جف بزوس از مدیرعاملی آمازون کنار می‌رود

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ , ۱۵:۰۰

براساس اعلام شرکت آمازون، جف بزوس مدیرعامل فعلی این شرکت و بنیانگذار آن در فصل سوم سال ۲۰۲۱ دیگر مدیرعامل این کمپانی نخواهد بود و به جای آن اندی جسی جایگزین خواهد شد. با دنیای بازی همراه باشید.

باتوجه به اینکه بزوس چند باری به عنوان ثروتمندترین فرد جهان اعلام شد، کمتر کسی بوده که با وی آشنایی نداشته باشد. در حالی که آمازون ابتدا به عنوان فروشنده کتاب فعالیت خود را آغاز کرد، اما چندین سال بعد به یکی از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین بدل شده است.

در حالی که بزوس بنیانگذار آمازون بوده، در کنار آن مدیرعاملی این شرکت را برعهده گرفت اما در سال جاری قرار است این سمت به اندی جسی از مدیران ارشد آمازون برسد. البته بزوس مدیریت اجرایی این فروشگاه را کنار نخواهد گذاشت و نباید این کناره‌گیری را دوری کامل از شرکت مورد اشاره دانست.

تحت سرپرستی بزوس، آمازون استودیوی Amazon Game را که به طور فعال در حال توسعه MMO New World است، تاسیس کرد و در سال ۲۰۱۴ پلتفرم پخش Twitch را به دست آورد. او همچنین در ماجراجویی داستان تعاملی You Are Jeff Bezos بازی می‌کند.

با وجود حضور از سال ۲۰۱۲، آمازون گیم استودیو برای انتشار بازی‌ها مشکل داشته است. بسیاری از پروژه‌ها قبل از انتشار لغو شدند و سال گذشته Crucible دوباره در نسخه بتا قرار گرفت و بعداً پس از انتشار سریع لغو شد. بلومبرگ در گزارشی که در تاریخ ۲۹ ژانویه منتشر شد، تلاش آمازون برای انتشار بازی‌ها و مشکلات داخلی، از جمله عدم تجربه گیمینگ مایک فرازینی، رئیس استودیو را دلیل دانست.

آمازون از حرکت بزوس در کنار آخرین درآمد سه ماهه خود خبر داد که بسیار عظیم است. درآمد آن ۱۲۵.۵۶ میلیارد دلار در مقابل انتظار ۱۱۹.۷۰ میلیارد دلار بود، اولین سه ماهه ۱۰۰ میلیارد دلاری در تاریخ آمازون.

قیمت سهام آمازون از فوریه ۲۰۲۰ بیش از ۶۸ درصد افزایش یافته است، در حالی که در طی پاندمی، حدود ۲۰۰۰۰ کارگر آمازون با Covid-19 قرارداد بسته اند. در ماه ژوئن، کارگران انبار آمازون در نیویورک از این شرکت شکایت کردند و ادعا کردند که شرایط کار زندگی آنها را به خطر می‌اندازد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: