افزایش ظرفیت تولید اینتل به دو برابر طی سه سال گذشته

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۸ دی ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۰

طی ماه‌ها گذشته اینتل نتوانسته خودی نشان دهد و به نوعی ناشی از کاهش ارزش سهام این کمپانی بزرگ تولیدکننده پردازشگرهای نیمه هادی است. حال به نظر رسیده تولید این شرکت دوچندان شد. با دنیای بازی همراه باشید.

اگرچه باتوجه به گزارش‌های قبل اینتل با استفاده از فناوری تراشه‌های ذخیره سازی NAND و Optane توانسته پیشرفت بزرگی داشته باشد. اما سودهای کم‌تر از انتظار این شرکت را با مشکلاتی رو به رو ساخته و از آنچه که می‌خواسته کمی دور شد.

اینتل طی پستی در وب سایت خود مشخص ساخته یکی از موارد شکست‌های اخیر سرمایه گذاران نه چندان مناسب و تقریبا متلاشی است. او اطمینان داده که برای آینده برنامه بزرگی داشته و قصد دارد به افزایش تولید ادامه دهد تا بتواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد.

البته خبر اصلی افزایش تولید دو برابری چیپ‌های چهارده و ده نانومتری طی سه سال گذشته از سوی این کمپانی است. Keyvan Esfarjani یکی از مدیران ارشد این شرکت بیان داشته:“ما ظرفیت ویفر خود را دو برابر کردیم و این یک سرمایه گذاری قابل توجه بود. با حرکت به جلو، ما متوقف نخواهیم شد و همچنان به سرمایه گذاری در ظرفیت تولید کارخانه‌ها ادامه می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم با نیازهای روزافزون مشتریان خود همراه شویم.”

اینتل پیش زمینه ای برای دستاورد بسیار ارزشمند خود فراهم می‌کند. این گزارش می‌گوید در سال‌های اخیر “با استفاده از بهبود عملکرد” “روش‌های ابتکاری برای تولید بیشتر در ظرفیت موجود” پیدا کرده است. علاوه بر این شرکت در حال افزایش روند ۱۰ نانومتری تا سال ۲۰۲۰ است که تولید “بالای ۱۰ نانومتری” در اورگان، آریزونا و اسرائیل ادامه دارد.

معرفی ۱۰ نانومتری SuperFin به خوبی تبلیغ شده یکی دیگر از نقاط افتخار اینتل است. طبق گفته این شرکت، این اصلاح تکنولوژی “بزرگ‌ترین تقویت تک اینتراندی در تاریخ اینتل” را امکان پذیر کرده و بهبود عملکرد حاصل از ۱۰ نانومتری SuperFin با انتقال کامل گره قابل مقایسه است.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه این شرکت چیست.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: