نظر مدیرعامل والو درباره Brain Computer Interfaces

توسط مهتاب جهاندار در ۸ بهمن ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۰

 اخیراً ما نسخه آزمایشی Brain Computer Interfaces (رابط‌های رایانه‌ای مغزی) Elon Musk  را پوشش دادیم. یک سال قبل ما به Brain Talker، یک تراشه کدک رایانه ای هم نگاهی انداختیم. اکنون نشانه‌های دیگری از پیشرفت کارها در این زمینه و فناوری‌های مشابه / مربوط به گیمرهای رایانه شخصی وجود دارد. با دنیای بازی همراه باشید.

در مصاحبه اخیر با ۱-News نیوزلند، Gabe Newell بنیانگذار و رئیس Valve، در مورد BCI و چگونگی کاوش Valve در فن آوری بازی‌ها و فراتر از آن صحبت کرد. Newell اعتراف کرد که این مفهوم ممکن است شبیه داستان‌های علمی تخیلی باشد اما توسعه دهندگان با نادیده گرفتن احتمالات، حتی در این مرحله اولیه، “یک اشتباه احمقانه” مرتکب می‌شوند.

Newell به مصاحبه کنندگان گفت: “دنیای واقعی در مقایسه با تجربیاتی که می‌توانید در مغز افراد ایجاد کنید مسطح، بی رنگ و مبهم به نظر می‌رسد.” علاوه بر این، طبق گفته مدیر عامل شرکت Valve، پتانسیل تجربه‌های BCI فراتر از بازی است. او پیش بینی می‌کند که یک برنامه اولیه یک برنامه خواب است که در آن می‌توانید BCI را طوری برنامه‌ریزی کنید که x ساعت به خواب بکشد.

نکته جالب دیگری که در مصاحبه به آن اشاره شد، خطر BCI بود. چنین خواننده / نویسنده حسی قدرتمندی می‌تواند مورد سو استفاده، هک شدن قرار گیرد و بنابراین نیاز به محافظت دقیق دارد.

در مجموع باید بیان داشت که صحبت‌های Newell تقریبا درست و صحت دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: