بازی Artifact

بازی Artifact رایگان خواهد شد؛ روند تولید به اتمام رسید

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ , ۰۰:۰۱

بزودی روند تولید بازی Artifact به پایان خواهد رسید و زین پس این بازی به صورت رایگان عرضه خواهد شد. با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت Valve بعد از مدت‌ها دوری از ساخت بازی، سال پیش با عرضه Half life: Alyx به میدان بازگشت و نشان داد که هنوز توانایی ساخت بازی بزرگ با کیفیتی بالا را دارد. با این حال هف لایف به عنوان بازگشت آن‌ها به بازی‌سازی محسوب نمی‌شود. در نوامبر سال ۲۰۱۸، والو اقدام به عرضه بازی کارتی‌ای به نام Artifact کرد که بلافاصله با دیدگاه منفی مخاطبان رو به رو شد و مخاطبان کمی پیدا کرد.

بعد از عرضه بازی، طولی نکشید که Valve دوباره روی بازی مشغول شد تا بزرگ‌ترین مشکلات بازی را حل و فصل کند و بدین ترتیب Artifact 2.0 وارد فاز بتا شد. به نظر می‌رسد که با وجود ساخت نسخه دوم هم، هیچ‌کدام از دو بازی به آن جایگاهی که مد نظر Valve بود نرسید. به تازگی استودیو اعلام کرد که با اتمام پروسه تولید دو نسخه بازی، هر دو ورژن به صورت رایگان‌ (Free-to-Play) عرضه خواهند شد.

در گزارش اخیر Valve آمده است که با وجود فروش خوب بازی، میزان بازیکنان به طور چشم‌گیری افت کرده است. این اتفاق باعث شد که استودیو مسیر سرویس‌محور بودن بازی و آپدیت بازی در طول زمان را تغییر دهد و تصمیم گرفت به طور کلی مکانیک‌های بازی را مجددا ارزیابی کند.

حدود یک سال و نیم است که تیم سازنده Artifact روی ریبوت بازی کار می‌کنند. Valve به صورت کلی از عملکرد بازی راضی است و به بسیاری از اهداف جانبی‌اش را به رسیده است؛ اما هنوز تعداد بازیکنان فعال به حدی نرسیده است که تیم سازنده را قانع کند تا پروسه تولید بازی را جلو ببرد. بنابراین آن‌ها تصمیم گرفتند که به طور کلی روند ساخت Artifact 2.0 را متوقف کنند.

تغییرات زیر به دو نسخه موجود بازی افزوده خواهد شد:

تغییرات Artifact Classic:

  • بازی به طور کل رایگان خواهد ش
  • د.تمام کارت‌های بازی رایگان می‌شود. شما دیگر قادر به خرید پک کارت نیستید.
  • کارت‌های خریداری‌شده توسط بازیکنان به نسخه Special Collector تبدیل خواهد شد و قابل خرید و فروش است. محل خرید و فروش از خود بازی حذف خواهد شد.
  • تیکت‌های پولی رویداد‌ها حذف می‌شوند.
  • مشتریانی که برای بازی پول داده‌اند هم‌چنان پک‌های کلکسیونی دریافت می‌کنند؛ کسانی که به رایگان دریافت کنند خیر.

تغییرات Artifact Foundry:

  • بازی به طور کل رایگان خواهد شد.
  • بازیکنان با باز‌ی‌کردن به کارت‌ها دسترسی خواهند داشت. تمام کارت‌ها از این طریق به دست می‌آیند.
  • تمام کارت‌های نهایی در بازی قرار دارند

با آخرین آپدیت،‌ بازی Artifact رایگان خواهد شد و همگان به آن دسترسی خواهند داشت. با این مسیر، Valve تمرکزش را روی ساخت بازی‌های دیگر خواهد گذاشت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: