کمپانی Tencent - بازی Don't Starve

کمپانی Tencent بخش زیادی از شرکت سازنده بازی Don’t Starve را خریداری کرد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۶ بهمن ۱۳۹۹ , ۲۲:۵۴

کمپانی Tencent بخش زیادی از استودیو Klei Entertainment، سازنده بازی Don’t Starve را خریداری کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

بخش عمده‌ای از سهام استودیو Klei Entertainment که به دلیل ساخت و انتشار بازی Don’t Starve و Mark of the Ninja شناخته می‌شود توسط کمپانی تنسنت خریداری شده است. بنیانگذار این استودیو، جیمی چنگ اعلام کرد که وی به مدیریت استودیو ادامه خواهد داد. همچنین هیچ تغییری در کارکنان، پروژه‌ها یا سایر موارد ایجاد نخواهد شد.

کمپانی Tencent به دلیل سرمایه‌گذاری و خرید شرکت‌های متعدد بازی سازی در طول سال‌های اخیر شناخته شده است. اخیراً، این شرکت Digital Extremes، توسعه‌دهنده بازی Warframe را نیز خریداری کرده بود. در مورد اینکه چرا Klei Entertainment با این قرارداد روبرو شده است، چنگ گفت: «ما ۱۵ سال است که این شرکت را تأسیس کرده‌ایم و در طول این سال‌ها تغییرات زیادی انجام داده‌ایم تا بتوانیم به دنیای در حال تغییر پاسخ دهیم. همیشه آرزوی من این بوده است که مردم بتوانند بهترین کار خلاقانه خود را انجام دهند، یاد بگیرند و رشد کنند، نگران مسائل مالی نباشند و بتوانند از زندگی خود در خارج از استودیو لذت ببرند. این تغییری نکرده است.»

اگرچه این استودیو می‌توانست به کمپانی‌های دیگری ملحق شود، اما احساس می‌کرد Tencent تنها انتخابی است که احساس می‌کنند قادر به حفظ سطح کنترل مورد باشد. این دو شرکت چندین سال با یکدیگر همکاری کرده اند. کمپانی Tencent به راه‌اندازی بازی Don’t Starve برای چین در سال ۲۰۱۶ کمک کرد و حتی با وجود برخی اختلافات، آن‌ها همیشه مایل بودند با یک‌دیگر کار کنند.

ظاهرا کمپانی Tencent پس از خرید شرکت «Leyou Technologies»، اکنون به دنبال خرید استودیو سازنده Warframe، استودیو «Digital Extremes» نیز است. با دنیای بازی همراه باشید.

ابتدای سال میلادی حاری بود که کمپانی Tencent با پیشنهاد خرید ۱.۵ میلیارد دلاری به دنبال تصاحب مالکیت شرکت Leyou Technologies بود. جدی‌ترین رقیب آن‌ها برای غقد این قرار داد، شرکت سونی بود که به شدت به حرید این شرکت علاقه نشان می‌داد اما قرار توافق با Leyou Technologies روز یازدهم دسامبر سال جاری عقد شد و امروز نیز مراحل ثبت آن نهایی شد.

شرکت Leyou Technologies  تا پیش سال ۲۰۱۴ یه عنوان یک شرکت پرورش طیور فعالیت می‌کرد اما، از آن سال به بعد شروع به فعالیت و سرمایه گذاری در صنعت گیمنگ نمود و به عنوان سهامدار ارشد استودیو Digital Extremes نام خود را مطرح کرد. در سال ۲۰۱۶ به طور کل فعالیت پرورش پرندگان را کنار گذاشت و اقدام به خرید استودیو «Splash Damage»، سازنده بازی «Gears Tactics» کرد. زمانی که Tencent مالکیت این شرکت را بدست آورد، به تبع مالکیت تمامی زیرمجموعه‌های آن را نیز بدست می‌آورد و ظاهرا قصد دارد با تصاحب ۱۰۰ درصد سهام استودیو Digital Extremes، حق ساخت و نشر بازی «Warframe» را نیز بدست آورد.

استودیوی بازی سازی جدید کمپانی Tencent مشخص شد

طبق آخرین اخبار بازی، گویا تنسنت (Tencent) غول چینی اینترنتی، روی استودیوی بازی سازی دیگری سرمایه گذاری کرده است. این استودیو روی مالک استودیوی توسعه دهنده بازی بزرگ بریتانیایی یعنی Sumo Digital سرمایه‌گذاری کرده است و طبق اعلام سایت gl.biz، ۱۵ میلیون سهم از این کمپانی را خریداری کرده است.

تنسنت این کار را با گروه Perwyn به سرانجام رسانده است، که به‌نظر می‌رسد با انجام این معامله، سهم آن‌ها در این شرکت به میزان ۱۷.۳۸ درصد کاهش خواهد یافت. تنسنت در بخشی از این قراداد ۹.۹۶ درصد از Sumo Group را هم به خود اختصاص داده است. اطلاعات دیگری از بندهای این سرمایه‌گذاری منتشر نشده است. استیون ما (Steven Ma) رئیس استودیوی تنسنت در این رابطه گفت:

ما از سرمایه‌گذاری برای Sumo Group که یک استودیوی برجسته در همکاری برای توسعه بازی‌های مستقل است، خرسند هستیم. ما مشتاقانه منتظر هستیم که Sumo رشد پیدا کند و همکاری خودمان را برای آوردن تجربه‌های سرگرمی تعاملی بیشتر برای مخاطبین جهانی همکاری کنیم.

کارل کاورز مدیرعامل شرکت Sumo هم در این رابطه اظهار داشت:

ما خوشحالیم که تنسنت تصمیم به سرمایه گذاری روی بخشی از شرکت ما داشته است و مشتاقانه منتظر همکاری تنسنت در ایجاد فرصت‌های بیشتر هستیم.

این تازه‌ترین سرمایه گذاری تنسنت محسوب می‌شود. این شرکت درحال حاضر استودیوهایی همچون Riot Games سازنده بازی League of Legends، Grinding Gear Games خالق بازی Path of Exile و سوپرسل (Supercell) به‌عنوان خالق بازی موبایل کلش آو کلنز را در مالکیت خود داشته یا سهمی در کنترل منافع آن‌ها دارد. این کمپانی در بسیاری از شرکت‌های دیگر همچون اکتیویژن بلیزارد، یوبی‌سافت، اپیک گیمز، پارادوکس، فانکوم، Frontier Developments و Glu Mobile سرمایه گذاری کرده است.

Sumo Group اخیرا رشد زیادی داشته است. بعد از سرمایه گذاری داخلی Perwyn در سال ۲۰۱۶، این کمپانی از جهات مختلف رشد داشته است. آن‌ها هم اکنون ۱۰ استودیو در ۳ کشور جهان دارند و امسال هم ۳۸ میلیون پوند (۴۹ میلیون دلار) درآمدزایی داشته‌اند.

گروه Sumo Digital هم حدود ۶۰۰ نفر در تیم خود دارد و عنوان یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های توسعه جهان را یدک می‌کشد. این شرکت در طول سال‌ها روی پروژه‌های برجسته بسیار کار کرده است. فقط در همین دو سال گذشته، این شرکت در توسعه بازی‌های هیتمن ۲ (Hitman 2)، فورزا هورایزن ۴ (Forza Horizon 4)، Team Sonic Racing و Crackdown 3 همکاری داشته اند. یکی از مهم‌ترین پروژه‌های فعلی آن‌ها هم عنوان موردانتظار Dead Island 2 است.

Sumo مالک ۷ استودیو در شهرهای مختلف بریتانیا است و یکی از آن‌ها هم در شهر Pune هند قرار دارد. نظرات خود را در مورد استودیوی بازی سازی جدید شرکت تنسنت با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “کمپانی Tencent بخش زیادی از شرکت سازنده بازی Don’t Starve را خریداری کرد”

    1. Rohllah Amiry گفت:

      عالیه بدک نیست

      ۰ ۰