فیلم Lethal Weapon 5

ریچارد دانر فیلم Lethal Weapon 5 را کارگردانی خواهد کرد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۲ دی ۱۳۹۹ , ۲۱:۱۳

ریچارد دانر فیلم Lethal Weapon 5 را با حضور مل گیبسون و دنی گلاور کارگردانی خواهد کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

حتی در سن ۹۰ سالگی، ریچارد دانر برای کارگردانی خیلی پیر نیست! حداقل نه وقتی که نوبت به همکاری با مل گیبسون و دنی گلاور می‌رسد که برای آخرین بار برای بازی در دنباله بعدی Lethal Weapon بازمی‌گردند. دونر در مصاحبه با روزنامه تلگراف تأیید کرد که وی واقعاً کارگردانی قسمت پنجم Lethal Weapon را بر عهده خواهد داشت. دانر درباره ساخت قسمت پنجم این فیلم گفت:

این آخرین فیلم است. [ساخت این قسمت] هم مایه‌ی افتخار و هم وظیفه من است. ساخت این فیلم واقعاً هیجان انگیز است … هاهاها! این آخرین فیلم [از این سری] است، من به شما قول می دهم.

فرنچایز Lethal Weapon از سال ۱۹۸۷ کلید خورد و از آن زمان تاکنون چهار فیلم از این فرنچایز ساخته شده است، آخرین فیلم این سری، Lethal Weapon 4  در سال ۱۹۹۸ با بودجه‌ی عظیمی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار ساخته شد و ۲۸۵ میلیون دلار در گیشه فروش داشت اما واکنش مخاطبان و منتقدان نسبت به آن متوسط بود. با این حال دانر به اندازه کافی انرژی دارند تا بتواند فیلمی را در سطح Lethal Weapon 2 برای طرفداران بسازد.

 فیلم Lethal Weapon 5

در اوایل سال جاری، دنی گلاور در گفتگو با نشریه ورایتی از برنامه ساخت دنباله چهارم این فیلم خبر داد، وی در این بار گفت:

من نمی خواهم داستان فیلمنامه ای را که خوانده‌ام لو بدهم، اما فهمیدم که داستان ارتباط بسیار جدی با برخی از اتفاقاتی دارد که امروز در حال رخ دادن است. می‌توانم این خبر را تایید کنم. اما این مربوط به ماه ژانویه است. زمان خیلی سریع می‎گذرد، اما بله، در مورد این طرح صحبت شده است فقط می توانم به شما بگویم، اگر این اتفاق بیفتد، چیز خارق العاده‌ای خواهد شد.

 خیلی جالب است اگر Lethal Weapon به نوعی به ما کمک کند تا کمی بیشتر [شرایط کنونی] را درک کنیم، این که ببینیم چگونه داستان فیلم در چارچوب سیاسی‌ای و چارچوب اقتصادی که که اکنون در آن‌ها قرار داریم جای می‌گیرد. خصوصاً در جوامعی که به نوعی تحت تأثیر خشونت پلیس و استانداردهایی که آنها از طریق  قدرت به مردم اعمال می کنند قرار دارند. و آنچه از این منظر جالب خواهد بود این است که تلاش [برای به تصویر کشیدن این موضوع] در این لحظه خاص چگونه می تواند باشد.

اولین فیلم Lethal Weapon در سال ۱۹۸۷ به کارگردانی ریچارد دانر و فیلم‌نامه‌ای از شین بلک به روی پرده‌ی‌ سینما رفت و داستان آن همکاری کاراگاه کهنه کار راجر مورتو (گلاور) و افسر پلیس مارتین ریگز (گیبسون) که از یک اختلال استرسی پس از سانحه رنج می‌برد را روایت می‌کند.

این فیلم کمدی نظر منتقدان را به خود جلب کرد و بیش از ۱۲۰ میلیون دلار فروش داشت که این موفقیت منجر به ایجاد یک فرنچایز با سه دنباله و بازی مل گیبسون و دنی گلاور شد. اقتباس تلویزیونی این فیلم نیز با بازی دیمون وینز و کلین کرافورد در نقش مورتو و ریگز ساخته شد، اما پس از سه فصل، شبکه‌ی فاکس پخش آن را لغو کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: