کمپانی اپل

دادخواست کمپانی اپل علیه شرکت Corellium‌ منتفی شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۱ دی ۱۳۹۹ , ۲۰:۵۴

یک قاضی دادخواست کمپانی اپل علیه شرکت Corellium به دلیل نقض حق کپی رایت را رد کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

در ماه اوت سال گذشته، کمپانی اپل شکایتی را علیه شرکت نرم افزار مجازی سازی Corellium مطرح کرد، با این استدلال که محصولات این شرکت حق چاپ و DMCA را نقض می‌کند.
در حالی که ادعای DMCA هنوز باید در دادگاه حل و فصل شود، یک قاضی در فلوریدا ادعاهای حق نسخه برداری اپل را رد کرد.
قاضی منطقه، رودنی اسمیت، پس از بررسی دقیق، ادعاهای اپل را «گیج کننده، اگر نه غیر متفکرانه» دانست. وی در حکم خود نوشت که «با در نظر گرفتن تمام فاکتورهای لازم، دادگاه دریافت که کورلیوم وظیفه خود را در ایجاد استفاده عادلانه برآورده کرده است. بنابراین، استفاده از iOS در ارتباط با محصول کورلیوم مجاز است».

حال کورلیوم چیست؟ برای ساده‌سازی، کورلیوم به محققان امنیتی اجازه می دهد تا یک دستگاه مجازی ARM (از جمله دستگاه های iOS) را در یک مرورگر بچرخانند و برای کشف اشکالات امنیتی احتمالی، آن‌ها را زیر نظر بگیرند.
با استفاده از ابزارهای Corellium، یک محقق امنیتی به سرعت آیفون شبیه‌سازی شده را تشخیص می‌دهد و اشکالات احتمالی را جستجو می‌کند. TechCrunch توضیح می‌دهد که با استفاده از این ابزارها تهیه AB از نسخه‌های مختلف iOS، راه‌اندازی موارد مختلف iOS، اصلاح هسته و همچنین نگاهی اجمالی به آنچه درحال رخ دادن است نیز آسان است. ابزاری عالی برای ردیابی و رفع اشکال و همچنین تحقیقات امنیتی.

درحالی که تصمیم اسمیت ادعاهای حق نسخه برداری کمپانی اپل را منتفی کرده است (اگرچه می‌تواند تجدید نظر کند)، غول فناوری هنوز ادعای نقض DCMA را دارد که توسط دادگاه‌ها در دست بررسی است.

منبع Hexus

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: