مجموعه call of duty

مجموعه Call of Duty تا کنون بالغ بر ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی داشته‌است

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ , ۱۴:۰۰

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از میزان فروش مجموعه Call of Duty این فرنچایز تا کنون بالغ بر ۲۷ میلیارد دلار برای ناشر درآمد زایی داشته‌است تا بدین ترتیب به یکی از سود رسان‌ترین دارایی‌ها در تمام صنعت گیم بدل شود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با همراه دنیای بازی باشید.

مجموعه ندای وظیف یکی از معدود فرنچایزهای موفق در تاریخ صنعت گیم است که از زمان انتشار اولین نسخه تا به امروز هیچگاه روند رو به رشد آن نه تنها متوقف نشده، بلکه با عرضه هر نسخه جدید سرعت آن بیشتر هم شده‌است. سال ۲۰۲۰ میلادی عای رغم تمامی آسیب‌هایی که به صنعت گیم وارد کرد، سال رویایی برای این مجموعه شوتر بود. بازی Black Ops Cold War عمکرد بسیار خوبی از نظر تجاری داشت. نسخه پیشین مجموعه، بازی Modern Warfare نیز علی رغم عرضه نسخه جدید همچنان آمار فروش بالای خود رو حفظ نمود. و بخشت بتل رویال رایگان Warzone نیز روز به روز با رشد آمار بازیکنان فعال رو به رو است، تا جایی آمار مخاطبان بازی به طور میانگین ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر است.

با تمام این تفاسیر عملکرد بسیار خوب این سه عنوان در سال میلادی گذشته سبب شده تا این مجموعه آمارها و رکوردهای بی‌نظیری را از خود به ثبت رساند. اخیرا آقای بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل کمپانی اکتیویژن بلیزارد در کنفرانس که با سرمایه گذاران کمپانی داشته، اعلام کرده‌است برآور اولیه شرکت نشان می‌دهد مجموعه Call of Duty تا کنون بالغ بر ۲۷ میلیارد دلار درآمد زایی داشته‌است. این مبلغ شامل فروش نسخه‌های ویژه و پرداخت‌های درون برنامه نیز می‌شود تا بدین ترتیب مجموعه به یکی از “ارزشمندترین دارایی‌های در تمام صنعت سرگرمی” بدل شود.

اکتیویژن قصد دارد با تمام توان مسیر رشد و گسترش این مجموعه سودساز را تسریع بخشد و عرضه نسخه رایگان Warzone و بازی Call of Duty Mobile نیز حاکی از همین موضوع است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: