خنک کننده پردازنده WaterForce X AiO آئوروس معرفی شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۹ اسفند ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۰

گیگابایت خنک کننده پردازنده WaterForce X AiO خود را معرفی کرده است. این مدل جانشین کولرهای مایع Aorus AiO هستند که در سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شده‌اند. با دنیای بازی همراه باشید.

سری جدید WaterForce اشتراکات زیادی با مدل‌های قبلی دارد. هر دو با انتخاب رادیاتورهای ۳۶۰ ، ۲۸۰ و ۲۴۰ میلیمتری در دسترس هستند و با LEDهای RGB Fusion 2.0 روی رادیاتور و LCD با قطر ۶۰ میلی متر در بلوک پمپ بسیار جذاب هستند. با این حال، گیگابایت منعکس کننده برخی تغییرات است که هم بر عملکرد اصلی ارائه شده و هم بر توانایی نمایش پمپ جهت ارائه انیمیشن‌های چشم نواز تأثیر می‌گذارد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات در طراحی احتمالاً ارتقا لوله به ۷.۸ میلی متر است. گیگابایت می‌گوید این تغییر “۳۷ درصد جریان را بهبود می‌بخشد و با استفاده از پمپ محور سرامیک برای بهینه سازی دوام و اتلاف گرما مهندسی می‌شود”. عناصر سرامیکی در سیستم جریان آب باید عمر طولانی‌تر و دوام بیشتری نسبت به اجزای فلزی قبلی داشته باشند.

تغییر عملکرد دیگری توسط فن جدید ارائه می‌شود. گیگابایت می‌گوید فن‌های تحمل توپ جدید گرافن نانو روان کننده ساکت‌تر، می‌توانند هوای بیشتری را جابجا کنند و طول عمر بیشتری دارند. این فن‌های ۱۲۰ میلی متری aRGB با سرعت ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ دور در دقیقه می‌چرخند.

نکته آخر اینکه، اگر به سفارشی سازی RGB و رایانه شخصی علاقه دارید، صفحه بلوک پمپ در محدوده جدید WaterForce AiO دارای برخی از موارد بروزرسانی شده است، به نظر می‌رسد اندازه و ساختار دایره‌ای آن یکسان است، اما یک صفحه نمایش انعطاف پذیرتر و منحصر به فرد وجود دارد حالت Chibi Time، متن سفارشی چند زبانه و امکان نمایش MP4 / GIF / JPG. به طور قابل توجهی، گیگابایت اکنون یک کارت microSD در این بلوک قرار داده است تا “خلاقیت کاربران را آزاد کند”، که ممکن است توسط حافظه داخلی مدل قبلی محدود شده باشد.

علاوه بر کنترل روشنایی و LCD، آخرین نرم افزار RGB Fusion 2.0 به کاربران اجازه می‌دهد تا نام مدل CPU / نرخ ساعت / میزان آب، CPU ،VRM را کنترل کنند، در حالی که Aorus Engine با کنترل فوری اتلاف گرما در کولر و CPU را فراهم می‌کند.

گیگابایت خبر از عرضه آنها داده اما قیمت مشخص نیست.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: