سرورهای-بازی-Battleborn

سرورهای بازی Battleborn امروز خاموش می‌شوند

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ , ۲۳:۳۰

سرورهای بازی Battleborn امروز به طور رسمی خاموش شدند و بازی به پایان عمر خود رسید. با دنیای بازی همراه شوید.

زمانی که گیرباکس در سال ۲۰۱۶ Battleborn را عرضه کرد، نگرانی‌های زیادی درباره زنده‌ماندن این بازی در برابر رقیبی مثل Overwatch وجود داشت. متاسفانه به تازگی بازی از فروشگاه‌های دیجیتالی برداشته و امروز هم سرورهای بازی برای همیشه خاموش شدند و دیگر غیر قابل بازی است.

از بین رفتن بازی‌ای با پتانسیل بالایی که داشت واقعا تاسف برانگیز است. بتل‌بورن یک بازی آنلاین قهرمان محور اول شخص بود که با کمک المان‌هایی مثل طنز با استایل Borderlands و Loot-Grind توانسته بود در برابر رقیب سرسختی مثل Overwatch دوام بیاورد.

شوربختانه به معنای آن نبود که بازی موفقیتی برای استودیو بوده و مدیر عامل Take Two اعلام کرده بود که بازی کم‌تر ار انتظارات آن‌ها واقع شده‌ است و آپدیت‌های بازی از یک سال و نیم بعد عرضه متوقف شدند. خوشبختانه گیرباکس با عرضه Borderlands 3 موفقیت بزرگی بدست آورد و شکست Battleborn ضربه سهمگینی به استودیو وارد نکرد.

سرورهای بازی Battleborn سال ۲۰۲۱ خاموش می‌شوند

طبق آخرین اخبار بازی، شاید کمتر کسی را بتوان پیدا کرد که بازی Battleborn را به‌یاد داشته باشد. استودیو ۲K Games بیانیه نسبتا عجیبی را در مورد بازی منتشر کرد.

۲K به‌صورت رسمی اعلام کرد که امکان خرید این بازی برای تمامی پلتفرم‌ها از طریق تمام خرده فروش‌های دیجیتالی امکان پذیر نخواهد بود. این روند به‌عنوان بخشی از شروع تعطیلی این بازی خواهد بود و در نهایت به‌صورت کامل از دسترس همگان خارج خواهد شد.

در طول سال آینده، ویژگی‌های موجود در بازی Battleborn به‌آرامی حذف خواهند شد. در فوریه ۲۰۲۰، ارز مخصوص بازی که با‌ عنوان پلاتینوم شناخته می‌شود، به‌صورت کامل از حساب بازیکنان حذف خواهد شد. طبق این موضوع، شما تا این تاریخ همچنان می‌توانید پلاتینوم‌های بیشتری را در بازی کسب کنید و اگر موجودی داشته باشید، آن‌ها را صرف خرید آیتم کنید. تقریبا یک‌سال بعد در ژانویه ۲۰۲۱ هم سرورهای بازی Battleborn درنهایت خاموش خواهند شد. درنتیجه، این کار باعث می‌شود که تمامی دارندگان این عنوان نتوانند وارد بازی خود شوند. حساب رسمی توئیتر این بازی در این رابطه اعلام کرد:

ما به‌خاطر کارهایی که با این بازی انجام داده‌ایم، بسیار افتخار می‌کنیم و می‌خواهیم که سپاس‌گذاری عمیق خودمان را به‌دلیل حمایت طرفداران‌مان به آن‌ها ابراز کنیم. ما همچنان در صورت لزوم اطلاعیه‌های لازم را در خصوص خاموشی بازی ارائه خواهیم داد.

بازی Battleborn سال ۲۰۱۶ عرضه شد، اما به‌دلیل عدم توجه منتقدین نسبت به آن و نزدیک بودنش به انتشار بازی اورواچ (Overwach)، در بدست آوردن مخاطبین زیاد با شکست مواجه شد. پایه و اساس بازی همچنان بازیکن محور باقی ماند، اما در طی سال‌های گذشته کم کم در ذهن طرفداران ناپدید شد و استودیو گیرباکس (Gearbox Software) هم در طول آن هیچ آپدیتی برای بازی ارائه نکرد.

در عصر دیجیتالی و تمام آنلاین صنعت بازی که ما در آن زندگی می‌کنیم، همواره شاهد خاموش شدن بازی‌ها و غیرقابل بازی بودن آن‌ها بوده‌ایم و در طی این سال‌ها هم رایج‌تر شده است. با این وجود، هنوز هم وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، از عجیب بودن آن نمی‌کاهد. قطعا یکی از بدترین بخش‌های خاموش شدن سرورهای بازی Battleborn این است که بازی تا رسیدن به موعد خاموشی، در رسیدن به چرخه عمر ۵ ساله هم ناموفق بوده است. بهرحال این IP دیگر به پایان راه خود رسیده است و دیگر نمی‌توانیم آن را در جاده بازی‌های آنلاین مشاهده کنیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: