بازی Valheim

بازی Valheim در کم‌تر از یک ماه به نهمین بازی پرمخاطب تاریخ استیم تبدیل شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۳ اسفند ۱۳۹۹ , ۱۸:۴۴

روند خوب جدیدترین پروژه استودیو «Iron Gate AB» همچنان ادامه دارد. بازی Valheim اخیرا آمار خیره کننده ۴۲۳ هزار مخاطب هم زمان را به ثبت رساند تا بدین ترتیب به نهمین بازی پرمخاطب تاریخ استیم تبدیل شود. همراه دنیای بازی باشید.

در حالی که کم‌تر از یک ماه از عرضه Valheim روی پلتفرم استیم می‌گذرد، این عنوان با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شده و دائما آمار و رکورد تازه‌ای را از خود به ثبت می‌رساند. این بازی در همان هفته اول عرضه بالغ بر یک میلیون نسخه به فروش رفت و توانست آمار ۳۶۱۲۸۱ مخاطب هم زمان ثبت کند.

موفقیت این بازی ظاهرا همچنان ادامه دارد. در تازه‌ترین جدول منتشر شده توسط استیم از بازی‌ها موجود در این فروشگاه مشخص شد بازی Valheim توانسته آمار بی‌نظیر ۴۲۳۵۴۶ مخاطب هم زمان را ثبت کند و به سومین بازی برتر استیم در این ماه از این حیث بدل شود. تنها دو بازی به شدت پرمخاطب DOTA 2 و CS:GO بالاتر از این عنوان قرار گرفتند.

آمار جالب توجهی دیگری که این عنوان موفق به ثبت آن شده، کسب رتبه نهم پرمخاطب‌ترین بازی‌های تاریخ استیم است. هر چند تا کسب رتبه هشتم از بازی PUBG فاصله زیادی دارد اما، با توجه به مدت زمان کمی که از عرضه Valheim می‌گذرد، این آمار به شدت خیره‌کننده است. PUBG در زمان اوج خود توانسته بود بالغ بر سه میلیون و دویست هزار مخاطب هم زمان را تجربه کند.

آمار فروش بازی Valheim در هفته اول عرضه بیش از ۱ میلیون نسخه بوده‌است

هفته گذشته و بدون هیچ اطلاع یا اعلام قبلی، ساخته جدید استودیو «Iron Gate AB» روی پلتفرم استیم در حالت Early Access در دسترس قرار گرفت و ظاهرا تا همین جای کار نیز موفقیت خود را تضمین کرده‌است. Valheim در هفته اول عرضه بالغ بر یک میلیون نسخه به فروش رفته‌است. با توجه به اینکه این بازی در سبک بقا و به صورت Co-Op جریان دارد، این آمار بسیار خیره کننده است. بازی تا کنون در بهترین حالت خود بیش از ۱۸۸۸۴۰ کاربر فعال داشته‌است که انتظار می‌رود در ماه‌های آتی و با افزایش محبوبیت و شهرت بازی این بار افزایش پیدا کند.

توسعه دهندگان در تازه‌ترین پست خود در استیم اعلام کرده‌اند که این بازی مسیر توسعه سختی را سپری کرده و به برخی مشکلات و چالش‌هایی که در زمان توسعه بازی با آن مواجه بوده‌اند، اشاره داشتند. آن‌ها به طرفداران وعده دادند به طور متوالی از بازی پشتیبانی کنند و محتواهای بیشتری را رفته رفته به بازی بیافزایند. به گفته تیم توسعه بزودی “راه‌ها و احتمال” به هلاکت رسیدن در جهان بازی بیشتر می‌شود. این عنوان یم بازی در سبک بقا است که ۱۰ بازیکن به صورت هم زمان در یک نقشه قرار می‌گیرند. تم و حال و هوای بازی الهام گرفته از محل زیست و فرهنگ وایکنیگ‌ها است.

تمرکز اصلی گیم‌پلی بازی روی بخش PvE است و بنابراین بازیکنان باید چالش‌ها و قوانین حاکم بر جهان بازی را بشناسند و با ساخت کشتی، پناهگاه، سلاح و زره شخصیت خود را ارتقا دهند. در بازی Valheim مخاطبان می‌توانند با احضار باس‌ فایت‌های مختلف و شکست دادن آن‌ها امتیاز تجربه کسب کنند و خود را قوی‌تر از قبل کنند.

به گفته سازندگان این بازی حداقل به مدت یک سال در حالت Early Access باقی خواهند ماند. نزدیک به ۵۰ درصد بازی از نظر محتوا تکمیل شده و این عنوان بیش از ۷۵ درصد مسیر توسعه خود را طی کرده‌است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: