بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake

نسخه نینتندو سوئیچ بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake در فروشگاه یوبیسافت دیده شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۴ دی ۱۳۹۹ , ۲۲:۵۹

نسخه نینتندو سوئیچ بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake برای بار دوم در فروشگاه یوبیسافت دیده شد. آیا واقعا این عنوان برای نینتندو منتشر می‌شود؟ با دنیای بازی همراه باشید.

سردرگمی پیرامون اینکه بازی Prince of Persia: Sands of Time Remake برای نینتندو سوئیچ منتشر می‌شود یا خیر از بین نمی‌رود. اگرچه انتشار این بازی به طور رسمی تایید نشده است، اما بارها در لیست فروشگاه‌های مختلف مشاهده شده است. حال افراد زیادی به فکر فرو رفته‌اند که آیا بالاخره این اتفاق می‌افتد یا خیر.
این لیست قبلاً یک بار حذف شده بود، اما دوباره در فروشگاه آنلاین یوبیسافت ظاهر شده است و در آن نسخه نینتندو سوئیچ عنوان اکشن ماجراجویی مورد بحث، دیده شده است. کمپانی Ubisoft نیز به این موضوع واکنشی نشان نداده است، بنابراین فقط باعث ایجاد سردرگمی می‌شود.
بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake قرار بود در ژانویه ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود، اما اخیراً با تأخیر مواجه شد و اکنون در تاریخ ۱۸ مارس() برای PS4 ، Xbox One و PC منتشر خواهد شد.

کمپانی یوبیسافت به زمان بیشتری برای توسعه بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake در ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۱ ژانویه سال ۲۰۲۱ (۲ بهمن ۹۹) منتشر شود. با اینحال، این عنوان با تاخیر دو ماهه مواجه شده است. سازندگان در این مورد می‌گویند: «ما اعتقاد داریم این تصمیم برای اطمینان حاصل از انتشار یک عنوان لذت‌بخش، درست است.»
اثر مذکور در مراسم Ubisoft Forward معرفی شد. سازندگان اعتقاد دارند که این بازسازی، یک تجربه ​​صادقانه از نسخه کلاسیک که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد را به ارمغان می‌آورد. در حالی که کیفیت بصری کلی آن مورد انتقاد قرار گرفت، کارگردان بازی Pierre-Sylvain Gires تأیید کرد که این بازی تا زمان انتشار پولیش بیشتری دریافت خواهد کرد.
بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake در حال حاضر برای Xbox One ، PS4 و PC در دست ساخت است و در تاریخ ۱۸ مارچ سال ۲۰۲۱ (۲۸ اسفند ۹۹) منتشر خواهد شد.

کارگردان ریمیک بازی Prince of Persia The Sands of Time در مصاحبه‌ای اعلام کرد هدف تیم سازنده بازی این است که حتی الامکان به ریشه‌های مجموعه و نسخه اصلی پایبند باشند. با دنیای بازی همراه باشید.

مجموعه Prince of Persia سال متمادی از صنعت گیم دور بوده‌است اما، بزودی این رویه با عرضه ریمیک بازی Prince of Persia The Sands of Time خاتمه می‌یابد. به اعتقاد بسیاری از هواداران «شن‌های زمان» بهترین نسخه در کل مجموعه است و مانند باقی ریمیک‌های ساخته شده، بسیاری پرسش بی‌پاسخ پیرامون آن وجود دارد.

شاید بزرگ‌ترین پرسش درباره این ریمیک این مورد باشد که بازی چقدر قصد دارد میان پایبندی به ریشه‌های مجموعه و استفاده از ایده‌های جدید تعادل برقرار کند. به گفته آقای Pierre-Sylvain Gires، کارگردان بازی اولویت او و تیم‌اش مورد اول است اما، در دوربین بازی، کنترل‌های آن و سیستم مبارزات تغییراتی را اعمال کرده‌اند:

ما خود را ملزوم به استفاده از خود داستانی اصلی بازی می‌دانیم اما، در گیم‌پلی و بازسازی سینماتیک‌های بازی تغییراتی اعمال کرده‌آیم. در مبحث گیم‌پلی هدف اصلی ما استفاده از دوربین سه بعدی و کنترلرها و مبارزات مختص آن است.

بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake از روی یک نسخه لغو شده توسعه می‌یابد

مجموعه کلاسیک و محبوب Prince Of Persia سال‌های زیادی در سکوت خبری فرو رفته بود و پس از عملکرد نه چندان مطلوب نسخه‌های اخیر، به نظر می‌رسید یوبی سافت کاملا از این آی‌پی ناامید شده‌است و قصد بازگشت به آن را ندارد. از ابتدای سال میلادی جاری بارها و بارها شایعات و گزارشات و افشاهای گوناگون خبر از عرضه یک نسخه ریمیک از این مجموعه را می‌دادند و بالاخره کمپانی فرانسوی در جریان رویداد دیجیتالی خود، یوبی‌سافت فوروارد از بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake رونمایی کرد. بازخوردها نسبت به اولین تریلر بازی، کمی دوگانه بود. از طرفی بازگشت این مجموعه برای هواداران آن خوشایند بود و از طرفی جلوه‌های بصری تاریخ گذشته بازی خبر از بودجه و صرف زمان و دقت کم برای آن را می‌داد. البته توسعه دهندگان این موضوع را رد می‌کنند و معتقدند این بازی جلوه‌های بصری خاص و ویژه خواهد داشت.

وبسایت Gadgets 360 اخیرا با سازندگان این عنوان مصاحبه‌ای را ترتیب داده و با اینکه آن‌ها توسعه بازی از روی یک نسخه قدیمی را به وضوح تایید نکرده‌اند اما، تصاویری از بازی منتشر کرد‌ه‌اند که مشخصا از یک نسخه ضعیف‌تر و نسل هفتمی به دست آمده‌است. کارگردان بازی این وعده را داده که تاز مان عرضه بازی، او و تیمش به پولیش کردن بازی و ارتقا گرافیکی آن ادامه خواهند داد. شما می‌توانید تصاویر منتشر شده را از اینجا تماشا کنید.

بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake معرفی شد

شاهزاده پارسی بعد از سال‌‌های بسیار زیاد قرار است بار دیگر میزبان بازیکنان باشد. بعد از شایعات متعدد پیرامون معرفی یک نسخه‌ی بازسازی شده‌ برای مجموعه شاهزاده پارسی،بالاخره از بازی Prince of Persia the sands of time رونمایی شد.

دو استودیو یوبی‌سافت پان (Ubisoft Pune) و یوبی‌سافت مومبای (Ubisoft Mumbai) در ساخت این نسخه بازسازی شده با یکدیگر همکاری می‌کنند. بازی Prince of Persia the sands of time قرار است بازسازی باشد از نسخه اصلی این سه گانه که در سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ عرضه شده بود.  در این همکاری آقای یوری لوتنتال (Yuri Lowenthal) سازنده نسخه سه گانه Prince of Persia classic HD قرار است با دو کمپانی مذکور در ساخت این نسخه همکاری داشته باشد.

در تریلر نمایش داده شده از بازی مذکور، صحنه هایی از گیم پلی این عنوان را شاهد بودیم که ساختار اصلی خود را مانند حرکات پارکور، پرش از موانع و قابلیت برگرداندن زمان را حفظ کرده است. بطور کلی به نظر می رسد که با بازسازی قوی‌ای روبه‌رو نخواهیم بود، اما تمام بازیکنان قطعا از بازگشت شاهزاده پارسی خشنود هستند. این بازی قرار است در تاریخ ۲بهمن ۱۳۹۹(۲۱ژانویه‌ی ۲۰۲۰) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴،ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake در رویداد یوبی‌سافت معرفی می‌شود

در هفته‌های گذشته، اخباری از یک خرده فروشی در گواتمالا با نام تجاری MAX منتشر شده بود که نسخه بازسازی شده بازی شاهزاده پارسی را برای کنسول‌های نینتندو سوئیچ و پلی‌استیشن ۴ در وب‌سایت خود برای پیش‌فروش لیست کرده بود. به هرحال در مراسم گیمزکام ۲۰۲۰ از این عنوان محبوب سال‌های دور رونمایی نشد و بدون شک با شایعاتی که از بازی مذکور منتشر می‌شود ( که اکثر شایعات پیرامون عناوین کمپانی یوبی‌سافت اکثرا به حقیقت می‌پیوندد) دور از ذهن نیست که به زودی شاهد بازگشت شاهزاده صنعت بازی‌های رایانه‌ای باشیم.

با توجه به این موضوع که دومین قسمت از برنامه دیجیتالی Ubisoft Forward طی این هفته در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰ شروع می‌شود، طبق ادعای آقای جیسون شریر (Jason Schreier) از وب‌سایت بلومبرگ (Bloomberg) بازی جدید Prince of Persia‌ که درواقع یکی از سورپرایزهای مراسم یوبی‌سافت خواهد بود به صورت رسمی معرفی می‌شود. با توجه به پادکست Triple Click podcast آقای شریر اضافه می‌کند که برنامه اصلی این رویداد دیجیتالی حول محور Prince of Persia Remake خواهد بود و یوبی‌سافت برای آن برنامه‌ریزی کرده است.

به هر حال تا تایید رسمی کمپانی سازنده هیچ امیدی مبنی بر بازگشت شاهزاده پارسی (ایرانی) نباید داشته باشیم، آن‌ هم پس از یک استراحت طولانی که یک قرن از آن می‌گذرد و با دیگر عناوین یوبی‌سافت مثل مجموعه Splinter Cell و Reyman در کلکسیون خاطرات خاک می‌خورند. برای مطلع بودن از اخبار Ubisoft Forward و بازی Prince of Persia با دنیای بازی همراه باشید.

این شایعات از چه منبعی نشات می‌گیرد؟

فرانچایز محبوب شاهزاده ایرانی یا با نام اصیل خود یعنی Prince of Persia الان بیش از یک دهه است که دیگر عرضه نشده و به آرشیو عناوین قدیمی یوبی‌سافت در کنار بازی‌هایی چون Splinter Cell پیوسته است. یک دهه از آخرین شاهزاده ایرانی می‌گذرد و طرفداران همچنان خواهان بازگشت این فرانچایز محبوب هستند. چندی پیش بود که ویدیویی از بازی منحل شده Prince of Persia به بیرون درز پیدا کرد که درواقع مال یکی از نسخه‌های قدیمی این مجموعه بود. البته ارادت یوبی‌سافت نسبت به این عنوان هنوز تمام نشده است چرا که طی ماه‌های گذشته شاهزاده ایرانی به صورت یک رویداد آنلاین در بازی For Honor حضور پیدا کرد و جرقه معرفی نسخه جدید این مجموعه از همانجا زده شد.

اخیرا خرده فروشی‌ای در گواتمالا با نام تجاری MAX نسخه جدید سری بازی Prince of Persia را برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوئیچ لیست کرده و تاریخ انتشار آن را ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ذکر کرده است. معمولا مبنا قرار دادن لیست یک خرده‌فروشی عقلانی و معتبر به نظر نمی‌رسد، اما آقای جیسون شرایر (Jason Schreier) بازار شایعات این بازی را داغ‌تر کرده است. در ادامه تصویری از لیست خرده‌فروشی را خواهیم دید

Prince of Persia              

با توجه به توییتر آقای جیسون شرایر در خصوص این تصاویری که خرده‌فروشی مکس منتشر کرده است، ایشان اظهار کرده است که این بازی نیز یکی از سورپرایزهای بزرگ یوبی‌سافت بود که حالا لو رفته است. البته هنوز سوالات بسیار زیادی وجود دارد که آیا واقعا برنامه آینده یوبی سافت بازسازی عناوین قدیمی خود است یا خیر؟ کدام نسخه از این فرانچایز قرار است بازسازی شود؟ آیا واقعا آبان ماه شاهد بازگشت این مجموعه خواهیم بود؟ آیا این بازی برای کنسول‌های نسل بعد در دسترس قرار می‌گیرد؟ و سوالات متنوعی که باید تا پاسخ قطعی آن از طرف کمپانی یوبی‌سافت صبر کنیم.

چندی پیش اکانت توییتر بازی Prince of Persia توسط یوبی‌سافت فعال شده بود

پس از اینکه به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا رویداد E3 2020 لغو شد. کمپانی مشهور فرانسوی، یوبی سافت اعلام کرد رویدادی دیجیتال و انحصاری را با محوریت پروژه‌های آینده خود برگزار می‌کند. این رویداد که با نام Ubisoft Forward شناخته می‌شود، اوایل ماه جولای برگزار می‌شود. با اینکه دقیقا نمی‌توان تمام برنامه‌های یوبی سافت برای این رویداد را پیشبینی نمود اما، بر اساس گزارشات و شایعات برخی از عناوین محبوب در این رویداد رونمایی می‌شود. یکی از این مجموعه‌های مذکور، فرنچایز Prince of Persia است.

طبق ادعای کاربران وبسایت Reddit یوبی سافت اخیرا اکانت توئیتر بازی Prince of Persia را افتتاح کرده‌است و قصد دارد بزودی از نسخه جدید رونمایی کند. البته این اکانت فعلا در حالت private قرار دارد و هیچ دنبال کننده‌ای ندارد. این اکانت از ماه می فعال است و می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که بازی در مراحل اولیه توسعه است.

البته این پرسش برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود که چه مدرکی وجود دارد که این اکانت را کمپانی ناشر بازی افتتاح کرده باشد؟ با توجه به اینکه username این اکانت @PrinceOfPersia است و پیشتر این این نام کاربری در اختیار یوبی سافت بوده‌است، این احتمال قوت می‌گیرد. کاربران ردیت همچنین متوجه شده‌اند در صورتی کسی سعی کند وارد این اکانت شود رمز جدید برای ایمیل پشتیبان اکانت که متعلق به یوبی سافت است، ارسال می‌شود.

دیدگاه شما چیست؟ آیا کمپانی فرانسوی تصمیم گرفته پس از گذشت یک دهه به سراغ این مجموعه قدیمی و محبوب خود برود؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: