کریستوفر نولان

کریستوفر نولان دیگر علاقه‌ای به کار با استودیوی برادران وارنر ندارد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۶ بهمن ۱۳۹۹ , ۱۴:۰۰

به گزارش نشریه وال ‌استریت ژورنال ، کریستوفر نولان، کارگردان فیلم Tenet دیگر تمایلی به ادامه‌ی کار با کمپانی برادران وارنر ندارد. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

پس از اینکه کمپانی برادران وارنر اعلامیه‌ای را مبنی بر پخش فیلم‌های سینمایی خود را روی شبکه HBO Max منتشر کرد، کریستوفر نولان یکی از از فیلمسازانی بود که مخالفت شدید خود را با این تصمیم بود بطور علنی ابراز کرد. به همین دلیل، حالا بسیاری از خود می‌پرسند که آیا استراتژی برادران وارنر برای اکران و پخش همزمان فیلم‌هایشان در سینماها و شبکه‌ی HBO Max وارنر تصمیمی نادرست بوده که می‌تواند زیانی بیش از آنچه را که برادران وارنر در ابتدا پیشبینی کرده بود به این کمپانی وارد کند.

اگر گزارش وال استریت ژورنال صحت داشته باشد و نولان دیگر حاضر به همکاری با این استودیو نباشد فیلم هیجان ‌انگیز و علمی – تخیلی Tenet احتمالاً آخرین پروژه‌ی وی با برادران وارنر پس از ۱۸ سال همکاری است.

کریستوفر نولان

نولان همکاری خود را با برادران وارنر در سال ۲۰۰۲ با ساخت فیلم مهیج و روانشناختی Insomia با بازی آل پاچینو، رابین ویلیامز و هیلاری سوانک آغاز کرد، این همکاری با ساخت سه گانه‌ی The Dark Knight  (شوالیه تاریکی) با حضور کریستین بیل در نقش بتمن ادامه یافت.

از دیگر کارهای برجسته نولان با این استودیو می توان به فیلم‌های تحسین شده‌ی The Prestige در سال ۲۰۰۶، Inception در سال ۲۰۱۰ ،Interstellar در سال ۲۰۱۴ و  Dunkirk در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد.

تنت روایتگر داستان یک قهرمان (جان دیوید واشنگتن) بی‌نام و جاسوس بین‌المللی است که جز کلمه‌ی – تنت – سلاح دیگری ندارد و باید برای نجات جهان تا پای جان بجنگد و برای انجام یک مأموریت عازم سفری می‌شود که فرای زمان واقعی رخ می‌دهد ولی این فیلم سفر در زمان نیست.

کریستوفر نولان

نمایش فیلم Tenet در اوایل سال ۲۰۲۰ در سینما‌های جهان آغاز شد و موفق شد رکورد فروش ۳۵۰ میلیون دلار را ثبت کند. در این فیلم رابرت پتینسون (The Lighthouse)، الیزابت دبیکی (Widows)، دیمپل کاپادیا (Fugly)، آرون تیلور جانسون (Avengers: Age of Ultron)، مایکل کین (The Dark Knight Rises) و کنت برانا (Dunkirk) به ایفای نقش می‌پردازند.

کریستوفر نولان از اقدام برادران وارنر برای پخش فیلم‌های سینمایی روی شبکه HBO Max شدیداً انتقاد کرد

کارگردان مطرح سینما و نامزد جایزه اسکار کریستوفر نولان از اقدام استودیوی برادران وارنر برای پخش ۱۷ فیلم‌شان در شبکه HBO Max شدیداً انتقاد کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

کریستوفر نولان با تصمیم کمپانی برادران وارنر مبنی بر پخش فیلمهای ۲۰۲۱ خودشان در در HBO Max همزمان با اکران سینمایی آن‌ها کاملاً مخالف است و این را علناً اعلام کرد. در تاریخ ۳ دسامبر، زمانیکه استودیو وارنر اعلام کرد که قصد دارد در سال آینده فیلم‌های خود را در همان روزی که اکران سینمایی آن‌ها آغاز می‌شود در شبکه HBO Max بصورت دیجیتالی پخش کند. با سوالات و انتقادات زیادی روبه‌رو شد و برخی از اهالی سینما نگرانی خود را از فدا کردن فروش گیشه برای حفظ سرویس‌های استریم، از بین رفتن استعداد‌های سینمایی و تهدید کپی برداری غیر قانونی ابراز کردند.

کریستوفر نولان

نولان در گفتگو با سایت هالیوود ریپورتر در این باره گفت:

برخی از بزرگترین فیلم سازان صنعت و مهمترین ستارگان سینمای صنعت در آن شب با این فکر که در بزرگترین استودیوی فیلم کار می کنند به رختخواب رفتند و وقتی از خواب بیدار شدند  فهمیدند که برای بدترین سرویس استریم کار می‌کنند.

برادران وارنر سیستمی باورنکردنی را برای کار یک فیلمساز در همه جا داشت، هم در سینما و هم در خانه و هم‌اکنون در حالیکه ما صحبت می‌کنیم آن‌ها دارند این سیستم را از بین می‌برند. آنها حتی نمی فهمند چه چیزی را از دست می دهند. تصمیم آنها معنای اقتصادی ندارد و حتی مبتدی‌ترین سرمایه گذار وال استریت نیز می تواند تفاوت بین اختلال و اختلال عملکرد را در این موضوع ببیند.

برخی منابع در صنعت حدس می زنند که این تصمیم می تواند به دلیل پیش بینی عملکرد ضعیف گیشه‌های سینما در سال ۲۰۲۱ باشد، بنابراین تغییر به انتشار دیجیتال روی سرویس‌های استریم می تواند از عدم عملکرد مناسب در این صنعت جلوگیری کند و به یک استاندارد جدید برای پخش فیلم‌های سینمایی تبدیل شود. همانطور که انتظار می رفت، هالیوود از این تصمیم خشمگین شد و فیلمسازان و بازیگران به طور کلی از اینکه اولین نمایش بزرگشان از پرده‌ی سینما به صفحه لپ تاپ تنزل پیدا کرده خوشحال نیستند و انتقادهای خود را همچنان ابراز می‌کنند.

منبع : Screenrant

دیدگاه
۰ دیدگاه