بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN

توسط محمد حسن نجفی در ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ , ۲۰:۱۲

در این مقاله با ما همراه باشید، تا با بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بهترین‌ بازی از نظر IGN آشنا شویم. لیستی که پر از بازی‌های مشهور است؛ از اساسین کرید والهالا گرفته تا سایبرپانک و آثاری مستقل.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی ۱۳ Sentinels: Aegis RIM

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Vanillaware

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

Vanillaware همیشه یکی از استدیو‌هایی بوده که بازی‌های به مراتب باکیفیتی را عرضه می‌کند. اما ۱۳ Sentinels اولین اثری است که این شرکت مانور زیادی روی داستان پردازی آن داشته و تلاش زیادی می‌کند تا یک روایت جذاب ارائه بدهد. بازی انقدر چیز‌های جدید برای ارائه کردن دارد که حتی بعد از بیست ساعت بازی کردن نیز، از آن خسته نمی‌شوید. سخت‌ترین بخش توسعه و البته مهم‌ترین بخش‌های ۱۳ Sentinels را می‌توان شخصیت‌پردازی و داستان تأثیر گذار و جذاب آن دانست.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Amnesia: Rebirth

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

سازنده: Frictional Games

Amnesia: Rebirth اثری است که به خوبی بالانسی را بین تاریکی و روشنایی ایجاد می‌کند. البته مکانیک‌های گیم‌پلی چیز‌های زیاد و جدیدی برای ارائه در اختیار شما قرار نمی‌دهند. اما تلاش بازی این است که شما به داستان آن جذب و درگیر کند. به جرات می‌توان گفت داستان بازی Amnesia: Rebirth یکی از درگیر کننده و با کیفیت‌ترین‌های ژانر وحشت در چندوقت اخیر است.

بررسی بازی Amnesia: Rebirth را در این لینک بخوانید

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Assassin’s Creed Valhalla

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/ ایکس باکس سری اس، استادیا، رایانه‌های شخصی

سازنده: Ubisoft

اساسین کرید والهالا یک شروع بزرگ و بسیار زیبا در این سری بازی را رقم زد؛ با ورود به دوران وایکینگ‌ها که خواهان بسیار زیادی دارد؛ بعد از دوران تاریکی‌های لندن، سیاست‌های کثیف و خیانت‌های پشت سر هم. در بخش گیم پلی نیز شاهد نوآوری‌های زیادی به خصوص در سیستم مبارزاتی بازی هستیم، به طوری که این سیستم کاملاً تغییر کرده و حس و حال بهتری را به بازیکن القا می‌کند.

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla را در این لینک بخوانید

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Astro’s Playroom

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۵

سازنده: SIE Japan Studio

اثری که همراه با کنسول پلی استیشن ۵ عرضه می‌شود، واقعاً خیره کننده است. Astro’s Playroom بیشتر به یک نمایش تکنیکی از قدرت و قابلیت‌های کنسول جدید سونی شباهت دارد، اما با ایده‌های ناب و استفاده از دوال سنس همراه شده تا بازیکن را به جست و جو در دنیای آن ترغیب کند.

بهترین‌ بازی ها از نظر IGN – بازی Battletoads

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی

سازنده: Rara و  Dlala Studios

نسخه‌ی جدید Battletoads تمام نکات و المان‌هایی که باعث خاطره‌انگیز شدن عنوان ارجینال NES شده بود را، در یک قالب ارائه می‌دهد. همچنین با اضافه کردن المان‌های جدید حالت دوستانه‌تر و بانمک‌تری نیز به خود گرفته و استایلی جدید را خلق کرده است.

 

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Black Mesa

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی

سازنده: Crowbar Collective

Black Mesa اثری که در اصل بازسازی نسخه‌ی اول Half-Life توسط طرفداران بازی است. ولو که شاهد این اتفاق بود اجازه داد تا بازی به صورت رسمی و جهانی نیز عرضه شود. در این نسخه شاهد ارتقای اجزای مختلف بازی هستیم؛ از گرافیک و جزئیات فنی گرفته تا افزایش Npcها و حتی داستان‌های فرعی جدید برای بازیکن تا بیشتر در این شاهکار غرق شود. البته مشکلاتی هم وجود دارند برای مثال کیفیت پایین مدل شخصیت‌ها که بعضی اوقات در حد و ظاهر عناوین برتر ظاهر نمی‌شوند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Bloodroots

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ

سازنده: Paper Cult

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

این اثر به‌قدری جذاب است که بازیکنان زیادی حتی بعد از تکمیل آن به تجربه‌اش می‌پردازند. شاید اثری انقلابی در این ژانر و سبک نباشد اما با سلاح‌های مختلف، نقشه‌ها و لول‌های زیاد و باس فایت‌های بسیار جذاب تنوع زیادی دارد و تجربه‌ی آن به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌شود.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Bugsnax

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵

سازنده: Young Horses

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

بازی Bugsnax یک اثر ماجرایی و پازل گونه و معمایی است که هسته‌ی اصلی آن را داستان و شخصیت پردازی‌اش تشکیل می‌دهد. جزئی که شما را تا آخر بازی پای آن میخکوب نگه‌ می‌دارد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴

سازنده: Toys For Bob

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

این نسخه از سری کرش بندیکوت، هم به ریشه‌های خود وفادار است تا بازیکنان قدیمی را از دست ندهد و هم با آپدیت‌ها و تغییراتی در گیم‌پلی و مکانیک‌های بازی، بازیکنان جدید را نیز به سمت خود بکشد. همچنین در ظاهر و شخصیت درونی کاراکتر‌های و رفتارشان نیز تغییراتی ایجاد شده.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Desperados 3

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

سازنده: Mimimi

هترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

Desperados 3 اثری در سبک استراتژی مخفیانه‌ی تاکتیکی با دوربین ایزومتریک است که در اجزای گیم پلی به اثر کمپانی آف هیروز شباهت زیادی دارد. شما در بازی کنترل تعدادی از سرباز و قاتل‌های حرفه‌ای را برعهده دارید. این اثر نیازمند تلاش بسیار زیادی برای رسیدن به سطح مطلوبی از توانایی در آن است. اما وقتی به این سطح از توانایی برسید، با یکی از لذت بخش‌ترین آثار سال ۲۰۲۰ رو به رو هستید.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Dirt 5

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/ ایکس باکس سری اس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، رایانه‌های شخصی، استادیا

سازنده: Codemasters

بهترین بازی از نظر IGN

Dirt 5 یکی از کامل‌ترین نسخه‌های این سری است؛ اثری در سبک رانندگی و رییسینگ آرکید در جاده‌های خاکی. بازی شاید به اندازه انتظارات ظاهر نشده باشد، اما به راحتی می‌توان به محصولی دلنشین برای طرفداران مسابقات ماشینی و رانندگی در جاده‌های خاک تبدیل شود.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Fall Guys: Ultimate Knockout

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

سازنده: Mediatonic

این اثر مجموعه‌ای است از مینی گیم‌های جذاب و هوشمندانه. درست است که بعضی اوقات بازی بسیار اعصاب خورد کن می‌شود؛ اما پس از آن که در آن ماهر شوید، شاید به یکی از بازی‌های روزمره‌ی شما تبدیل شود. بتل رویالی که خودش را جدی نمی‌گرید ولی در عین حال شما اوقات خوشی را با آن سپری خواهید کرد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Final Fantasy 7 Remake

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Square Enix

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

قبل از عرضه انتظارات از اثر بازسازی فاینال فانتزی ۷ بسیار بالا بود؛ اما خوشبختانه تمام آن‌ها برآورده شدند. مبارزات بازی واقعاً عالی و بی‌نقص هستند و دشمنان مختلف با الگو‌های مبارزاتی متفاوت شما را به بازی کردن جذب می‌کند. در کل برخلاف بخش گرافیکی بازی که تغییرات زیادی داشته است، با اثری کلاسیک در سبک Rpg رو به رو هستیم که توانسته با تغییراتی کوچک اما نه بنیادی بازیکنان بیشتری را به خود جذب کند.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Gears Tactics

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: ایکس باکس سری ایکس / ایکس باکس سری اس، رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان

سازنده: The Coalition

Gears Tactics یکی از بهترین‌ها در سبک استراتژیک نوبتی است، سبکی که آن را با آثاری مثل Xcom می‌شناسیم.

بازی در تمامی بخش‌های خود خیلی خوب یا عالی ظاهر می‌شود و با بخش آنلاین PvP حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. جایی که شما می‌توانید خودتان را ساعت‌ها سرگرم کنید و از Gears با چاشنی استراتژیک لذت ببرید.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Ghostrunner

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ

سازنده: Slipgate Ironworks و One More Level

اثری در سبک اول شخص با سرعت بالا در مکانیک‌ها و گیم‌پلی و همچنین گیم‌پلیی تماماً برپایه‌ی مهارت. همه‌ با هم معجونی را ساخته‌اند که آرزوی هر اسپید رانری است. اثری که در آن صدها بار می‌میرید، اما باز هم دست از تلاش برنمی‌دارید. شاید نقطه‌ی ضعف اصلی این اثر را بتوان شخصیت‌پردازی کاملاً بی‌روح آن دانست. در حالی که تلاش سازنده‌ها ارائه‌ی داستانی عالی بوده است، اما به علت نقص در شخصیت‌پردازی این مورد امکان‌پذیر نشده است.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Granblue Fantasy: Versus

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴

سازنده: ARC System Works

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN

پشتوانه‌ی اثر BlazBlue Cross Tag Battle این عنوان منتشر شد، اثری که در بین بازی‌های این شرکت بیشترین مبارزات در خود جای داده. به نحوی هوشمندانه این اثر برای بازیکنان با سطح مهارتی مختلف ساخته شده تا بازیکنی که مهارت زیادی ندارد سختی نکشد و بازیکنی که بسیار حرفه‌ای است هم بتواند از بازی لذت ببرد. این بازی در سبک مبارزاتی دوبُعدی است.

 

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Haven

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: ایکس باکس سری ایکس / ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۵، رایانه‌های شخصی، نسخه‌های پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ در اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند.

سازنده: The Game Bakers

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

یکی از آثار نقش‌آفرینی بسیار خاص که روابط شخصیت‌هایش، هسته اصلی بازی است. همراه با بخش مبارزات و کوآپ بسیار لذت بخش که می‌توانید با دوستان خود به انجام آن بپردازید.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی I Am Dead

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: IOS

سازنده: Hollow Ponds

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN

اثری زیبا که در باطن و ظاهرش جذاب به نظر می‌رسد. در نگاه اول یک پازل بسیار ساده است، اما داستان‌های زیادی برای گفتن دارن. محیط‌های زیادی برای گشت و گذار و البته پازل‌های جذاب و متنوع. یکی از مشکلات اصلی این اثر این است که حتی روی جدیدترین سخت‌افزارهای موبایلی نیز فریم دراپ‌های کمی دارد.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Kentuck Route Zero

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ

سازنده: Cardboard Computer

این بازی یک اثر در سبک شعرسازی با استفاده از اشاره و کلیک پیش می رود؛ جایی که داستانی بسیار جادویی و مدرن را بازگو می‌کند. در این اثر شاهد خلاقیت‌های بسیاری هستیم چه در دیالوگ‌ها و چه در عملکرد بازیکن در خلق جملات.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Mafia: Definitive Edition

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، استادیا

سازنده: Hangar 13

Mafia: Definitive Edition، اولین بازی از سری مافیا، آن هم در نسل نهم، واقعاً معرکه است. این اثر از بنیاد دوباره بازسازی شده است؛ از گرافیک فنی گرفته تا تک تک مدل‌های بازی. اما بهتر بود که گیم‌پلی آن نیز دچار تغییراتی می‌شد، چرا که دیگر آن جذابیت قبلی را دارا نیست و بازیکن را به خود ترغیب نمی‌کند.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی MLB The Show 20

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Sony San Diego Studio

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN

با یک آپدیت کوچک در این بازی، چیز خاصی تغییر نکرده است. سازنده یعنی شعبه‌ی سن دیگوی سونی همه‌چیز که در نسخه‌ی نوزدهم وجود داشت را ارتقاء داده است. به همین علت بازی MLB The Show 20  هنوز هم یک تجربه‌ی لذت‌بخش روی کنسول به شمار می‌رود.

بهترین‌ بازی‌‎ها از نظر IGN – بازی Mortal Shell

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی

سازنده: Cold Symmetry

شاید مورتال شل به اندازه دیگر بازی‌های سولز لایک پیچیده نباشید و گیم‌پلی آنچنان درگیر کننده‌ای نداشته باشد. ولی با این‌حال شما را مجبور می‌کند تا برای پیروزی تلاش کنید و از اشتباهات خودتان درس بگیرید. اثری که مکانیک‌های جدیدی را به علاوه‌ی مکانیک‌های سری دارک سولز ارائه می‌کند و می‌توان آن را یک بازی مستقل دانست و نباید برچسب دارک سولز را به آن چسباند.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Moving Out

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، نیتنتندو سوییچ

سازنده: SMG Studio و DevM Games

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN

اگر حداقل یکی از دوستان‌تان باشد که بتوانید با او این بازی را انجام بدهید، با اثری معرکه رو به رو هستید. با استفاده از مکانیک‌های بسیار ساده‌ی جابه‌جایی و خانه تکانی شما می‌توانید ساعت‌ها در این اثر مشغول باشید و با دوستان خود کارهای مختلفی انجام دهید.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Murder By Numbers

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، نیتنتندو سوییچ

سازنده: Mediatonic

اثر Murder By Numbers به خوبی رمانی تصویری را با ترکیب با عناصر گیم‌پلی و داستانی به تصویر می‌کشد. کلیت داستان شکل گیری دو شخصیت Scout و Honor را روایت می‌کند. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی های شما با این دو شخصیت است که لحظات خوشی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Necrobarista

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، نیتنتندو سوییچ، پلی استیشن ۴

سازنده: Route 59

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

اگر شما طرفدار ژانر رمان تصویری هستید، به احتمال زیاد با این اثر یعنی بازی Necrobarista آشنایی دارید. این اثر فراتر از چیزی است که انتظارش را دارید؛ با استایلی انیمه مانند و داستانی جذاب و البته خاص، چیز‌های زیادی برای ارائه کردن دارد.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Need For Speed Hot Pursuit Remastered

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، نیتنتندو سوییچ، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان

سازنده: Stellar Entertainment Limited

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN

به نظر می‌رسد بازسازی نسخه‌ی ۲۰۱۰ نید فور اسپید موفقیت آمیز نبوده است؛ اثری که می‌بایست تغییرات زیادی را در بخش گرافیکی ایجاد می‌کرد اما نتوانسته وظیفه اصلی خود را انجام دهد. تغییرات این اثر به قدری نیست که آن را به عنوان یک بازی کامل و بدون نقص به حساب آورد. حتی گیم‌پلی بازی کوچک‌ترین تغییری به خود ندیده است و تغییرات گرافیکی اثر هم آنچنان چشمگیر نیستند. البته خود هسته گیم‌پلی بازی بسیار لذت بخش است، شخصی سازی ماشین‌ها، مسابقات و به دست آوردن امتیاز کافی برای ارتقاء و … در این نسخه نیز وجود دارند و همان لذت همیشگی را به مخاطب القا می‌کنند.

بهترین‌ بازی از نظر IGN – بازی SnowRunner

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان

سازنده: Saber Interactive

بهترین‌ بازی از نظر IGN

بازی SnowRunner اثری سخت، زمان‌بر و نیازمند مهارت بالا در سبک شبیه ساز آفرود/ کامیون‌رانی است. هدف شما در این بازی طی کردن مسافت‌های طولانی در شهر و کشور‌های مختلف است تا ماموریت‌های مورد نظر را انجام دهید. این اثر که با پشتیبانی بسیار عالی همراه است، چند هفته قبل نیز سیزن جدید و آپدیت جدید برای آن منتشر شد که محتویات زیادی را برای بازی شامل می‌شود.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN– بازی Spellbreak

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ

سازنده: Proletariat Inc.

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

اثری در سبک بتل رویال اما با شروع و روشی بسیار متفاوت! از آغاز بازی شما احساس خاصی را دارید؛ بازی به صورت عالی پولیش شده است و مشکلات کمی دارد. تفاوت اصلی آن با بتل‌رویال‌های موجود را می‌توان به استفاده از اسپل و جادو‌های مختلف در مبارزات تن به تن بازی دانست. تا جایی که شما می‌توانید بازیکنان دیگر را در گردباد بیاندازید. به صورت کلی بازی در همه‌ی زمینه‌ای چیز‌های جدیدی ارائه می‌کند و ارزش تجربه‌ی بالایی دارد، مخصوصاً امکاناتی که باعث شده‌اند محیطی سندباکس در بازی ایجاد شود تا بازیکن اختیار عمل زیادی داشته باشد.

 

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی (Star Wars: Squadrons (Single-Player

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان

سازنده: EA Motive

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN

بخش داستانی و تک‌نفره‌ی بازی Star Wars: Squadrons برای علاقمندان سری جنگ ستارگان بسیار لذت بخش هستند؛ مخصوصاً با استفاده از واقعیت مجازی و تجربه‌ی آن. شاید بخش داستانی این اثر داستانی جذاب برای تعریف کردن یا شخصیت‌هایی خاطره‌انگیز و به یادماندنی نداشته باشد، اما حس جنگیدن با جنگنده‌های مختلف و تجربه راندن این وسایل از درون کابین خلبان، حسی نیست که در هر اثری آن را تجربه کنید.

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN –  بازی Total War Saga: Troy

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی

سازنده: Creative Assembley

بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN

Total War Saga: Troy اثری است که پیشرفت چشمگیری را در اکثر زمینه‌ها نسبت به دو نسخه‌ی قبلی خود تجربه می‌کند. از لحاظ خط داستانی، بازی داستان تروجان و شخصیت‌های حیرت‌آورش را روایت می‌کند. شما برای لذت بردن تمام کمال از بازی، باید اول از همه به تمام بخش‌های آن مسلط شوید؛ از کنترل وضعیت اقتصادی و مالی گرفته تا استراتژی برای جنگیدن به موقع.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی UFC 4

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی

سازنده: EA

بازی UFC 4 اثری است که مثل اغلب آثار ورزشی، در طی سال‌های مختلف تغییرات زیادی در آن ایجاد نشده است، با اینحال شاید تغییراتی کوچک و بعضاً تأثیرگذار در این اثر هستیم. گیم‌پلی و کلیت بازی به همان صورت قبل و نسخه‌ی قبلی می‌باشد. اما بخش کریر و داستانی تغییرات جالبی داشته‌اند. سیستم جدید Grapple Assist به تازه‌کارها کمک زیادی می‌کند تا به سرعت بتوانند در بازی حرفه‌ای شوند. مشکلات اصلی بازی چه در گیم‌پلی و چه در بخش بصری هنوز پابرجا هستند، اما بخاطر نبود رقابت در این سبک، UFC 4 هنوز هم بهتری اثر در این سبک است.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Wasteland 3

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی

سازنده: inXile Enertainment

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN - بازی Wasteland 3

بازی Wasteland 3 چیز جدیدی را سبک نقش‌آفرینی تاکتیکال ارائه نمی‌کند، اما جذابیت خود را در آزادی عمل و انتخاب‌های بازیکن نشان می‌دهد. مبارزات جذاب و خاطره‌انگی، همراه با اتمسفر و فضاسازی عالی، Wasteland 3 را به اثری تبدیل کرده است که می‌تواند حتی در حالت تک‌نفره، ساعت‌های زیادی شما را سرگرم کند و برای مدت زمان ۶۰ ساعته گیم‌پلیش، به هیچ‌وجه شما را خسته نمی‌کند.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Watch Dogs Legion

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، پلی استیش ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، استادیا

سازنده: Ubisoft Toronto

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN - بازی Watch Dogs Legion

بازی جدید فرانچایز Watch Dogs اثر جهان باز یوبیسافت را در مسیر جدید و خلاقانه‌ای قرار می‌دهد. جایی که با لندنی در آشوب و البته با حال و حوای آینده و سایبرپانکی روبه‌رو هستیم. سیستم جدید انتخاب شخصیت بازی که دست شما را بسیار باز می‌گذارد و تنوع در گیم‌پلی را بالا می‌برد، البته بعضاً با دو شخصیت رو به رو می‌شوید که صدای هم‌شکلی دارند. همچنین همین قابلیت باعث شده است که بازی در مبحث شخصیت‌پردازی عملکرد ضعیفی را از خود نشان دهد. در بخش گیم‌پلی، بازی محیط سندباکسی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، مبارزات با سلاح‌های سرد و گرم و حتی با دست خالی جذابیت زیادی دارند. این بخش طوری طراحی شده است تا با توجه به علایق بازیکن باشد، به این معنا که اگر شما بدون اسلحه به سمت دشمن بروید او هم با دست خالی با شما مبارزه می‌کند.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی WRC 9

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، پلی استیش ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، نسخه‌ی نینتندو سوییچ در آینده عرضه خواهد شد

سازنده: Kylotonn

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN – بازی WRC 9

رانندگی با سرعت دیوانه‌وار در بین جنگل‌ها و درختان، خورشیدی که در بالای سر شما می‌درخشد و البته رقبا که پشت سر شما منتظرند تا اشتباهی مرتکب شوید. تمام این‌ها باعث شده که WRC 9 یکی از بهترین آثار رانندگی در این بخش باشد. درست است که بازی در بعضی بخش‌ها مثل کریر و البته هوش مصنوعی مشکلاتی دارد، اما طراحی عالی استیج و پیست‌ها و البته هندلینگ فوق‌العاده ماشین‌ها باعث شده‌اند با اثری لذت بخش رو به رو باشیم.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۸

پلتفرم بازی: نینتندو سوییچ

سازنده: Monolith Software

بازی Xenoblade Chronicles: Definitive Edition قطعاً باز‌سازی بسیار به‌جا و موفقی از اثر قابل احترام نقش‌آفرینی ژاپنی  Xenoblade Chronicles می‌باشد. حتی با اینکه بعضی اوقات حس می‌کنید که به اندازه کافی به آن پرداخت نشده و کم‌کاری شده است. بخش شخصی سازی سیستم‌ها و ساختار کلی بازی دیگر جذابیت سابق را ندارند، اما داستان و مبارزاتش مثل همیشه جذابند، مخصوصاً با تغییر گرافیکی که بازی را چشم‌نواز کرده است.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Among Us

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: نینتندو سوییچ، گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی، ایکس باکس (عرضه در سال ۲۰۲۱)

سازنده: Innersloth

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Among Us

یکی از بزرگ‌ترین آثار چندوقت اخیر در سبک آنلاین و رقابتی، اثری که با استفاده از خلاقیت و المان‌های بسیار ساده، تعداد مخاطبان بسیار زیادی را در دو پلتفرم رایانه‌های شخصی و موبایل جذب کرد. آمانگ آس بازی‌ای باعث می‌شود به هیچ کس اعتماد نکنید، و همیشه طوری رفتار کنید که انگار شخص مقابل شما ایمپاستر است. بازیکنان در دو تیم ایمپاستر و اعضای فضاپیما هستند، گروه اول باید سعی در نابودی و قتل عام اعضای گروه دوم کند. و اعضای خدمه باید جلوی امپاسترها را بگیرند. با داشتن مینی گیم‌های متنوع و البته ماهیت چالشی، با اثری پر از خلافیت رو به رو هستیم.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Animal Crossing: New Horizons

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: نینتندو سوییچ

سازنده: Nintento

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Animal Crossing: New Horizons

بازی Animal Crossing: New Horizons پر است از رمز و راز و سوپرایزهای مختلف، نقشه‌های متعدد ساخته شده به دست کاربران و کامیونیتی، ایونت‌های مختلف، تغییرات در هر فصل بازی و هزاران اتفاق هیجان انگیز دیگر که همگی باعث می‌شوند با اثری ارزشمند روبه‌رو باشیم.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Call of the Sea

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، رایانه‌های شخصی

سازنده: Out of the Blue

اثری پر از پازل‌های مختلف به همراه داستان گویی درگیر کننده، با شخصیت‌های که پرداخت نسبتاً خوبی دارند. اگر به دنبال یک ماجراجویی جذاب و البته کند و کوتاه هستید، Call of the Sea یکی از بهترین انتخاب های شماست.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Cyberpunk 2077

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، استادیا (نسخه‌ی رایانه‌های شخصی/استادیا این اثر در لیست بهترین‌ها و نسخه‌های کنسولی در لیست بدترین بازی‌های IGN قرار گرفتند).

ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵

سازنده: Cd Project Red

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Cyberpunk 2077

سایبر پانک ۲۰۷۷ از همان آغاز خیره‌کننده به نظر می‌رسد، با مقدمه‌ای چند ساعته که شاید بتوان آن را یکی از بهترین بخش‌های بازی دانست. گرافیک خیره کننده و طراحی محیط‌های عالی. گیم‌پلیی غنی با المان‌های بسیار جزئی و عمیق Rpg و در نهایت داستانی درگیر کننده و پایان‌بندی‌هایی که به دستان بازیکن رقم می‌خورد. همه و همه باعث شده‌اند که، شما با یک اثر فوق‌العاده رو به رو شوید. البته بازی مشکلات زیادی نیز دارد، از فیزیک اجسام گرفته تا نبود بعضی از امکاناتی که سازندگان قول آن را داده بودند. اما با اینحال باز هم با بازی فوق‌العاده‌ای رو به رو هستیم، اما نمی‌توان به آن لقب یک شاهکار را داد.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Deep Rock Galactic

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان

سازنده: Ghost Ship Games

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Deep Rock Galactic

بازی Deep Rock Galactic بهترین تجربه‌ را زمانی ارائه می‌کند که آن را با دوستان خود تجربه کنید. مبارزات جذاب و سریع با تنوع کلاس‌های مختلف، سلاح‌ها و گجت‌های متنوع. بازی ماموریت‌های بسیار متنوعی را در پیش روی شما قرار می‌دهد تا به راحتی از آن خسته نشوید. اما خیلی هم پیچیده نیست، تا جایی که هر شخص تازه‌کاری هم می‌تواند آن‌ها را انجام دهد. بخش شخصی‌سازی بازی نیز بسیار خلاقانه و عمیق است و می‌تواند زمان زیادی را از شما بگیرد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Demon’s Souls

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۵

سازنده: Bluepoint Games, SIE Japan

اینبار تیم بلوپوینت وظیفه سنگینی به دوش داشت، بازسازی یک بازی ۱۱ ساله، اثری که می‌بایست در بخش‌های مختلف عالی عمل می‌کرد و البته اولین اثر ریمیک یا بازسازی در نسل جدید کنسول‌ها است. و بلوپوینت به صورت دقیق همین کار را انجام داد، اثری را ساخت که از قدرت کنسول جدید سونی استفاده‌ی لازم را می‌برد و با عناصر هنری و گرافیکی همان جذابیت سابق را در قالبی مدرن ارائه می‌کند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Doom Eternal

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، استادیا، رایانه‌های شخصی

سازنده: id Software

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN – بازی Doom Eternal

به صورت کلی جای تعجبی ندارد که دنباله‌ی Doom 2016 اثر جذابی و خوب باشد. اما بعد از چندین ساعت بازی کردن آن کاملاً می‌توان این را متوجه شد که، اثر در تمام بخش‌های خود پیشرفت‌هایی داشته و با یک بازی کپی روبه‌رو نیستیم. فرقی نمی‌کند که شما یک طرفدار Old School دووم هستید یا حتی اولین قسمت از آن را تجربه می‌کند، این اثر انتظارات شما را برآورده می‌کند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Dreams

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Media Molecule

دریمز یکی از جاه‌طلبانه‌ترین آثار چند وقت اخیر است، ابزار‌های ساخت و ساز در بازی به قدری آزادی عمل و جذابیت دارند که بازیکن و هر مخاطبی را به خلق کردن ترغیب می‌کند. اگر می‌خواهید تمام استفاده و لذت را در این اثر داشته باشید، همیشه به محتویات کامیونیتی و افراد سراسر دنیا سر بزنید، چرا که خلاقیت و ایده در تمام آن‌ها موج می‌زند و اشتیاقی نیز در شما ایجاد می‌کند تا به خلق محتوا بپردازید.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی F1 2020

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، استادیا

سازنده: Codemasters

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN – بازی F1 2020

بازی F1 2020 را می‌توان عمیق‌ترین و با جزئیات ترین تجربه از مسابقات فرمول یک دانست، وجود حالت اسپلیت اسکرین و بخش آنلاین باعث شده بازی جذابیت چند برابری داشته باشد تا در اوقات فراغت با دوستان خود به تجربه‌ی آن بپردازید.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 Remake

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴

سازنده: Vicarious Visions

تفاوت این اثر با نسخه اصلی بسیار زیادی است که نمی‌توان تشخیص داد که هر دو از یک فرانچایز هستند. مکانیک سخت اسکیت کردن در بازی همراه با جذابیت قدیمی بازی ترکیب شده است تا خاطرات شما را زنده کند. تمام این‌ها در قالبی مدرن با گرافیک ارتقاء یافته باعث شده با یک ریمیک و بازسازی تمام عیار رو به رو باشیم. جایی که هم طرفداران قدیمی راضی هستند و هم بازیکنان جدید از بازی لذت می‌برند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی Persona 5 Royal

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۱۰

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Atlus

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN – بازی Persona 5 Royal

پرسونا ۵ یکی از نامزد‌های برای بهترین نقش‌آفرینی ژاپنی است. نسخه‌ی رویال پرسونا ۵، رقابت را سخت‌تر هم می‌کند. داستان فوق‌العاده همراه با شخصیت‌های بیاد ماندنی و چالشی، مبارزات تاکتیکی همگی در نسخه‌ی جدید تکامل یافته‌اند. همچنین مناطق جدیدی به بازی اضافه شده است، تا این اثر به هیچ عنوان خسته کننده نشود.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Spelunky 2

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۱۰

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، رایانه‌های شخصی

سازنده: BlitWorks, Mossmouth

با توجه به اینکه نسخه‌ی قبلی شاهکاری بدون نقص بود، طرفداران دیگر نمی‌دانستند که از نسخه جدید چه انتظاراتی داشته باشند. اما شرکت سازنده با گذاشتن وقت بسیار زیاد و تلاش توانست اثری را به بازیکنان و مخاطب تحویل دهد که در همه بخش‌های پیشرفت داشته باشد و همچنین به ریشه‌های خود نیز وفادار باشد. Spelunky 2 یکی از آثاری است که روز‌های زیادی با آن مشغول خواهید شد و به یکی از بازی‌های روزمره شما تبدیل می‌شود.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN – بازی The Walking Dead: Saints and Sinners

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: واقعیت مجازی (Index, Vive, Roft, PSVR, Windows MR)

سازنده: Skydance Interactive

بهترین بازی های سال 2020 از نگاه IGN – بازی The Walking Dead: Saints and Sinners

The Walking Dead: Saints and Sinners اثر ارزشمندی است که راه را برای ساخت بازی‌های جذاب واقعیت مجازی باز می‌کند. بازی جذابیت بالایی دارد و ضربان قلب شما را بالا می‌برد، اما مدت زمان کوتاه و شخصی‌سازی سطحی مشکلات اصلی این اثر هستند، اما با این وجود با اثری کاملاً لذت بخش روبه‌رو هستیم.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Valorant

نمره نقد در وبسایت IGN: 9

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی

سازنده: Riot Games

بهترین بازی ها از نظر IGN – بازی Valorant

ولورنت، اثری که می‌تواند به راحتی جایگزین سری کانتر استرایک شود. با درس گرفتن از تمامی مشکلات CSGO نظیر، آنتی چیت به‌درد‌نخور و مشکلات سروری، این اثر با دست پر عرضه شد. سازندگانی که در ساخت بازی‌‌های مخصوص ورزش‌های الکترونیک استعداد زیادی دارند، توانسته‌اند بازی چند‌نفره فوق‌العاده‌ای را عرضه کنند. اثری که به راحتی در سیستم‌های ضعیف هم اجرا می‌شود و با استایل گرافیکی جذابش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. مپ‌های بسیار بالانس و همچنین سلاح‌های متنوع از نقاط قوت این اثر هستند.

بهترین بازی از نظر IGN – بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵

سازنده: Insomniac Games

بهترین بازی ها از نظر IGN – بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

شاید نسخه جدید مرد عنکبوتی به اندازه نسخه‌ی قبل محتوای جذاب و درگیرکننده نداشته باشد، اما داستانی است که حضور آن در دنیای مردعنکبوتی به شدت نیاز بود. با خلاقیت و المان‌های مختلف تبدیل یه یک دنباله جذاب می‌شود و البته بهترین تجربه‌ی آن روی کنسول جدید سونی یعنی پلی استیشن ۵ قابل انجام است. با کیفیت و رزولوشن بالا و البته قابلیت بازی کردن در فریم ریت ثابت ۶۰، لذت این اثر را دوچندان شده است.

ده برتر – بهترین بازی از نظر IGN – بازی Hades

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی

سازنده: Supergiant Games

ده برتر - بهترین بازی ها از نظر IGN – بازی Hades

Hades یکی از خلاقانه‌ترین روگ لایت‌های چند وقت اخیر است، اثری که با ترکیب نکات قوت سبک‌های مختلف به صورت کاملاً غیرمنتظره سبکی خاص را برای مخاطب خود ایجاد کرده است. مبارزات پیچیده و با پیشرفت‌های جذاب باعث شده‌اند شکست خوردن در بازی، باعث شود که شما وقت بیشتری را به این اثر اختصاص دهید تا در آن حرفه‌ای شوید.

ده برتر – بهترین بازی‌ها از نظر IGN – بازی Marvel’s Spider-Man Remastered

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۵

سازنده: Insomniac Games

ده برتر - بهترین بازی‌ها از نظر IGN – بازی Marvel’s Spider-Man Remastered

اسپایدر من، یکی از برترین عناوین چند وقت اخیر در بخش ابرقهرمانان است، اثری که با بازسازی آن برای نسل نهم و کنسول جدید سونی، باعث شد که تجربه‌ی جدیدی از این اثر برای همگان ممکن شود. از ری تریسینگ گرفته تا فریم ریت ۶۰ همراه با رزولوشن‌ بالا همگی تجربه‌ای بی‌نظیر از این عنوان را در اختیار بازیکن قرار می‌دهند.

ده برتر – بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Nioh 2

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Team Ninja

ده برتر - بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Nioh 2

نسخه‌ی دوم نیو به نسبت نسخه‌ی قبلی این فرانچایز انقلابی است، و در تمام بخش‌های بازی پیشرفت‌های بسیار زیادی به خود دیده، اما مشکلات اصلی بازی همچنان وجود دارند. مبارزات خاصش با الهام بیشتر از سری دارک سولز پیشرفت‌هایی داشته است. دو المان اصلی در بازی مکانیک‌های هوش مصنوعی و نحوه ورود شما به مبارزات است، عمقی که این اثر با این دو المان در گیم‌پلی ایجاد کرده واقعاً قابل تحسین است. در یک جمله، بدون شک Nioh 2 یکی از سخت‌ترین و البته زیبا‌ترین بازی های این نسل است.

ده برتر – بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Ori and the Will of the Wisps

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی

سازنده: Moon Studios

ده برتر - بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Ori and the Will of the Wisps

نسخه جدید سری ori راه قبلی خود را طی می‌کند، اما با پیچیدگی‌ها و المان‌های جدید که باعث می‌شود آزادی عمل بازیکن بیشتر شود. Ori and the Will of the Wisps اثری است که پتانسیل‌های فرانچایز را نشان می‌دهد. طراحی هنری فوق‌العاده و فکر شده همراه با جلوه‌های تصویری با کیفیت و داستانی جذاب همگی نسخه‌ی جدید  Oriرا به یک بازی با ارزش تبدیل کرده‌اند.

ده برتر -بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Ghost of Tsushima

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Sucker Punch

ده برتر -بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima اثری است در سبک ماجراجویی، اثری که اغلب اوقات با زیبایی های هنری و تصویری و البته مبارزات جذابش شما را انگشت به دهان می‌گذارد. استایل مبارزاتی و انیمیشن‌های فوق‌العاده، باز شدن قابلیت‌های جدید در طی پیشرفت در بازی و البته جوایز و کسب مهارت‌های مختلف مبارزات این بازی را شگفت‌انگیز کرده است.

ده برتر – بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Resident Evil 3

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۹

پلتفرم بازی: ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴

سازنده: Capcom

ده برتر - بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Resident Evil 3

بازسازی رزیدنت اویل ۳ به اندازه بازسازی قبلی شرکت کپکام، زیبایی‌های زیادی دارد، از گرافیک واقعاً عالی گرفته که هم در بحث هنری و هم در بحث فنی عملکرد‌ فوق‌العاده‌ای دارد تا دوربین سوم شخص بازی. البته کپکام با از بین بردن المان‌های ریشه‌ای بازی بازیکنان زیادی را از دست داد و مشکلاتی هم در بازی وجود دارند.

ده برتر – بهترین بازی از نظر IGN – بازی Crusader Kings 3

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۱۰

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی

سازنده: Paradox Development Studio

ده برتر - بهترین بازی ها از نظر IGN – بازی Crusader Kings 3

Crusader Kings 3 یک بازی استراتژی جذاب، یک نقش‌آفرینی فوق‌العاده و البته یک اثر حرفه‌ای در تمام زمینه‌هاست. اثری که می‌داند باید به چه المان‌هایی پرداخت عمیق داشته باشد و چه مکانیک‌هایی را سطحی طراحی کند. بعد از گذشت مدت‌های زیادی انتظار برای نسخه‌ی جدید این سری، با انتشار آن طرفداران به آرزوی دیرینه‌ی خود رسیدند، و حال می‌توانند ساعت‌های بسیار زیادی را در این اثر شاهکار بگذرانند. این اثر به حدی جذاب است که یکی از نویسنده‌های IGN در این باره گفته بود: اگر مجبور باشم یک بازی را تا آخر عمرم بازی کنم، قطعاً Crusader Kings 3 را انتخاب می‌کنم.

ده برتر – بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Microsoft Flight Simulator

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۱۰

پلتفرم بازی: رایانه‌های شخصی (نسخه‌ی ایکس باکس به زودی)

سازنده: Asobo Studio

ده برتر - بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator به معنای واقعی کلمه شاهکار است. توصیف این اثر و زیبا‌هایش کار سختی است، کنترل یک هواپیما و پرواز برفراز کشور‌های و قاره‌های مختلف لذتی وصف ناشدنی دارد. با وجود حالت‌های مختلف از حرفه‌ای گرفته تا مبتدی، این اثر برای هر کسی مناسب است. طراحی شهر‌ها و مناطق تمام کشور‌های به بهترین نحوه ممکن انجام شده است و واقعاً گشت و گذار در آن‌ها لذت بخش است.

ده برتر – بهترین بازی از نظر IGN – بازی Half-Life: Alyx

ننمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۱۰

پلتفرم بازی: واقعیت مجازی (Index, Vive, Rift, Windows MR)

سازنده: Valve

بازی Half-Life: Alyx

بعد از گذشت چند سال کار روی این اث، بالاخر Half Life: Alyx عرضه شد، بازی‌ای که در تمام زمینه‌ها فوق‌العاده است. با این اثر شرکت ولو سطح جدیدی از جزئیات طراحی مراحل و البته طراحی جهان بازی را تعریف کرده است. نسخه‌ی جدید Half Life یکی از آثار انقلابی واقعیت مجازی می‌باشد و به کلی این دسته بازی‌ها را دچار تغییر می‌کند.

ده برتر – بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Last of Us 2

نمره نقد در وبسایت آی جی ان: ۱۰

پلتفرم بازی: پلی استیشن ۴

سازنده: Naughty Dog

ده برتر - بهترین‌ بازی‌ها از نظر IGN – بازی Last of Us 2

نسخه‌ی دوم Last of Us شاهکاری بی‌نظیر در تک تک نقاط بازی‌ است. همراه با داستانی بسیار عمیقی، جذاب و احساسی که مخاطب را کاملاً درگیر و پیگیر داستان بازی می‌کند. همراه با گیم‌پلی مخفی‌کار و اکشن جذاب که با مکانیک‌های جدید لذت بخش‌تر شده‌اند.

از اینکه تا آخر مقاله بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN با ما همراه بودید از شما تشکر می‌کنم.

دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

3 Replies to “بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ از نگاه IGN”

 1. خوب بود، اما کاش بازی ها رو بیشتر توضیح می دادین.

  بهترین بازی های دو نفره(رقابت رو به روی هم) رو هم معرفی کنین.
  البته فکر کنم به غیر از مبارزات تن به تن و رقابت های ورزشی یا بازی های تخته ای چیز جدیدی پیدا نشه.

  یه بازی جدید با خط داستانی قوی در سبک Castlevania: Lords of Shadow یا God of War هم برای رایانه های شخصی معرفی کنین.

  ۲ ۰
  1. حتماً، ممنون که مقاله را خوندید :46:

   ۱ ۰
 2. Nfs3forever گفت:

  ممنون از مقاله
  برای من فقط IGN , GameInformer و Game Revolution ارزش و اهمیت دارن
  امثال گیم اسپات نمره و بررسی هاشون فاقد اعتباره . دوستان در این مورد هیچ شک و شبهه ای نداشته باشین حتی اگه الان واسش ارزش قائلین نهایتا به این حقیقت خواهید رسید

  ۰ ۰