خرید نهال گردو فرانکت

خرید نهال گردو فرانکت

توسط واحد تبلیغات در ۲۲ آبان ۱۳۹۹ , ۱۵:۱۳

آشنایی قبل از خرید نهال گردوی آمریکایی به نام نهال گردو فرانکت :

آشنایی با ویژگی و خصوصیات قبل از نهال گردو فرانکت به شما کمک می کند تا با این محصول دیر گل اما زود رس بیشتر آشنا شوید که این آشنایی به خرید نهال گردو فرانکت متناسب با شرایط اقلیمی کمک می‌کند.

مغز گردو یکی از مغز هایی می باشد که در سال های اخیر بعد از شناخت خواص بی نظیر آن ، بیشتر از پیش مورد توجه همگان قرار گرفته است .

نهال گردو فرانکت را میتوان متعلق به کشور ایالات متحده ی امریکا دانست .این نهال هم در کشورهای اروپایی در دهه های گذشته بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است از این رو در ایران هم جز یکی از متنوع ترین نهال های گردو یاد می شود اما باردهی ان چندان مثل ارقام تجاری دیگر زیاد نمی باشد .

نژاد نهال گردو فرانکت را می توان بر اساس شرایط اقلیمی انتخاب کرد،مانند تحمل و سازگاری با کم آبی و خشکی یا پر آبی و مناطق مرطوب،که  توجه به چنین نکاتی باعث می شود بازدهی و بار میوه شما مطلوب و مناسب باشد.

نژاد نهال گردو فرانکت :

یکی از نژاد های گردو،نهال گردو فرانکت می باشد که یک رقم قدیمی امریکایی می باشد . گردو فرانکت بسیار قوی می باشد و مقاومت بالایی به سرما دارد به همین دلیل برای مناطقی که سردسیر است گزینه مناسبی می باشد.

درخت گردو فرانکت در زمان رشد شاخ و برگ زیادی در می آورد و به دلیل همین پهنای زیاد،در زمان کاشت به یک فضای بزرگ نیاز دارد.

گردو فرانکت زودبازده می باشد اما دیرگل و این مزیت باعث شده از سرمای و یخبندان در امان باشد. این محصول میوه ای با کیفیت عالی و مغز سفید دارد. نهال گردو فرانکت در برابر نور آفتاب نیز مقاومت خوبی دارد. نهال گردو فرانکت خود بارور می باشد و معمولا از سال چهارم یا پنجم کاشت بار می دهد.

این درخت گردو عمری بالغ بر بیش از ۵۰ سال دارد اما باردهی ان در سال های اخر نسبتا کم می شود.

خرید نهال گردو فرانکت

خرید نهال گردو فرانکت

زمان مناسب کاشت و برداشت نهال گردو فرانکت :

شرایط اقلیمی و آب و هوایی در رشد مناسب درخت گردو فرانکت تاثیر گذار است. شرایط آب و هوایی مناسب برای درخت گردو غالبا هوای معتدل تا مرطوب و خشک می باشد. جالب است بدانید کیفیت مغز درخت گردو تا حدود زیادی به شرایط آب و هوایی مرتبط است. مناسب ترین منطقه جهت پرورش گردو در اب و هوا های سردسیر می باشد به این دلیل که در چنین محیطی می تواند گردو به ثمر بنشیند زیرا درختان گردو فرانکت هم نیاز سرمایی مشخصی دارد .

خرید نهال گردو فرانکت :

انتخاب و خرید نهال گردو فرانکت باید با در نظر گرفتن شرایط جوی هر منطقه انجام بگیرید . در نظر گرفتن میزان سرمای زمستان در هنگام خرید موثر است. این نهال گردو مناسب مناطق نسبتا سردسیر می تواند باشد البته باید در نظر داشته باشد این نهال در کنار نهال گردوی فرنور یکی از ارقامی می باشد که مناسب مناطق سردسیر است البته فرنور نسبت به این نهال قطعا میتواند برتری خوبی در مناطق سردسیر از خود نشان دهد .

کاشت نهال گردو فرانکت :

با در نظر گرفتن زمین مناسب با خاک زهکشی شده گودال هایی با عمق ۱ تا ۱.۵ متر حفر می کنید. گردوی فرانکت از رشد نسبتا متوسطی برخوردار می باشند و فاصله ی مناسب کاشت این نهال می بایست رعایت شود . برای این نمونه فاصله مناسب را تا ۷ متر نیز در نظر می گیرند. درخت گردو فرانکت در خاک سبک و آهکی رشد خوبی دارد. خاک نسبتا و عدم توجه به عمق مناسب در زمان کاشت باعث انواع بیماری و افات در این نهال می شود.

نهال گردی فرانکت در سال های ابتدایی بسیار مهم می باشد که با نظم بسیاری خوبی به ابیاری ان پرداخته شود زیرا نهال در اوایل رشد خود حساسیت و ضعف بسیار بیشتری نشان میدهد تا در سال های اینده ی خود که تقویت شده است .

برداشت نهال گردو فرانکت :

همانطور که اشاره شد درخت گردو فرانکت عمری حدودا بیش از ۵۰ ساله را می تواند تجربه کند. رعایت نکات مهم در زمان کاشت و رشد گردو فرانکت باعث بهبود عملکرد و کیفیت مغز آن می باشد. زمان برداشت گردو از دیگر نکاتی می باشد که باید به ان اشاره کرد زیرا بعد از یک سال پرورش گردو حال مهم است که این کار اصولی انجام شود .

این نکته بسیار مهم است که در زمان چیدن بار میوه ی نهال گردو فرانکت باید میوه حسابی رسیده باشد برداشت زود هنگام آن باعث می شود به راحتی عملیات پوست کنی انجام نشود و در کیفیت مغز آن نیز تاثیر خواهد گذاشت.

پوست گردو فرانکت در زمان رسیدن دچار ترک خوردگی می شود.  همانطور که زود چیدن بار درخت گردو باعث بی کیفیتی مغز آن می شود دیر برداشت کردن گردو نیز باعث کاهش کیفیت مغز می ­گردد. معمولا بعد از این اتفاق نهال گردو با افت شدید خواص قوی خود رو به رو می شود که می تواند از ارزش ان هم بکاهد .

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتردر رابطه با خرید نهال به سایت گلد نهال مراجعه نمایید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: