ویندوز 7

ویندوز ۷ هنوز بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۱ دی ۱۳۹۹ , ۲۱:۰۶

طبق آخرین آمار منتشر شده، متوجه شدیم که ویندوز ۷ هنوز بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. با دنیای بازی همراه باشید.

با وجود اینکه ویندوز ۷ به اولین سالگرد پایان پشتیبانی خود نزدیک می‌شود، هنوز بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. با این حال، طبق آخرین اطلاعات از ZDNet، بیش از ۱۰۰ میلیون رایانه شخصی ویندوز هفت در ۱۲ ماه گذشته بازنشسته، بازیافت یا به‌روز شده‌اند.

پایان رسمی پشتیبانی از ویندوز ۷ در ژانویه ۲۰۲۰ بود. مایکروسافت نشان داد که دیگر هیچ به‌روزرسانی رایگانی در دسترس نخواهد بود، اما مشاغلی که می‌خواهند از سیستم عامل استفاده کنند (نسخه‌های Pro یا Enterprise) می‌توانند ثبت نام کرده و هزینه‌های خود را پرداخت کنند که به‌روز‌رسانی‌های مهم برای سه سال دیگر تمدید شود. در زمان راه‌اندازی ویندوز هفت، سیستم عامل قدیمی هنوز تقریباً یک چهارم بازار دسکتاپ ویندوز را تشکیل می‌داد. در ماه ژوئن، ما متوجه ریزش میزان تعداد کاربران شدیم و با نزدیک شدن به یک سال عدم به‌روزرسانی برای کاربران عادی، سهم بازار تقریباً یک پنجم شد.

قرار دادن یک عدد بر حسب درصد آسان نیست، زیرا مطمئن نیستیم که تعداد رایانه‌های شخصی ویندوزی در آنجا وجود دارد و به طور فعال مورد استفاده قرار می‌گیرند یا خیر. آخرین آمار نشان می دهد که ویندوز ۷ تقریباً یک پنجم ویندوزهای فعال را تشکیل می‌دهد، احتمالاً به این معنی است که با پایان یافتن سال ۲۰۲۰ ، بیش از ۱۰۰ میلیون رایانه شخصی ویندوز ۷ هنوز در اینترنت فعال هستند.

نکته آخر اینکه افرادی که در برنامه پشتیبانی طولانی مدت مایکروسافت شرکت می‌کنند، از ژانویه باید هزینه دوبرابری را پرداخت کنند.

منبع Hexus

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: