بازی Battlefield 4

رصدخانه Arecibo که منبع الهام یکی از نقشه‌های معروف بازی Battlefield 4 بود، تخریب شد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۶ آذر ۱۳۹۹ , ۱۷:۳۳

رصد خانه عظیم و مهم Arecibo واقع در جزیره پورتوریکو سه شنبه هفته گذشته بر اثر سانحه‌ای تخریب شد. این رصدخانه عظیم منبع الهام نقشه «Rogue Transmission» از بخش چنده نفره بازی Battlefield 4 بود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

آن دسته از مخاطبان شوتر اول شخص که طرفدار مجموعه Battlefield هستند، قطعا بخش چنده نفره جذاب قسمت چهارم مجموعه و مپ‌های خاطره‌انگیز آن را به خاطر دارند. این مپ‌ها بزرگ، زیبا و پر جزئیات طراحی شده بودند و نسبت به کنش‌های مخاطب، واکنش نشان می‌دادند و لذت خاصی را خلق می‌کردند. بازیکنان تاثیرات آب و هوای مختلف روی محیط نبرد را قطعا به خاطر دارند. مسلما مهم‌ترین ویژگی‌ مپ‌های بازی Battlefield 4 تخریب پذیری بالای آن بود. زمانی که بازیکنان قسمت مهم از نقشه را بر اثر انفجار تخریب می‌کردند، تاثیرات آن در گیم‌پلی بازی مشهود بود و شرایط را تغییر می‌داد. منبع الهام یکی از معروف‌ترین مپ‌های بازی، دچار حادثه‌ای مشابه شده‌است.

مپ «Rogue Transmission» یکی از خاص‌ترین طراحی‌ها را در میان مپ‌های بازی داشت و تقریبا همه افرادی که بازی را تجربه کرده‌اند، نبرد اطراف آن تلسکوپ عظیم رادیویی را به خاطر دارند. هر چند در جهان بازی این تلسکوپ در کشور چین واقع شده بود اما، منبع الهام آن رصد خانه Arecibo واقع در جزیره پورتوریکو بود.

متاسفانه هفته گذشته، این رصد خانه با سانحه‌ای تلخی مواجه شد. سکو حامل دیش رادیویی به کلی فرو ریخت و آسیب شدیدی به مجموعه وارد کرد. این سکو بیش از ۹۰۰ تن وزن داشته‌است. خوشبختانه آسیب جانی در این حادثه رخ نداده‌است. هر چند از بین رفتن یک مرکز علمی ناراحت کننده‌است اما، نمی‌توان از شباهت این رخداد با وقایع بخش چند نفره بتلفیلد ۴ چشم‌پوشی کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: