نینتندو سوییچ در صدر جدول پرفروش‌ترین کنسول‌های ماه فوریه قرار گرفت

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ , ۲۱:۱۵

آمار فروش سخت‌افزاری ماه فوریه خبر از حمکرانی مطلق کنسول نینتندو سوییچ می‌دهد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار، همراه دنیای بازی باشید.

فوریه ۲۰۲۱ میلادی ماه بسیار موفق برای کمپانی نینتندو و کنسول هیبریدی آن بود. بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury، جدیدترین انحصاری سوئیچ به پرفروش‌ترین بازی این ماه تبدیل شد و درآمد حاص از فروش کنسول نینتندو سوئیچ در این ماه نیز بالغ بر ۴۰۶ میلیون دلار بود که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، ۱۲۱ درصد رشد داشته‌است.

آقای Mat Piscatella، تحلیلگر وبسایت VentureBeat این آ»ار را یک موفقیت بزرگ باری نینتندو و کنسول آن می‌داند. در طول تاریخ صنعت گیم تنها کنسول Wii در فوریه ۲۰۱۱ توانسته بود از نظر دلاری آمار بهتری را ثبت کند. کنسول Wii در آن ماه بالغ بر ۴۶۸ میلیون دلار فروخته بود. در مجموعه تا به امروز مخاطبان در سراسر دنیا بالغ بر ۷۲۴ میلیون دلار هزینه صرف سخت‌افزارهای گیمینگ کرده‌اند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۳۰ درصد رشد داشته‌است.

ظاهرا سال ۲۰۲۱ سال خوبی برای صنعت گیمینگ و فعالان این حوزه خواهد بود.

بازی‌های جدید نینتندو سوییچ “در زمان مناسب” رونمایی خواهند شد

با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر در دست داریم عناوین بزرگ و AAA زیادی برای نینتندو سوئیچ در سال ۲۰۲۱ معرفی نشده‌اند و فارغ از چند بازی معدود مانند Monster Hunter Rise و Mario 3D World بازی برجسته دیگری فعلا در پنجره عرضه نینتندو در بازه سال ۲۰۲۱ میلادی وجود ندارد.

به گفته رئیس Nintendo، آقای Shuntaro Furukawa جندین بازی جدید برای نینتندو سوییچ در بازه سال مالی آینده شرکت عرضه خواهد شد. وی در گفت و گویی با سرمایه گذاران اعلام نمود شرکت بازی‌های جدیدی را برای عرضه بازه سال مالی آینده، از آوریل ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ در نظر گرفته و “در زمان مناسب” از آن‌ها رونمایی خواهد نمود. به گفته Furukawa این بازی‌ها از تنوع بالا و کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

نینتندو سوییچ به فروش فوق‌العاده ۷۹ میلیون دستگاه رسید

کنسول سوییچ همچنان در میزان فروش می‌تازد و رقم‌های بزرگی را پشت سر می‌گذارد. حتی با وجود شایعات عرضه نسخه قوی‌تر سوییچ، باز هم این کنسول در میزان فروش بی‌نظیر عمل کرده است. در گزارش مالی اخیر نینتندو، مشخص شد که سوییچ در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۱۱.۵۷ میلیون دستگاه فروخته است. سوییچ در طول حیاتش حدود ۷۹.۸۷ میلیون دستگاه فروخته است و آمار فروش کنسول ۳DS را پشت سر گذاشت.

فروش سخت‌افزار سال به سال ۷.۱ درصد افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه، ممکن است که نینتندو تغییراتی در دیدگاه خود اعمال کند. شرکت پیش‌بینی کرده بود که از آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ حدود ۲۴ میلیون دستگاه بفروشد. بنابراین با میزان فروش بالای سوییچ و عرضه عناوینی مثل Braverly Default 2، این رقم به ۲۶.۵ میلیون برسد . حتی قبل از رسیدن به پایان سال مالی به این رقم دست یابد.

عرضه بازی‌هایی مثل Animal Crossing: New Horizon، Ring Fit Adventure و Super Mario 3D All-stars تاثیر مهمی در فروش سوییچ داشتند.

آمار فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از مرز ۱۸ میلیون دستگاه عبور کرد

موفقیت بی‎‌نظیر تجاری نینتندو با کنسول نینتندو سوییچ بر هیچ کس پوشیده نیست. نینتندو با این کنسول دائما آمارها و رکوردهای جدیدی از به ثبت می‌رساند، به عنوان مثال این کنسول در سال میلادی گذشته چه از نظر مبلغ فروش و چه از نظر تعداد دستگاه‌های فروخته شده، به پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده تبدیل شد. علی رغم لانچ موفق کنسول‌های نسل نهم مایکروسافت و سونی، همچنان آمار فروش سوئیچج در ژاپن نیز خیره‌کننده است.

چندی پیش خبری منتشر شده مبنی بر اینکه آمار فروش نینتندو سوییچ بالغ بر ۸۷ درصد آمار فروش کنسولی در ژاپن را تصاحب کرده‌است. حال پرسشی که مطرح می‌شود این درصد از نظر عددی چه مقدار است. مجله فامیتسو در گزارش خود اعلام کرده آمار فروش کنسول هیبریدی نینتندو از مرز ۱۸ میلیون نسخه عبور کرده‌است. با بررسی آمار فروش دومین کنسول پرفروش در ژاپن، PS4 و PS4 Pro متوجه می‌شویم این دو کنوسل در مجموعه ۹.۳ میلیون نسخه فروخته‌اند و این اختلاف فاحش عملکرد بی‌نظیر نینتندو در ژاپن را نمایان می‌کند.

نینتندو سوییچ بیش از ۸۷ درصد آمار فروش کنسولی سال ۲۰۲۰ در ژاپن را از آن خود کرد

طی سال میلادی گذشته دئما شاهد انتشار آمارها و گزارش‌های مختلفی بودیم که خبر از فروش شگفت‌انگیز کنسول هبریدی تینتندو می‌دادند. بی‌شک برنده سال ۲۰۲۰ از نظر آمار فروش نینتندو است و مایکروسافت و سونی حتی در کشورهایی که پیشتر نینتندو چندان در آن‌ها شناخته شده نبود، از این کمپانی شکست خوردند. بی‌شک کشور ژاپن همیشه محل حکمرانی نینتندو بوده و محصولات این کمپانی همواره با استقبال خوبی از سوی مخاطبان ژاپنی مواجه شده‌اند. سال ۲۰۲۰ نیز از این قاعده مستثنا نیست.

به گزارش مچله فامیتسو، کنسول نینتندو سوییچ بیش از ۸۷ درصد آمار فروش کنسولی در ۲۰۲۰ کشوز ژاپن را از آن خود کرده‌است. مسلما عرضه کنسول‌های نسل نهم سونی و مایکروسافت و نزدیک شدن کنسول PS4 و Xbox One به سال‌های پایانی در این آمار بی‌تاثیر نیست اما، همچنان این آمار خارق‌العاده جلوه می‌کند.

در آمار فروش بازی‌ها نیز همه چیز به نفع نینتندو است. دو عنوان انحصاری سوییچ، Animal Crossing: New Horizons و Ring Fit Adventure در صدر عناوین پرفروش سال ۲۰۲۰ میلادی در ژاپن قرار دارند. تنها بازی حاضر در لیست که روی پلتفرم سوئیچ عرضه نشده، بازی Final Fantasy 7 Remake است.

در ادامه می‌توانید لیست ده عنوان پرفروش سال ۲۰۲۰ میلادی در ژاپن را بررسی کنید:

۱. Animal Crossing: New Horizons ۶,۳۷۸,۱۰۳
۲. Ring Fit Adventure ۱,۵۹۱,۳۶۶
۳. Momotaro Dentetsu: Showa Heisei Reiwa mo Teiban! ۱,۲۳۳,۰۲۳
۴. Final Fantasy 7 Remake ۹۴۹,۳۷۹
۵. Pokémon Sword/Shield ۸۹۲,۴۵۶
۶. Mario Kart 8: Deluxe ۷۹۸,۱۷۴
۷. Super Smash Bros Ultimate ۵۶۰,۱۲۲
۸. Minecraft: Switch Edition ۵۵۶,۹۸۲
۹. Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics ۵۱۹,۶۴۹
۱۰. Super Mario 3D All-Stars ۴۹۲,۶۲۰

از باندل Mario Red & Blue نینتندو سوییچ رونمایی شد 

امروز کمپانی نینتندو از اولین تریلر نسخه سوییچ بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury رونمایی کرد. این نسخه ویژه علاوه بر ارائه نسخه عرضه شده برای کنسول wii و تمامی بسته‌های الحاقی، از پیشرفت‌های بصری و اجرایی نیز بهره می‌برد. در کنار این تریلر از باندل جدید نینتندو سوئیچ نیز رونمایی شد.

ورژن Mario Red & Blue هم‌زمان با بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در روز جمعه مورخ ۲۴ام بهمن ماه ۹۹ (۱۲ام فوریه ۲۰۲۱) عرضه می‌شود. قیمت این باندل ۳۰۰ دلار خواهد بود.
شما در ادامه می‌توانید تصاویر منتشر شده از این کنسول را تماشا کنید:

نینتندو سوییچ به پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ در انگلیس تبدیل شد

نینتندو با آخرین کنسول خود یعنی نینتندو سوییچ، معدن طلای کاملاً مطلوبی را به‌دست آورده است. با ورود به چهارمین سال انتشار آن، این سیستم همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد. حتی برخی پیش‌بینی می‌کنند با وجود کنسول‌های جدید در بازار، بیشترین ‌میزان فروش در سال ۲۰۲۱ ره به‌دست می‌آورد. اگر می‌خواهید بدانید که این کنسول تا چه حد موفق بوده است، بهتر است به جدول فروش انگلستان نگاهی بیاندازید.

طبق گفته کریستوفر درین از GamesIndustry، نینتندو سوییچ بیش از همه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در منطقه انگلیس فروش داشته است. متاسفانه هیچ آمار دقیقی داده نشده است. با این حال، در منطقه‌ای که نینتندو به طور کلی محبوب‌ترین نیست، این میزان فروش یک موفقیت چشمگیر است.
شایعاتی پیرامون این موضوع وجود دارد که نسخه جدید نینتندو سوئیچ نیز قرار است امسال منتشر شود، اما هنوز تأیید نشده است.

تحلیلگران با توجه به کمبود کنسول‌های نسل نهمی کمپانی سونی و مایکروسافت، میزان فروش بیشتر نینتندو سوییچ نسبت به آن‌ها را پیش‌بینی کرده‌اند. با دنیای بازی همراه باشید.

از نوامبر گذشته، ما در نسل جدید کنسول‌ها هستیم زیرا سونی و مایکروسافت به ترتیب PS5 و Xbox Series X / S خود را راه اندازی کرده‌اند. با توجه به مشکلات مختلف COVID، مدیریت این بحران مشکل بود و تا حدود زیادی روی عرضه‌ی کنسول‌ها تأثیر گذاشت. با این حال نمی توان نینتندو را فراموش کرد، زیرا آنها علی رغم انتشار کنسول‌های نسل نهمی به طور مداوم فروش می‌کند و در همان ماه نوامبر برای خودش بسیار خوب عمل کرده است. حتی برخی می گویند که سال ۲۰۲۱ همچنان سال Switch است.
نینتندو کنسول جدید خود را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد، اما تاکنون هیچ نشانه‌ای از کند شدن سرعت فروش نشان نداده است. در GamesIndustry، چندین تحلیلگر حدس زدند که سال جدید چگونه است. در کمال تعجب، چندین نفر از آن‌ها با وجود کنسول‌های جدید، در سال ۲۰۲۱ فروش بیشتر نینتندو نسبت به آن‌ها را پیش‌بینی کردند. یکی از بزرگترین دلایل برخی، Switch Pro بود که شایعات زیادی درباره آن مطرح شده است. فقط این نیست، Mat Piscatella از NPD فکر می کند که این کنسول فقط یک نسخه جدید نیست، بلکه به محتوای جدید و تبلیغات تهاجمی نیز منجر خواهد شد.
در حالی که هیچ یک از تحلیلگران به صراحت به آن اشاره نمی‌کنند، عامل دیگر مسائل مربوط به کمبود کنسول‌های نسل نهمی است. مایکروسافت اخیراً اشاراتی داشته است که ممکن است در تابستان شاهد تولید انبوه Xbox Series X / S باشیم و احتمالاً سونی نیز همین کار را انجام می‌دهد. بنابراین، اگر نینتندو بتواند تولید خود را ثابت نگه دارد، موفق خواهد شد.

نینتندو سوئیچ بیش از ۱.۳ میلیون واحد فروش داشته به پرفروش ترین کنسول در ماه نوامبر تبدیل شده است. با دنیای بازی همراه باشید.

نینتندو سوییچ طی چند ماه اخیر بالاترین فروش کنسول در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. یکی از دلایل این امر، کاهش فروش PS4 و Xbox One در ماه های اخیر بوده است. باوجود عرضه کنسول های نسل نهمی، اما نینتندو سوئیچ در جایگاه نخست قرار گرفت.
گروه NPD اخیراً گزارش داد که کنسول Nintendo Switch و Nintendo Switch Lite به لطف افزایش فروش در روزهای شکرگذاری و جمعه سیاه، بیش از ۱.۳۵ میلیون واحد در ایالات متحده در طی ماه نوامبر فروخته است. اکنون سوئیچ در سال ۲۰۲۰ تاکنون ۶.۹۲ میلیون دستگاه در ایالات متحده به فروش رسانده است که ۴۲۶۰۰۰ واحد بیشتر از تعداد واحدهای فروخته شده این محصول در سال ۲۰۱۹ بوده است. این همچنین بدان معنا است که کنسول Nintendo Switch به مدت ۲۴ ماه در صدر جدول فروش کنسول ها قرار داشته که رکورد جدیدی است.
آنچه که قابل توجه است این است که کنسول های PS5 و Xbox Series X / S نیز در ماه نوامبر منتشر شد. آنها موفق به فروش قابل توجهی در تمام مناطق شده اند، بنابراین فروش بالای سوئیچ یک موفقیت چشمگیر است.

نینتندو سوییچ بهترین ماه اکتبر تاریخ خود را در ایالات متحده تجربه کرده است.برای اطلاعات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

به طور قابل توجهی،تمرکز بسیاری از بازیکنان و رسانه‌های صنعت ویدئو گیم روی کنسول‌های نسل بعدی از مایکروسافت و سونی بوده است.اما حداقل اینکه فراموش نکنید،نینتندو با جدید‌ترین دستگاه خود یعنی نینتندو سوییچ در حال کسب موفقیت‌های زیادی است.هم اکنون فروش این کنسول از حدود ۷۰ میلیون واحد در سراسر جهان عبور کرده است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد.حتی سرعت فروش آن،روز به روز در حال افزایش است.
همانطور که از طریق Business Wire گزارش شده است،نینتندو در بیانیه مطبوعاتی فاش کرد که نینتندو سوئیچ در ماه اکتبر، ۷۳۵،۹۲۶ واحد در ایالات متحده فروخته است.این بهترین ماه اکتبر برای این پلتفرم از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۷ بوده است.این میزان فروش،سوییچ را به دومین کنسول خانگی پر فروش در ماه اکتبر در منطقه تبدیل می.کند.رتبه اول در اختیار کنسول Wii خود نینتندو است که موفق به فروش ۸۰۷،۰۰۰ واحد بیش از یک دهه قبل در اکتبر ۲۰۰۸ شده بود.
برخی حتی حدس زده‌اند که نینتندو سوییچ از نظر میزان فروش می‌تواند PS5 و Xbox Series X / S را در این فصل تعطیلات به دلیل مشکلات موجود در آن کنسول‌ها و تقاضای زیاد برای کنسول نینتندو سوییچ، پشت سر بگذارد.همچنین گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر احتمال انتشار مدل قویتر این پلتفرم در سال آینده وجود دارد.

فروش نینتندو سوییچ در سراسر جهان به ۶۸.۳ میلیون واحد رسید.با سایت دنیای بازی همراه باشید.

کمپانی نینتندو آخرین گزارش درآمد خود را منتشر کرده و اعلام کرده است که نینتندو سوئیچ تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۶۸.۳ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است.این در حالی است که تعداد واحدهای فروخته شده در ماه آگوست ۶۱.۴۴ میلیون واحد بود و در سه ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۶.۸۶ میلیون نینتندو سوئیچ فروخته شده است.در این سه ماهه گذشته نیز فروش نرم افزار به ۴۹.۸۱ میلیون رسیده است.
این شرکت از آن زمان پیش بینی خود را برای واحدهای فروخته شده از آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ از ۱۹ میلیون به ۲۴ میلیون واحد تنظیم کرده است.در حالی که هنوز عناوین بزرگی برای عرضه باقی مانده است،مانند Hyrule Warriors: Age of Calamity و Bravely Default 2،احتمال اینکه نینتندو به این رقم برسد بسیار زیاد می‌باشد.بنظر می‌رسد که شایعه مربوط به انتشار نینتندو سوئیچ پرو در سال ۲۰۲۱ نیز حقیقت دارد.
همچنین بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity در تاریخ ۲۰ نوامبر(۳۰ آبان) منتشر می‌شود.نسخه آزمایشی رایگان این بازی اکنون در فروشگاه اینترنتی نینتندو در دسترس است.عنوان Bravely Default 2 نیز در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

یکی از مواردی که موجب موفقیت کنسول نینتندو سوئیچ شد، کنترلرهای جذاب جوی کان بود، این کنترلرها طراحی با ارگونومی بالا داشته و تجربه گیم پلی لذت بخشی رقم می‌زنند. با دنیای بازی همراه باشید.

از زمان عرضه نینتندو سوئیچ، چند سالی گذشته و شرکت ژاپنی موفق شد به سطح فروش بالایی دست یابد. در حالی که قیمت هر کنترلر جوی کان به ۴۹ دلار می‌رسد، اما نینتندو تصمیم گرفت کاهش قیمتی را برای این کنترلر در بازار آمریکای شمالی در نظر گیرد.

هم اکنون صاحبان نینتندو سوئیچ در امریکای شمالی می‌توانند کنترلر را با قیمت ۳۹ دلار خریداری کنند که نسبت به قیمت اصلی، ۱۰ دلار کاهش قیمت پیدا کرد. قطعا با این کاهش قیمت کل دو کنترلر کمتر از حالت اصلی است و افراد می‌توانند خرید مقرون به صرفه‌ای داشته باشند.

امیدواریم چنین کاهشی در سایر مناطق نیز صورت گیرد و تنها به امریکای شمالی ختم نشود. اخیرا پتنتی توسط نینتندو به ثبت رسید که نشان می‌داد این شرکت در حال توسعه کنترلرهای جدید و مستقل جوی کان است.

مشخص نیست برنامه این شرکت برای جوی کان‌های نسل جدید چیست.

دو کنسول ۳DS و Wii U نتوانستند آن چنان موفقیتی برای نینتندو رقم زنند. Wii U رکود اقتصادی سختی داشت اما ۳DS دستی بهتر بود. نینتندو تصمیم گرفت کنسول بازی هیبریدی را در بازار عرضه کند که جایگزین هر دو مدل باشد.

به گزارش گروه NPD، برای بیست و دومین ماه متوالی، سوییچ موفق شد همچنان پرفروش‌ترین سیستم بازی بازار ایالات متحده شود. از دسامبر ۲۰۱۸ این موفقیت شروع شد و همچنان ادامه دارد.

رکورد قبلی در دست Xbox 360 قرار داشت که از آگوست ۲۰۱۱ تا آوریل ۲۰۱۳ به مدت ۲۱ ماه پرفروش‌ترین سیستم گیمینگ این بازار بود. احتمال دارد در اکتبر امسال نیز سوییچ را صدرنشین فهرست مشاهده کنیم.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا با آغاز نسل جدید کنسول‌ها تغییری به وجود خواهد آمد یا خیر.


کنسول هیبریدی نینتندو طی چند ماهه گذشته توانست فروش خیره کننده‌ای در ایالات متحده کسب کند. حال طبق اعلام گروه NPD باری دیگر در ماه آگوست موفق شد بالاترین فروش در میان سایر کنسول‌ها داشته باشد.

رکورد قبلی فروش به نینتندو Wii اختصاص داشته که از سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد. براساس این گزارش میزان فروش سوییچ نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است. هزینه سخت افزاری که گیمرهای ایالات متحده در ماه آگوست کردند، ۲۲۹ میلیون دلار بوده که ۳۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد. گذشته از آن هزینه تولید هم افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

در همین بین دو بازی Madden NFL 21 و EA Sports UFC 4 هم موفق شدند صدر چارتز قرار گیرند.

با اینکه دو کنسول PS4 و Xbox One به زودی زیر سایه برادران نسل نهمی خود قرار خواهند گرفت و آمار فروش آن‌ها رو به افول است اما، کنسول هیبدریدی نینتندو روز به روز محبوب و محبوب‌تر می‌شود و می‌توان به این موضوع از آمار موفق فروش آن پی برد. کنسول نینتندو سوئیچ مدتی است که به پر فروش‌ترین کنسول ماهانه در آمریکا و اروپا بدل شده و ماه آگوست سال جاری نیز از این قاعده مستثنا نیست. اخیرا گروه تحلیلی NPD اطلاعاتی را از گراشات فروش نینتندو استخراج کرده و تحلیلی بر اساس آن‌ها ارائه داده‌است.

در واقع بر اساس آمار سوئیچ موفق شده به پر فروش‌ترین کنسول ماه آگوست در تمامی ادوار بدل شود. پیش از این نیز این رکورد در اختیار یکی از کنسول‌های کمپانی نینتدو بود. کنسول Wii از سال ۲۰۰۸ تا کنون این رکورد را در اختیار داشت. در مجموع ماه آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی، ماه پر فروشی برای سخت‌افزارهای گیمینگ بوده و نسبت به ماه آگوست سال گذشته، ۳۷% درصد رشد داشته‌است. در سال میلادی جاری نیز کنسول‌های ۲۳% بیشتر از سال گذشته فروش داشته‌اند.

شایعه: یک مدل بهینه یافته از کنسول نینتندو سوئیچ در دست توسعه قرار دارد

از اوایل سال ۲۰۱۹ شایعاتی وجود داشت که کمپانی نینتندو قصد دارد تا چند مدل دیگر از کنسول شگفت‌انگیز سوییچ را رونمایی و عرضه کند. اگرچه این کمپانی در زمان رونمایی از Switch Lite اعلام کرد که در حال حاضر قصد ندارد تا مدل دیگری از سوییچ را عرضه کند، اما این روزها گزارشات و شایعات پیرامون عرضه یک مدل قوی‌تر سوییچ، بسیار شدت یافته است.

طبق گزارش وبسایت Daily News که بر اساس منابع رسمی از زنجیره تامین Nintendo Switch شکل گرفته است، نسخه جدیدی از کنسول سوییچ در دست توسعه قرار دارد که احتمالا در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. ظاهرا این مدل جدید از کیفیت نمایش بهتری برخوردار است و سیستم تعاملی سخت‌افزار را ارتقا خواهد داد.

با عرضه کنسول‌های PS5 و Xbox Series X در اواخر سال جاری میلادی، تفاوت سخت‌افزاری میان این کنسول‌ها و نینتندو سوئیچ بسیار بیشتر خواهد شد. اختلافی که در نسل فعلی بازی‌های ویدوئویی نیز به‌شدت احساس می‌شود. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که کمپانی نینتندو، عرضه یک کنسول با سخت‌افزار قوی‌تر را در برنامه خود داشته باشد. البته این اطلاعات تایید شده نیستند. بنابراین باید تا اعلام رسمی نینتندو صبر کنیم.

از طرف دیگر داده‌های فروش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بازی‌های ویدئویی در ماه جولای، به واسطه گزارش NPD Group توسط وبسایت GamesBeat منتشر شده است که میزان فروش سخت‌افزارهای مدیوم ویدیوگیم را در دو جنبه تعدادی و دلاری ارائه می‌دهد. کنسول نینتندو سوییچ، بالاترین فروش در ایالات متحده را در ماه جولای را از آن خود کرده است. این رتبه برای سخت‌افزار مجموعه نینتندو در هر دو مقیاس تعداد فروش و فروش دلاری است. نینتندو سوییچ همچنین تا امروز پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ است.

کنسول‌های PS4 و Xbox One در ماه‌های اخیر، با توجه به شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی مردم در سطح جهان، فروش بالاتری داشته‌اند. اما اکنون به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به عرضه نسل بعدی کنسول‌های بازی‌های ویدئویی در تعطیلات پایان سال میلادی ۲۰۲۰، میزان فروش هر دو سخت‌افزار کاهش یافته است.

از طرف دیگر، کنسول سوییچ با قدرت به فروش خود ادامه می‌‌دهد. هرچند که به نظر می‌رسد حجم قابل ملاحظه‌ای از این فروش مربوط به بازی Animal Crossing: New Horizons باشد. به‌تازگی بود که کمپانی نینتندو اعلام کرد که فروش جهانی کنسول نینتندو سوئیچ از ابتدای عرضه خود، به تعداد ۶۱.۴۴ میلیون واحد رسیده است.

ماه‌های غریبی را پشت سر می‌گذاریم. با وجود قوانین قرنطینه و ماندن در خانه، افزایش شدید استفاده از ابزار‌ها و امکانات سرگرمی رخ‌ داده است که بازی‌های ویدیویی یکی از مهم‌ترین آنهاست.

این مساله متاسفانه به کمبودهای به وجود آمده در منابع و تجهیزات مورد نیاز ویدئوگیم منجر شده است. با توجه به اینکه چین اولین و بزرگترین کشوری بوده که درگیر فراگیری ویروس کرونا شده است، بسیاری از خطوط تولید در آن کشور موقتاً متوقف شده است.

یکی از مجموعه‌های متاثر از این اثر منفی، شرکت نینتندو بوده است که شیوع ویروس کرونا و شرایط ایجاد‌شده پس از آن، تولید کنسول Nintendo Swtich را دچار مشکلاتی کرده بود. اکنون این مجموعه برای بازگشت به بازارهای جهانی و جبران کمبود‌های عرضه آماده است.

سخنگوی مجموعه نینتندو در گفتگو با روزنامه مالی Nikkei گفته است که کمپانی نیتندو، ظرفیت خط تولید خود را در سال جاری ۱۰ درصد افزایش خواهند داد. این مساله برای کمک به پاسخگویی تقاضای زیاد به وجود آمده در صنعت سرگرمی برنامه‌ریزی شده است. همچنین با افزایش میزان تولید کنسول سوییچ، میزان کلی عرضه این کنسول در انتهای سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش خواهد داشت. البته به نظر می‌رسد که هنوز قطعیتی در خصوص چگونگی این روند وجود نداشته باشد و هنوز مشخص نیست که آیا نینتندو قادر به برآورده کردن تقاضای موجود هست یا خیر.

ما به عنوان تامین‌کننده امیدواریم که بتوانیم نسبت به افزایش تقاضای بازار تولید خود پاسخگو باشیم. اما برای تهیه برخی از قطعات اولیه، چشم‌انداز ما نامشخص است و نمی‌توان دقیقاً تعداد کنسول‌های قابل تولید نینتندو سوییچ را پیش‌بینی کرد.

آخرین کنسول عرضه‌شده توسط کمپانی نیتندو بسیار خوب عمل کرده است و توانسته به پرفروش‌ترین کنسول ماه فوریه ۲۰۲۰ تبدیل شود. به نظر می‌رسد این فروش بالا در سال جاری ادامه داشته باشد.

نظرات خود را در مورد کنسول نینتندو سوئیچ با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “نینتندو سوییچ در صدر جدول پرفروش‌ترین کنسول‌های ماه فوریه قرار گرفت”

  1. Hossein گفت:

    این نینتندو نمی خواد نسل جدیدی معرفی کنه؟ به نظرم این سوییچ رو اگه آپگرید کنه با یه سی پی یو خفن، خیلی باحال میشه :n:

    ۳ ۰
    1. نینتندو در سال‌های اخیر نشون داده که در زمینه معرفی و فروش کنسول‌های خودش، کاری به سیاست‌ها و رقابت‌های سونی و مایکروسافت نداره و تا حد زیادی به صورت مستقل فعالیت می‌کنه.

      ۱ ۱