کمپانی اپل

هدست واقعیت مجازی اپل در سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۴ بهمن ۱۳۹۹ , ۲۰:۱۰

گزارش‌ها حاکی بر آن است که گویا کمپانی اپل قصد دارد هدست واقعیت مجازی خود را در سال ۲۰۲۲ عرضه کند. با دنیای بازی همراه باشید.

اپل یکی از بزرگ‌ترین غول‌های دنیای فناوری است که در این سال‌های اخیر، گجت‌ها و دستگاه‌های متعددی روانه بازار کرده‌ است. با این‌که به نظر نمی‌رسید اپل علاقه‌ای به فعالیت در حوزه ویدیوگیم داشته باشد، اما به تازگی تحرکات کوپرتینویی‌ها نشان از ورود و فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی است. اپل سال گذشته سرویس Apple Arcade را با فهرستی از بازی‌های IOS عرضه کرد و سعی در گسترش آن داشت. حال اپل میل به حضور بیشتری در مارکت ویدیوگیم دارد.

در گزارشی که سال ۲۰۱۹ منتشر شد، گفته شده بود که کمپانی اپل قصد دارد هدستی به بازار عرضه کند که ترکیبی از المان های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) باشد. به دنبال این گزارش، بلومبرگ افزود که اپل قصد دارد هدست خود را در سال بعدی میلادی به بازار عرضه کند. به نظر می‌رسد این دستگاه که معلوم نیست چه نامی برای آن برگزیده شود، بیشتر بر جنبه‌های واقعیت مجازی تمرکز دارد و در آینده المان های واقعیت افزوده نیز به آن اضافه خواهد شد.

هنوز اشاره نشده است که هدست اپل با ویدیوگیم ارتباطی دارد اما با توجه به سرمایه‌گذاری کمپانی در حوزه ویدیوگیم، منطقی است که اپل این هدست را برای ویدیوگیم هم در نظر بگیرد. باز با این حال تردیدی وجود دارد که آیا اپل هم مثل سونی و فیسبوک دست به ساخت آثار بزرگ واقعیت مجازی می‌زند یا خیر. مطمئنا در آینده اطلاعات بیشتری مانند قیمت و نام از این دستگاه منتشر خواهد شد.

دادخواست کمپانی اپل علیه شرکت Corellium‌ منتفی شد

در ماه اوت سال گذشته، کمپانی اپل شکایتی را علیه شرکت نرم افزار مجازی سازی Corellium مطرح کرد، با این استدلال که محصولات این شرکت حق چاپ و DMCA را نقض می‌کند.
در حالی که ادعای DMCA هنوز باید در دادگاه حل و فصل شود، یک قاضی در فلوریدا ادعاهای حق نسخه برداری اپل را رد کرد.
قاضی منطقه، رودنی اسمیت، پس از بررسی دقیق، ادعاهای اپل را «گیج کننده، اگر نه غیر متفکرانه» دانست. وی در حکم خود نوشت که «با در نظر گرفتن تمام فاکتورهای لازم، دادگاه دریافت که کورلیوم وظیفه خود را در ایجاد استفاده عادلانه برآورده کرده است. بنابراین، استفاده از iOS در ارتباط با محصول کورلیوم مجاز است».

حال کورلیوم چیست؟ برای ساده‌سازی، کورلیوم به محققان امنیتی اجازه می دهد تا یک دستگاه مجازی ARM (از جمله دستگاه های iOS) را در یک مرورگر بچرخانند و برای کشف اشکالات امنیتی احتمالی، آن‌ها را زیر نظر بگیرند.
با استفاده از ابزارهای Corellium، یک محقق امنیتی به سرعت آیفون شبیه‌سازی شده را تشخیص می‌دهد و اشکالات احتمالی را جستجو می‌کند. TechCrunch توضیح می‌دهد که با استفاده از این ابزارها تهیه AB از نسخه‌های مختلف iOS، راه‌اندازی موارد مختلف iOS، اصلاح هسته و همچنین نگاهی اجمالی به آنچه درحال رخ دادن است نیز آسان است. ابزاری عالی برای ردیابی و رفع اشکال و همچنین تحقیقات امنیتی.

درحالی که تصمیم اسمیت ادعاهای حق نسخه برداری کمپانی اپل را منتفی کرده است (اگرچه می‌تواند تجدید نظر کند)، غول فناوری هنوز ادعای نقض DCMA را دارد که توسط دادگاه‌ها در دست بررسی است.

منبع Hexus

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: