شان کانری بازیگر نقش جیمز باند، در سن ۹۰ سالگی درگذشت

توسط تیم خبری دنیای بازی در ۱۱ آبان ۱۳۹۹ , ۰۰:۵۹

به گزارش واحد خبری BBC، شان کانری (Sean Connery) بازیگر برجسته اسکاتلندی، که برای اولین بار شخصیت جیمز باند را در سری فیلم‌های ۰۰۷ به روی پرده‌های سینما آورد، دیشب در ۳۱ اکتبر در حالی‌که در کشور باهاما به سر می‌برد درگذشت. علیرغم اینکه او مدتی حال ناخوشایندی داشت، هنوز هیچ علتی برای مرگ وی اعلام نشده است. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون، با دنیای بازی همراه باشید.

شان کانری

شان کانری در نقش جیمز باند

شان کانری در طول دهه‌ها از فعالیت حرفه‌ای خود در سینما علاوه بر بازی در هفت عنوان از سری فیلم‌های جیمز باند ، برای بازی در نقش پدر ایندیانا جونز در فیلم The Last Crusade  (ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی)، جیمی مالون در فیلم  The Untouchables (تسخیرناپذیران) ، کاپیتان مارکو رامیوس در فیلم The Hunt for Red October (شکار برای اکتبر سرخ) و آلن کواترمین درThe League of Extraordinary Gentlemen  (انجمن نجیب‌زادگان عجیب) شهرت دارد.

طی دهه های ۸۰ و ۹۰، کانری در تعدادی از فیلم های اکشن فانتزی مانند Sword of the Valiant ( شمشیر دلاور)، Highlander (کوه‌نشین)، Robin Hood: Prince of Thieves  (رابین هود: شاهزاده دزدها) و به عنوان  صداپیشه در نقش دراکو، اژدهای فیلم Dragonheart (اژدهادل) ظاهر شد. از آنجا که کار سینمایی او در اواخر دهه ۹۰ رو به زوال بود، کانری پیشنهاد ایفای نقش‌‌هایی مانند گندالف را در فیلم Lord of the Rings (ارباب حلقه‌ها) و معمار را در سه گانه‌ی The Matrix (ماتریکس) را نپذیرفت.

کانری پس از انجمن نجیب‌زادگان عجیب که آخرین حضور وی در جلو دوربین سینما است، بازنشسته شد. هرچند به عنوان صدا‌پیشه همچنان به فعالیت خود ادامه داد که از جمله می‌توان به بازگشت وی به عنوان جیمز باند در بازی ویدیویی From Russia with Love اشاره کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: