رئیس AMC

رئیس AMC از اقدام کمپانی بردران وارنر برای نمایش خانگی فیلم‌های سینمایی خود انتقاد کرد

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۵ آذر ۱۳۹۹ , ۲۰:۰۷

آدام آرون، رئیس سینماهای AMC از از اقدام اخیر کمپانی بردران وارنر برای نمایش خانگی و همزمان فیلم‌های سینمایی‌شان در شبکه‌ی HBO Max شدیداً انتقاد کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار با دنیای بازی همراه باشید.

خبر غافلگیر‌کننده کمپانی وارنر مدیا مبنی پخش تمامی فیلم‌های سینمایی این استودیو در سال ۲۰۲۱ از شبکه HBO Max  واکنش‌های زیاد و مختلفی را برانگیخت. برخی کاملاً این استراتژی را یک اقدام جسورانه تلقی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر نگرانی خود را درباره آینده‌ی سالن‌های سینما و تاثیر منفی آن بر تجربه‌ی حضور علاقه‌مندان سینما ابراز کردند.

آدام آرون، مدیر عامل سینماهای AMC یکی از افرادی است که نارضایتی خود را از اعلام این خبر ابراز کرد. وی در بیانیه جدید‌ خود که از طریق سایت ددلاین منتشر شد اظهار کرد که احساس می کند که کمپانی برادران وارنر با تصمیم کورکورانه‌ی خود آن‌ها را کاملاً نادیده گرفته است. وی همچنین خبر داد که کمپانی AMC در برابر این تصمیم هرگز ساکت نخواهد نشست و خواهان ملاقات فوری با مدیران وارنر مدیا در خصوص این اقدام شد.

amc

همه‌گیری ویروس کرونا در این روزها ما در موقعیتی کاملاً پیش‌بینی نشده قرار داده، به همین دلیل است که کمپانی AMC در حرکتی مشتری مدارانه با پخش تنها یک فیلم از شبکه HBO Max، یعنی Wonder Woman 1984، توسط برادران وارنر در روز کریسمس، زمانی که همه‌گیری ویروس به اوج خود می‌رسد موافقت کرد.

 با این حال، وارنر اکنون امیدوار است که بتواند این کار را برای همه فیلم‌های سینمایی خود در سال ۲۰۲۱ انجام دهد، علی رغم اینکه احتمال بهبود وضعیت تجاری سینماها با عرضه‌ی واکسن‌ کرونا در هر لحظه بیشتر می‌شود.

کاملاً واضح است که وارنر مدیا قصد دارد بخش قابل توجهی از سود بخش استودیوی فیلم‌سازی‌، شرکای تولید‌کننده و فیلمسازان خود را برای کمک به راه‌اندازی شبکه HBO Max فدا کند. اما درباره‌ی تصمیم AMC باید بگویم که ما تمام توان خود را بکار خواهیم گرفت تا اطمینان حاصل کنیم که وارنر با هزینه‌ی ما چنین کاری نمی‌کند. ما به جدیت اقدامات اقتصادی لازم برای حفظ تجارتمان را دنبال خواهیم کرد.

ما قبلاً با مدیران وارنر در این باره، گفتگویی فوری را آغاز کرده‌ایم. همچنان که تلاش برای حل این مسئله ادامه دارد، ما امیدواریم که واکسنی که بتواند از جامعه در برابر ویروس کرونا محافظت کند هر چه زودتر در دسترس قرار گیرد. بنابراین، انتظار ما این است که علاقه مندان به سینما به زودی بتوانند بدون هیچ نگرانی از آمدن به سینماهای ما لذت ببرند و بهترین فیلم های جهان را با خیال راحت روی صندلی‌های بزرگ، با صدای قوی و روی پرده‌های بزرگ سینما‌های ما مشاهده کنند.

از زمان شروع این همه گیری سالن‌های سینما در تلاش برای باز نگه داشتن درهای خود بوده‌اند. اقدام استودیوها به پخش و استریم فیلم‌ها بر روند کاری سینماها تأثیر بسیاری گذاشته و منجر به خسارات عمده و تعطیلی دائمی آن‌ها شده است.

amc

AMC همچنین اولین شرکتی بود که انتقادات خود را علیه این استراتژی ابراز داشت، پس از موفقیت فیلم Trolls: World Tour در پخش خانگی و رسانه‌های تعاملی ، کمپانی AMC پخش همه فیلم های استودیوی یونیورسال پیکچرز را در سینما‌های خود ممنوع کرد. با این حال، هنگامی که کمپانی یونیورسال و AMC توافق نامه‌ای چند ساله را امضا کردند که فیلم‌های این شرکت و استودیوی فوکس فیچرز، قبل از ورود به سیستم ویدئو هنگام درخواست حداقل تا ۱۷ روز بصورت انحصاری از سینما پخش شود، این اختلاف حل شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: