کریستوفر نولان

کریستوفر نولان از اقدام برادران وارنر برای پخش فیلم‌های سینمایی روی شبکه HBO Max شدیداً انتقاد کرد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۸ آذر ۱۳۹۹ , ۱۷:۴۱

کارگردان مطرح سینما و نامزد جایزه اسکار کریستوفر نولان از اقدام استودیوی برادران وارنر برای پخش ۱۷ فیلم‌شان در شبکه HBO Max شدیداً انتقاد کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

کریستوفر نولان با تصمیم کمپانی برادران وارنر مبنی بر پخش فیلمهای ۲۰۲۱ خودشان در در HBO Max همزمان با اکران سینمایی آن‌ها کاملاً مخالف است و این را علناً اعلام کرد. در تاریخ ۳ دسامبر، زمانیکه استودیو وارنر اعلام کرد که قصد دارد در سال آینده فیلم‌های خود را در همان روزی که اکران سینمایی آن‌ها آغاز می‌شود در شبکه HBO Max بصورت دیجیتالی پخش کند. با سوالات و انتقادات زیادی روبه‌رو شد و برخی از اهالی سینما نگرانی خود را از فدا کردن فروش گیشه برای حفظ سرویس‌های استریم، از بین رفتن استعداد‌های سینمایی و تهدید کپی برداری غیر قانونی ابراز کردند.

کریستوفر نولان

نولان در گفتگو با سایت هالیوود ریپورتر در این باره گفت:

برخی از بزرگترین فیلم سازان صنعت و مهمترین ستارگان سینمای صنعت در آن شب با این فکر که در بزرگترین استودیوی فیلم کار می کنند به رختخواب رفتند و وقتی از خواب بیدار شدند  فهمیدند که برای بدترین سرویس استریم کار می‌کنند.

برادران وارنر سیستمی باورنکردنی را برای کار یک فیلمساز در همه جا داشت، هم در سینما و هم در خانه و هم‌اکنون در حالیکه ما صحبت می‌کنیم آن‌ها دارند این سیستم را از بین می‌برند. آنها حتی نمی فهمند چه چیزی را از دست می دهند. تصمیم آنها معنای اقتصادی ندارد و حتی مبتدی‌ترین سرمایه گذار وال استریت نیز می تواند تفاوت بین اختلال و اختلال عملکرد را در این موضوع ببیند.

برخی منابع در صنعت حدس می زنند که این تصمیم می تواند به دلیل پیش بینی عملکرد ضعیف گیشه‌های سینما در سال ۲۰۲۱ باشد، بنابراین تغییر به انتشار دیجیتال روی سرویس‌های استریم می تواند از عدم عملکرد مناسب در این صنعت جلوگیری کند و به یک استاندارد جدید برای پخش فیلم‌های سینمایی تبدیل شود. همانطور که انتظار می رفت، هالیوود از این تصمیم خشمگین شد و فیلمسازان و بازیگران به طور کلی از اینکه اولین نمایش بزرگشان از پرده‌ی سینما به صفحه لپ تاپ تنزل پیدا کرده خوشحال نیستند و انتقادهای خود را همچنان ابراز می‌کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه