” با توانایی خارق‌العاده در مخفی‌کاری است.

بازی Gotham Knights برنامه ریزی شده سال ۲۰۲۱ دردسترس بازیکنان قرار گیرد. براساس تریلر انتشاریافته، بازیکنان می‌توانند در نقش هر یک از چهار شخصیت به تجربه بازی بپردازند

گذشته از آن بازی دارای دو بخش  Co-Op آنلاین و تک نفره آفلاین است. به گفته استودیو سازنده، Gotham Knights قرار است برای پی اس ۴، پی اس ۵، اکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و رایانه شخصی منتشر شود.

در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را تماشا کنید.

در اخباری مرتبط استودیو وارنر برادرز مونترال تایید کرده که بازی Gotham Knights هیچ ارتباطی با دنیای Batman: Arkham Knight ندارد. اخیرا وب سایت کمیک بوک در گفتگویی با عوامل سازنده بازی پرسشی داشته مبنی بر اینکه آیا بازیکنان در این نسخه ارتباطی با بازی Batman: Arkham Knight را شاهد خواهند بود که با پاسخ خیر مواجه شدند.
به گفته Warner Bros Games Montreal، داستان دنیای گاتهام نایت یک داستان تازه است و هیچ ارتباطی با بتمن آرکام نایت نخواهد داشت. نظر خود را درباره عنوان تازه استودیو وارنر برادرز مونترال به اشتراک بگذارید.
دیدگاه
۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

4 Replies to “تاریخ انتشار بازی Gotham Knights به سال ۲۰۲۲ موکول شد”

 1. دونفره افلاین هم میشه این بازی را بازی کرد مثلا دونفر تو یه دستگاه افلاین بازی کنن

  ۱ ۰
  1. Zeus گفت:

   نه داداش ولی آنلاین میشه ۲ نفره بازی کرد

   ۰ ۰
 2. لطفا جواب بدید

  ۱ ۰