مایکل هرست

مایکل هرست در حال ساخت مجموعه‌ اقتباسی The Great Gatsby است

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۹ بهمن ۱۳۹۹ , ۱۵:۰۰

به گزارش سایت هالیوود ریپورتر مایکل هرست خالق سریال وایکینگ‌ها در حال ساخت یک مجموعه‌ی اقتباسی از رمان The Great Gatsby در استودیوی A+E است. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

برگرفته از رمان مشهور فیتزجرالد، این مجموعه، داستان راوی قصه نیک کاراوی را در دهه خروشان قرن بیستم در شهر لانگ آیلند روایت می‌کند، در طول داستان کاراوی با میلیونری  مرموز به نام جی گتسبی دوست می‌شود که اشتیاق دیوانه واری برای پیوستن به معشوق سابقش، دیزی بوکانان دارد.

این اقتباس بیشتر جامعه‌ی سیاه و خرده فرهنگ موسیقی نیویورک را مورد کاوش قرار خواهد داد. در ساخت این سریال استاد دانشگاه ادبیات تطبیقی انگلیسی ویلیام بی. رنسفورد و کارشناس مطالعات آمریکایی آفریقایی فرح جزمین به​​ عنوان مشاور در کنار تهیه‌کننده‎‌ی مشاور سریال  بلیک هازارد و نوه بزرگ اسکات و زلدا فیتزجرالد مشارکت دارند.

مایکل هرست

هرست در مورد رمان گتسبی بزرگ گفت :

به نظر می رسد بیشتر زندگی‌ام را با گتسبی گذرانده‌ام، ابتدا آن را به عنوان یک بچه مدرسه‌ای خوانده‌م، سپس در دهه ۱۹۷۰ آن را در آکسفورد درس می‌دادم از آن زمان به بعد آن را بطور دوره‌ای بازخوانی می‌کنم.

همانطور که منتقد مشهور، لیونل تریلینگ یک بار نوشت: گتسبی بزرگ هنوز مانند زمان چاپ خود تازه است، حتی ارزشش از نظر وزن و اعتبار نیز افزایش یافته است. امروز، وقتی آمریکا می خواهد یک بار دیگر خود را از نو بسازد، لحظه مناسبی است که از زاویه‌ای نو به این داستان بی انتها نگاه کنیم ، و شخصیت های معروف و برجسته آن را از با ذره‌بینی مدرن بر اساس جنسیت، نژاد و گرایش جنسی مورد بررسی قرار دهیم.

دیدگاه عمیق عاشقانه فیتزجرالد مانع از این نمی‌شود که فضای تاریک آمریکا را بررسی و افشا نکند، به همین علت داستان هم از تراژدی و هم از امید می‌گوید و به همین دلیل است که این رمان تا به امروز طنین انداز شده است.

علاوه بر نگارش متن فیلمنامه این مینی سریال، هرست تهیه و تولید این مجموعه را در کنار مایکل لاندن (Sideways) از استودیوی گروندزول پروداکشنز بر عهده دارد.

هرست نزدیک به یک دهه با استودیوی A+E همکاری داشته و از سال ۲۰۱۳ با درام تاریخی موفق خود Vikings که اولین سریال کانال هیستوری با یک متن فیلم‌نامه بود توجه مخاطبان را به خود جلب کرد. وی در حال حاضر در حال ساخت سریال محدود The Plague Year  برای استودیوی A&E است.

تا کنون اقتباس‌های سینمایی زیادی از گتسبی بزرگ ساخته شده است، از جمله نسخه‌ی سال ۱۹۲۶ با بازی وارنر باکستر، نسخه سال  ۱۹۴۹ با بازی آلن لاد، نسخه‌ی ۱۹۷۴ با بازی رابرت ردفورد و نسخه‌ی سال ۲۰۱۳ به کارگدانی لورمن و با بازی لئوناردو دی‌کاپریو در نقش جی گتسبی، اشاره کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: